Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 58 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 ... LastLast
Results 21 to 40 of 1159

Thread: Mafia II

  1. #21 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    De unde ai ajuns la concluzia ca jocul va rula in 1080p?
    din poze si din ce am mai citit pe alte forumuri .

  2. #22 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Daca tot spuneti ca se vede rau GTA, incercati din optiunile televizorului sa scadeti de la sharpness pana pe la 60-70% si o sa vedeti ca nu se mai vede asa pixelat.

  3. #23 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by killlemalll3 View Post
    O ultima stire care ironic are mare legatura cu ultimile discutii referitor la grafica...

    Mafia II, developed by Illusion Softworks, will run on the Illusion Engine, an engine created specifically for Mafia II. The first game still used the IS' LS3D engine, and was pretty successful. The new Engine however is supposed to compete with the well known CryEngine 2 (Crysis), and like the CryEngine 2 has DirectX10 support. Aside from that, the Illusion Engine supposedly comes with its own physics engine, which apparently is twice as big (?) as the physics engine used in the previous games, and will offer many different opportunities.
    HOLY SH*T! Stiti ca pe ShoTo are ca release date Martie, desi nu cred, dar ar fi frumos ?

  4. #24 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Eu nu stiu cum iti apare tie Martie,eu il am la pre-order si am intrat si pe site fara a ma loga si are data de aparitie decembrie 2008... Un motiv in plus sa nu dai crezare acestor date.Insa,din punctul meu de vedere ar putea fi si martie,cel mai plauzibil mi s pare luna iunie spre toamna...
    Oricum,cel mai bine o sa ne putem da cu parerea de pe 14 incolo,daca dau gameplay putem vb si de martie

  5. #25 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Errr..scuze. Alana Wake are ca data de lansare pe ShopTo martie si m-am incurcat. Desi zice 26/12 pentru Mafia II e practic imposibil, desi ar fi un vis.

  6. #26 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Quote Originally Posted by huber_93 View Post
    din poze si din ce am mai citit pe alte forumuri .
    woau... foarte tare.. dar..... cum reusesti sa`ti dai seama 'din poze' ca ar putea fi 1080p ?!? sorry.. dar a sunat foarte haios

    ps. macar daca te uitai bine de tot la poze ai fi vazut ca majoritatea au rezolutia 1024 x XXX; desi nu are nici o relevanta.

  7. #27 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    citat din trailer" one of those freaks who don't eat meat"! - tonalitatea vocii e bestiala, Pesci style.

  8. #28 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Doamne, il astept de multi ani imi pierdusem sperantele ca va mai iesi inca un Mafia sper doar sa nu mai le faca iar voci pitigaiate mafiotilor cand te impusti cu ei

  9. #29 SP
    Junior Member Xecutioner's Avatar
    Quote Originally Posted by leggollas11 View Post
    Doamne, il astept de multi ani imi pierdusem sperantele ca va mai iesi inca un Mafia sper doar sa nu mai le faca iar voci pitigaiate mafiotilor cand te impusti cu ei
    Ceea ce spui tu era un bug de la windows xp daca tin eu minte bine. In nici un caz nu bagasera producatorii voci pitigaiate personajelor. Este posibil sa fi avut tu tv-ul deschis pe Chip & Dale sau ceva de genul asta .

  10. #30 SP
    Member leggollas11's Avatar
    pfoaaaa.... another f*ckin` comedian..

  11. #31 SP
    Junior Member Xecutioner's Avatar
    Quote Originally Posted by leggollas11 View Post
    pfoaaaa.... another f*ckin` comedian..
    Umor de 12 noaptea and over. The best kind there is .

  12. #32 SP

  13. #33 SP
    Member reikkoo's Avatar
    Gametrailers.com - Mafia 2 - Spike VGA Teaser
    preview la traileru de duminica asta

  14. #34 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Am vazut trailerul,e bestial,fara discutie cel mai fain de la aceste VGA,deabea astept sa apara.

  15. #35 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Super trailerul,cu siguranta cel mai bun trailer de la VGA.Sa speram ca-l fac cel putin la fel de bun ca primul,ca sa merite asteptarea pana la sfarsitul lui 2009

  16. #36 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu vreau sa descurajez pe nimeni dar stiti ca una e trailerul si alta e jocul

  17. #37 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Da ai dreptate dar jocul asta nu are cum sa nu iasa bun .Cui nui place mafie,voce ca in reclama pepsi si masini antice.

  18. #38 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Nu stiu cum e grafica la voi pe PS3 in GTA4 dar la mine se vede infect. O fii jocul de vina. Umbrele sunt oarecum pixelate ... Nici un fel de AA ...

    Si din cate am inteles pe Xbox360 se vede mai bine.
    Te asigur eu ca se vede mai bine decat pe 360, uitate la comparisonu facut de ign, mai multe fpsuri ca 360-u , aa-u mai bun fara pop-ins si loaduri inexistente singuru plus ce are 360-u ii ca lucreaza pe o rezolutie mai mare la gta dar tot se vede mai bine pe ps3.
    In legatura cu mafia va arata exact ca in screen-shoturi doar ca sunt facute dintr'o anumita camera cu un lighting bun dar este in-game.
    Pe mine ma cam dezamagit vga-u doar trailere speram la niste real-time gameplay . Sper sa apara in vara mafia2 sunt prea multe jocuri ce apar in primavara si poate nu se vinde bine sau ne forteaza buzunaru noua gamerilor

  19. #39 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Din ce stiu eu jocul trebuie sa se lanseze in sfarsitul anului 2009

  20. #40 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Trailer nou.Data aproximativa de lansare...


    News: New Mafia II trailer - ComputerAndVideoGames.com

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 58 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia 3 By flavi_us in forum Console Club
    Replies: 464 Last Post: 25-07-2021, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts