Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 44 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast
Results 621 to 640 of 869

Thread: Dark Souls

  1. #621 SP
    Member Mishy's Avatar
    Eu am un Dexterity build , cu Uchigatana +10 , acum sunt la Queelag boss fight si cam rup tot ce am intalnit pana acum.Incepe cu Sorcerer,ai un spell foarte folositor la inceput cu care nu o sa ai mari probleme cu mobii de pe la inceput, e si agil ,dar cam slab in melee ...Inca un sfat nu baga puncte in Resistance deloc,e foarte nefolositor.

  2. #622 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Citeam de wanderer, pyromancer sau cleric(??) ca ar fi potrivite. De acestea ce ziceti?

  3. #623 SP
    Member caine_rau's Avatar
    Pyro e un caracter puternic si folositor in toate situatiile. Cum a spus si Enthroll ideea e ca oricum ai incepe poti sa te sucesti pe parcurs. O recomandare totusi este sa incerci pe cat posibil sa cresti max 2 status-uri, in restul bagand doar daca vrei sa folosesti o anumita arma, vraja, etc. Si inca un sfat daca vrei sa cresti sanatos in level joaca coop, lasa-te invadat. Iei souls la greu omorand fantome invadatoare. De exemplu eu am caracter de 249 level si acum cateva zile fiind invadat de 2 fantome in Darkroot Garden am luat 1,7 mil souls omorandu-le pe ambele. Chiar si pt levelul meu atatea souls sunt nesimtit de multe de la doar 2 invadatori.

  4. #624 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    - Wanderer este bun, numai ca e mai greu pentru incepatori. Este bun ca damage numai ca trebuie mare atentia avand in vedere ca trebuie sa te bati in melee cu toti. Bazat mult de dodge sau block (hit and run tactics).
    - Pyromancer rupe tot pe normal, dar cu cat treci pe mai multe new game +; nu se scaleaza chiar atat de bine. Vrajile lui sunt in principiu mid range;
    - Cleric este destul de versatil, pe un build cu divine weapon. Ofera mai mult heal si in timp paote invata si spell de range attack;
    - Cel mai op este mage build, odata cu avansarea in level si invatarea ultimelor vraji o sa ai cel mai mare damage dintre toate build-urile;

    De asemenea recomand sa te uiti si pe http://darksouls.wikidot.com/ o sa te ajute destul de mult cu explicatii.

    ---------- Post added 06-07-2012 at 07:49 AM ----------

    LE: de asemenea si pe faith build (cleric) poti ajunge la un damage obscen folosind o arma dusa la +15 si sunlight/darkmoon blade buff.

  5. #625 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am inceput cu wanderer pana la urma, sunt in prima parte a jocului dupa tutorial, am vreo 8k suflete dar habar-n-am pe ce sa le cheltuiesc. Am dat si de un "shop" cu un ciudat care vinde tot felul de chestii, insa nu m-as incumeta sa cumpar ceva si sa regret.
    Avand in vedere ca am mers pe wanderer, cum pot accesa magiile in cadrul acestei clase? Trebuie cumparate? Scuze daca sunt stupide intrebarile, dar me very noob inca.
    Si inca ceva: dati-mi 2 abilitati care merita upgradate la wanderer. Nu vreau sa bag puncte aiurea in ceva ce nu-mi foloseste....

  6. #626 SP
    Member Mishy's Avatar
    Sufletele cheltuiestele pe stats,nu cumpara arme,armuri de la merchants ca o sa gasesti destule explorand.Exista 3 tipuri de magii(pe care trebuie sa le cumperi)...1)Pyromance: poti face rost odata ce ajungi in The Depths si salvezi un NPC .... 2)Sorceries : tot asa salvezi un NPC din Undead Parish sau este unul nu foarte departe de bonfire-ul din Firelink (cauta pe youtube daca vrei) ...3)Miracles :care gasesti la inceput la tipu' gras care te invita in Way of the White Covenant,dar numai cateva. Pyromance nu face scalling cu nici un stat ,Sorceries cu Intelligence si Miracles cu Faith.

  7. #627 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    OK, cred ca o sa incerc cu Pyromance in cazul acesta. Miracles merita? Am discutat deja cu tipul gras si avea de vanzare cateva.

  8. #628 SP
    Member Mishy's Avatar
    Eu zic ca se merita.Ai un spell de damage care e printre cele mai bune din joc,ai Heal cu care nu iti mai folosesti asa repede Flask-urile si altele foarte bune .Pui puncte in Faith ,faci o arma Divine/Occult care face scalling cu Faith ,in Strength si Dexterity pui numai cat sa poti fi capabil sa folosesti o anumita arma si restu in Vitality si Endurance.(acest build e,daca nu ma insel,printre cele mai folosite)

  9. #629 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Sunt cateva vraji super folositoare din fiecare categorie in functie de situatii. You'll know exactly what and where. Deci trebuie sa fii un pic flexibil eu ma uitam si incercam sa memorez ce vraji sunt disponibile si cand dadeam de dracu' ma duceam si-mi cumaram / echipam.

  10. #630 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Daca vrei sa mergi relativ pe faith e bine sa iti faci 2 arme, una la +15 pe care sa iti dai buff si alta divine/occult iar in offhand scut/talisman.

    La endurance sa nu bagi mai mult de 40 puncte, acesta e cap-ul pt stamina; vitality 40-50; str si dex doar ca sa porti arme iar restul in functie de build-ul pe care vrei sa il faci.

    In afara de aceste 4 stat-uri poti sa te dezvolti in mai multe feluri:
    - inteligence pt mag;
    - faith pt "paladin";
    - poti baga in continuare la str sau dex daca vrei full melee build bazat ori pe viteza ori pe damage;
    - sau te poti axa initial mai mult pe vitality si endurance si sa iti iei pyromancy-uri care se upgradeaza cu suflete si nu cu inteligence ca mage build.

    Un alt lucru care trebuie avut in vedere sunt spell slots care se cresc cu atunement:
    0-9 attunement - slotul de baza
    10-11 - +1 slot
    12-13 - +2
    14-15 - +3
    16-18 - +4
    19-22 - +5
    23-27 - +6
    28-33 - +7
    34-40 - +8
    41-49 - +9
    50-99 - +10
    Daca nu mergi pe full mage build nu recomand sa bagi mai mult de 16 sau 23 puncte in attunement.

    Daca ai nevoie de mai mult ajutor poti sa imi dai add sau sa postezi alte intrebari si te voi ajuta cat de mult pot (ID: ondoerundileldatur pe toate mess-urile)

  11. #631 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Cele mai importante stats-uri sunt vitality si endurance din cate am observat eu,sunt lucrurile de care vei avea nevoie mai tot timpul,si vei simti nevoia sa le ai mai ridicate pe masura ce avansezi in joc.Ori vei da peste un boss/enemy care iti va lua mai mult de jumate din viata cu 1-2 lovituri,ori vei descoperi o armura sau o arma si un scut f bune dar si f grele si nu le vei putea purta cum trebuie ca sa te misti cat de cat decent,asa ca stamina si vitality merita tot timpul ridicate(obligatoriu daca mergi pe un caracter mele).
    De asemenea mai recomand sa bagi ceva puncte sanatoase(aprox 44) si in inteligence chiar daca mergi pe un caracter mele,fiindca sunt cateva arme unice(tip great sword's) in joc care se scaleaza f bine cu intelligence
    Spor la joc Rasko si te astept la un PvP cand ai chef

  12. #632 SP
    Member Mishy's Avatar
    Pot visita Undead Asylum de 2 ori? Am vizitat o data ,am omorat tot in afara de Stray Demon si am plecat,acum vreau sa stiu daca pot sa ma mai duc o data cand sunt mai puternic sa il bat

  13. #633 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Poti si aici ai drumul:

  14. #634 SP
    Member Mishy's Avatar
    Stiu drumul ,ms,vroiam numai sa stiu daca pot sa il vizitez de mai multe ori

  15. #635 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    "De groaza" jocul, plin de convulsii psihice precum obsedantul deceniu.
    Sunt level 40, aseara am avut de-a face cu Capra Demon si Gaping Dragon. Senzatiile pe care le ofera jocul sunt de nepretuit. Eram in "The Depths" si la un moment dat am cazut intr-o camera plina de niste broaste demonice care improscau cu un fel de otrava. Needless to say ca era sa fac pe mine si m-am pricopsit si cu primul blestem, astfel ca HP-ul mi-a fost injumatatit. S-a intamplat totul atat de repede incat nici n-am avut timp sa reactionez: mergeam de-a lungul unui coridor cu viteza melcului turbat si intr-o fractiune m-am trezit inconjurat de broastele alea cu ochi imensi, pana acum cele mai gretoase creaturi din jos. "blood loss", "poison" etc. - you died!!!
    Azi vreau sa ma aventurez in catacombele de langa cimitir: e greu??

  16. #636 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Pai cu HP-ul la jumate e foarte greu nu greu! Cumparati un ''purging stone'' de la NPC-ul ala din turnul unde te-ai batut cu cei 2 gargoili ca sa-ti scoti blestemul si dupaia te poti duce si in catacombe

  17. #637 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am uitat sa precizez ca am facut asta deja, mi-am adus aminte ce lista de shoping avea individul respectiv si am mers repejor sa cumpar purging stone. Deci sunt back in business.
    Ce mai vroiam sa va intreb: dupa ce am ucis Gaping Dragon am luat cheia catre Blightown. Ma duc acolo dupa catacombe sau mai astept?

  18. #638 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Am uitat sa precizez ca am facut asta deja, mi-am adus aminte ce lista de shoping avea individul respectiv si am mers repejor sa cumpar purging stone. Deci sunt back in business.
    Ce mai vroiam sa va intreb: dupa ce am ucis Gaping Dragon am luat cheia catre Blightown. Ma duc acolo dupa catacombe sau mai astept?
    Da, dupa Depths te duci in Blighttown. Recomandat sa echipezi Spider shield si sa ai ierburi pt poison si toxin cure.

  19. #639 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Da, dupa ce omori bossul din catacombe dute in Blightown sa o omori pe Quelag si sa bati al 2-lea clopot. Dupaia ti se va deschide poarta din Sen's fortress, acolo urmeaza sa mergi sa bati Golemul,dupa te vei duce in Anor Londo unde te vei bate cu 2 "frumusei",dupa ce-i omori vei primi Lord vesselu cu care te vei putea teleporta la anumite bonfire-uri din joc si iti va fi mai usor sa te deplasezi pe unde vrei sa mergi. Dupa ce vei primi lord vessel va tb sa mai omori 4 bosi mari si frumosi,dar mai e pana atunci...happy slaying

  20. #640 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Azi vreau sa ma aventurez in catacombele de langa cimitir: e greu??
    Go there. Trebuie sa joci noaptea si sa fii singur.
    Te intorci cand esti ready.

    Daca vrei sa vezi, uite aici o lista cu traseul ideal (imo)


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 44 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 26-02-2014, 22:17
  2. Replies: 1 Last Post: 01-02-2011, 23:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts