Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 386 of 452 FirstFirst ... 286 336 376 384 385 386 387 388 396 436 ... LastLast
Results 7,701 to 7,720 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #7701 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    si mai e o mica/mare problema:

    faza cu ungureste/greaca nu apare pe nicaieri in afara de acest forum.
    cand am ridicat acesta problema mai demult, Razvan a spus ca se va preciza ulterior acest lucru.

    din pacate nici la ora actuala potentialii cumparatori nu sunt informati pe site cand fac comanda ca jocul nu are manual in engleza... iar cand am fost sunat pentru confirmare nu mi s-a spus ceva in acest sens.

    pentru asftel de lucruri se cam implica OPC-ul de obicei.

  2. #7702 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    si mai e o mica/mare problema:

    faza cu ungureste/greaca nu apare pe nicaieri in afara de acest forum.
    cand am ridicat acesta problema mai demult, Razvan a spus ca se va preciza ulterior acest lucru.

    din pacate nici la ora actuala potentialii cumparatori nu sunt informati pe site cand fac comanda ca jocul nu are manual in engleza... iar cand am fost sunat pentru confirmare nu mi s-a spus ceva in acest sens.

    pentru asftel de lucruri se cam implica OPC-ul de obicei.
    Foarte corect. La Gears of War 3 rezolvarea a fost cate un email la fiecare client cu manualul in engleza in format PDF. Dupa ce ca, din nou, am dat mai mult decat facea jocul defapt si mai si intarziase, remedierea situatiei, sincer sa fiu a fost deplorabila.

    Eu acum deja mor de nervi ca am fost mintiti pe fata cel putin cu Forza 4. Sunt sunat vineri ca ajunge marti, cand jocul defapt vine peste 2 saptamani. Cum vine asta ? Pentru ce m-ati mai sunat ? Nu puteati spune direct: nu avem jocul, daca il doriti si sunteti disperati dupa ei (no-liferi sau cum vreti voi sa spuneti) nu mai stati dupa noi, luati-l din alta parte. Si asta faceam, nu mai asteptam si asa macar stiam ca pe viitor sa va evit.

    Voi trebuie sa oferiti clientilor o motivatie de a cumpara de la voi, pentru ca toata lumea poate cumpara din UK mult mai ieftin si de cele mai multe ori cei care cumpara jocurile de acolo le au inaintea voastra. Asadar, pentru ce sa mai cumparam de la voi daca suntem dusi cu zaharelul de pe o zi pe alta pentru un joc? Vi se pare normal ca o firma de o asemenea magnitudine pe piata de jocuri romaneasca sa se poarte in asa fel cu clientii ei ? Eu unul sunt negru de suparare de raspunsul care l-am primit astazi, mai ales ca am postat saptamanal despre Forza si cred ca am fost foarte clar ca vreau jocul cat mai repede si ca sunt dispus sa il cumpar din alta parte in cazul in care intarzie aici, dar macar sa fiu informat corect tocmai pentru a nu avea probleme.

  3. #7703 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    si mai e o mica/mare problema
    Am rugat in mod specific sa se specifice telefonic acest lucru. Daca nu s-a intamplat, te rog da-mi pe PM cine te-a sunat si voi recomanda o penalizare.

    ---------- Post added 17-10-2011 at 09:07 PM ----------

    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    Nu puteati spune direct:
    Situatia este relativ simpla, nu te ajuta cu nimic, dar iata informatiile: furnizorul a precizat ca va trimite cu avionul produsele, vor pleca vineri, vor ajunge luni. Livrarea in aceste conditii se face la noi luni dimineata si astfel marti ar fi ajuns la voi. Astazi am verificat cu transportatorul statusul acestei livrari si se pare ca a fost trimis prin transport terestru, nu aerian. Din pacate, nu ne ocupam noi de transport in acest caz si cineva a gresit (fie furnizorul, fie transportatorul). Aceasta informatie am primit-o azi, dupa ce ati fost contactati. Practic este imposibil sa mai schimbam ceva in acest caz, jocul este deja in transport, telefoanele au fost date, informatia a venit tarziu.

    Oricum, eu stiu ca indiferent ce informatii aduc efectiv nu conteaza, important este un singur lucru, jocul la lansare, cat mai ieftin si cu cat mai multe bonusuri. Pana la urma vom primi cereri normale, dar greu de realizat: "penalizati transportatorul", "schimbati furnizorul", "dati timpul inapoi". Toate acestea sunt normale si as dori sa le putem infaptui.

  4. #7704 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Am rugat in mod specific sa se specifice telefonic acest lucru. Daca nu s-a intamplat, te rog da-mi pe PM cine te-a sunat si voi recomanda o penalizare.

    ---------- Post added 17-10-2011 at 09:07 PM ----------


    Situatia este relativ simpla, nu te ajuta cu nimic, dar iata informatiile: furnizorul a precizat ca va trimite cu avionul produsele, vor pleca vineri, vor ajunge luni. Livrarea in aceste conditii se face la noi luni dimineata si astfel marti ar fi ajuns la voi. Astazi am verificat cu transportatorul statusul acestei livrari si se pare ca a fost trimis prin transport terestru, nu aerian. Din pacate, nu ne ocupam noi de transport in acest caz si cineva a gresit (fie furnizorul, fie transportatorul). Aceasta informatie am primit-o azi, dupa ce ati fost contactati. Practic este imposibil sa mai schimbam ceva in acest caz, jocul este deja in transport, telefoanele au fost date, informatia a venit tarziu.

    Oricum, eu stiu ca indiferent ce informatii aduc efectiv nu conteaza, important este un singur lucru, jocul la lansare, cat mai ieftin si cu cat mai multe bonusuri. Pana la urma vom primi cereri normale, dar greu de realizat: "penalizati transportatorul", "schimbati furnizorul", "dati timpul inapoi". Toate acestea sunt normale si as dori sa le putem infaptui.
    Totusi din toata ecuatia ta lipseste elementul cheie pe care voi trebuie neaparat sa-l introduceti in ecuatie mai devreme sau mai tarziu, pentru ca am vazut ca il cam neglijati: clientul/gamerul pe care nu il intereseaza nimic altceva decat sa aibe jocul cat mai repede, nu il intereseaza ca nu si-a facut transportatorul datoria. El este client fidel, vine curierul, ia jocul, il plateste si isi vede de treaba lui. Dar in momentul in care clientul nu poate dormi noaptea (probabil) ca vrea sa joace Forza, i se promite jocul si dupa aia i se spune ca mai dureaza, e ca si cum i-ai spune unui copil ca e la regim cand esti cu el la mcdrive. Toate astea avand o gramada de alternative, nefolosite pentru ca a mers pe incredere ca gameshop-ul nu-l va dezamagi.

    // Ma scuzi dar sunt cam agitat acum.

  5. #7705 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Eu sunt perfect de acord cu tine, asa cum am precizat si mai sus.

  6. #7706 SP
    Junior Member tazman's Avatar
    Ai info despre cantitatea primita macar? Nu de alta dar nu as vrea sa mai astept inca o saptamana ca sa aflu ca nu sunt de ajuns si apoi inca o saptamana pana imi vine jocul din alta parte.

    Multumesc

  7. #7707 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Ai fost contactat pentru confirmare?

  8. #7708 SP
    Junior Member tazman's Avatar
    nope

  9. #7709 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Te rog scrie la [email protected].

  10. #7710 SP
    Junior Member tazman's Avatar
    Daca nu este o problema as dori sa renunt la precomanda. Incertitudinea este mare si voi da azi comanda in alta parte pentru a fi 100% sigur ca o sa am jocul in cateva zile.

  11. #7711 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Nu este o problema, scrie-ne sau da-ne un telefon. Jocul va fi trimis azi sau maine pentru cei care au confirmat.

  12. #7712 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Nu este o problema, scrie-ne sau da-ne un telefon. Jocul va fi trimis azi sau maine pentru cei care au confirmat.
    Sa intelegem ca jocul a ajuns pe stoc ?

  13. #7713 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    e surpriza... nu se intreaba

  14. #7714 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Sunt sanse sa primim saptamana aceasta Red Dead Redemption Game Of The Year Edition PS3 ?

  15. #7715 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    Sa intelegem ca jocul a ajuns pe stoc ?
    Da, jocul este in stoc, sa vedem daca poate ajunge maine la dumneavoastra sau joi.
    Multumesc.

  16. #7716 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Da, jocul este in stoc, sa vedem daca poate ajunge maine la dumneavoastra sau joi.
    Multumesc.
    Bun, o veste buna. La RDR GOTY trimit mail la [email protected] pentru confirmare ?

  17. #7717 SP
    Junior Member tazman's Avatar
    Sa inteleg ca numai cei care au fost contactati telefonic vor primi jocul zilele astea? Restul...?
    Insist pentru ca ai reaprins speranta la editia de colectie si tocmai eram pe cale sa-mi comand editia standard din alta parte

  18. #7718 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Caponescu si rulzmaker - RDR Goty - va suna colega mea incepand de maine.

    tazman - te rog trimite un email ca sa verifice colega mea si sa iti poata raspunde personal.

  19. #7719 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Inca una si te las: Batman Arkham City le primim saptamana asta (pe 21) sau pe luni-marti ?
    La asta sincer nu e nici o problema daca intarzie.

    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    ar fi prea de tot sa faca lansarea fara sa aibe jocul
    Hahaha

  20. #7720 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    pai au lansare la el vineri...
    ar fi prea de tot sa faca lansarea fara sa aibe jocul

    am si eu precomanda la editia de colectie... si ma duc peste ei vineri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 386 of 452 FirstFirst ... 286 336 376 384 385 386 387 388 396 436 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts