Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 30 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 589

Thread: Call of Duty: Black Ops 2

  1. #21 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Atata treaba au cu drona aia de parca au revolutionat lumea, ii exact aceeasi chestie cu cea pentru dispozitivele Apple doar ca i-au atasat un machine gun, such a big f-ing deal.Plus ca pretul pentru editia de console este si 70 de euro.

  2. #22 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post

    deci same modern warfare bull****..
    Cred ca e mai mult un future warfare. Citeste cu atentie: where technology and weapons have converged to create a new generation of warfare. Am impresia ca BO2 e conceput pentru a concura direct cu Halo 4, care o sa apara cu cateva zile inainte (6 nov. 2012). Uita-te la soldatul din screenshot si vei gasi unele asemanari cu Halo.

  3. #23 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Ah... lacomia... dupa atatia ani, tot nu au schimbat engine-ul... (tinand cont de pozele lui emperor 69). E rusinos daca ne gandim ca "nu au putut investi" dupa cat profit a adus seria asta.

    Near future? What the f*ck? Cred ca Activision habar n-are ce-nseamna sequel. Daca in anii '70 (cand are loc actiunea din Bo1) Mason avea (sa zicem) vreo 30-40 de ani, in Bo2 cat va avea? 70? 80? Sau vor face ca in Bo1? La 30 de ani de la al 2-lea razboi vad un Reznov mai tanar ca in World at War.
    Fiind near future, ce arme pot sa foloseasca? Armele ce sunt si in Mw3.
    Acum logic, cat vor lucra astia la joc? Ca vad ca story-ul este in aceeasi perioada cu Mw3, armele vor fi aceleasi ca in Mw3, killstreak-urile nu vor fi prea diferite de ce aveam in Black Ops 1 (de harti nici nu mai vorbesc). Speram ca Treyarch sa vina cu ceva nou, nu copia asta. Daca mai umbla si pe la zombies si-au batut joc de consumatori. O rusine, un joc de umplutura.

  4. #24 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Downshifting View Post
    Cred ca e mai mult un future warfare. Citeste cu atentie: where technology and weapons have converged to create a new generation of warfare. Am impresia ca BO2 e conceput pentru a concura direct cu Halo 4, care o sa apara cu cateva zile inainte (6 nov. 2012). Uita-te la soldatul din screenshot si vei gasi unele asemanari cu Halo.
    asta era esential..bravo
    Quote Originally Posted by RazvyLord View Post
    Ah... lacomia... dupa atatia ani, tot nu au schimbat engine-ul... (tinand cont de pozele lui emperor 69). E rusinos daca ne gandim ca "nu au putut investi" dupa cat profit a adus seria asta.

    Near future? What the f*ck? Cred ca Activision habar n-are ce-nseamna sequel. Daca in anii '70 (cand are loc actiunea din Bo1) Mason avea (sa zicem) vreo 30-40 de ani, in Bo2 cat va avea? 70? 80? Sau vor face ca in Bo1? La 30 de ani de la al 2-lea razboi vad un Reznov mai tanar ca in World at War.
    Fiind near future, ce arme pot sa foloseasca? Armele ce sunt si in Mw3.
    Acum logic, cat vor lucra astia la joc? Ca vad ca story-ul este in aceeasi perioada cu Mw3, armele vor fi aceleasi ca in Mw3, killstreak-urile nu vor fi prea diferite de ce aveam in Black Ops 1 (de harti nici nu mai vorbesc). Speram ca Treyarch sa vina cu ceva nou, nu copia asta. Daca mai umbla si pe la zombies si-au batut joc de consumatori. O rusine, un joc de umplutura.
    stii..ptr ei,ce ai zis tu e "bla bla bla,pauza,bla bla bla,pauza, &*%^&%*&()"..

    oricum se vor inghesui sa-l cumpere ca niste spalati pe creier..si la 14 ani ai tai gandesti mai lucid decat altii mult mai in varsta de pe aici..

    Which reminds me ..ma apuc de pe acum sa pun bani deoparte ptr luna lui CODiembrie

  5. #25 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    asta era esential..bravo
    O posibila schimbare a gameplayului spre Halo mi se pare o veste destul de importanta, nu crezi?

    Grafica nu are cum si de ce sa fie imbunatatita semnificativ pana cand nu apare urmatoarea generatie de console.

    la 14 ani ai tai gandesti mai lucid decat altii mult mai in varsta de pe aici..
    Nu ati vazut nici macar trailerul/teaserul anuntat pt noaptea asta si va apucati sa injurati un joc. Asta nu e gandire lucida, e prejudecata.

  6. #26 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Downshifting View Post
    O posibila schimbare a gameplayului spre Halo mi se pare o veste destul de importanta, nu crezi?
    Grafica nu are cum si de ce sa fie imbunatatita semnificativ pana cand nu apare urmatoarea generatie de console.
    Nu ati vazut nici macar trailerul/teaserul anuntat pt noaptea asta si va apucati sa injurati un joc. Asta nu e gandire lucida, e prejudecata.
    Nici vorba sa schimbe gameplay-ul..hai sa facem un pariu..daca ei schimba gameplay-ul spre Halo nu mai postezi niciodata pe acest thread..daca il schimba nu mai postez eu.

    Poate fi prejudecata doar in cazul altor jocuri..in cazul COD(sau FIFA) nu e..e gandire cat se poate de corecta...ca si cum vine acum un politician care a furat timp de 4 ani cat a putut si spune "Promit ca daca ma votati si am un nou mandat nu va voi mai fura"...

    Esti foarte credul in legatura cu COD...ma asteptam de la un pusti de 12-15 ani la asa ceva..nu de la un om de 32 ani..

  7. #27 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by RazvyLord View Post
    Ah... lacomia... dupa atatia ani, tot nu au schimbat engine-ul... (tinand cont de pozele lui emperor 69).
    Si cu ce sa-l schimbe? E cam greu sa faci un engine care sa aduca grafica mai buna pe niste console de 6 ani...

    Quote Originally Posted by RazvyLord View Post
    O rusine, un joc de umplutura.
    Consulti ceva prevazator, stii calatori in viitor? Sau vorbesti ca tot romanul? Ah ce de rahat e jocul ala care nici n-a aparut inca. Foarte inteligent, n-am ce zice.

  8. #28 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Nici mie nu imi place call of duty, insa nu vad rostul sa vin pe threadul asta sa critic, jocul se vinde foarte bine, sa fie in bafta lor. Daca un joc se vinde in milioane de exemplare si vin sa critic mi se pare de porc.


    "da ca sa vezi ca multa lume cumpara ca oile ca de fapt e praf" si daca e bun ce? stiu jocuri bune care nu s-au vandut.
    "pai normala d-aia il cumpara atati ca sunt ignoranti ca tine" faptul ca nu cumpar jocul este cel mai bun mod de protest, comentatul pe forum nu are impact prea mare

  9. #29 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Nici vorba sa schimbe gameplay-ul..hai sa facem un pariu..daca ei schimba gameplay-ul spre Halo nu mai postezi niciodata pe acest thread..daca il schimba nu mai postez eu... Esti foarte credul in legatura cu COD
    Eu am spus ca e POSIBIL sa schimbe gameplayul SPRE Halo. Asta pt ca actiunea din BO2 se pare ca e plasata in viitor; Halo e principala concurenta de anul asta si e posibil ca Activision sa incerce sa atraga jucatori de acolo; unele imagini pretins leakuite din BO2 au asemanari cu Halo. Bineinteles ca toate sunt speculatii pana nu vedem gameplay din joc, dar nu vad unde e naivitatea in ce am spus eu.

    Mai sus cineva spunea ca BO2 e o `copie` MW3. Pai cand a mai copiat Treyarch din ce a facut IW? WAW e o copie MW?! BO a fost o copie MW2?!
    Bineinteles ca nu ma astept la schimbari majore de engine sau grafica, din motivul spus mai sus: generatia actuala de console atata poate.

  10. #30 SP
    Member anes's Avatar

  11. #31 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by anes View Post

    Mie imi aduce putin cu seria Killzone.

    Cu siguranta voi cumpara jocul.NOOT.

  12. #32 SP
    Junior Member cromad007's Avatar
    Oameni buni, joc CoD de 6 ani, si observ ca , un lucru ramine aproape neschimbat de fiecare data ,eventual apar mici imbunatatiri...
    de la modern warfare ,incoace story-ul s-a desfasurat pe doua planuri sau daca vreti in paralel cu 2 sau mai multe personaje....asa cum va fi si acum cazul.
    Dupa ce am vizionat Trailerul la CODBO2, si un interviu cu un tip de la trayarch, va pot spune cu siguranta ca Story-ul ramane pe acelasi fir, ca si in seria precedenta, doar pe 2 perioade de timp diferite,iar in multiplay,desi nu s-a vorbit despre aceasta parte a jocului,INCA, sant sigur ca se vor folosi dronele,robotii,hacking-ul si alte tipuri de Percs(abilitati) in customizarea caracterului mp.
    Era si cazul ca franchiza COD sa incerce ceva nou...si probabil le va iesi...asa cum au facut-o mereu.
    WELCOME TO THE FUTURE !!!!

    ---------- Post added 02-05-2012 at 07:26 AM ----------

    Downshifting,te contrazic!!! PS3 e mult mai capabil decat am vazut noi pina acum, si ca sa imi sustin afirmatiile...poate prin 2014-va lansa sony o alta consola.Enginul grafic de la seria cod,este foarte slab-ma refer la faptul ca nu are cerinte de sistem mari,exagerate- am un lpt cu video integrat si joc Mw3,sau codbo...la medium setings,si merge brici. Pe acelasi lapt incerc sa instalez crysis 1(2007) si nu merge,cerintele sant prea mari,pt sistemul meu.
    Deci vedeti voi....sant cateva jocuri care l-au lucrat umpic pe dragul nostru PS3,dar nu l-au facut sa transpire. EX: Skyrim,Battlefield 3,Daemon souls,Crysis2,Uncharted3.......si chiar batranul Metal Gear 4---(un joc mai complex,mai detaliat,plin de substanta....nu am mai vazut de la el incoace.).
    Cred cu tarie ca...inca nu am vazut tot ce poate aceasta consola.

  13. #33 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am auzit ca in asta o sa ne batem cu multi E.T. Multi de tot, mici si verzi. A fost o problema cu drepturile de autor, dar Activision a rezolvat cu Spielberg. Situatia e sub control.

  14. #34 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    mda..Frank Woods va avea 95 de ani

  15. #35 SP
    Banned cryyo's Avatar
    ...acțiunea jocului... �ntr-un viitor apropriat.
    Deci arme și tehnologii mult mai avansate față de celelalte jocuri ale seriei.
    Attached Images Attached Images large.jpg cod.jpg

  16. #36 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Dafuq is this $hit?

  17. #37 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    'Call of Duty: Black Ops 2': Everything we know (and it's a lot) | The Verge
    Call of Duty: Black Ops 2 detailed from the near-future campaign to the new Strike Force mode to multiplayer and zombies.

    "The original Black Ops took place during the first Cold War," says Mark Lamia, the Studio Head of Treyarch, "I call it the first Cold War because the new Cold War hasn't happened � yet."

    Call of Duty: Black Ops 2 is a direct sequel which will take place in part during the fictional second Cold War in the year 2025. You will play as David Mason, the son of Alex Mason, the previous game's protagonist.

    Alex will return as a playable character in flashbacks to the late 1980s. As a de facto enforcer of the Reagan doctrine, he will be in charge of igniting and arming proxy wars with Russia in locations like Nicaragua and Afghanistan.

    Black Ops 2's story spans generations, Lamia tells us. The father and son have a mutual enemy: Raul Menendez. Menendez is a mysterious figure. We know he's somehow tied to the Reagan-era conflict in Nicaragua. I ask Lamia if Menendez might harbor ill-will towards the United States, considering the government was reluctant to provide additional funds to the country's rebels at that period. Lamia won't provide a definitive answer just yet.

    The Story
    Screenwriter David Goyer (The Dark Knight, Superman: Man of Steel) returned to help Treyarch develop the time-bending tale, and create what both parties believe will be an unforgettable villain in Menendez. Lamia can't help but remind me that Goyer was responsible for Heath Ledger's Joker.

    Both Masons will receive help from Frank Woods who somehow did not die in the original Black Ops. In that game's campaign he tackled villainous Victor Kravchenko, who was wearing a belt of live grenades, out a window. Hidden intel in Black Ops hinted at the possibility of Woods being alive at a POW camp in Hanoi.

    A very old Woods is still alive in 2025 and a narrator of sorts in Black Ops 2. He explains what happened in the 80s while on assignment with Alex Mason and why it matters in the game's present.

    Woods has an ongoing story of his own, and though it's unclear, the Treyarch team hinted at a major third-act reveal imagined by Goyer. Maybe I'm way off, but could Woods have been brainwashed in Hanoi like Alex Mason was in Vorkuta in the original Black Ops?
    Anyhow, in the late 1980s, which will be roughly a third of the game, you will see how Menendez becomes a monster of a man, and in 2025, you will see what he's capable of. It's rather unsettling.

    What's most important, though, Lamia tells me, is believability. "We gotta be grounded," he repeats time and again, like a holy mantra.

  18. #38 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar




    ---------- Post added 02-05-2012 at 11:14 AM ----------

    Si trailer breakthrough de la IGN:


  19. #39 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

  20. #40 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Deci mie sa-mi bage zombie cu laser rifles si i'm sold .................................................. ..........................................

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 30 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Call of Duty: Black Ops 4 By Alex Khan in forum Console Club
    Replies: 60 Last Post: 09-07-2019, 20:20
  2. Call of Duty: Black Ops 2 By Ionut Laurentiu in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 20-10-2014, 00:26
  3. Call of Duty: Black Ops By Nash in forum Console Club
    Replies: 1721 Last Post: 11-08-2012, 14:15
  4. Replies: 0 Last Post: 02-05-2012, 12:07
  5. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 17:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts