Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 31 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast
Results 441 to 460 of 610

Thread: Console Games - Donatii

  1. #441 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by psypc2 View Post
    Care era data pana la care trebuia platit hosting-ul?
    1 Noiembrie! Nu am reusit sa-i strang pe toti... asa ca voi plati cat se poate. Dar sunt momentan in negocieri, poate ni se accepta suma respectiva

  2. #442 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Sa dea Dzeu
    Altfel ma gandeam daca am putea sa introducem o taxa pentru aria de publicitate.
    1 thread = 5 lei
    Asa am rezolva problema.

  3. #443 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    N-o sa dea nimeni atat, si asa sunt o gramada care posteaza de ani de zile aici si nu au dat vreodata nici 5 centi.

  4. #444 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Ca sa dezvolt un pic,nu ar afecta cu nimic comunitatea.
    Daca vrei sa vinzi ceva pe aria de publicitate un 5 lei mi se pare de bun simt.
    Daca nu mai vor sa posteze duca-se,totul e pe bani in ziua de azi.

  5. #445 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    Daca nu mai vor sa posteze duca-se,totul e pe bani in ziua de azi.
    Pai o sa se duca. Si scade numarul userilor, numarul thread-urilor, etc, etc. Cine vrea sa ajute site-ul are alte modalitati, chiar destule as zice:
    -doneaza
    -liciteaza
    -devine premium user

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    1 Noiembrie! Nu am reusit sa-i strang pe toti... asa ca voi plati cat se poate. Dar sunt momentan in negocieri, poate ni se accepta suma respectiva
    Nici macar cu aia (putini) care au cumparat premium ?

    Da, stiu, nici eu nu-s verde inca si vroiam sa devin luna asta, dar iar s-au evaporat o gramada de bani pe diverse

    Sugestie: am vazut ca ai mai multe jocuri pe care le oferi ca premii la tombole si alte concursuri, incearca sa le scoti (iar) la licitatie. Macar o parte din ele.

  6. #446 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca sunt suficiente metodele prin care daca cineva doreste sa ajute CG-ul o poate face. Nu vrem sa exageram si sa facem "totul pe bani". De fapt, am renunta la toate cele in secunda in care am gasi un partener care sa investeasca mult in reclama. Nici mie nu-mi place cu atatea donatii, licitatii... parca se cere prea mult de la noi. Ideea CG-ului era sa dea, nu sa ceara.

    Cu premium, de-abia s-au strans pana in 200 EUR... deci suntem pe-aproape.

    Cat despre jocuri oferite... cum am mai zis, e o limita peste care nu vrem sa trecem. Si-asa a trecut cam mult de cand n-am mai oferit jocuri pt. concursuri, tombole and so on. Acum ca s-au strans banutii, incercam sa mai facem cate o bucurie doua consolistilor.

  7. #447 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cred ca sunt suficiente metodele prin care daca cineva doreste sa ajute CG-ul o poate face. Nu vrem sa exageram si sa facem "totul pe bani". De fapt, am renunta la toate cele in secunda in care am gasi un partener care sa investeasca mult in reclama. Nici mie nu-mi place cu atatea donatii, licitatii... parca se cere prea mult de la noi. Ideea CG-ului era sa dea, nu sa ceara.

    Cu premium, de-abia s-au strans pana in 200 EUR... deci suntem pe-aproape.

    Cat despre jocuri oferite... cum am mai zis, e o limita peste care nu vrem sa trecem. Si-asa a trecut cam mult de cand n-am mai oferit jocuri pt. concursuri, tombole and so on. Acum ca s-au strans banutii, incercam sa mai facem cate o bucurie doua consolistilor.
    Consolistii oricum cumpara jocuri de la magazinele online asa ca nu vad nicio exagerare sa oferiti aceasa posibilitate,in felul acesta se impusca doi iepuri dintr-un foc.De ce sa nu incercati?Spui ca ideea e sa dai nu sa ceri,deci...

  8. #448 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Consolistii oricum cumpara jocuri de la magazinele online asa ca nu vad nicio exagerare sa oferiti aceasa posibilitate,in felul acesta se impusca doi iepuri dintr-un foc.De ce sa nu incercati?Spui ca ideea e sa dai nu sa ceri,deci...
    Am incercat pana acum si fie nu s-a agitat mai nimeni (gen vandut 2 jocuri din 10), fie s-au dat la preturi de nimic (gen 50 RON pe joc care la gameshop era 299). Si din pacate, acele jocuri de la gameshop nu sunt free... E cam greu sa vezi pe factura 299 si sa te rogi de oameni sa-l ia cu 50, dupa care sa dai 20-30 RON pe curierat (am avut un caz in care a costat 40 RON curierul, pt. ca omul statea la nu stiu cate zeci de km de cel mai apropiat punct de livrare). Mai pui si un plic cu bule... si-ti dai seama ca mai repede le dadeam ca premii or something... C'est la vie!

  9. #449 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Pai o sa se duca. Si scade numarul userilor, numarul thread-urilor, etc, etc.
    Si care e problema? Lucram la calitate sau la cantitate? Nu va e scarba de toti prefacutii care se dau ultraseriosi, promit vrute si nevrute dar nu fac nimic? Zicea undeva Monky ca daca fiecare din noi am fi dat 2-3 euro problema ar fi fost rezolvata. Eu as fi mers de la inceput pe o taxa unica de 5 euro pe an si aia era. Inchideam contul temporar la cei care nu plateau, iar daca ramaneau bani de strans, suma ramasa de plata se impartea la cei care au platit prima transa. Sincer mie imi pare rau de Monky ca se agita atat, e prea domn, ar trebui sa fie un pic mai pragmatic.

    Sa va dau un exemplu: la campionatul de Fifa (nu vreau sa compar banala competitie pe care o organizez cu ceva de nivelul forumului asta dar ca idee) pe care il organizez aveam parte de fel de fel de neseriosi care se bagau si ne lasau balta cand aveau chef. Nu intelegeau ca e o munca acolo de facut pe care nu ma platea nimeni sa o fac. Majoritatea celor care se bagau in competitie si se retrageau ulterior chiar credeau ca ei imi fac mie o favoare inscriindu-se. Asa ca am bagat o garantie de 30 de lei pe care o platesc o singura data debutantii iar daca la sfarsit au toate meciurile jucate si un comportament fair play fata de restul jucatorilor le dau banii inapoi fara sa mai fie nevoiti sa mai achite vreo garantie in viata lor la concursurile organizate de mine. Stiti ce bine merge treaba acum? Intradevar nu mai am 30-40 de jucatori pe sezon, am undeva la 20-25 dar toti de caracter.

    Chestia cu Premium Users mi se pare o prostie. De ce sa dea unii bani ca sa acopere nesimtirea celor care nu au bunul simt sa doneze macar un minim simbolic?

  10. #450 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    Chestia cu Premium Users mi se pare o prostie. De ce sa dea unii bani ca sa acopere nesimtirea celor care nu au bunul simt sa doneze macar un minim simbolic?
    Eu iti spun din punctul meu de vedere. Mie imi pasa de comunitatea asta de pe CG. Cel putin incerc sa ajut cat pot eu, ca sa nu o pierdem. Imi place forumul si ma bucur ca sunt un membru. Nu ma intereseaza ce fac altii si cat ajuta, eu fac cat pot ca sa ajut. Daca altii nu dau nimic, e problema lor, eu fac cat pot.

  11. #451 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    Si care e problema? Lucram la calitate sau la cantitate? Nu va e scarba de toti prefacutii care se dau ultraseriosi, promit vrute si nevrute dar nu fac nimic?
    E cu doua taisuri treaba asta, cam ca orice-n viata. Crezi ca eu nu vreau calitate? Sunt un tip perfectionist si mi-am atras foarte multa antipatie pe forumul asta prin critici la adresa altor useri, mai ales pt greseli gramaticale, dar si pt bisnita si alte fapte din astea "reprobabile". Probabil ca n-o sa ma creada lumea, dar n-am avut intentii rautacioase, pur si simplu cand vad ceva ce nu-mi place ma abtin cu greu sa nu critic.

    Insa aici pe forum e nevoie si de cantitate, nu doar de calitate, mai ales la aria de publicitate. Cum ar fi daca ai intra aici zilnic la o anumita ora si ai vedea ca pe "bazar" au aparut doar 2 thread-uri de ieri? Ai intra si maine si poimaine, dar apoi poate ai intra mai rar, mai ales ca n-ai vedea nici posturi noi prea multe. Si intr-o buna zi n-ai mai intra...

    De aia am inchis si eu ochii la multe infractiuni nepedepsite, am inteles ca nu poti alunga userii, ar ajunge forumul pustiu.

  12. #452 SP
    Member Xristina's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    De aia am inchis si eu ochii la multe infractiuni nepedepsite, am inteles ca nu poti alunga userii, ar ajunge forumul pustiu.
    Dar nici sa ii lasi sa isi faca de cap pentru ca astfel ar pleca userii seriosi. Am vedea numai troli, bascalie de doi lei, tepe, etc. Un minim de discplina trebuie impus.

  13. #453 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Hmmm, nu mai doneaza nimeni?

    Hai sa facem un concurs. Cine doneaza cea mai mare suma pana la sfarsitul lunii, primeste de la mine un cadou surpriza , livrarea se va face prin posta.

    Concursul incepe la momentul postului si se incheie pe 29 februarie ora 23:59.

    Exclusi din concurs: stafful forumului si VIP. Motivul? Ma enerveaza

  14. #454 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nici nu mai indraznesc sa mai cer sau sa spun ceva... O sa mai scot ceva jocuri la licitatii... Din pacate, de la Gameshop nu am mai primit nimic de 2-3 luni

  15. #455 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Din pacate, de la Gameshop nu am mai primit nimic de 2-3 luni
    Pai Gameshop e in faliment, prea curand nu o sa mai sponsorizeze ei nimic. Eu as sugera sa pui inapoi bara aceea care arata cat mai trebuie strans. In felul asta lumea e mai constienta de cum sta forumul cu banii. De cand a disparut, lumea s-a gandit ca s-a rezolvat si ca problemele au disparut.

  16. #456 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu nici nu mai indraznesc sa mai cer sau sa spun ceva... O sa mai scot ceva jocuri la licitatii... Din pacate, de la Gameshop nu am mai primit nimic de 2-3 luni
    Scoate-i de la sticky sa vezi cum te contacteaza.

  17. #457 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Salut! Cred ca sugestia introducerii unei taxe pentru fiecare user pe aria de publicitate este una excelenta. Abonament anual - 50 de lei spre exemplu, sau 100 sau sau sau... Cel putin vor disparea o parte din tepari si majoritatea haladitilor care au impresia ca vand aur la carcasa de plastic. Majoritatea celor care posteaza si activeaza pe aria de publicitate doar asta fac, vand/cumpara. Si eu la fel fac, recunosc, in rest lectura de placere. Disparitia lor de pe forum ar conta doar ca numar nu ca si calitate a postarilor.

  18. #458 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Incep eu cu 10 . Cine da mai mult?!?

    Ca sa intaratam putin spiritele, cadoul consta intr-o consola Nintendo 64 cu un controler si un joc, totul in stare foarte buna.

    A, sa nu uit, eu particip la concurs, dar sper sa nu castig

    Edit: ii rog pe cei care bat campii cu taxe de user sau alte aberatii, cum ar fi taxa la publicitate, sa se linisteasca, imi strica concursul. Exista premium user, deci nu au rost astfel de discutii.

    Edit: sa fie concursul si mai interesant, voi face tragere la sorti, donatie minima 10 euroi. Nu voi folosi random.org ci sistem bol cu biletele; bineinteles totul inregistrat pentru conformitate.

  19. #459 SP
    Admin MonkY's Avatar
    CrysMM... cateodata chiar nu avem ce face, si poate ca lucrul asta ar trebui sa ne dea de gandit (noua ca romani in special, si de-abia dupa aceea ca gameri). Thx pt. donatie! Sper sa-ti urmeze si altii exemplul.

  20. #460 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Sunt de ieri pe CG si chiar imi place, si am invatat multe chestii despre console.La salariu o sa fac si eu o depunere, merge cu paypall?
    Bafta

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 31 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. If console games would be pr0n... By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 01-07-2011, 00:52
  2. Console Fighting Games By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 22-01-2009, 19:06
  3. Primul post pe Console Games... By MonkY in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 03-08-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts