Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 233 of 381 FirstFirst ... 133 183 223 231 232 233 234 235 243 283 333 ... LastLast
Results 4,641 to 4,660 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #4641 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    la mine facea aproape o luna de cand l-au trimis.
    Daca te intreb cand te-ai nascut o sa-mi raspunzi ca acum aproape 32 de ani sau o sa imi dai data exacta.
    Vad ca e la moda pe acest forum sa nu se vorbeasca la concret si sa dea doar "dude".
    E chiar asa de greu sa spui ca ti-a fost expediat jocul la data X. Poate mai este un user care asteapta acelasi joc sau poate ca acelasi joc lui i-a ajuns.
    Eu chiar as fi sugerat sa se puna pretul jocurilor si la topicul "Ce ne-am cumparat azi", ca sa vedem si noi care sunt bisnitarii pe aici.
    E mai simplu sa facem posturi multe si de umplutura, in care sa ne vaitam ca niste muieri, in loc sa oferim date concrete.

  2. #4642 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Ghidul cumparatorului consolist

    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Eu chiar as fi sugerat sa se puna pretul jocurilor si la topicul "Ce ne-am cumparat azi", ca sa vedem si noi care sunt bisnitarii pe aici.
    E mai simplu sa facem posturi multe si de umplutura, in care sa ne vaitam ca niste muieri, in loc sa oferim date concrete.
    Cum sa nu cunoşti bişniţarii forumului? Esti un user destul de vechi, daca esti un pic atent unul dintre ei postează destul de des mai ales pe acest thread

  3. #4643 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Daca te intreb cand te-ai nascut o sa-mi raspunzi ca acum aproape 32 de ani sau o sa imi dai data exacta.
    Vad ca e la moda pe acest forum sa nu se vorbeasca la concret si sa dea doar "dude".
    E chiar asa de greu sa spui ca ti-a fost expediat jocul la data X. Poate mai este un user care asteapta acelasi joc sau poate ca acelasi joc lui i-a ajuns.
    Eu chiar as fi sugerat sa se puna pretul jocurilor si la topicul "Ce ne-am cumparat azi", ca sa vedem si noi care sunt bisnitarii pe aici.
    E mai simplu sa facem posturi multe si de umplutura, in care sa ne vaitam ca niste muieri, in loc sa oferim date concrete.

    ...Btw ce te agiti asa?Ai contract facut cu The Hut group??

    SirAndrew are dreptate , ce trebuie vai sa fim in al 9 lea cer ca , suntem bagati iar in seama de zavvi , dar coletele ajung in 21 de zile cel putin?Eu de asta prefer sa lucrez cu 365games sau shoptoPana imi ajunge coletul de la zavvi , il iau la acelas pret de pe aceste situri
    Am un amic care are azi exact o luna de cand a comandat si tot nu i-a ajuns coletul...

  4. #4644 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Astia de la zavvi ne-au dat liber la comenzi ca sa-si recuperze din tepele trase de unii.
    Eu cred ca ma 'ling pe bot' de o comanda facuta pe una din diviziile lor. Respectiv, una de prin Spania.

  5. #4645 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Ca să nu fiu off-topic pe threadul cu jocuri la prețuri bune, o să postez aici.
    Mi-au anulat comanda la Altex de săptăm�na trecuta pentru Crysis 2 Xbox 360 la 32 de lei. M-au enervat la culme nu neapărat faptul că nu am primit jocul, ci că a trebuit să dau eu telefoane și mailuri ca apoi să mă sune un băiețaș să-și ceară scuze că nu pot onora comanda...
    Vrăjeala lor că nu știu ce s-a �nt�mplat, că probabil a fost furat sau nu știu ce... Și m-a mai deranjat faptul că știu 2 persoane pe forum care au comandat după mine, iar ele și-au primit jocul. La această �ntrebare nu au putut să-mi dea vreun răspuns.

  6. #4646 SP
    Member party_man's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Ca să nu fiu off-topic pe threadul cu jocuri la prețuri bune, o să postez aici.
    Mi-au anulat comanda la Altex de săptăm�na trecuta pentru Crysis 2 Xbox 360 la 32 de lei. M-au enervat la culme nu neapărat faptul că nu am primit jocul, ci că a trebuit să dau eu telefoane și mailuri ca apoi să mă sune un băiețaș să-și ceară scuze că nu pot onora comanda...
    Vrăjeala lor că nu știu ce s-a �nt�mplat, că probabil a fost furat sau nu știu ce... Și m-a mai deranjat faptul că știu 2 persoane pe forum care au comandat după mine, iar ele și-au primit jocul. La această �ntrebare nu au putut să-mi dea vreun răspuns.
    Am mai spus-o, in cazul Altex, la superoferte daca nu e vreo un joc pe plan local pentru a fi evitate costurile mari de transport, se onoreaza ce-i mai ieftin din punct de vedere economic. Nu ca urgent curier ar fi o mare firma, e chiar de rahat, dar considerentul economic vorbeste.

  7. #4647 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Jocurile existau �n București, erau pe rafturi chiar și la cel mai apropiat altex de mine. Mă duceam să-l ridic direct dacă-mi permiteau, dar na...

  8. #4648 SP
    Member felixanu's Avatar
    Sa vedem cat de seriosi vor fi cei de la flanco. Mi.au confirmat si mie comanda astazi. In max 48 h ajunge. Vedem vedem.

  9. #4649 SP
    Member DobaiSzilard's Avatar
    Salut !
    Ce vreau eu sa intreb acum nu prea tine de ce s-a vorbit pana acum dar, stie cineva cand va ajunge si Assassin's Creed Anthology si in Romania ? Mi-am comandat de pe Altex.ro, mai bine zis am dat precomanda, pe 24 noiembrie. S-a lansat in Europa pe 30 noiembrie si ma asteptam sa ajunga si aici in Romania prin 5-7 decembrie, dar pana acum nimic. I-am si intrebat pe pagina de Facebook cand va ajunge aici dar au zis ca inca nu au asa ceva in stoc. Stie cineva cand se lanseaza si in Romania ? (P.S.: Mi-am comandat pentru Xbox 360 dar oricum nu are importanta din moment ce pachetul pentru Xbox360 si PS3 ajunge in tara in acelasi moment)

  10. #4650 SP
    Member eastbason's Avatar
    Comanda data la flanco duminica....a ajuns azi! Resistance 3 SE si Infamous 2...

  11. #4651 SP
    Member shaqkers's Avatar
    Thehut si-a schimbat politica...sunt curios daca o sa vad status-ul comenzii mele
    Attached Images Attached Images 4.jpg 5.jpg

  12. #4652 SP
    Member party_man's Avatar
    asta ai sa vezi pana ti se usuca ochii, eu chiar am platit shipping 20 euro pe zavvi.es si nici pana-n ziua de azi nu a ajuns marfa, din 17 octombrie.

  13. #4653 SP
    Member shaqkers's Avatar
    posta romana si-a facut treaba...si mie mi s-a intamplat sa nu ajunga un produs nici in ziua de azi,despatched fiind prin 04.2011...eu astept in continuare

  14. #4654 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by eastbason View Post
    Comanda data la flanco duminica....a ajuns azi! Resistance 3 SE si Infamous 2...
    imposibil dar adevarat

    ---------- Post added 11-12-2012 at 10:41 PM ----------

    treaba cu tracknumber mi s-a intamplat si mie cu zavvi, insa cred ca este din gresala din 3 comenzi una a avut tracknumber desi am platit doar jocurile si am optat pt transport moca.

    Mie nu mi s-au uscat ochii inca, si chiar mi s-a schimbat statusul
    History:

    Thu 06/12/2012 13:26: Your order has been scanned at the Origin Depot for export.
    Mon 10/12/2012 11:00: Your order has arrived at the carrier's central hub.

  15. #4655 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Sleeping Dogs PS3 comandat de la zavii pe 25 Noiembrie, despatch pe 26, a ajuns ieri, 11.12.2012 in Brasov. Azi il ridic

  16. #4656 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Sleeping Dogs PS3 comandat de la zavii pe 25 Noiembrie, despatch pe 26, a ajuns ieri, 11.12.2012 in Brasov. Azi il ridic
    Aavem un record

    A trecut pe la unguri coletul?

  17. #4657 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Sa inteleg ca daca trece pe la unguri, ajung mai repede coletele?
    off: a pus udmr-ul o pila la posta cred, ca sa-i bage michi maus in seama? am auzit ca e consolist adevarat )

  18. #4658 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Dimpotriva. Tot ce trece pe la posta maghiara, stationeaza vreo 4 zile prin zona. Cel putin asta e cazul celor 4-5 jocuri care le-am primit pana acum.
    Un ghid mi-a venit din Belgia in 7 zile. Azi inca un tricou tot de pe zavvi tot in 6 zile lucratoare (dispatch pe 5 Dec), tot din Belgia.

    Si Fallout era doar sarcastic.

    Quote Originally Posted by iry View Post
    Sa inteleg ca daca trece pe la unguri, ajung mai repede coletele?
    off: a pus udmr-ul o pila la posta cred, ca sa-i bage michi maus in seama? am auzit ca e consolist adevarat )

  19. #4659 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar

    Ghidul cumparatorului consolist

    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Dimpotriva. Tot ce trece pe la posta maghiara, stationeaza vreo 4 zile prin zona. Cel putin asta e cazul celor 4-5 jocuri care le-am primit pana acum.
    Un ghid mi-a venit din Belgia in 7 zile. Azi inca un tricou tot de pe zavvi tot in 6 zile lucratoare (dispatch pe 5 Dec), tot din Belgia.

    Si Fallout era doar sarcastic.
    E putin zis sarcastic
    Eu am dispatch de pe data de 3 e posibil sa ajunga jocul pana pe 21 dec?
    Ma cam indoiesc


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #4660 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ma si miram sa fie bine ceva legat de ei ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts