Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 96

Thread: A luat-o razna RDS-ul?

  1. #61 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Inca o dovada ca RDS limiteaza peering pe Romania.

    Test facut pe Frankfurt:


    Test facut pe Romania:


    Pe sistemul: mai bine mut serverul in Frankfurt decat sa-l am in Bucuresti?
    Sa se fi rezolvat oare problema? Nu intreb de 2 ori, astept sa vad daca e real si tine mai mult decat o minune in Romania (adica 3 zile )


  2. #62 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    L-am pus doar cu rol informativ.
    ... nici macar cu rol informativ ... ce legatura are vere standardul NIC-ului (10/100/1000) cu banda oferita/promisa de ISP ? sa ma lamureste si pe mine cineva ca altfel il aduc pa' nea' Marean de la premarie si va zice el care este.


    Iata rezultatele, le trec si scriptic pentru ca speedtest.net a intrat in hora cu RDS probabil au vazut thread-ul si asta e rezultatul, sabotaj .

    Bucuresti RDS - Bucuresti NextGen (DL: 37.21Mbps | UL: 0.50Mbps)
    0.png

    Bucuresti RDS - Brasov RDS (DL: 92.34Mbps | UL: 9.57Mbps)
    Click image for larger version

Name:	0.png
Views:	229
Size:	18.2 KB
ID:	143747

    Bucuresti RDS - Craiova INS (DL: 23.51Mbps | UL: 9.51Mbps)
    Click image for larger version

Name:	0.png
Views:	229
Size:	18.2 KB
ID:	143747

  3. #63 SP
    Member muski's Avatar
    Eu am luat un router si de cand l-am instalat pica netul mereu de la astia de la RDS. Am facut MII de setari degeaba, cand merge cand nu merge...... , am mai incercat si alte routere la fel face...., cand bag firul direct in PC merge cat de cat mai bine... . Vreau sa il fac neaaparat sa merga cu router, pt ca vreau sa il folosesc si pe laptop si pe PS3... , sa nu fiu nevoit sa fac alt abonament la alta firma de net...

    Sper din tot sufletul sa isi revina .

  4. #64 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by muski View Post
    Eu am luat un router si de cand l-am instalat pica netul mereu de la astia de la RDS. Am facut MII de setari degeaba, cand merge cand nu merge...... , am mai incercat si alte routere la fel face...., cand bag firul direct in PC merge cat de cat mai bine... . Vreau sa il fac neaaparat sa merga cu router, pt ca vreau sa il folosesc si pe laptop si pe PS3... , sa nu fiu nevoit sa fac alt abonament la alta firma de net...

    Sper din tot sufletul sa isi revina .
    Si eu am avut probleme cu routerul pe RDS ,pana la urma s-a rezolvat ..

  5. #65 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Vad ca de 2-3 seri incoace,youtube-ul se incarca foarte greu si paginile le deschide mai greu.

  6. #66 SP
    Member styng's Avatar
    RDS FiberLink 2 ( Oradea )


  7. #67 SP
    Member rogele 1's Avatar
    Aceeasi problema am avut-o si eu cu youtube-ul,si am mai gasit pe doi tot din baia mare,ca si mien,cu exact acceasi problema.A sunat unul dintre ei,nu situ daca din cauza asta,dar peste o zi si-a mai revenit.

  8. #68 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Iar au luat-o la vale cu uploadul... Sa fie oare doar cu anumiti provideri problema?


  9. #69 SP
    Banned isarsupport.ro's Avatar
    Salutare,

    Aceiasi problema o am si eu, mi se pare o mare bataie de joc, in 2012 sa am viteza de upload 80-100k/s cu alti operatori. De aceea voi renunta la RCS&RDS, astazi am semnat contract cu INES, asta este

  10. #70 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by isarsupport.ro View Post
    Salutare,

    Aceiasi problema o am si eu, mi se pare o mare bataie de joc, in 2012 sa am viteza de upload 80-100k/s cu alti operatori. De aceea voi renunta la RCS&RDS, astazi am semnat contract cu INES, asta este
    really...
    Attached Images Attached Images pleaseky.jpg

  11. #71 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cum a venit el cu username-ul de tip reclama sa ne spuna ce bine e in alta parte.

    Recunosc, iNes rulez la orice (mai putin pret, unde cred ca-s cei mai scumpi). Iar problema RDS a ramas in continuare... tech support-ul lor nu cred ca mai face fata la probleme minore, daramite la chestii "complexe", cum ar fi faptul ca suntem bagati "la galeata" cand vine vorba de peering cu alti operatori...

    Un pic mai "off-topic", a testat cineva UPS de 150Mbps? Daca da, un speedtest screenshot se poate?

  12. #72 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    RDS FiberLink 2, Craiova
    http://www.speedtest.net/result/2243042648.png, asta pe laptop legat prin router
    Pe smartphone pingul e de 4-5ms, tot prin router. De ce pingul pe laptop e asa mare, virus/i, programe deschise care dauneaza?

  13. #73 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    yap ! really OEE .... haios este ca in momentul in care suni la suport primesti "nu, noi nu limitam nimic" ... yah ! right !

  14. #74 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    eu am facut speed test acum cateva zile odata cu configurarea router-ului si am 2mbps upload(RDS-Fiberlink100mb)...

  15. #75 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  16. #76 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

    In Ilfov - Fiberlink2

  17. #77 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    RDS Brasov, destul de multumit..


  18. #78 SP
    Senior Member Zero's Avatar

  19. #79 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Scuze ca dezgrop acest topic dar serios?!



    *am Digi Net Fiberlink 100

    Si pe site-ul lor:

    test.jpg

    Cum e posibila o asemenea diferenta? ...

  20. #80 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    f simplu.
    primul test l-ai dat pe un server care nu are peering direct cu rds-ul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Televiziunea HD de la RDS By MonkY in forum HiFi
    Replies: 45 Last Post: 27-10-2015, 22:44
  2. Nu booteaza - O iau razna By zinodaur in forum Hardware
    Replies: 27 Last Post: 14-09-2012, 20:04
  3. Am facut o prostie ca mi-am luat PSP GO?:-S By alin18 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 06-09-2011, 10:55
  4. EndWar merita luat ? By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 22 Last Post: 26-02-2009, 14:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts