Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 44 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 ... LastLast
Results 641 to 660 of 869

Thread: Dark Souls

  1. #641 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Pana la Darkroot Basin am avut exact acelasi traseu. O sa incerc sa fac Basin si Valley of the Drakes inainte de Blighttown in acest caz. Thx guys!

  2. #642 SP
    Member Mishy's Avatar
    Valley of Drakes asa repede il poti vizita? Eu cand am vazut acei dragoni am luat-o inapoi

  3. #643 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am ajuns pana acolo si am facut urgent cale intoarsa cand am vazut dragonul Daca Enthroll recomanda traseul asta voi incerca ambele zone inainte de Blighttown, desi Basin ala arata foarte infricosator.

  4. #644 SP
    Member Mishy's Avatar
    langa acel dragon mare gasesti o arma si un shield bun,dar daca le iei trezesti dragonul.In Basin am ajuns la acea Hydra ,am omorat acei monstrii de pe langa ea ,am echipat Rusted Iron Ring gata sa ma duc sa ma lupt cu ea ,dar hopa am cazut in acel lac si am murit
    Rasko tu ce arme ai?

  5. #645 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Merita sa trezesti dragonul. lol

    Ce-mi place mie the community in Dark Souls. Like no other game. Faith in humanity / gaming restored.

    BTW: iti trebuie un arc decent sau arc slab cu multe arrows ca sa bati dranonii. Ma refer la aia mari, Wyrm-ii aia albastrii din Valley is cam tricky, trebuie shield bun si e indicat sa te bati one on one. Try to lure them out. Poti sa-i si arunci in vale, lol ca nu se supara.

  6. #646 SP
    Member Mishy's Avatar
    Daca esti chiar la inceputul jocului si ai Master Key se merita sa=l trezesti,te ajuta enorm acele item-uri,dar daca esti trecut mult in joc nu mai prea are rost.Totusi poate sa imi dea cineva un sfat in legatura cu acea Hydra,cum pot sa ajung pe langa ea fara sa cad in lac?

  7. #647 SP
    Junior Member CeReaLK's Avatar
    Trebuie sa astepti la marginea lacului sa loveasca , te feresti si dupaia ataci tentaculele.

  8. #648 SP
    Member caine_rau's Avatar
    Stai in lac dar ai grija de gaura,sa nu pici iar. Poti sa echipezi o armura cu poise mare si clority ring pt stamina recovery. Scut cu stabilitate mare. In lac nu da cu jetul ala de apa. Insa daca te a impins la mal reia prostul obicei. Bareaza, lasa l sa arunce capatinile, taie cate una pe rand...

  9. #649 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    De asemenea poti sa echipezi si Rusted Iron Ring (pe care il gasesti daca te intorci in Asylum), care te ajuta sa te misti in apa ca si pe uscat.

    PS: Daca tot mi-a facut rasko pofta, acum cateva zile m-am reapucat de joc si cu ocazia asta am facut si platina acum 10 min. Imi mai lipsea doar trofeul cu toate miracolele.

  10. #650 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Nice man, congrats !!!

  11. #651 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am innebunit ieri in catacombe, pana acum cea mai dificila parte din joc.... Pur si simplu nu mi-a iesit nimic si cireasa de pe tort a fost urmatoarea: dupa ce m-am chinuit 3 ore sa ajung la Vamos deoarece imi recomandase Koba sa imi fac niste upgrades la arme, au venit nenorocitii aia de scheleti cu rotile alea de caruta sau ce dracu sunt si din cauza lor am atacat din greseala fierarul. A inceput sa ma atace si el si am fost nevoit sa-l omor nestiind ca pot sa-mi spal pacatele.... Groaznic!!! Colac peste pupaza, plin de scheleti d-aia cu rotite hopa Mitica, un dark Night, un one legged freak intr-un coridor extrem de claustrofob, putele alea de pyromanceri care invie scheletele etc etc etc...... Intr-un final am reusit sa explorez toata zona, am omorit bossul, stiu sa ajung la Tomb of Giants cand o fi momentul si m-am reintors la Firelink Shrine.
    Sunt cam lev. 45 si simt ca Drake sword nu prea mai face fata, iar alta arma cu stats mai bune n-am gasit. Ce recomandati sa fac? De fiecare data cand merg la fierarul de langa Darkroot Garden, desi i-am dat tot felul de rare items, nu are chestii mai bune de vanzare. Sooo, cum pot sa-mi fac rost de o sabie mai buna decat Drake?

  12. #652 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Am innebunit ieri in catacombe, pana acum cea mai dificila parte din joc.... Pur si simplu nu mi-a iesit nimic si cireasa de pe tort a fost urmatoarea: dupa ce m-am chinuit 3 ore sa ajung la Vamos deoarece imi recomandase Koba sa imi fac niste upgrades la arme, au venit nenorocitii aia de scheleti cu rotile alea de caruta sau ce dracu sunt si din cauza lor am atacat din greseala fierarul. A inceput sa ma atace si el si am fost nevoit sa-l omor nestiind ca pot sa-mi spal pacatele.... Groaznic!!! Colac peste pupaza, plin de scheleti d-aia cu rotite hopa Mitica, un dark Night, un one legged freak intr-un coridor extrem de claustrofob, putele alea de pyromanceri care invie scheletele etc etc etc...... Intr-un final am reusit sa explorez toata zona, am omorit bossul, stiu sa ajung la Tomb of Giants cand o fi momentul si m-am reintors la Firelink Shrine.
    Sunt cam lev. 45 si simt ca Drake sword nu prea mai face fata, iar alta arma cu stats mai bune n-am gasit. Ce recomandati sa fac? De fiecare data cand merg la fierarul de langa Darkroot Garden, desi i-am dat tot felul de rare items, nu are chestii mai bune de vanzare. Sooo, cum pot sa-mi fac rost de o sabie mai buna decat Drake?
    Ce build ai facut pana la urma: faith, magic, str sau dex?

    EDIT: nvm, tocmai vb pe messenger

  13. #653 SP
    Banned asperas's Avatar
    Rasko, mai bine il iei de la inceput daca i-ai facut felul lui Vamos..,sincer!

  14. #654 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Explica-mi de ce te rog, eventual cu tag de spoiler daca tine de story.

  15. #655 SP
    Banned asperas's Avatar
    Nu neaparat de story vorbesc dar era cam singurul fierar cu ajutorul caruia iti poti transforma arma(ele) favorite in fire weapon si chaos weapon!

  16. #656 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Da, stiam asta dar cu tot regretul voi merge asa inainte. Asta face un RPG pur-sange, mergi inainte cu deciziile luate si greselile pe care le-ai facut.

  17. #657 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Rasko daca ai mers pe un caracter STR-DEX incearca sa-ti faci o katana electrica la fierarul din Anor Londo cand vei ajunge(giant blaksmith), numai ca iti vei folosi titanite slabul normal si aia e cea mai de pret piatra din tot jocul sunt max 2 pe tot jocul si a 2-a tb sa indeplinesti niste conditii destul de imbarligate ca sa o obtii, dar e f buna si o katana electrica oricum.
    Daca ai mers pe un caracter de INT-Faith poti sa incerci sa-ti faci o arma enchanted-la fierarul de dupa gratii di new londo ruins sau divine-la Andrei. Sau omoara Siful din Padure si faci din sufletul lui "Great sword of astora-cursed" ce se scaleaza bine cu dex+int daca imi aduc aminte bine.
    Mai sunt multe arme in joc destul de bunicele scalabile, dar depinde ce caracter ai facut,in ce ai bagat mai multe pct,etc iar dmg mare il faci cu ele cand ajungi la cel putin 30-35pct bagate in abilitatea cu care se scaleaza cel mai bine o arma.

  18. #658 SP
    Member caine_rau's Avatar
    Si pana atunci exista o arma care, din cate mi aduc aminte i mai buna decat drakesword. E vb de lightning spear. O gasesti in Sen's Fortress. Avantajul este ca barezi cu scutul in timp ce lovesti cu ea... asta pana faci o arma pe placul tau.

  19. #659 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Rasko, arme destul de bune ... sunt cele de la Dark Knights , dar la lev. tau nu prea cred ca le poti da equip (decat daca nu esti strenght-dex destul de mare ). Eu am mers cu Dark Knight Halberd si la New Game+ si a fost ok. In rest sunt de acord cu caine_rau , Lightning Spear-ul este o arma mai buna decat Drake Sword.

  20. #660 SP
    Member caine_rau's Avatar
    Da sunt tari armele dar la Rasko e alta problema. Nu prea dau drop la astfel de arme decat in Kiln of Flame. Sper sa nu vb prostii dar eu asa mi aduc aminte.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 44 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 26-02-2014, 22:17
  2. Replies: 1 Last Post: 01-02-2011, 23:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts