Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 44 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 ... LastLast
Results 781 to 800 of 869

Thread: Dark Souls

  1. #781 SP
    Member AngeReveur's Avatar
    Facand un caracter nou pentru Artorias of the Abyss am cam facut-o de oaie si l-am omorat pe pe Ornstein primul, am zis sa ii dau dau un poke sa ii mai scad putin din viata dar a murit mimoza... am zis ca fie si l-am rapus dupa si pe Smough... insa acum m-am indragostit de un Silver Knight Spear si as avea nevoie de un Leo Ring, e cineva dispus sa ma ajute si sa facem un trade ? Sunt level 93, pot sa dau la schimb un Washing Pole sau mai am un caracter la level 101 care are Leo Ring si as putea sa il dau, dupa care sa il primesc inapoi pe caracterul curent...

  2. #782 SP
    Banned asperas's Avatar
    ps:am uitat sa mai anunt aici dar l-am lasat pe Kalameet fara de coada ,cu ajutorul unui user japonez pe care l-am rugat sa ma ajute in lupta cu.. si el a fost de acord(a fost o cooperare pe cinste,tks..)!

    Prepare To Die..Again![COLOR="Silver"]

    ---------- Post added 10-12-2012 at 10:09 PM ----------

    Quote Originally Posted by AngeReveur View Post
    Facand un caracter nou pentru Artorias of the Abyss am cam facut-o de oaie si l-am omorat pe pe Ornstein primul, am zis sa ii dau dau un poke sa ii mai scad putin din viata dar a murit mimoza... am zis ca fie si l-am rapus dupa si pe Smough... insa acum m-am indragostit de un Silver Knight Spear si as avea nevoie de un Leo Ring, e cineva dispus sa ma ajute si sa facem un trade ? Sunt level 93, pot sa dau la schimb un Washing Pole sau mai am un caracter la level 101 care are Leo Ring si as putea sa il dau, dupa care sa il primesc inapoi pe caracterul curent...
    Salut!As incerca eu dar nu stiu daca merge deoarece am levelul cam mare chiar si pt caracterul tau cel cu level 101..?Ti-am notat ID si o sa incerc!Seara buna..!

    ID:deathbebe

  3. #783 SP
    Member AngeReveur's Avatar
    Multumesc mult, cam ce level esti ? Am putea incerca cu Red Sign Soapstone,se zice ca nu este limita de level superioara pentu summon cu el, inca nu am facut rost pe al doilea caracter, dar il am pe primul si putem vedea daca merge acolo cand ne vom intalni online .

  4. #784 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Jolly co-op anyone? Am o sorceriță SL 120, pot ajuta la boss battle sau orice altceva. Din păcate nu am AotA, deci zonele din DLC nu le pot accesa momentan.

    PSN: florinhatmanu


  5. #785 SP
    Member caine_rau's Avatar
    diseara ma bag eu serifu... si vin si cu goodies. level 137 merge acum

  6. #786 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    At first i was like umm wat, but then i got it.


  7. #787 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  8. #788 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Bai, e mult mai greu decat Demon's Souls

    M-am apucat de vreo saptamana si sunt destul de descurajat. Cred ca nu mai am cojones cum aveam pe vremuri si mi-e teama ca nu voi reusi sa ma apuc de el cum trebuie. Ma bucur ca exista jocuri de genul asta, dar eu cred ca nu mai fac parte din public.

  9. #789 SP
    Member AngeReveur's Avatar
    Don`t give up ! unde te-ai blocat ? vorba aia... la inceput e mai greu...

  10. #790 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am ajuns intr-un cimitir si o iau in freza rau de tot

    Doar spunand asta mi-a venit iar cheful si mai incerc de cateva ori. Ca stiu ca dupa ce imi intru intr-un ritm, imi place

  11. #791 SP
    Member AngeReveur's Avatar
    Lasa cimitirul, ca ala e pentru cand esti mai bine echipat si mai puternic, ai luat-o in sus pe scari sa ajungi in Undead Burg ?

  12. #792 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai tot mor cum dau load game si nu apuc nici sa fug...

    Cred ca o sa dau new game si imi incerc iar norocul.

  13. #793 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Bai, e mult mai greu decat Demon's Souls
    Mie ca nivel de dificultate mi s-a părut mai greu Demon's Souls, faptul că au introdus autosave în Dark Souls face progresul în joc mult mai ușor.

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Am ajuns intr-un cimitir si o iau in freza rau de tot
    Nu ai ce să cauți în Catacombs (zona care urmează imediat după cimitir), în momentul ăsta te interesează Undead Burg și Undead Parish (unde o să trebuiască să te bați cu Bell Gargoyle /sunt doi, dar lupta nu-i așa grea/ ca să poți suna apoi primul clopot).

    În Undead Burg ai un boss, Taurus Demon, dacă ești interesat de luptele PvP ar trebui să-l lași în viață. Ideea e că zonele în zonele în care bați boșii nu te mai poate invada nimeni aka fantome. Același lucru este valabil și pentru Capra Demon care se află tot în Undead Burg, la nivelul inferior.

  14. #794 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    De la Firelink Shrine trebuie sa o iei in dreapta pe pod. Nu are sens sa te complici cu catacombele la acest level daca nu ai un divine weapon sau Astora's Straight Sword.

    PS: Dark Souls e mult mai usor ca Demon's Souls. Mai ales la boss fights care sunt banale comparativ.

  15. #795 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  16. #796 SP
    Member eneea's Avatar
    foarte tare graft.
    am inceput in carcter sorcerer, ceva tips??

  17. #797 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    foarte tare graft.
    am inceput in carcter sorcerer, ceva tips??
    Buy all the spells!

    pt inceput balanseaza intre hp, stam, int si slots. Cand ajungi la un nr comoda dw slots si stamina incepe sa gagi doar magic si hp. De asemenea cumpara toate spellurile de la toti mearchants.

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

  18. #798 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Pe lângă ce a precizat OEE, încearcă să bagi din când în când câte un punct și la dexterity, te ajută să "castezi" mai repede vrăjile. Dacă ești interesat doar de single player, clasa sorcerer este foarte ok atâta vreme cât ai investit suficient de mult în intelligence, vei face față cu brio în majoritatea cazurilor. Pe partea de PvP însă (asta în caz că ai de gând să-ți măsori din când în când puterea în lupte cu alți jucători), vrăjile nu or să te salveze în orice situație, deci ar fi bine totuși să ai grijă și în ce fel de arme și armuri investești upgrades.

    -



    -

    Neapărat consultă wiki de câte ori ai vreo nelămurire. Sau întreabă-ne pe noi

  19. #799 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Just found this

    Dark Souls - Poka Poka Dark Souls Life (Doujinshi) - vol 1 Page 1 | Batoto!

    (pentru cei care nu sunt familiarizați cu manga, succesiunea imaginilor se face de la dreapta spre stânga)

  20. #800 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Just found this

    Dark Souls - Poka Poka Dark Souls Life (Doujinshi) - vol 1 Page 1 | Batoto!

    (pentru cei care nu sunt familiarizați cu manga, succesiunea imaginilor se face de la dreapta spre stânga)
    epic!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 44 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 26-02-2014, 22:17
  2. Replies: 1 Last Post: 01-02-2011, 23:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts