Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 143 of 381 FirstFirst ... 43 93 133 141 142 143 144 145 153 193 243 ... LastLast
Results 2,841 to 2,860 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #2841 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Scrie doar Customs Value 17,85 si package value 17,85.Atat !Nu zice nimic de VAT FREE.

  2. #2842 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    �5 off when you spend �45 on thehut.com:

    1640-0WJ4-S7ML


    Valabil pana la 31 August inclusiv.


  3. #2843 SP
    Junior Member teokhym's Avatar
    imi da si mie cineva un cod pentru discount la zavvi
    va rog mult

  4. #2844 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by teokhym View Post
    imi da si mie cineva un cod pentru discount la zavvi
    va rog mult
    VCCOUKZAV 3 lire discount la comenzile peste 30 de lire, expira astazi.

  5. #2845 SP
    Manager paul's Avatar
    �2 Off Games for all VideoGamer.com Readers - VideoGamer.com

    Discount �2 la urmatoarele jocuri de pe Zavvi: Videogamer | Zavvi.com . Va inregistrati pe site-ul VideoGamer si dati "Claim your key!" pe pagina de mai sus. Un singur cod poate fi folosit pe un cont Zavvi. Oferta valabila pana la sfarsitul lunii sau pana se termina codurile.

    Desi ei zic �2, la o comanda de �59.85 am primit discount de �5.98 adica 10% din pret.

  6. #2846 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    De unde sa fac pre-order la Battlefield 3? Gameshop.ro(200lei), Shopto.net(190lei) sau zavvi.com(185 lei), ma intereseaza cel mai mult timpul de livrare adica la care va fi cel mai sigur ca voi avea jocul in ziua lansarii(asta daca este posibil).
    Iar daca fac pre-order din UK, sunt nevoit sa am banii de pe acuma pe card sau doar cu cateva zile inainte de data de lansare?

    Multumesc.

  7. #2847 SP
    Member Dante's Avatar
    Am impresia ca acolo unde dai un card de credit ti se vor opri banii de pe acum. La gameshop poti plati la livrare si am inteles ca fac eforturi sa avem precomenzile in ziua lansarii

  8. #2848 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by TravisPastrana View Post
    De unde sa fac pre-order la Battlefield 3? Gameshop.ro(200lei), Shopto.net(190lei) sau zavvi.com(185 lei), ma intereseaza cel mai mult timpul de livrare adica la care va fi cel mai sigur ca voi avea jocul in ziua lansarii(asta daca este posibil).
    Iar daca fac pre-order din UK, sunt nevoit sa am banii de pe acuma pe card sau doar cu cateva zile inainte de data de lansare?

    Multumesc.
    Din cate vad, niciunul din magazinele mentionate (in afara de Gameshop) nu ofera Physical Warfare Pack, care este la acelasi pret. Scuze daca ma bag, mi s-a parut important de mentionat.

  9. #2849 SP
    Junior Member teokhym's Avatar
    Ma scuzati dar am si eu o mica problema
    Am 16 ani si am un card visa electron la BT am fost cu parintii la tanti de la BT si a zis ca se pot face plati online cu cardul meu
    daca siteul accepta carduri visa
    doar ca ieri am facut o comanda la zavvi si imi spunea ca este o problema cu cardul
    si pe paypal cand vreau sa imi verific cardul nu se poate
    poate ma ajuta si pe mine cineva
    ceva idei ce sa fac pas cu pas ar fi de mare folos
    pentru ca as vrea sa pot cumpara jocuri si altele online pentru asta am cardul

  10. #2850 SP
    Member theSrN's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    Am impresia ca acolo unde dai un card de credit ti se vor opri banii de pe acum. La gameshop poti plati la livrare si am inteles ca fac eforturi sa avem precomenzile in ziua lansarii
    nu,nu. daca dai precomanda (la zavvi, de exemplu, stiu sigur) banii ti se vor lua de pe card in momentul in care ei il trimit spre tine. deci, cu cateva zile inainte de lansare

  11. #2851 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Multumesc tuturor pentru ajutor, pana la urma o sa fac pre-order la versiunea Limited Edition & Physical Warfare Pack de pe Gameshop, care chiar daca am vazut-o, am zis ca nu ma dereanjeaza lipsa bonusurilor din PWP, dar cu ajutorul lui RvVS chiar am vazut ca este unic acel pachet(doar la Gameshop si Gamestop pana acuma).

  12. #2852 SP
    Junior Member NosRa's Avatar
    Merci am gasit ce am avut nevoie , nice stuff
    Apropo cine trece prin Budapesta , un stop la mall la Arena , este un magazin de console / joace , si o sectiune cu jocuri PS3 ieftine , second hand...
    Cel putin pt cele care nu au nevoie de online code ii o afacere.. si pe langa asta mallu arata bestial

  13. #2853 SP
    Junior Member Laddu's Avatar
    Tocmai am facut o comanda la zavvi si cad ca au bagat taxa de shipping per item: Total Delivery Cost: €1.45

    Asta inseamna ca acum pachete ajung ca recomandate ? Destul de aiure ataxa asta... creste pretul produselor...

  14. #2854 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Ciudat... am dat si eu o comanda, dar nu mi-a adaugat delivery cost.

  15. #2855 SP
    Junior Member Laddu's Avatar
    Interesant, mie imi adauga la orice produs 1.45 ca delivery cost

  16. #2856 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    pt nelamurirea cu GUERNSEY.

    nu face parte din uniunea europeana si de aceea se incadreaza la vama.

    cat despre suma minima da este 10euro pt ca primesti de la o firma. am spus in nenumarate posturi, cand faceti comanda la zavvi/hut treceti optiunea send as gift. astfel nu mai se trece valoarea pe plic. asa evitati multe neplaceri daca ajung in vama. si mie imi ajung tot acasa dar am avut si in vama venite din acelasi depozit.

    ei pot mentine niste preturi scazute fata de restul magazinelor tocmai prin acest depozit. explicatia este simpla ca nu mai baga in pret TVA de 20% cat ar fi normal in UK.

    hope it helps (again )

  17. #2857 SP
    Junior Member Laddu's Avatar
    Poate cienva sa bage un produs doua in cos la zavvi si sa dea checkout (fara place order) ca sa vada daca ii adauga sau nu delivery cost ?

    Multumesc

    ---------- Post added 04-09-2011 at 10:38 PM ----------

    LE: Comanda se afla in awaiting despatch. Mi-au fost luati banii reprezentand contravaloarea produsului dar nu si banii de shipping (acei 1.45 euro). Se pare ca au schimbat modul de plata/livrare. Banii pe produs fiind luati in momentul comenzii acum.

    Poate confirma cineva ?

  18. #2858 SP
    Member theSrN's Avatar
    Laddu, mie nu imi apare asa ceva. in continuare am Total Delivery Cost 0

  19. #2859 SP
    Junior Member Laddu's Avatar
    Uite cum imi apare pentru comanda pe care am facut-o (vezi attach). Mi-a luat deja banii pentru item, mai putin cei 1.45 euro pentru delivery.

    Acum daca bag acelasi item in cos, si dau de cateva ori next pentru a trimite comanda (dar fara a apasa 'Place order', deci nu confirm comanda) imi apare delivery cost (vezi attach capture2.jpg).

    Nu stiu ce sa zic...
    Attached Images Attached Images capture2.jpg capture.jpg

  20. #2860 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Confirm si eu, pt 3 produse adaugate in cos imi arata un standard shipping de 0,99 lire, pt toata comanda.
    Ori este o eroare de-a lor, ori au renuntat la free shipping.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 143 of 381 FirstFirst ... 43 93 133 141 142 143 144 145 153 193 243 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts