Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 31 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast
Results 361 to 380 of 610

Thread: Console Games - Donatii

  1. #361 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Parerea mea...daca frecventati acest forum pentru:discutii despre jocuri, generale; aflarea unor noi informatii despre jocuri; cautarea unor prieteni cu care sa jucati diverse jocuri sau pur si simplu pentru conversatie...atunci e frumos sa dai ceva inapoi pentru ajutarea serverului.

  2. #362 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    Parerea mea...daca frecventati acest forum pentru:discutii despre jocuri, generale; aflarea unor noi informatii despre jocuri; cautarea unor prieteni cu care sa jucati diverse jocuri sau pur si simplu pentru conversatie...atunci e frumos sa dai ceva inapoi pentru ajutarea serverului.
    Ai omis ceva. Unii frecventeaza forumul ca sa cumpere jocuri ieftine si sa vanda jocuri (in multe cazuri chiar fac profit cu operatiunea asta). Si multi din aia nu doneaza. Ce e mai tare ca nici macar nu trebuie sa donezi bani. Poti scoate la vanzare jocuri care nu te mai atrag sau poti cumpara jocuri de pe licitatii.

  3. #363 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am o plata/donatie de 129 RON (pe 16.08). Imi puteti spune va rog care sunteti, pentru ca nu am nici-un fel de indiciu al platii. Thanks!

  4. #364 SP
    Junior Member xBulk's Avatar

  5. #365 SP
    Member Cata96's Avatar
    I fu*king aprove!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #366 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Agree. Cum s-a spus in repetate randuri. Daca ar dona 300 de membri cate 10 EU, ar fi totul in regula. Si mai mult ca sigur 300 de membri care acceseaza forumul zilnic ar plati pentru Premium, in orice ar consta acesta.

  7. #367 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Si mai mult ca sigur 300 de membri care acceseaza forumul zilnic ar plati pentru Premium, in orice ar consta acesta.
    Eh, da-mi voie sa nu fiu de acord. Cel putin eu n-as plati daca "premium" ar consta in nickname scris cu alta culoare sau o steluta langa avatar sau ceva de genul asta. Sa nu ma intelegi gresit, nu inseamna ca sunt zgarcit sau ca n-as vrea sa ajut forumul. Dar as prefera pur si simplu sa donez aia 10 euro fara sa primesc nimic special in schimb decat sa platesc pt ceva de "suprafata".

    Insa treaba s-ar schimba daca s-ar oferi niste avantaje reale. Gen : tombole cu premii pt userii premium, reduceri la produse oferite de diverse site-uri partenere, anunt sticky o perioada (desi la cat s-a rasfirat aria e cam inutil momentan, am anunt la care n-am mai dat up de vreo saptamana si tot pe prima pagina e in aria aia).

    Cand oferi si avantaje reale sigur o sa sara mai multi cu banul, mai ales ca 10 euro/an e chiar o suma modica. Insa trebuie facut ceva, degeaba doar discutam noi aici. Donatiile merg cu merg, sunt 2-3 useri care doneaza sume importante si cateva zeci de useri care doneaza maruntis (din nou, sa nu fiu inteles gresit - tot respectul pt ei), dar cam atat.

    Ideea cu Licitatiile a fost superba, cred ca de acolo se strange grosul sumei. Dar se pare ca nu e suficient, asa ca mai trebuie implementat ceva. Premium User platit mi se pare o idee excelenta, eventual sa fie 3 tipuri de useri : regular user, silver user (care sa plateasca 5 euro) si golde user (care sa plateasca 10-20 euro). Insa trebuie oferit ceva la schimb : am mai dat cateva idei mai sus, dar mai sunt si alte optiuni : acces la anumite arii speciale pe forum, posibilitatea de a uploada mai multe poze pe thread-uri, dublarea punctelor de experienta, dreptul la semantura animata, avatar mai mare, etc, etc.

    Repet : e necesar sa se ofere suficiente chestii atractive si pretul pt premium user sa nu fie mare. Atunci multi useri se vor abona la premium si banii se vor strange rapid. Daca se ofera doar un nick colorat sau ceva de genul asta ... presimt un esec : vor fi 20-30 useri care vor dori premium si asta doar pt a ajuta site-ul. Insa userii respectivi oricum ar fi donat suma, deci suma stransa in plus pt site va fi nula.

  8. #368 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Multumim pentru idei... lucram la partea cu premium. Si stati linistiti, nu va fi doar un simplu nickname mai colorat.

  9. #369 SP
    Junior Member xBulk's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Multumim pentru idei... lucram la partea cu premium. Si stati linistiti, nu va fi doar un simplu nickname mai colorat.
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Premium
    Nu cred ca va fi vorba doar de un nume cu steluta/colorat ci mai multe chestii.O sa mai vorbesch eu cu monky sa ii dau idei cum sa-l faca.Cum sa fie la siteurile "din afara" si garanatez ca vei plati

  10. #370 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Ar fi super un premium user... si subscriu la sugestiile lui RaverX. Practic ar fi un alt canal de strans bani, plata tot prin PayPal deci ar fi perfect. Si daca se strang prea multi bani, at. pot fi reinvestiti in tombole sau evenimente pt. comunitate! Great!

  11. #371 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Dap, i would pay for premium

  12. #372 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Me too.

  13. #373 SP
    Junior Member xBulk's Avatar
    Glad you like it guys.Daca se strang prea multi bani nu este nicio problema.Poate se mai face vreun update la securitate/altceva sau chiar o tombola sau altceva.Asteptam sa vedem ce zice MonkY,adica pe cand o sectiune premium si ce vom putea gasi in ea,eu i-am facut cateva sugestii pe PM sa vedem daca sunt ok

  14. #374 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Eu spun ca ar trebui facut un poll, ceva, ca sa vedem cati sunt de acord si cati nu. Eu nu prea sunt de acord, pentru ca am 14 ani si nu prea am acces la PayPal, banci etc.. ca sa platesc.

  15. #375 SP
    Junior Member xBulk's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Eu spun ca ar trebui facut un poll, ceva, ca sa vedem cati sunt de acord si cati nu. Eu nu prea sunt de acord, pentru ca am 14 ani si nu prea am acces la PayPal, banci etc.. ca sa platesc.
    Intreaba parintii.La banca poti pune bani daca ai 14 ani cred,nu sunt sigur dar cred ca poti.

  16. #376 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Poti depune doar cu buletinul. De fapt, cred ca nici buletinul nu este obligatoriu. Poti merge la ghiseu, completezi o foaie de varsamant in care treci datele de pe site si gata

  17. #377 SP
    Member Cata96's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Eu spun ca ar trebui facut un poll, ceva, ca sa vedem cati sunt de acord si cati nu. Eu nu prea sunt de acord, pentru ca am 14 ani si nu prea am acces la PayPal, banci etc.. ca sa platesc.
    Un pool ar fi degeaba dupa parerea mea pt ca daca 51% nu vor asta nu conteaza
    Daca omul vrea ia daca nu nu.

  18. #378 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Nu cred ca ar fi degeaba un pool, mai ales pe caldura asta. Si un vot si de la mine pentru premium.

  19. #379 SP
    Member Cata96's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Nu cred ca ar fi degeaba un pool, mai ales pe caldura asta. Si un vot si de la mine pentru premium.
    Trololo much?

    Ok dar nu il las asa
    Falsa idee de racorire

  20. #380 SP
    Junior Member xBulk's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata96 View Post
    Trololo much?
    Defapt nu,cuvantul e gresit,te-a corectat.Pool=piscina,poll=sondaj

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 31 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast

Similar Threads

  1. If console games would be pr0n... By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 01-07-2011, 00:52
  2. Console Fighting Games By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 22-01-2009, 19:06
  3. Primul post pe Console Games... By MonkY in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 03-08-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts