Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9 10 11 12 LastLast
Results 201 to 220 of 234

Thread: Darksiders II

  1. #201 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Cauta userul PowerPX pe youtube. Are unele dintre cele mai bune guides si clar cel mai bun pentru Darksiders 2.

  2. #202 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Va salut, stie cineva cum obtin DLC-ul Argul's Tomb pe PS3? Am un redeem code dar se poate introduce pe siteul darksiders/tomb. Care sunt pasii ce urmeaza dupa?
    Celalalt cod pentru Death Rides este valabil sau a expirat la sfarsitul lui 2012 cum scrie pe foaie?

  3. #203 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Din cate tin minte, dupa introducerea codului pe siteul lor, iti alegi platforma si zona si primesti un al cod pe care ulterior il folosesti pe PSN.

  4. #204 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    merita DLC Argul's Tomb ?am luat jocul de pe PSN si DLC-ul este doar 1.15lire..mai e si Death Rides Pack..tot la 1.15

  5. #205 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    merita DLC Argul's Tomb ?am luat jocul de pe PSN si DLC-ul este doar 1.15lire..mai e si Death Rides Pack..tot la
    1.15
    Din ce am inteles , The Demon Lord Belial dlc e cel mai bun

  6. #206 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    merita DLC Argul's Tomb ?
    Nu merita, maxim o ora de gameplay. Eu l-am terminat cam in 40 minute.

  7. #207 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am si eu vreo 4 ore de gameplay, mi se pare mai bun decât prima parte, sper sa continue seria, am înţeles ca sunt şanse mari, dar pana atunci aştept finalul licitaţiei pt acest IP

  8. #208 SP
    Ω Pira's Avatar
    Eu is cam dezamagit de jocul asta. Desi e genul meu de joc si abia acum am pus mana pe el, nu e ce ma asteptam sa fie, la cat de laudat a fost pe-aici. Puzzle-uri puse doar ca sa fie puse, poveste "trasa de coada", sistemul de combat nu-mi prea place, la fel si cel in care se prinde de ziduri, nu raspunde prea bine la comenzi cand vrei sa-l faci sa mearga spre stanga/dreapta, atunci cand e lipit de zid. In felul asta am murit de o gramada de ori cazand in abis, lava, iar bossii/inimacii sunt foarte usori. Poate ca sunt dezamagit de jocul asta si pt ca a fost rapida trecerea de la GoW: Ascension (seria mea iubita) la Darksiders 2...

  9. #209 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu esti singurul după vreo 8 ore de gameplay sunt foarte dezamagit, desi jocul începuse promiţător si chiar imi lăsase impresia ca e mai bun decât prima parte (m-am grăbit cu laudele), cam ce ai enumerat tu pe acolo ma deranjează si pe mine, păcat

  10. #210 SP
    Banned asperas's Avatar
    Banuiam eu ca nu e nmk de capu' lui..primul chiar mi-a placut iar la asta al 2-lea ce l-am luat aseara am ramas cu el la start dupa un chin de cateva ore cu instalarea unor dlc-uri zona 2(nu am gasit asa ceva pe psn uk se pare ca le-au scos pt ca asa au cerut cei de la thq ) deci in concluzie fck you THQ! sincer spus chiar nu am nici un regret ca ai pierdut lupta cu aceasta industrie lacoma..ti-am cumparat toate ufc-urile si wwe-urile si rar am reusit sa ma bucur macar putin de ele..!Cateodata cand vad ce a ajuns gamingul nostru imi vine sa-i spun sincer:Ramai cu bine,drum bun dar eu aici trebuie sa cobor..!

  11. #211 SP
    Member Mariush's Avatar
    @asperas, chill, Darksiders e facut de Vigil Games, doar publicat de THQ....

    Personal, am gasit Darksiders 2 fun. Acum, daca-l compari cu GOW normal ca e o diferenta colosala. Nu neaparat ca Darksiders este mult mai slab, ci pur si simplu este un joc total diferit, care mizeaza mai mult pe gameplay, platforming, hero customization (avand si element de RPG). Deci, in afara faptului ca ambele jocuri presupun sa tai monstri si sa salvezi lumea, jocurile sunt foarte-foarte diferite. GOW e de comparat cu Dante's Inferno, Castlevania etc. Darskiders 2 il compari cu...Darksiders 1 si personal nu l-am gasit cu nimic mai prejos.

    Manage your expectations people.

  12. #212 SP
    Ω Pira's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariush View Post
    @asperas, chill, Darksiders e facut de Vigil Games, doar publicat de THQ....

    Personal, am gasit Darksiders 2 fun. Acum, daca-l compari cu GOW normal ca e o diferenta colosala. Nu neaparat ca Darksiders este mult mai slab, ci pur si simplu este un joc total diferit, care mizeaza mai mult pe gameplay, platforming, hero customization (avand si element de RPG). Deci, in afara faptului ca ambele jocuri presupun sa tai monstri si sa salvezi lumea, jocurile sunt foarte-foarte diferite. GOW e de comparat cu Dante's Inferno, Castlevania etc. Darskiders 2 il compari cu...Darksiders 1 si personal nu l-am gasit cu nimic mai prejos.

    Manage your expectations people.
    Eu nu-l consider un joc foarte slab, ci unul mediocru, care pt mine nu e suficient sa ma faca sa zic "Ok, am sa-l mai joc inca o data". Si nici nu l-am comparat cu GoW, pt precum ai zis si tu, sunt 2 jocuri total diferita, insa am zis ca poate mai sunt atat de dezamagit si datorita faptului ca am jucat GoW recent, vreo 3 run-uri si apoi l-am jucat pe asta.

  13. #213 SP
    Banned asperas's Avatar
    mariush@ acum sa nu o dam in Yggdrasil cu ramurele,ramurasi,crengi,crengute ca ala e publisher celalalt e developer si alte acoperiri..deoarece noi, publicul tinta(cumparator)nu trebuie sa ramanem ca la piata..?!

  14. #214 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pira e dezamagit pt ca a jucat prea mult TR

  15. #215 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Quote Originally Posted by asperas View Post
    primul chiar mi-a placut iar la asta al 2-lea ce l-am luat aseara am ramas cu el la start dupa un chin de cateva ore cu instalarea unor dlc-uri zona 2(nu am gasit asa ceva pe psn uk se pare ca le-au scos pt ca asa au cerut cei de la thq
    Pana la urma care-i faza cu DLC-urile?
    Le-am cautat ieri pe PSN UK Store (de pe PC) dar mi-a aparut doar jocul (am crezut ca problema se datoreaza faptului ca le-am cautat de pe PC).
    Sa inteleg ca au disparut si ca nu le pot instala nici pe cele pe care le-am primit odata cu jocul?

  16. #216 SP
    Banned asperas's Avatar
    cam asa,aia de la vigil au dat iama cu fugitii and we are out of luck!pe uk e doar varianta digitala darksiders 2,iar pe us sunt toate inclusiv dlc'urile(america the brutal!)!

    ps :la mine pe uk a mers introdus doar crucible pass in rest..

  17. #217 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Nasol, inseamna ca am luat o semi-teapa. Mai bine asteptam o reducere pe Steam (acolo au toate DLC-urile disponibile).

  18. #218 SP
    Ω Pira's Avatar
    Revin in ideea sa spun ca de la jumatate incolo, jocul chiar a inceput sa ma prinda, in ciuda faptului ca e destul de lung si m-a killerit cu atatea puzzle-uri, pana acum aproape de final. Ce vreau sa punctez este ca are un voice-acting de exceptie, iar muzica este de pe alta planeta, magistrala!

  19. #219 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    DLC-urile pentru joc au reaparut pe PlayStation Store. Cei care aveati probleme ati putea incerca din nou codurile sa verificati daca functioneaza.

    De asemenea, pret bun pentru Season Pass:

    http://store.sonyentertainmentnetwor...2DLCSEASONPASS - £3.19

  20. #220 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Acum o luna am inscris codul pt. Argul's Tomb gasit in cutia jocului pe site-ul lor si am primit codul pe care apoi trebuia sa-l introduc pe PSN ca sa primesc DLC-ul. Din pacate nu am notat codul primit dar m-am gandit ca o sa-l primesc pana la urma si pe mail (trebuia sa introduc si o adresa de mail valida pt. a primi codul) dar timpul a trecut si n-am primit nimic.
    Exista vreo metoda sa-mi recuperez codul pt. PSN sau trebuie sa cumpar DLC-ul?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9 10 11 12 LastLast

Similar Threads

  1. Darksiders By Vami in forum Console Club
    Replies: 180 Last Post: 21-11-2016, 23:45
  2. Darksiders 3 depinde de vanzarile Darksiders 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 31-07-2012, 22:14
  3. Darksiders By drik in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 20-11-2009, 16:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts