Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 444 of 452 FirstFirst ... 344 394 434 442 443 444 445 446 ... LastLast
Results 8,861 to 8,880 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #8861 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Tot nu pot trimite o comanda
    Apas trimite si nu se intampla nimic, testat pe 3 browsere. Scrie asta la livrare:
    Comanda nu a fost procesata de catre FAN Courier.
    Va rugam sa corectati datele de livrare conform mesajului de mai jos:

    Va rugam sa completati localitatea si adresa de livrare. Va rugam apasati AICI pentru a descarca lista completa de judete si localitati din reteaua FAN Courier.
    Salut,

    Explicatia scurta: Cred ca este o problema la configurarea adresei, esti autentificat cand plasezi comanda? Imi poti da info cont (email) pe PM ca sa verificam?

    Explicatia detaliata: Am integrat functionalitatea de creare AWB a Fan Courier cu site-ul. Astfel, campul de adresa face o verificare in baza Fan Courier si accepta plasarea comenzii dupa verificarea listei de localitati/coduri postale a curierului. In acest mod, suntem 100% siguri ca adresa e corecta si se va emite AWB in aceeasi zi, il vei vedea in cateva ore (spre deosebire de a doua zi si comunicat doar telefonic in trecut). In site-ul nou vei avea informatia in istoricul de comenzi de pe site. Dar se face aceasta verificare, deci rog atentie la adresa. Imi poti da un PM/email pe datele de contact de pe site cu nume/email ca sa verific daca ai adresa configurata corect?

    Multumesc mult pentru feedback si lucram la un sistem de vouchere de discount pentru cei care ne semnaleaza acest tip de probleme, revin acest sens.

  2. #8862 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Eu de pe iOS nu reusesc sa-mi fac un cont nou, campurile cu date personale sunt inactive, doar cele pentru cont existent functioneaza. Voi incerca maine de pe desktop sau Android.
    Salut. Multumesc pentru info. Verific pe Android momentan si dupa ce apas pe cos (stanga sus) am acest meniu si pot introduce datele. Pe iOS nu functioneaza? Verificam imediat.
    Attached Images Attached Images screenshot_20160526-090410.png

  3. #8863 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Si ce se intampla daca fan courier nu acopera si localitatea noastra? Nu putem plasa comanda?

  4. #8864 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Si ce se intampla daca fan courier nu acopera si localitatea noastra? Nu putem plasa comanda?
    Imi poti da un exemplu pentru verificare? Teoretic, Fan acopera orice localitate, avand doar un cost pentru km suplimentar, dar iti pot raspunde punctual daca imi dai un PM referitor la numele localitatii/codul postal.

  5. #8865 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Felicitari pentru pas, sunt sigur ca noul site este mult mai bun decat cel vechi. Din pacate, nu stiu cine a reusit sa omoare design-ul Magento in halul ala, parerea mea e ca trebuia investit intr-un designer pentru un mockup, care apoi sa fie implementat.

    Nu uitati ca prima impresie conteaza foarte mult, deocamdata este foarte departe de ce are concurenta. Stiu ca implementarea design-ului pe Magento dureaza mai mult si probabil este cat de cat costisitor, dar e pacat de munca voastra.

    Daca nu, macar o tema de doamne ajuta cu mici modificari si cu responsive-ul facut ca la carte.

    Multa bafta

  6. #8866 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Salut,

    Multumim pentru feedback. Am lucrat cu o firma care ofera solutia completa design+implementare. Ne-am concentrat in prima instanta pe partea din spate - pe functionalitati pentru clienti, pe partea de vanzare digitala.

    Orice feedback punctual referitor la design il putem lua in considerare in modul cel mai serios si constructiv.

    Versiunea responsive si alte parti de design sunt intr-un proces de "slefuire" in urmatoarele zile, se poate mai bine. Informatiile de la voi in aceasta perioada sunt foarte importante pentru noi.

  7. #8867 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Salut. Multumesc pentru info. Verific pe Android momentan si dupa ce apas pe cos (stanga sus) am acest meniu si pot introduce datele. Pe iOS nu functioneaza? Verificam imediat.
    Verificat si pe iOS, merge, sunt greyed out pana apesi pe ele, se pot introduce date. Da-ne de veste daca mai ai probleme.
    Attached Images Attached Images clipboard01.jpg

  8. #8868 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    La mine pe ios, varianta desktop a site-ului, nu merge. Am incercat atat cu safari cat si cu chrome.

    Campurile de la "autentificare" functioneaza, alea de la "cont nou" nu le pot accesa.

  9. #8869 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    RvsS, sunt pe iPad, iOS 7.1.2 si nu merge, campurile de sub "Client nou" sunt inactive, daca apas pe ele nu se intampla nimic. Daca pun ceva in cos si dau finalizare comanda, campurile cu date personale sunt active, insa daca vreau doar creare de cont nu merge. Iarasi, daca dau "continua" fara sa completez nimic, primesc atentionare si campul "Nume" devine activ, insa atat.
    Attached Images Attached Images image.jpg

  10. #8870 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Multumesc pentru timpul acordat, a fost trimis pentru verificare si revin.

  11. #8871 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    clipboard01.jpg

    Am atasat aici eroarea.

  12. #8872 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Multumesc, se fac verificarile.

    ---------- Post added 27-05-2016 at 11:35 ----------

    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    RvsS, sunt pe iPad, iOS 7.1.2 si nu merge, campurile de sub "Client nou" sunt inactive, daca apas pe ele nu se intampla nimic. Daca pun ceva in cos si dau finalizare comanda, campurile cu date personale sunt active, insa daca vreau doar creare de cont nu merge. Iarasi, daca dau "continua" fara sa completez nimic, primesc atentionare si campul "Nume" devine activ, insa atat.
    Salut, am fost informat ca s-a rezolvat, daca poti verifica te rog?

    ---------- Post added 27-05-2016 at 12:26 ----------

    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Attachment 268805

    Am atasat aici eroarea.
    Fan Courier ne-a informat ca era o problema de la diacritice, poti reincerca comanda/poti modifica adresa acum?

  13. #8873 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Salut,

    noul site este gata si va fi lansat saptamana viitoare.

    Ca o oferta de "bun-venit inapoi" oricine se inregistreaza in primele 2 saptamani de la (re)lansare va primi statutul de membru Gameshop, care ii va asigura transport gratuit si reduceri speciale.

    Va anunt cand site-ul va fi live si va vom prezenta si noutatile pe care vi le-am pregatit.
    Salut,

    Astazi m-am reinregistrat pe noul site. Cum aflu/unde scrie daca am primit statutul de membru Gameshop?

  14. #8874 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Este ok acum, am reusit sa plasez comanda.

  15. #8875 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Salut, am fost informat ca s-a rezolvat, daca poti verifica te rog?
    Da, functioneaza pe iOS acum. Imi facusem cont folosind un PC, oricum.

  16. #8876 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by Csander View Post
    Salut,

    Astazi m-am reinregistrat pe noul site. Cum aflu/unde scrie daca am primit statutul de membru Gameshop?
    Salut. Vei fi automat inregistrat in club in urmatoarele zile.

  17. #8877 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    M-am inregistrat si eu pe 24 mai, dar nu imi dau seama daca sunt membru sau nu? Primesc toti peste cateva zile sau comentariul a fost valabil doar pentru Csander?

  18. #8878 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    M-am inregistrat si eu pe 24 mai, dar nu imi dau seama daca sunt membru sau nu? Primesc toti peste cateva zile sau comentariul a fost valabil doar pentru Csander?
    Da, se va activa acest statut si in cazul tau.

  19. #8879 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Salut, eu aveam un cont mai vechi la voi, de prin 2006-2007. Vad ca nu il mai pot folosi. Aveam si card de membru, nici ala nu mai functioneaza?

  20. #8880 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Deci sa inteleg ca la noi toti care ne-am creat cont nou se va activa optiunea de membru (cel vechi clar nu mai merge)?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 444 of 452 FirstFirst ... 344 394 434 442 443 444 445 446 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts