Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 75 of 381 FirstFirst ... 25 65 73 74 75 76 77 85 125 175 ... LastLast
Results 1,481 to 1,500 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #1481 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Boga iar nu muncesti si stai pe forum te raportez la Mariana ca abea s-a intors

  2. #1482 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    scrisoarea simpla externa nu se inmaneaza personal si se pune la cutie sau se face aviz in cazul mai multor scrisori (ca nu incap nu de altceva). doar cele inregistrate aka tracking (recorded mail) se dau personal pe semnatura.
    Ce bine ar fi de ar fi asa. Mie ultimele scrisori simple mi-au fost lasate absolut toate pe cutia postala - deci NU in cutie, pe cutie, putea sa le ia oricine intra sau iesea din bloc.

    Si am "reclamat" faza asta la posta, mi s-a zis clar ca la scrisori simple, nerecomandate asta e procedura, daca vreau sa mi se lase aviz trebuie sa fie recomandata

  3. #1483 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Boga iar nu muncesti si stai pe forum te raportez la Mariana ca abea s-a intors
    You caught me mate Totusi, norocul meu e ca sunt mai rapid cam de 1.5 ori decat restul colegilor si imi pot permite 'luxul' asta In rest, tot respectul pentru activitatea de gamer maestre, credeam ca sunt singurul pasionat de pe aici

  4. #1484 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Console Games Forum - View Profile: Downshifting

    e tot coleg cu noi - nu stiu insa cine e

  5. #1485 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    Mda, ma gandeam eu ca n-au cum sa fie britanicii atat de nesimtiti ca noi Si totusi, mi-au venit azi dimineata doua Windows-uri comandate de pe Amazon.co.uk cu 24 la suta TVA trecut in factura. Valabil atat pentru produse, cat si pentru shipping.
    Da, din pacate pe amazon se updateaza automat la 24% TVA-ul la checkout. Pe zavvi nu sunt asa de grijulii.

    Daca va plangeti de postasi de ce nu va inchiriati casute postale la oficiul postal de unde apartineti.

  6. #1486 SP
    Member maweryck's Avatar
    Am si eu precomanda asta la zavvi . 2 pre-order-uri . Castlevania release date 5 octombrie si vanquish 19 octombrie . Daca platesc acum ....sau cand imi iau ei banii ( before despatched ) jocurile cum le primesc ? unul acum si altul la sfarsitul lunii ? sau ei asteapta sa fie ambele jocuri available sa le trimita impreuna ?Nu prea mi-ar conveni sa primesc catlevania la 1 luna de la lansare . Sa anulez pre-order-ul si sa fac 2 precomenzi separate ..pe fiecare joc ?Si mai sunt curios la o comanda ca a mea ...ei iau banii in avans pt jocul cu release date mai la sfarsitul lunii ??
    Multumesc , Bafta
    Attached Images Attached Images pre-order-zavvi.png

  7. #1487 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    Am si eu precomanda asta la zavvi . 2 pre-order-uri . Castlevania release date 5 octombrie si vanquish 19 octombrie . Daca platesc acum ....sau cand imi iau ei banii ( before despatched ) jocurile cum le primesc ? unul acum si altul la sfarsitul lunii ? sau ei asteapta sa fie ambele jocuri available sa le trimita impreuna ?Nu prea mi-ar conveni sa primesc catlevania la 1 luna de la lansare . Sa anulez pre-order-ul si sa fac 2 precomenzi separate ..pe fiecare joc ?Si mai sunt curios la o comanda ca a mea ...ei iau banii in avans pt jocul cu release date mai la sfarsitul lunii ??
    Multumesc , Bafta
    Le trimit in functie de data aparitiei, separat. Banii ii iau de pe card cand trimit jocurile, tot separat

  8. #1488 SP
    Member maweryck's Avatar
    Moooaaaamaaaaa ...perfect dar crezi ca e problema daca incerc sa platesc eu d'acum ...in avans ?sa scap d'o grija ..Se poate ? Multumesc , Bafta

    L.E. : Stii tu sigur ?

  9. #1489 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Din pacate pe zavvi nu se poate sa platesti in avans(thx Bugghy ptr. corectare). Si da, jocurile pleaca fiecare imediat cum le au ei in stoc

  10. #1490 SP
    Junior Member Fragrance's Avatar
    Comanda de bluza de pe thehut.com mi-a venit la oficiul judetean vamal, nu acasa, in caz ca intereseaza pe cineva sa dea comanda de imbracaminte.
    Acum, stiti cumva daca o sa trebuiasca sa platesc si tva-ul?

  11. #1491 SP
    Member maweryck's Avatar
    tot ce e UE este scutit de vama si TVA

  12. #1492 SP
    Senior Member boga's Avatar
    ShopTo.Net - Dead Rising 2 - Sony PlayStation 3 (PS3)

    A se observa noul icon cu 'Fast Dispatch', practic in 5 minute de la plasarea comenzii GG ShopTo again

  13. #1493 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    tot ce e UE este scutit de vama si TVA
    TVA-ul il platesti cand achiti in Anglia. Practic platesti englezilor TVA. Ca nu mai platesti TVA la vama este partea a doua

  14. #1494 SP
    Junior Member andy's Avatar
    cam cat dureaza un packet (joc) sa ajunga de pe shopto (UK) dupa dispatch pana in RO (in privincie) ?

    care e experienta voastra ? care a ajuns cel mai repede de la ei si care joc v-a ajuns cel mai tarziu ?

    de comanzi de pe shoptu de 300 euro (sa zicem o consola, sau accesorii mai scumpe) platesti extra, iti ajunge la vama ? cum e ?

  15. #1495 SP
    Member Atrium's Avatar
    Jocurile de obicei ajung in 4-5 zile in provincie. Am avut situatii cand au venit si in 3 zile, dar si cazuri in care a durat peste o saptamana. Depinde foarte mult si de cum isi fac treaba cei de la oficiile postale de care apartii.

    Iar consolele nu iti ajung la vama. Ei le vor trimite prin TNT Express, o firma de curierat care iti aduce consola la usa din cate stiu eu. Desigur, vei plati aproximativ 30 Lire pentru acest serviciu. Ei nu trimit consolele prin posta normala.

  16. #1496 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    mai nou consola nu mai trimit deloc

    de 2 ori m-am fript si au returnat banii

  17. #1497 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am avut o comanda pe shopto de un move controller de luni si mi-a ajuns vineri,dar de zavvi sunt cam dezamagit am dat comanda de move starter pack+subcontroller vineri pe 24.09 cu despatch in aceeasi zi si nu mi-a ajuns nici astazi.

  18. #1498 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Am o intrebare in legautra cu Zavvi.
    Despatch inseamna ca mi-au trimis coletul? si daca da, de ce nu am primit nici un e-mail de instiintare.

  19. #1499 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Of, cred ca zavvi sunt singurii care mai folosesc despatched, in rest toata lumea utilizeaza mult mai esteticul dispatched Stiu ca forma folosita de zavvi nu e incorecta, dar ziceam si eu asa

    Zaktan, zavvi trimit de regula mail in care sa te anunte ca ti-au trimis comanda, dar poti sa verifici si din My Account la Orders. Daca scrie despatched e clar ca a plecat spre tine.

  20. #1500 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Un mic ajutor, se poate?

    La �nregistrarea pe Shopto, m-am lovit de pasul care se vede �n atașament. Ce adresă trebuie să trec, cea pe care vreu să fie făcută livrarea? Și dacă-i așa, de ce titlul este Credit Card Address?

    Folosesc un Visa Electron de la BT, nu știu dacă are vreo importanță ..
    Attached Images Attached Images picture-2.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 75 of 381 FirstFirst ... 25 65 73 74 75 76 77 85 125 175 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts