Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 104 of 452 FirstFirst ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 154 204 ... LastLast
Results 2,061 to 2,080 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #2061 SP
    Member felixxx's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Hai ca seamana cu ce am pus eu in poza Cred ca rad de nervi acum.
    stai ca in jumate de ora ajunge curierul si la mine si deja nu mai am stare

  2. #2062 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Voi intreba imediat la furnizor cu exemplele date aici si revin cu un raspuns imediat cum il primesc.

  3. #2063 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Nu stiu cu cine lucrati si de unde luati jocurile dar este bataie de joc. Am atasat o poza. Vi se pare ca lipseste ceva din gaurile din carcasa? Pe langa faptul ca nu am nici cartonasul cu live trial, nici cel cu masinile bonus pentru collector's edition, nici cel cu tema NXE, nici VIP acces. Am primit jocul varinta normala in carcasa de collector's.
    Ai uitat unde traim?

    "Mama fratizca ce breloc, imi sta bine sa-nnebunesc cu el, nu observa prostu' care-l cumpara!"

  4. #2064 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pai nu intreba inca. Ai putina rabdare sa vedem ce au primit si ceilalti. Poate sunt eu marele ghinionist in colaborarea cu Gameshop. (vezi Halo 3: Legendary, Mass Effect). Si nu este vorba de exemple. Se stie clar ce exista in varianta collector's. Tot ce imi lipseste mie

    Cred ca sunt Mafalda. http://www.consolegames.ro/forum/198858-post2049.html

  5. #2065 SP
    Member felixxx's Avatar
    evident ca nici la mine treaba nu e ok, stau mai bine ca Dj Mo, dar lipsesc codurile. si manualul (de fapt o fituica e in greceste asta daca va intrebati de unde au venit jocurile). fiind vorba de greci ma indoiesc ca au furat dar probabil le-a fost lene sa puna tot ce trebuia. in final au facut un 'savings' ca lor asa le place sa lucreze :wall
    Attached Images Attached Images img_0275.jpg

  6. #2066 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Hai ca al treilea care il primeste este cu noroc.

  7. #2067 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Hmm, noi nu desfacem pachetele, au venit ieri si au plecat exact asa cum au fost primite.

    Am intrebat la furnizor despre aceasta situatie. De la ei a venit intr-adevar descrierea doar cu keychain, USB stick si DVD cu continut extra, dar am crezut ca este incompleta descrierea, avand in vedere ca sunt cateva bonusuri care sunt prezentate in editia limited.

    Exista posibilitatea ca pentru anumite teritorii unde Xbox Live nu este lansat oficial, producatorul sa lanseze editii cu alt continut sub acelasi nume de Limited. Astept o confirmare de la ei pe aceasta tema.

    Vom lua masuri pentru a rezolva problema, daca doriti sa facem retur sau daca doriti sa aplicam un discount suplimentar la alte comenzi. Imi pare foarte rau pentru aceasta neintelegere si va asigur ca vom face tot ce se poate cat mai rapid pentru a rezolva.

  8. #2068 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Exista posibilitatea ca pentru anumite teritorii unde Xbox Live nu este lansat oficial, producatorul sa lanseze editii cu alt continut sub acelasi nume de Limited. Astept o confirmare de la ei pe aceasta tema.
    Am si eu o intrebare, despre ce "producator" este vorba, pentru ca din cate stiu eu Turn 10, producatorul jocului nu se ocupa de vanzare, de treaba asta avand grija Microsoft, publisherul. Ma indoiesc ca exista vreun publisher in lumea asta care sa faca pachete limited pe zone.

  9. #2069 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Da, ma refeream la Microsoft si da, face pachete limited diferite pe zone.

  10. #2070 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Da, ma refeream la Microsoft si da, face pachete limited diferite pe zone.
    De genul "Limited Collector's Edition cu obiecte lipsa" care se vand la acelasi pret ca limited-urile din alte zone?
    Poti da un exemplu de asemenea pachet?

  11. #2071 SP
    Member felixxx's Avatar
    @RvsS: man aici nu e vorba de pachete pe zone. pur si simplu aia au uitat sa puna in cutii ce trebuia. si faptul ca fituica aia care tine loc de manual e in greceste nu e chiar o chestie placuta, asta nu mai tine de ms ci de faptul ca furniziorul vostru tb sa va anunte acest lucru. in fine eu unul nu fac retur, cat despre alte forme de compensare las la latitudinea GS sa stabileasca ce si cum.

  12. #2072 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Eu vreau cartonasele Pentru aia am optat mai mult pentru collector's. Offf

  13. #2073 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Acolo unde Xbox Live nu este lansat oficial, se ofera uneori pachete care nu au continutul extra special pentru Live (asa cum ar putea fi cazul masinilor extra din pachetul Forza).

    Eu am intrebat acum exact acest lucru si comunic raspunsul. Evident, nu este ceva de dorit, dar noi nu putem achizitiona decat pe canalul oficial, pentru teritoriul nostru, ceea ce ofera publisher-ul.

    Haideti sa vedem daca primim un raspuns oficial.

    Indiferent de acest raspuns, putem proceda la returnarea produselor daca se doreste sau alte masuri cu caracter compensator.

    felixxx - ei au anuntat intr-adevar faptul ca in pachetul limited continutul extra va fi : DVD with extra content, 2 GB USB Stick & one collector keychain Forza 3. Asa ca trebuie sa imi asum raspunderea pentru ce este trecut pe site si nu este in pachet, sa modifca descrierea si sa vedem ce am putea oferi pentru aceasta eroare.

  14. #2074 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pai ce compensator la mine? Ca eu am prins pre-order cu pretul gresit. Si retur in nici un caz. Am asteptat jocul asta prea mult.

  15. #2075 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Am si eu o in trebare: cum se face ca pe seitul GameShop.ro nu gasesc in vanzare jocul Uncharted 2 pt. PS3,unul dintre cele mai cautate si vandute jocuri de PS3 din ultimele zile?Ar mai fi si alte jocuri care le-am cautat si nu le-am gasit dar asta mi-a sarit cel mai mult in ochi. Mi se pare ciudat ca un seit care se ocupa cu vanzarea de jocuri pt console si nu numai sa ai lipseasaca niste titluri destul de importante de pe stoc.

  16. #2076 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Acolo unde Xbox Live nu este lansat oficial, se ofera uneori pachete care nu au continutul extra special pentru Live (asa cum ar putea fi cazul masinilor extra din pachetul Forza).
    Scuza-ma, dar asta chiar refuz s-o cred, mai ales ca jocul nu a fost adus oficial in Romania de Microsoft, ci este luat de la greci, cum o dovedesc fituicile care-s pe post de manual.
    Eu pana acum n-am auzit de pachete facute special de un publisher pentru o piata pe care nu activeaza.

  17. #2077 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Dj Mo - putem de exemplu oferi o reducere suplimentara la urmatoarea comanda. Ne putem gandi si la alte metode, nu este ceva batut in cuie.

    kobayashi - site-ul nostru aduce produse ale publisher-ilor cu care avem contract. Desi avem cu majoritatea, nu avem cu toti. Astfel, in acest moment nu avem cu Sony si pentru ca Uncharted este distribuit de Sony, in acest moment nu il avem. Totusi, lucram la posibilitatea de a face contract si cu ei si de aduce in viitor si aceste produse.

    GreyhounD - pentru regiunea noastra produsele MS vin din Grecia. Dar da, fac pachete diferite. Nu este o situatie placuta astept un raspuns oficial oricum.

  18. #2078 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    I have the same problem but in East Europe.

    So i opened a ticket on the Microsoft Support and they told me, thatin countries
    where XBOX LIVE is not official rolled out/ supported, the are not giving the codes
    to.

    So , I told them, that it wasnt written on the LE Package which I bought here,
    that there are no Codes included. So, this is then a customer disorientation
    and against european law.

    I was told to send a copy of my bill of the game and they will try to send me
    the codes.


    postat acum 10 minute pe forumul Forza3. personal mi se pare o mare mizerie. acum ma gandesc cu groaza la precomanda pe care o am la Dragon Age CE :-s

    hope it helps

  19. #2079 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    GreyhounD - pentru regiunea noastra produsele MS vin din Grecia. Dar da, fac pachete diferite. Nu este o situatie placuta astept un raspuns oficial oricum.
    Refuz in continuare sa cred ca un publisher face niste pachete mai "subtiri" si pe deasupra le vinde la acelasi pret si cu acelasi nume ca unele complete. Ma opresc aici, mersi de raspunsuri.

  20. #2080 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Nu vreau sa adaug tensiune suplimentara unei probleme stringente pentru cei cu "necazul" FM3.

    Totusi, in lumina celor spuse mai sus, il rog pe RvsS sa verifice cu furnizorul continutul pachetului Call of Duty MW2 Prestige Edition (cu pregizarea ca, afara de vizorul nocturn, continutul pachetului Hardened este acelasi)

    Atasez pentru comoditate fotografia si descrierea continutului de pe site-ul producatorului.

    Descrierea pachetului:
    - Fully Functional, Wearable Night Vision Goggles;
    - Premium Steelbook™ Case;
    - Hardbound Art Book;
    - Individually-Numbered & Engraved Captain "Soap" MacTavish Collector's Stand;
    - Call of Duty Classic Full Downloadable Game

    Multumesc
    Attached Images Attached Images mw2-night-vision-prestige-rm-eng.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 104 of 452 FirstFirst ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 154 204 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts