Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: Jocul cu cea mai lunga poveste

  1. #1 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Jocul cu cea mai lunga poveste

    Vreau si eu niste sugestii , cu privire la care este cel mai lung joc in singleplayer.Nu vreau multiplayer pentru ca sunt satul.Vreau ceva dinamic , ca sa mai ma scoata din starea asta de plictiseala profunda.Deocamdata am ramas la parerea ca GTA IV este ce caut eu , dar astept sugestii.

  2. #2 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Cred ca Skyrim este jocul cu cea mai lunga poveste desi poate deveni plictisitor ( pentru ca unele questuri sunt foarte similare ) in mare parte este un joc foarte bun (GOTY 2011) .

  3. #3 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Borderlands + DLC-uri, Far Cry 2, Half Life 2, Episode One & Two, Final Fantasy XIII.... Am scris jocurile care le-am jucat eu si mi s-au parut mai lungi.

  4. #4 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Mass Effect 1, 2 si probabil pana le termini vine si 3-ul. Acelasi lucru si despre assasin's Creed. Asta cu cea mai lunga poveste e chestie de femei, sunt persoane care sar de side missions, care nu fac toate questurile, nu termina toate cursele, and so on asa ca oricat ar fi de lung un joc tot se va gasii cineva sa-l termine in 4-5 ore.
    Nu exista cel mai bun joc, cea mai perfecta femeie si cea mai economica masina, sunt doar idei preconsepute in capul nostru.
    Cumpara jocuri, joaca-le, unele sunt mai lungi si slabe, altele mai scurte si intense, nu conteaza durata unui joc, calitatea nu se masoara in cate ore iti petreci intr-un joc, daca ar fi asa World of Warcraft ar fi pe primul loc.

  5. #5 SP
    Member Nestea's Avatar
    eu zic ca cel mai lung joc e Google.com incearca l si nu vei regreta.

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Nestea View Post
    eu zic ca cel mai lung joc e Google.com incearca l si nu vei regreta.
    intr-adevar... cu asta rezolvi orice . atunci care mai e rostul unui forum? de fiecare data cand ai o nelamurire ai putea sa scrii pe google si gata! la fel si cu stirile sau alte chestii de genu. buna idee dom`le. you must be some kind of genius!

    Anyway sa revenin on-topic: Cele mai lungi jocuri pe care am pus mana au jos cele old school aparute pe PC cu mult timp in urma sau pe PS1/PS2. Heck FF 7 e de 4-5 ori mai lung decat 13. Judecand dupa status si avatar tu trebuie sa fi mandrul posesor al unui Xbox 360. Desi nu am avut niciodata Xbox, pot sa iti recomand niste titluri multiplatform:

    1)Dark Souls- un RPG extrem de bun si lung cu elemente de MP care nu incurca deloc experienta SP. Motivul principal pt care jocul e foarte lung e din cauza dificultatii foarte mari care te va forta sa regandesti zeci de strategii impotriva inamicilor. Daca nu prea ai rabdare, atunci sincer nu are rost nici sa il incerc (pana la primul boss o sa pierzi cel putin 4-5 vieti... in cel mai bun caz).
    2)Final Fantasy XIII- intr-adevar un joc lung (30-40 de ore ca sa termini povestea principala). Dar jocul asta s-ar putea sa nu iti placa din 2 motive: 1)E un JRPG si poate nu iti plac jocurile de genu asta si 2)e mega linear....and i mean mega! abia dupa 25 de ore de gameplay mai primesti niste ore de libertate. Asta ar fi un joc bun pt fanii seriei sau al JRPG-urilor, dar poate tie iti va placea.
    3)Skyrim intr-adevar e un joc lung dar numai daca faci multe quest-uri secundare. Eu am 60 de ore de gameplay si am facut abia jumate din poveste, pt ca ador sa explorez si sa fac si alte lucruri care nu au de-a face cu povestea principala. Partea amuzanta e ca povestea principala e mega scurta (un tester de la Bethesda a terminat jocul in 2 ore si 4 minute). Dar nu te teme ca o sa te atraga multe alte chestii in joc.

    Momentan am un lapsus foarte mare in privinta jocurilor multiplatform... nu m-am jucat prea mult pe console in ultimul timp ce-i drept. Din spusele unui prieten ti-as recomanda si L.a Noire si Mafia 2. Mai multe exemple ti-as gasi pt ps3 din pacate (Demon's Souls, Uncharted, Killzone (dar poate ultimele 2 mi s-au parut lungi pt ca le-am jucat pe Hard si nu sunt chiar cel mai bun la shootere)), dar sigur te vor ajuta si alti colegi forumisti. Daca imi vor mai veni idei, atunci o sa postez .

  7. #7 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by Nestea View Post
    eu zic ca cel mai lung joc e Google.com incearca l si nu vei regreta.
    Google-ul tot pe un forum te poate trimite, eu am cautat un joc si asa am ajuns pe forum.

  8. #8 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sunt atatea si-atatea. Jocurile cu cel mai lung/bun story pe care le-am jucat sunt jocuri precum Skyrim, The Witcher 1,2, Mass Effect 1,2, Dragon Age 1,2. GTA IV m-a cam lasat rece sincer sa fiu, nu a prea fost pe gustul meu, dar am auzit ca Read Dead Redemption e chiar foarte bun. Jocurile asta te tin foarte mult, au un imens replay value si pur si simplu te aspira intr-o lume de unde n-ai mai vrea sa iesi.

  9. #9 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Depinde cat de lungi vrei, pe la 25-35 de ore gasesti mai multe. Incearca jocurile Rockstar : GTA4 ( care nu e extraordinar, dar merita incercat), Red Dead Redemption si L.A. Noire. Apoi poti incerca RPG-urile, in Skyrim si restul jocurilor din seria The Elder Scrolls poti pierde cateva sute de ore.

  10. #10 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mass effect 1 si 2, red dead redemption,skyrim,oblivion si nu in ultimul rand un joc superb pt xbox Lost Odyssey care vine pe 4 dvduri parca si are mai bine de 65 de ore

  11. #11 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Acum eu nu mai inteleg, vrei *povestea* sa fie lunga (ca asa scrie in titlu) sau doar jocul sa tina mult? Daca e ultima varianta iti recomand Just Cause 2, ca sa-l completezi 100% o sa ai nevoie de muuulte ore de joc.

  12. #12 SP
    Member Mishy's Avatar
    Bioshock 1 & 2 ,Mass Effect 1 & 2 ,Seria Assassin's Creed , Red Dead Redemption , Skyrim

  13. #13 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu a mentionat nimeni fallout 3 plus DLC? eu am avut peste 150 de ore in joc si jocul e extraordinar

  14. #14 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    LA Noire,Red Dead Redemption,GTA IV,Final Fantasy XIII. Din experienta proprie si personala. Main Story'ul e mult peste medie la astea ca ore de joc. Iar pentru platina (100%),adaugi cateva ore serioase de joc.

  15. #15 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    nu a mentionat nimeni fallout 3 plus DLC? eu am avut peste 150 de ore in joc si jocul e extraordinar
    Vorba colegului AndRewqp, ma mir cum de nu a mentionat nimeni de Fallout 3 + DLC's.
    As mai adauga si Fallout New Vegas cu DLC-urile acestuia. Jocul asta mi-a rapit peste 200 de ore din viata

  16. #16 SP
    Member Pancu's Avatar
    incearca deus Ex si nu vei regreta e lung tare 25+ ore si frumos merita jucat

  17. #17 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    multumesc tuturor pentru pareri.chiar acum astept un raspuns de la un user ca sa cumpar Mass Effect 1 si 2 si GOW 2

  18. #18 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    deci in concluzie..daca vrei un joc si/sau poveste lunga iei un RPG sau sandbox..desi dupa parerea mea ce e prea mult strica,ptr mine jocul ideal are max 25 de ore(fara misiuni secundare/challenge-uri)

  19. #19 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Nici mie nu imi plac jocurile foarte lungi. M-as limita la RDR sau Heavy Rain in ceea ce priveste durata maxima a storyline-ului.

  20. #20 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Si RDR este lung?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 31-12-2014, 15:00
  2. Replies: 18 Last Post: 16-12-2013, 18:34
  3. Jocul cu cea mai buna grafica By MonkY in forum Console Club
    Replies: 21 Last Post: 11-02-2013, 19:17
  4. Replies: 11 Last Post: 01-04-2012, 10:50
  5. Replies: 220 Last Post: 30-03-2011, 14:22

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts