Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 57 of 141 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 59 67 107 ... LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 2805

Thread: Modern Warfare 2

  1. #1121 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Chiar ce am terminat si eu campania, jocul este bun si cu actiune intensa dar grafica nu este la ceea ce ma asteptam. Cred ca in review facut de cei de la gametrailers se amintea ca grafica are un detaliu care numai uncharted 2 o egaleaza. Ei de unde si pana cand atata detaliu la mw2? Doar nivele din washington m-au lasat gura casca in rest chiar am fost dezamagit de unele fundale precum cerul si muntii.
    Mda, nu ştiu pe PC cum arată MW2, dar pe PS3 e muuult sub Uncharted 2. Oare şi pe PC gardul viu este o cutie cu textură de frunze pe ea? Cam cheap... Noroc că are destule alte calităţi care-l fac să iasă �n faţă: atmosfera tensionată de război, ritmul alert, coloana sonoră, armele etc.

  2. #1122 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Este in top 5 dpdv al graficii, daca nu vedeti asta va recomand un control oftalmologic sau niste cursuri de pictura - dezvolta simtul frumosului.

  3. #1123 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Rasko dupa parerea mea chiar si call of juarez a avut grafica mai buna in multe parti ale jocului. C.O.J. are niste peisaje bine lucrate, padurea si vegetatia arata foarte reala, apa la fel.

    In mw2 toate astea sunt seci, exceptie fac doar unele nivele care chiar arata foarte bine(Washington d.c.). Parca ar fi lucrat la grafica jocului 2 echipe diferite fiecare cu hartile lor, asta mi s-a parut chiar si in cod4 mw unde nivele din orientu mijlociu aratau foarte bine si altele seci.

    Mi-a mai placut texturile soldatilor, detaliu si felul natural in care se misca, nu pot spune acelasi lucru de civili, mai ales aceia din aeroport care multi poarta aceleasi haine. Precum zicea L0G1X multe amanunte pot fi chemate cheap, no ofense. Da, jocul intradevar are valoare si destule alte calitati care sa-l scoata in evidenta si sa-l puna pe un pediestal, eu am comentat doar grafica.

  4. #1124 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    goooooood byyyye social life

  5. #1125 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by GeoGcX View Post
    goooooood byyyye social life
    Stiu ca o sa fiu offtopic rau de tot cu intrebarea asta , dar exista pe undeva pe forumul asta un thread unde sa impartasim din experienta noastra ....ceva de genul Tipsuri cum sa nu-tzi pierzi prietena , sa nu ramai fara serviciu , sa nu ramai repetend din cauza jocurilor (nimicuri d'astea ) ? Sunt curios sa vad cum isi impart si altzii timpul Sa mai invat de la ei . Bafta

    ONTOPIC : din pacate nu prea am ce sa zic ca inca nu mi-a sosit MW2-ul nici acum

  6. #1126 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Este in top 5 dpdv al graficii, daca nu vedeti asta va recomand un control oftalmologic sau niste cursuri de pictura - dezvolta simtul frumosului.
    Iar ţie �ţi recomand cu căldură cursul ăsta

  7. #1127 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    Iar ţie �ţi recomand cu căldură cursul ăsta
    Ti-a luat cam mult sa gasesti linkul acela, imi pare bine ca te strofoci pentru o cauza nobila si anume aceea de ma aduce pe calea celor drepti, dar nu e cazul. Sunt pierdut pentru totdeauna. Totusi nu renunta la pictura: un Dali, un Van Gogh si chiar un Velasquez te pot face sa vezi luminita din fund(nu al meu, fundul tunelului).

  8. #1128 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Ti-a luat cam mult sa gasesti linkul acela, imi pare bine ca te strofoci pentru o cauza nobila si anume aceea de ma aduce pe calea celor drepti, dar nu e cazul. Sunt pierdut pentru totdeauna. Totusi nu renunta la pictura: un Dali, un Van Gogh si chiar un Velasquez te pot face sa vezi luminita din fund(nu al meu, fundul tunelului).
    Nah, acum am ajuns şi eu la PC, nu m-am strofocat defel - pentru colegii de forum dealtfel niciun efort nu este prea mare. Tu �n schimb n-ai ratat ocazia să-mi răspunzi super-prompt �n stilul caracteristic, dar totuşi răm�n la Luchian, Baba şi Manet, thank you very Munch.
    Attached Images Attached Images edvard-munch-scream.jpg

  9. #1129 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    Nah, acum am ajuns şi eu la PC, nu m-am strofocat defel - pentru colegii de forum dealtfel niciun efort nu este prea mare. Tu �n schimb n-ai ratat ocazia să-mi răspunzi super-prompt �n stilul caracteristic, dar totuşi răm�n la Luchian, Baba şi Manet, thank you very Munch.
    Imi placi. Nu e nici o ironie. "Schrei"-ul e pictura mea preferata si curentul literar absolut din punctul meu de vedere. Dar MW2 tot in top 5 e. Pentru postul anterior ai un .

  10. #1130 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Pentru un joc in care armele se vad ca de carton si boschetii sunt de fier...eu personal nu il consider de top 5..poate top10 da top 5 in nici un caz.Jocul a fost super bine optimizat pe pc,dar la grafica cam scartaie,la sunet sta altfel treaba.

  11. #1131 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Ma intreb de ce nu au bagat install, ca pe Xbox360? Nu stiu la altii, dar la mine in multiplayer, citeste de pe disc incontinuu. Very strange...avand in vedere ca este un joc, care se va juca luni, ani...

  12. #1132 SP
    Member Imperatore's Avatar
    da, jocul nu instaleaza absolut nimic pe hard din cate stiu eu , si la mine tot asa face

    si nu stiu de ce Sony tot pune pe console hdd-uri din ce in ce mai mari, poate intr-o zi o sa avem si jocurile instalate pe hdd.

  13. #1133 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Pai nici pe 360 "nu au bagat" install. Este optiune suplimentara pentru toate jocurile dupa updateul de acum cateva luni. Poti instala si tetris daca exista pe dvd.

  14. #1134 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Indiferent de motiv, cand observi ca jocul facut de tine, face incontinuu zup! zup! zup!, trebuie sa fi ori surd, ori prost intentionat sa il lasi asa. Sunt atatea shootere care au install: Socom, Mag, etc. Si cum toata lumea stie ca blocul optic la PS3, este nu tocmai un punct forte...

  15. #1135 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by DeadlyGoD View Post
    Pentru un joc in care armele se vad ca de carton si boschetii sunt de fier...eu personal nu il consider de top 5..poate top10 da top 5 in nici un caz.Jocul a fost super bine optimizat pe pc,dar la grafica cam scartaie,la sunet sta altfel treaba.
    Da nene. Nu se poate asa ceva. Si personajele alea zici ca sunt toate figurine Hentai, ditai bidoanele. Daca te uiti atent se vede pixelul sfarcului. Sa nu mai spun ca si masinile par toate marca Trabant. Mi s-a rupt o arma din aia din carton, cand m-am aruncat pe burta si mi-a aparut pe ecran ca imi recomanda sa inlocuiesc repede cu o teava cu cornete. Sa nu mai spun ca in aruncarea mea am dat cu capul de boschetele ala de metal si mi-am facut ditai cucuiul. Dar am fugit repede in restaurantul ala de il aperi si am gasit o punga cu gheata. Nu am mai apucat sa o folosesc pentru ca am realizat ca de fapt astea sunt niste aberatii ale unora care urmaresc doar pixelii pe centimetrul patrat al televizorului/monitorului.

    @ffocus - si la Uncharted la fel face discul, doar ca se aude mai incet. Sa auzi la EyePet ce rontaie.

  16. #1136 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    2night@PS3 ? Who's in ? Should we open a new thread in the PS3 Section ?

  17. #1137 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Studentul View Post
    Should we open a new thread in the PS3 Section ??
    Nu.

  18. #1138 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Ma intreb de ce nu au bagat install, ca pe Xbox360? Nu stiu la altii, dar la mine in multiplayer, citeste de pe disc incontinuu. Very strange...avand in vedere ca este un joc, care se va juca luni, ani...
    Eu ma intreb asta la toate jocurile de pe PS3 de ce nu exista optiune de instal pe HDD!?

  19. #1139 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Eu ma intreb asta la toate jocurile de pe PS3 de ce nu exista optiune de instal pe HDD!?
    Offtopic: probabil nu e nevoie.

  20. #1140 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Din partea mea tu poti sa te joci mw2 cu grafica de tetris ca nu ma intereseaza ce preferinte ai tu,eu il aprobam pe Logix cand vorbea de grafica,si nu trebuie sa urmaresti pixel cu pixel ca sa veci glitchuri in jocul asta.La ferestre / arme / vegetatie ...grafica seamana cu un joc din 2000,daca se vroia de top 5 erau atenti la grafica cum au fost la sunet unde e superb facut.Incearca sa respecti si parerile altora ...ca e forum nu situ cu jocuri a lui mo.Banuiesc ca tu tii ochii inchisi cand joci ..nu de alta da nu trebuie sa stai cu lupa sa vezi armele si ferestrele in joc cum sunt facute din punct de vedere grafic.
    Attached Images Attached Images iw4sp-2009-11-16-18-57-04-40.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 57 of 141 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 59 67 107 ... LastLast

Similar Threads

  1. Modern Warfare 3 By AndRewqp in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 13-04-2010, 17:27
  2. Un controller Modern Warfare 2 ? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 22-07-2009, 17:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts