Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 243 of 381 FirstFirst ... 143 193 233 241 242 243 244 245 253 293 343 ... LastLast
Results 4,841 to 4,860 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #4841 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Shopto iti livreaza jocul in maxim 4-5 zile lucratoare pt. cele 3 lire pe care le platesti pe transport. Nu am vazut vreo plangere pe aici in privinta lor. Nu exista taxe (vamale dc la asta te referi) pe nimic cu provenienta din tari UE.

    Cheers,

    L.

    Quote Originally Posted by Snick View Post
    Stai linistit ca la fel am patit si eu , oricum in mare parte din cate am vazut si eu , in 24 de ore le si expediaza ... la noi sau la vecini e problema


    In alta ordine de idei , am gasit un joc pe shopto ... experiente neplacute pe acolo / vreo sugestie ? si este vorba doar de 1 joc ... ca celalalt care mi-l doresc e prea scump la ei ... vreo taxa doar pt 1 disc sau e totul ok ?
    Ms anticipat

    LE : cam cat timp sta un joc pe HOT DEAL ( banii intra pe 7 febr ) daca are cineva o idee ( e raritate si nu prea se cauta )

  2. #4842 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Ah ok , mi-ai raspuns deja ... 3 lire transport in RO .... o alta intrebare ... este 3 lire / joc sau / colet ( cu 2-3-4 jocuri sa zicem ) ?

    LE : De fapt , cred ca varianta de best buy tot la graingergames ar fi , prin useri care aduc din Anglia ( jocurile pot fi si second ca nu au bonus content sau online features )

    Multumesc pt raspuns .

  3. #4843 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Eu cred ca Shopto mi-a dat teapa .
    Am comandat in Decembrie 'Heavy Rain' si 'PlayStation All-Stars Battle Royale', ambele la preturi foarte mici.
    Heavy Rain a primit dispatch primul si dupa cateva zile, la fel si PSABR. Mi s-a parut ciudat ca doar Heavy Rain avea poza cu pachetul dupa ce a fost procesata comanda dar celalalt nu avea. Apoi am primit Heavy Rain dar al 2-lea joc nu a mai ajuns, am completat formularul pt colet pierdut dupa 28 zile lucratoare si am ales sa-mi trimita jocul din nou. Ei mi-au dat banii inapoi ca si credit pe site spunandu-mi ca jocul nu mai este pe stock, desi jocul era disponibil numai ca la un pret mai mare decat atunci cand l-am cumparat .

    Nu vreau neaparat sa le fac reclama negativa dar nu mi-a placut deloc felul in care s-au ocupat de comanda mea.

  4. #4844 SP
    Junior Member TwiXXXie's Avatar
    Mor frate...s-a anuntat ps4 si in viitor xbox 720...nu stiu ce sa fac, si eu care aproape stransesem banii de un ps3 / xbox 360 de acum, sa mai astept 1 an sa le iau pe ale noi?

  5. #4845 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Iar nu mai este disponibil transportul gratuit pe Zavvi/TheHut, doar cel cu tracking la 16 lire. Este doar la mine sau la fel vi se intampla si voua?

  6. #4846 SP
    Member party_man's Avatar
    peste tot. insa oricum e de rahat si cel cu tracking.

  7. #4847 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Iar nu mai este disponibil transportul gratuit pe Zavvi/TheHut, doar cel cu tracking la 16 lire. Este doar la mine sau la fel vi se intampla si voua?
    Eu azi am dat o comanda si transportul e gratuit. Poate s-a schimbat acum pe seara.

  8. #4848 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Iar nu mai este disponibil transportul gratuit pe Zavvi/TheHut, doar cel cu tracking la 16 lire. Este doar la mine sau la fel vi se intampla si voua?
    @Rng - Incearca din alt browser

  9. #4849 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si eu am facut o comanda de la ShopTo, dar ce-i drept, livrarea nu e in Romania si a fost gratuit

  10. #4850 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    @Rng - Incearca din alt browser

    Am incercat mai multe, acelasi rezultat.

  11. #4851 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Am facut un experiment , si o sa dau si comanda ulterior ( cand intra salariul ) .,.. am cautat 2 jocuri ...le-am gasit noi si SH ... cum nu ma intereseaza prea mult aspectul de online ( Silent Hill Downpour si Chainsaw Lollipop ) -- care de altfel nici nu cred ca exista pt acestea 2 ... am ales varianta SH .
    Costa 12 lire un joc ... Deci 24 ... sa zicem lira e 6 ron ... aprox 145 RON
    Cei de la Grainger Games ( unde au cele mai bune preturi ) au o taxa de 6 lire pt 2 jocuri ... si v-am spus un colet mi-a venit in 5 zile / altul n-a venit / altul dupa o luna .
    Un user care aduce din Anglia mi-a dat pret total de 168 RON ... si ai garantia ca lui ii ajunge in cateva zile + inca cateva pana ajung in tara ... si cred ca iesi mai ieftin ... fata de shippingul celor de pe site-uri .

    ... Mai ales daca spuneti ca au inceput iar astia cu taxa pt Romanica ... ok recunosc ... unde e free shipping ajunge mai ieftin cu vreo 20 RON ... dar toate sansele sa nu ajunga sau sa ajunga mult mai tarziu .
    Inca ceva ... eu pe unele pachete primite din Anglia ... am gasit ceva de genul " Adresa inexistenta in baza de date " ... si poate asta e un motiv pt care am tot stat pana sa primesc coletul / e .
    Sper ca am fost de ajutor . Happy shopping

  12. #4852 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    cat de repede livreaza shopto.net ?

  13. #4853 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    cat de repede livreaza shopto.net ?
    2-5 zile catre RO pe transportul de 3 lire.

  14. #4854 SP
    Junior Member inhumanDisease's Avatar
    Ati facut pre-order de la zavvi/thehut ? In cate zile ajunge dupa lansare ?

    De la shopto.net ajunge jocul in ziua lansarii sau sunt zvonuri ?

  15. #4855 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mergi pe shopto pt preorder, ajunge in ziua lansării sau chiar mai devreme cu o zi in unele cazuri

  16. #4856 SP
    Junior Member RobertChiper's Avatar
    Am dat comanda de pe shopto luni, 28 ianuarie si pana azi nu a ajuns jocul. E normal sa dureze asa de mult?

  17. #4857 SP
    Member party_man's Avatar
    nu mai e nici shopto ce era odata

  18. #4858 SP
    Member Mariush's Avatar
    thanks Dante, m-ai convins sa fac un test, si am facut preorder la GOW sa testez acest mit

  19. #4859 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariush View Post
    thanks Dante, m-ai convins sa fac un test, si am facut preorder la GOW sa testez acest mit
    eu nu am avut probleme cu ei si avem o istorie de vreo 5 ani impreuna precomenzile au venit in ziua lansarii iar alte jocuri in cel mult 5 zile

    PS eu am 2 precomenzi la altex pt http://www.altex.ro/god-of-war-ascen...rs-edition-ps3 daca ai probleme, se razgandeste amicul meu si esti interesat ma anunti

  20. #4860 SP
    Member Mariush's Avatar
    da, mersi mult, numai ca eu nu sunt in RO

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts