Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 40 of 40

Thread: Final Fantasy XIII-2

  1. #21 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Final Fantasy XIII-2 DLC, pre-order bonuses unveiled | VG247
    According to Nova Crystallis, the publisher will release a number of DLC packs for Final Fantasy XIII-2. Although the content is yet to be fully detailed, it will include costumes for Noel and Serah.

    Another pack will add in an optional boss: the traditional ultimate test, Omega. The monster can be added to the player’s party once defeated.

    The DLC has only been confirmed for Japan as yet, and is expected to release in December or January.

    At least some of this content will indeed turn up in the West, as Ripten notes the Omega battle will is listed as a pre-order bonus for Amazon.

    Gamestop has an alternate Serah costume, while Best Buy is offering a hardcover novella called Final Fantasy XIII -Episode i- which links the game with its prequel.

    Final Fantasy XIII-2 is due in Japan before the end of the year, and is expected to release elsewhere in early 2012.
    deja ma enerveaza cu ofertele astea pt pre-order-uri . Vad ca sunt la moda acuma sa ofere unele chestii bonus daca le garantezi developerilor ca o sa cumperi jocul chiar dinainte de Day 1. Unele is asa de tentante ca nici nu stiu ce sa fac (din fericire nu si asta...nu se compara cu Dark Souls sau Skyrim care chiar aveau ceva de oferit pt un pre-order).

    Nu am extrem de multi bani asa ca momentan o sa zic "pas" la asta. Faptul ca as putea sa primesc un costum nou sau un boss battle nou nu ma poate face sa uit ce dezamagire a fost gameplay-ul si linearitatea predecesorului sau (si sincer nu cred ca au schimbat ei mare branza tura asta). Si mai ales pentru ca va fi un joc SP, eu spun ca vom gasi pe zavvi jocul la jumatate de pret dupa 2-3 luni.

  2. #22 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Eu sper ca acel DLC sa isi faca loc ulterior si pe PSNStore/XBLA. Inteleg sa favorizezi vanzarea la 100% MSRP, dar nu da exclusivitati. Cazul marvel ultimate alliance 2 cu juggernaut inca nu il pot intelege.

  3. #23 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Final Fantasy XIII-2 screens and trailer bring back Snow | VG247

    atentie! Video-ul acela are destul de multe spoilere legate de povestea din FF XIII-2....



    ....da m-am uitat oricum la el . Deci ca de obicei parerea mea e impartita: pe de-o parte imi plac cinematics-urile si povestea dar pe de alta parte urasc gameplay-ul acela care e aproape identic cu cel din prequel-ul sau. Un lucru e clar: o sa il joc numai ca sa vad ce se intampla cu fiecare personaj .

    P.s. Cei cu tipul ala Caius? E din Soul Calibur sau ceva? (ma refer la faptul ca sabia sa seamana cu a lui Nightmare)

  4. #24 SP
    Member Outblast's Avatar
    Acest FF ne va aduce doua caractere noi: Serrah Faron (sora mai mica a lui Lightning) si Noel Kreiss (un personaj ce vine dintr-o lume a viitorului).
    I can't wait to play it!
    Attached Images Attached Images 398px-noelkreiss.png serah-farron.jpg

  5. #25 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ce imi placea de Serah . Desi o vedeam numai din cinematics-urile de la FF XIII...i like the way si was (made) .

  6. #26 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    FINAL FANTASY XIII-2: A Guided Tour - YouTube! pfff auzi la ei: strategic combat, things that test players reflex (adica quick time events)...iar cat despre acel "exciting and strategic paradime pact system" nu am ce sa zic... e o scuza sa nu bage personaje noi... mai bine folosesti creaturi deja existente in joc...

    eu pun pariu ca nu au facut chiar asa de multe imbunatatiri pe cum vor ei sa convinga fanii... poate chiar au stricat mai tare gameplay-ul cum au facut si cu FF X-2 (l-au facut mai alert da nici pe departe mai bun....).

    Acuma ca ma gandesc bine, sistemul de lupta din FF XIII seamana extrem de mult cu cel din X-2. Acuma turele sunt cronometrate pentru fiecare personaj, profesia se schimba la fiecare luptator (atat ca in X-2 era un pic mai spectaculos ca se schimbau niste haine.... nu doar un simplu scris) si sigur mai sunt si altele. Inca in X-2 puteai sa controlezi fiecare personaj in parte, nu doar pe unul singur iar ceilalti executau ce miscare le era oarecum atribuita. Daca ma intrebi pe mine gameplay-ul din X-2 era mai bun decat cel din XIII.

    Oricum de cumparat tot o sa cumpar jocul, dar de data asta o sa astept sa se ieftineasca. O sa rezist ispitei de a nu da pre-order pentru acel Omega boss sau ce ofera alte magazine...

  7. #27 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Gamespot plays Final Fantasy XIII-2:

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar

  9. #29 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    cu cat ma uit la fiecare trailer din jocul asta, devin tot mai curios de poveste: ce o sa faca Serah tura asta? Sta cu tipul nou, Noel, sau ramane la Snow? Sigur o sa fie ceva sexy time intre cei doi noi protagonisti de-a lungul povestii. So...damn....curious. In rest nu pot sa zic ca sunt nerabdator sa vad "noul si imbunatatitul" combat system.

  10. #30 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Final Fantasy XIII-2: IGN Review


  11. #31 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar

  12. #32 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    GameSpot Review:


  13. #33 SP
    Junior Member catza86's Avatar
    O nota destul de mica la review-uri .
    Oare nu au platit destul de bine pe critici?

    Eu unul sincer il astept cu interes, cu toate ca nu postez pe forum asta nu inseaman ca nu ma si joc

  14. #34 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Launch trailer:


  15. #35 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Chiar nu zice nimeni nimic? Cum e jocul pana la urma?

  16. #36 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eu inca astept, am comanda data la Collector's Edition, a fost expediata cu cateva zile inaintea lansarii dar din cauza conditiilor meteo inca nu a ajuns.

  17. #37 SP
    Member Moromete's Avatar
    Cristi-Dinu cum e jocul?

  18. #38 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Din cauza timpului nu am am ajuns sa-l termin, insa dupa ~30% din el pot spune ca e ceea ce FF XIII ar fi trebuit sa fie. And then some.
    Pot spune ca au reusit sa creeze o atmosfera (uneori) similara cu jocurile din seria Chrono
    Singura obiectie ar fi sistemul de "pop-up" al monstrilor, chiar daca in majoritatea cazurilor poti sari peste lupta. E doar ceva ce personal nu prea suport.

    Oh, si unele melodii sunt grozave

  19. #39 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nici la mine inca n-a ajuns... damnit!

  20. #40 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    FFXIII-2: Jill DLC gets screened | VG247
    Square’s released the first screenshots of the upcoming coliseum DLC for Final Fantasy XIII-2 featuring XIII antagonist Jill Nabaat. The content will see you take on Jill as part of the coliseum challenge, like past coliseum DLC. Defeat her and she’ll become part of your party. Get the screens at Andriasang.

    The content launches in Japan next week for �300 on PSN and 240 MS points for XBLMP.
    (I-au scris gresit numele la stire)

    si ca o chestie off topic: nu vi se pare ca Jihl din FF XIII seamana foarte mult cu un personaj din End of Eternity care ar fi o versiune mai "tanara" a ei? Mie asa mi s-a parut
    Attached Images Attached Images jihl-fixes-glasses.jpg end_of_eternity.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 03-07-2013, 09:43
  2. Final Fantasy XIII By erik95 in forum Console Club
    Replies: 625 Last Post: 23-11-2011, 12:47
  3. Final Fantasy XIII debuteaza in UK By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 16-03-2010, 09:59
  4. Final Fantasy XIII Countdown By Mika in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 28-01-2009, 21:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts