Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 499 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 9962

Thread: Jocuri cu preturi bune

  1. #1241 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    la fel se gasesc si pt xbox la preturi mici. din pacate aceste conturi nu expira ci sunt inchise de sony/microsoft pe motiv de frauda.

    cine a luat poate confirma dupa ce va fi inchis contul.

    mail/pass nu au legatura.

  2. #1242 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Deci dupa ce sunt inchise , nu mai poti juca respectivele jocuri , nu ?

    Eu deja am Claim la Paypal , nici nu am folosit contul , dar deh , m-a luat valul

  3. #1243 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    daca ati folosit paypal, CLAIM guys. e frauda si riscati si banarea consolei pt incalcare de eula si legi federale

    macar asa va luati banii si aveti dovada ca ati fost pacaliti si ati facut claimul

  4. #1244 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Claim response on paypal ...


    Status

    We're unable to decide this claim in your favor at this time. PayPal's Buyer Complaint Policy applies to the shipment of goods but not to disputes about merchandise quality.
    What happens next
    We encourage you to work directly with your seller to resolve this matter.

  5. #1245 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    daca ati folosit paypal, CLAIM guys. e frauda si riscati si banarea consolei pt incalcare de eula si legi federale

    macar asa va luati banii si aveti dovada ca ati fost pacaliti si ati facut claimul
    Lasa-i in pace, e super oferta. Te bagi tu repede sa le strici diCstractia

  6. #1246 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    mai pot face ceva daca am activat contul si am folosit o parte din bani ?

  7. #1247 SP
    Member Bugghy's Avatar

  8. #1248 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Felix , tu de cat timp ai luat de la ei ?

  9. #1249 SP
    Member felixxx's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Felix , tu de cat timp ai luat de la ei ?
    din 26.05, deci de vreo trei saptamani.

  10. #1250 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Si inca iti merg jocurile de pe contul respectiv ?

  11. #1251 SP
    Member felixxx's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Si inca iti merg jocurile de pe contul respectiv ?
    da, am incercat aseara dupa ce am vazut ca incepusera discutiile pe aici.
    eu nu recomand nimanui sa ia de acolo, nu vreau sa ma injure nimeni daca se intampla ceva.
    pe de alta parte nu prea inteleg de ce ar putea sony sa dea ban pe cont (sau mai naspa pe consola). am cumparat ceva de pe net, am platit pentru acel lucru. si pe ebay si pe alte site-uri pot fi produse furate care se vand dar eu sunt un cumparator de buna credinta. exista tot felul de promotii (la jocuri, la haine, la componente, etc) care se vand la jumatate sau la sfert de pret din cat recomanda producatorul. asta nu inseamna ca respectivele lucruri sunt furate. in fine si sony si microsoft si mai ales si apple au astfel de practici 'de intimidare' pana se gaseste vreun consumator mai inteligent si ii reclama pe la diverse institutii.

  12. #1252 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  13. #1253 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Quote Originally Posted by felixxx View Post
    da, am incercat aseara dupa ce am vazut ca incepusera discutiile pe aici.
    eu nu recomand nimanui sa ia de acolo, nu vreau sa ma injure nimeni daca se intampla ceva.
    pe de alta parte nu prea inteleg de ce ar putea sony sa dea ban pe cont (sau mai naspa pe consola). am cumparat ceva de pe net, am platit pentru acel lucru. si pe ebay si pe alte site-uri pot fi produse furate care se vand dar eu sunt un cumparator de buna credinta. exista tot felul de promotii (la jocuri, la haine, la componente, etc) care se vand la jumatate sau la sfert de pret din cat recomanda producatorul. asta nu inseamna ca respectivele lucruri sunt furate. in fine si sony si microsoft si mai ales si apple au astfel de practici 'de intimidare' pana se gaseste vreun consumator mai inteligent si ii reclama pe la diverse institutii.
    Felixica , sunt furati banii care sunt pe cont . Contul meu avea numele Vanessa Hadridge sau ceva de genul , cu adresa si datele cardului ....

    Oricum , eu personal , nu recomand , tocmai pentru ca metodele prin care se obtine creditul pentru care tu platesti legal , nu sunt legale

  14. #1254 SP
    Member justamodel's Avatar
    Probabil chiar inchid ei contul dupa o saptamana, perioada asta fiind un "safe time".. Am cautat pe google cazuri de ban pt spete asemanatoare, am gasit un singur caz in care a fost banat pt ceva de genul in 2008, dar tipul luase de 450$. Banuiesc ca daca depasesti o anumita suma te verifica automat si probabil de aia a patit`o..

  15. #1255 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar

  16. #1256 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Mai oameni buni, sa nu va mai plangeti cand vedeti ca nu este Store pe Romania. Participati fara retinere la operatiuni de frauda pe PSN. Voi credeti ca ii convine cuiva sa ramana fara miile alea de dolari? Alea, intr-un fel sau altul, vor trebui recuperate de cei a caror carduri au fost furate. Banca vorbeste cu Sony, Sony se uita pe PSN, pe PSN cardul a fost folosit de userul cutare cu IP-ul cutare. Ban pe MAC-ul consolei, o zi buna.

    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post

    macar asa va luati banii si aveti dovada ca ati fost pacalitil
    Marea problema cu cei care se plang pe nedrept e ca ingreuneaza situatia celor care nu au de-a face cu asa ceva. Ipotetic vorbind, Sony vede ca se cheltuie mii si mii de dolari de pe IP-uri Romanesti. PS3 nu e lansat oficial in Romania. Ce e mai usor pentru ei, sa intervina in Romania prin intermediul autoritatilor romane sau sa dea ban pe toata clasa de IP-uri de Romania, sa-si ia de-o grija?

    Scuza cu "vai, dar nu stiam ca e cu card furat, nu mi-am dat seama nici cand, in loc de instant code, primeam cont de PSN cu datele altcuiva, cu cardul altei persoane etc." e de-a dreptul patetica. Oricum, incercati cu incredere toata operatiunea de scoatere a ban-ului pe consola in conditiile in care sunteti suspectati de frauda de card. Am trecut prin asta si e tare tare fain sa stai numai la telefon cu reprezentantii lor din Anglia, ba un fax, ba un mail, nemaipomenit.

  17. #1257 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Ce interes ar avea Sony sa baneze toata clasa de IP-uri de Romania cand se cheltuie mii de dolari de pe IP-uri romanesti?
    Nu toti banii cheltuiti sunt din oferte din astea bizare

  18. #1258 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by felixxx View Post
    am cumparat ceva de pe net, am platit pentru acel lucru. in fine si sony si microsoft si mai ales si apple au astfel de practici 'de intimidare' pana se gaseste vreun consumator mai inteligent si ii reclama pe la diverse institutii.
    Diferenta mare intre inteligenta si complicitate la diferite practici de genul celei cu cardurile furate.

    ---------- Post added 18-06-2010 at 10:30 PM ----------

    Quote Originally Posted by DarkRazvan View Post
    Ce interes ar avea Sony sa baneze toata clasa de IP-uri de Romania cand se cheltuie mii de dolari de pe IP-uri romanesti?
    Se reduce totul la un calcul: cati bani 'curati' (adica nu din combinatiile de mai sus) scoate Sony de la romanii de pe PSN vs. cati bani pierde Sony din cauza problemelor create de acesti consumatori? Daca mai adaugam la asta si problemele de imagine cauzate �de care companiile mari se feresc ca de dracu� nu prea iese bine la calcul.

  19. #1259 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Ai luat in calcul si faptul ca daca pe IP-urile romanesti n-ar mai merge PSN, nu si-ar mai lua cam nimeni de pe-aici PS3? Cat despre imagine, nu prea vad cum i-ar afecta pe Sony eventualele smecherii facute cu cardurile astea... Xbox-ul se vinde extrem de bine, desi pirateria e o problema bine cunoscuta (as zice si destul de controlata, poate chiar voita de catre Microsoft), sa nu mai zic si de generatoarele de coduri Live si alte smecherii.

  20. #1260 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Diesel , nu sunt nevoit sa ma explic , dar totusi o fac . In momentul in care am dat Buy , chiar nu stiam ce presupune treaba asta , nu primise inca nimeni , iar felix a spus ca a primit cod daca-mi amintesc bine . Si crede-ma ca am incercat sa-mi recuperez banii si nici n-am accesat contul o zi , tocmai pentru ca nu era legal . Dar cand am vazut ca si Paypal-ul ma ia la p**a, desi le-am comunicat ca am primit un produs ... vorba vine produs .. ilegal , am zis what the hell , oricum nu mai recuperez banii , macar sa nu ies de tot pe minus .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 499 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri si aplicatii cu preturi bune - PC By Alexandru in forum Jocuri PC
    Replies: 626 Last Post: 08-04-2024, 12:13
  2. Jocuri SH cu preturi bune By MonkY in forum Console Club
    Replies: 40 Last Post: 13-03-2017, 13:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts