Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 96

Thread: A luat-o razna RDS-ul?

  1. #41 SP
    Junior Member catza86's Avatar
    in Galati este in regula.

    Sa nu fi limitat pe partea de business

    1497780541.png

  2. #42 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Cu Timisoara am...



    WTF

    P.S. Dezactivati antivirusu cand faceti testul.

  3. #43 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Incearca cu Firefox, deoarece si eu aveam un ping gigantic cu Google Chrome.

    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    offtopic: am si eu internet de la RDS si am facut testele de pe speedtest.net, dar am observat un ping imens in comparatie cu voi, in jur de 500 ms. stiti de ce? de upload e de la sine inteles

    ontopic: am observat ca in ultimul timp siteurile se incarca mai greu si cand deschid chrome (am ca homepage consolegames.ro si facebook care se incarca instant) trebuie sa astept aproape 10 - 15 secunde sa-mi apara ceva


  4. #44 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    tocmai am vorbit cu cineva de la ultimul etaj din rds si va pot confirma ca problemele se vor remedia pana la ora 4AM

  5. #45 SP
    Senior Member tray's Avatar

    costa 30 lei cu tot cu telefon, altii in alte tari platesc de 4-5 ori mai mult pt viteza asta.
    sigur, in alte parti departamentul de relatii cu publicul este mai bun, dar nu le poti avea pe toate

  6. #46 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tray: nici eu si nici clientii cu care am probleme nu se plang de costurile lor... Se plang toti strict de problema aparuta de aproximativ 3 saptamani, care unora chiar le strica business-ul. Eu chiar incepusem sa ii laud pentru ca in ultima vreme chiar s-au diminuat problemele, viteza era super ok (si ma refer si la fiberlink, nu doar la business)...

    ffocus: sa dea Domnu'!

  7. #47 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar


    Cred ca s-a rezolvat ceva, dimineata aveam cam 0,8 Mbps upload pe Speedtest..

  8. #48 SP
    Member cipvas's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    muggs, probabil difera de la oras la oras, aici serviciile UPC sunt oribile, viteza la net e execrabila. Insa eu sunt extrem de multumit de ce-mi ofera RDS si daca tot ai adus vorba si mie mi-au dat telefon mobil si receiver HD de la ei, sa nu crezi ca am cumparat eu. Plus stick Internet USB (poti sa-l folosesti oriunde au ei acoperire pe lapotop sau computer), plus Internet 3G gratuit. Minutele de telefonie nu stiu exact cum sunt, parca 500 in retea si 50 in alte retele, ideea e ca depasesc cu mult (vorbesc si 3-4 ore/zi cateodata) si nu platesc mai mult de 100-110 max pt tot.
    Banuiesc ca ai un abonament facut acum ceva timp in urma. La fel si eu am acasa. Receiver HD, 3 telefoane mobile,fix,modem internet mobil, internet, full cablu, etc. Dar ia du-te acum la ei si fa un abonament....Am fost eu acum 3 zile si mi-am facut un abonament pe firma pentru locatia unde lucrez. Mi-au zis ca imi dau si telefon fix si mobil si stik de internet. Toate gratis. Numai ca nu le au pe stoc si nici nu stiu cand le vor avea. Oricum in viitorul apropiat au zis ca nici o sansa. Plus ca internetul pe fir care mi l-am pus la servici e de groaza. Merge la fel ca internetul pe modem mobil. Si mai e si o groaza de bani.

  9. #49 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar






    ciudata viteza de upload pe Bucuresti. Or fi furat tiganii cablul
    wireless G

    ---------- Post added 23-09-2011 at 06:48 PM ----------

    Locul "la servici" e pe persoana juridica? ca parca au tarife mai mari . Trebuia sa faci un comodat pe persoana fizica la o camera si sa faci contractul cu ei ca persoana fizica.

    Eu am asteptat 2 luni pana m-a legat echipa minunata si tot nu a mers decat dupa indelungi telefoane. Si asta la bloc. Iti dai seama la casa unde nici nu prea au retea. cred ca te abonezi dupa un an. Din pacate e de vina monopolul pe care il au pe piata. In multe zone si orase, nu ai alta alternativa. Au "inghitit" toate firmele de cartier. Acum trebuie sa suportam conditiile lor. Asta e. Macar sa lase preturile mai micute.

  10. #50 SP
    Member Cata96's Avatar
    Sa nu credeti ca la UPC fibelink de 120mb e chiar asa ''roza'' situatia......
    Are un upload de rahat (600kb) Dar downloadul e superb (cam 10 mb mai non-stop)

  11. #51 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Pai e 6 mb maxim din contract , n-au promis mai mult , nu dau mai mult

  12. #52 SP
    Member Cata96's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Pai e 6 mb maxim din contract , n-au promis mai mult , nu dau mai mult
    Pai da
    Dar ideea e ca cei care doresc sa schimbe de la RDS la UPC sa nu fie suparati ca au upload rau.

  13. #53 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    tocmai am vorbit cu cineva de la ultimul etaj din rds si va pot confirma ca problemele se vor remedia pana la ora 4AM
    Din pacate infirm eu. Nu s-au remediat problemele pana la ora respectiva... si nici mai tarziu. Same problems still...

  14. #54 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata96 View Post
    Sa nu credeti ca la UPC fibelink de 120mb e chiar asa ''roza'' situatia......
    Are un upload de rahat (600kb)
    Hai lasa-ma ca nu este deloc rea viteza. Gandeste-te ca altii din alte tari s-ar bucura nespus daca ar o asemenea viteza de upload + ca RDS-ul are peering oribil cu strainii si romanii care au alt ISP astfel vitezele fiind de maxim 300KB/s (asa aveam eu cand eram pe RDS). Eu tinand cont ca folosesc multe trackere externe imi folosesc mai mult cei 600KB/s decat 300KB/s care ii aveam pe RDS.

  15. #55 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Inca o dovada ca RDS limiteaza peering pe Romania.

    Test facut pe Frankfurt:


    Test facut pe Romania:


    Pe sistemul: mai bine mut serverul in Frankfurt decat sa-l am in Bucuresti?

  16. #56 SP
    Member Imouthes's Avatar

  17. #57 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Si la mine merge prost pentru Bucuresti, dar pentru Brasov e ok.

    Pentru Budapesta:

    Si Frankfurt:

  18. #58 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    Pai din Oradea s-a extins RDS...cel putin asta stiu.
    RDS&RCS fiind detinuta de un ungur..e normal..

  19. #59 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Viteza mea este ok tinand cont ca sunt conectat prin router
    Attached Images Attached Images 1504740892.png

  20. #60 SP
    Junior Member specyal's Avatar
    Oradea o sa mearga mereu bine.

    Romania - Brasov - RDS



    Romania- Bucuresti - Nexgen



    Germania - Frankfurt




    Da, e cam limitat si la mine , pppoe fiberlink 2 cu router.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Televiziunea HD de la RDS By MonkY in forum HiFi
    Replies: 45 Last Post: 27-10-2015, 22:44
  2. Nu booteaza - O iau razna By zinodaur in forum Hardware
    Replies: 27 Last Post: 14-09-2012, 20:04
  3. Am facut o prostie ca mi-am luat PSP GO?:-S By alin18 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 06-09-2011, 10:55
  4. EndWar merita luat ? By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 22 Last Post: 26-02-2009, 14:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts