Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 31 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 610

Thread: Console Games - Donatii

  1. #181 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx goes to shorinnn pt. donatie iar lui Patrunjelu' ban forever pentru o a doua incercare de Donatie la misto. De data asta nu a reusit sa introduca decat 2147483647 EUR. Cam tot atatea zile a primit si ban

  2. #182 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Wow... dupa aproape 7 luni de "liniste"... avem un donator ! Respect playgame !

  3. #183 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Respect goes to nicutapa ! Thx for your help !

  4. #184 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx goes to mariushcrm pentru donatie. Respect!

  5. #185 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx Atrium pt. donatie! Merge la fix acum cand strangem pentru upgrade la website. Respect!

  6. #186 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx si lui Konsolar! Respect!
    Attached Images Attached Images thanks.jpg

  7. #187 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx buf pt. donatie! Respect!
    Attached Images Attached Images respect.jpg

  8. #188 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Multumim cipvas pentru ajutor/donatie! Respect!
    Attached Images Attached Images thank-you.jpg

  9. #189 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Respect nicutapa si freezy pentru donatie! Cu aceasta ocazie, dublez si eu suma donata din ultima perioada... si cumpar licenta pentru vBulletin 4.x. Prin urmare, sper ca pana la sfarsitul lunii sa avem un forum nou nout
    Attached Images Attached Images respect.jpg

  10. #190 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A Big Thanks goes to Dankys!
    Attached Images Attached Images thank_you_note.png

  11. #191 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate se apropie din nou acea perioada "criminala"... Perioada in care vine factura de hosting. Am pus eu deoparte ceva banuti, dar pana la total, mai e cale lunga. Asa ca iar ne aflam la o rascruce in care trebuie sa apelam la voi. Nu este nimeni obligat, dar orice ajutor e binevenit. La urma urmei, se poate spune ca este si un test al comunitatii (ca in fiecare an). Daca nu vreti sa continuam, ignorati acest mesaj... nu se vor strange banii, achitam cateva luni, dupa care... nu stiu. Daca doriti sa mergem mai departe si puteti ajuta, atunci nu trebuie decat sa accesati sistemul de Donatii. Cei care doresc (sau care nu au PayPal), pot face si transfer bancar (contul IBAN - Raiffeisen Bank este RO77 RZBR 0000 0600 1160 1080 si beneficiar Cristina Kelemen - dupa ce efectuati transfer de bani in acest cont va rog sa-mi dati un PM cu numele si suma depusa). Mai mult ca sigur voi scoate cate ceva si pe aria de Licitatii... orice poate ajuta.

    Intrucat bara de Donatii nu se poate reseta fara a pierde lista cu cei care au donat (lucru pe care nu-l doresc), voi incerca sa tin eu upto date goal-ul si unde am ajuns. Ca si anul trecut, colocatia serverului 5U pe un an + bandwith = 3000 EUR + TVA. Eu din start vin cu 1000 EUR. So, goal-ul nostru arata cam asa:

    De strans: 3000 EUR + TVA
    Stransi: 1000 EUR
    Ramas: 2720 EUR

    Multumim anticipat pentru orice ajutor oferit!
    Attached Images Attached Images respect.jpg

  12. #192 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx RobertDinu!

    Momentan stam asa:

    De strans: 3000 EUR + TVA
    Stransi: 1020 EUR
    Ramas: 2700 EUR

    Deadline: 01.08.2011...
    Attached Images Attached Images empty_wallet.jpg

  13. #193 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks GreyhounD!

    De strans: 3000 EUR + TVA
    Stransi: 1070 EUR
    Ramas: 2650 EUR
    Attached Images Attached Images its_all_good.jpg

  14. #194 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Care este termenul limita?

  15. #195 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Care este termenul limita?

    Deadline: 01.08.2011...

  16. #196 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Ce draci de hosting aveti de trebuie sa platiti 3000 EUR pe an? Exista si la 100 EUR pe an si foarte bune inca...

  17. #197 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Ce draci de hosting aveti de trebuie sa platiti 3000 EUR pe an? Exista si la 100 EUR pe an si foarte bune inca...
    Pai de fapt hosting-ul costa 10 euro, cu restul se duce MonkY in concediu. Hai sa nu aberam, sa tii tu un forum/site cu jdemii de accesari pe hosting de 100 de euro.

  18. #198 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deadline: 01.08.2011...
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Care este termenul limita?
    Probabil ca as putea achita partial sau amana pt. o scurta perioada... Insa sincer nu stiu. La o astfel de comunitate, ma gandesc ca era suficient ca 100 de useri sa spuna "Hai ca renunt la jocul X si depun banutii pt. comunitatea din care fac parte de atatia ani"... si gata, s-ar fi rezolvat. Sau, 1000 de useri care sa depuna 3 EUR (o nimica toata zic eu... bani de o inghetata) si gata. Dar, daca nu se doreste, eu nu cred ca ma pot impotrivi. Am obosit sa tot fac credite, sa spun "anul asta nu mai fac concediu, pun banii la hosting, la upgrade, la cine stie ce licente pt. vB"... Eu inteleg ca poate unii ma cred cine stie ce Ogica... dar din pacate nu am castigat in viata mea la 6 din 49. In plus, asa vom da satisfactie celor care isi doresc de mult sa cada CG-ul... Asta este viata. Cateodata e bine sa nu te impotrivesti si sa accepti ca asta este. Chiar daca vorbim de 3 ani de munca (acesta fiind pentru mine mai mult decat un proiect de suflet... cred ca am muncit pt. CG mai mult decat am facut-o pentru orice alt proiect)... chiar daca vorbim de oameni de nota 10 pe care probabil ii vom regasi prin alte parti.

    Oricum, pentru cei care au donat (momentan doar Grey si Robertdinu), in cazul in care nu se vor strange toti banii, don't worry. Vor fi returnati.
    Ce pot sa mai zic? Sorry?

  19. #199 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Concluzia?

    Daca va place asa de mult sa stati pe ConsoleGames.ro ati face bine sa donati, fie si o suma cat de mica si sa va indemnati prietenii si colegii forumisti sa faca la fel.
    Nu cred ca se cere un lucru greu.

    Ca un mic ajutor: http://www.consolegames.ro/forum/misc.php?do=donate

  20. #200 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Ce draci de hosting aveti de trebuie sa platiti 3000 EUR pe an? Exista si la 100 EUR pe an si foarte bune inca...
    De fapt suma este mult mai mare (dar ne-am descurcat si cu ajutorul serviciilor pt. sticky). Incepand de la licente de WHM anuale si terminand cu vBulletin, vBSEO si alte module care sunt comerciale. Pana si playerul video si addonurile de vB sunt produse licentiate. Dar, haideti sa lamurim odata pentru totdeauna, pentru necunoscatori si pizmasi:

    Este vorba de un server Intel cu 2 x Xeon E5430 (practic 8 Core-uri) cu 16GB RAM FBDIMM, totul pe platforma Intel (SRVMB SAPELLO "R"), cu un Raid Controller hardware level 5 (128MB cache), sursa redundanta, 6 x HDD-uri de 1TB plus HDD-uri de 10.000 RPM. Marea lui problema ca la o astfel de configuratie (de acum 3 ani), este un 5U. Orice Datacenter (din Romania sau de afara), pe langa bandwith, viteza, redundanta si toate cele, taxeaza "per U". Iar la noi in Romania, cel mai mic pret "per U" este de 50 EUR/luna. Deci vorbim de 250 EUR luna numai pentru ca serverul nostru sa stea (degeaba) intr-un rack in Datacenter. Noi aici am reusit ca la acesti bani sa primim si un trafic bun (1TB, pe care deja l-am depasit) si o conexiune super (0.5 - 0.8ms timp de raspuns). Nu mai vorbim de restul de licente (pe care le-am acoperit pana acum).

    Cine spune ca se poate tine asa ceva cu 100 EUR pe an, inseamna ca habar nu are despre ce vorbeste. Eu ca firma ofer servicii de hosting, iar la 100 EUR iti voi da un pachet Advanced Web Hosting in colocare, lucru care n-are nici cea mai mica legatura cu serverul dedicat (10GB spatiu, cand noi deja am sarit de 200GB, bandwith de 30GB pe luna, cand noi deja depasim 1TB). Poti arunca o privire pe ceea ce oferim noi: Alfa Tech Group | Hosting

    Si daca tot e icebird atat de nedumerit, haideti sa-i aratam cat costa o "inchiriere" (atentie, nu detinem noi serverul) intr-un datacenter printre cele mai ok ca preturi din lume. Intrati aici si configurati va rog un server ca al nostru: https://www.softlayer.com/Sales/orderServer/13/1135/
    Cu mai putin HDD-uri si fara anumite features, la ei am ajuns la 989 USD/luna... fara WHM si alte licente pe care aici le folosim. Si repet, vorbim de "inchiriere", nu ownership.

    Anyway, celor care nu se pricep, le recomand sa stea in banca lor. Nici sa nu incepem sa vorbim de layere de redundanta, backup, securitate si alte alea... Mai ales ca aici vorbim de totul (ABSOLUT TOTUL) cu acte. Totul este licentiat, totul este cu factura, totul se poate dovedi. Dar sincer, nici nu stiu de ce trebuie sa "ma scuz"... Adica, daca am ajuns aici cu acuzele, chiar nu mai are rost. As vrea sa-l vad pe icebird cum scoate el 20.000 EUR din buzunar ca sa tina o comunitate... sau cum se uita la creditul pe care are sa-l achite pentru inca 3-4 ani de-aici inainte. Dar, stiti cum este... romanul nostru e bun la toate, pana vine vorba sa dea chiar el o mana de ajutor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 31 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. If console games would be pr0n... By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 01-07-2011, 00:52
  2. Console Fighting Games By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 22-01-2009, 19:06
  3. Primul post pe Console Games... By MonkY in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 03-08-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts