Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 115 of 145 FirstFirst ... 15 65 105 113 114 115 116 117 125 ... LastLast
Results 2,281 to 2,300 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2281 SP
    Member legokid220's Avatar
    Agree with you ^^ Mai ales ultima parte ...

  2. #2282 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    In Uncharted chiar daca joci pe crushing...sunt multe zone in care poti sa dai skip la inamici, sau sa faci stealth misiunile.
    Plus ca atata timp cat pot sa fac ceva mai usor sa termin mai repede platina...de ce nu? Sincer in ultima vreme au aparut o gramada de jocuri, care nu am avut inca timp sa le termin, si prefer sa folosesc scurtaturi pentru platina daca se poate. Daca vrei sa te chinui sau nu e alegerea fiecaruia.

    De exemplu la Dark souls 3 daca nu m-as fi uitat pe net la anumite chestii cred ca ar fi trebuit sa joc jocul cam 4 luni sa gasesc tot. si sa imi dau seama de anumite questline-uri. Asa mai am doar odata sa il termin si putin de level-uit la covenants si e gata platina la el

  3. #2283 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Voi chiar ați venit sa huliți platanele pe un thread numit "100% completionists"?
    Mie imi place sa termin jocul pe o suta de dificultăți, si e si mai ieftin decât sa cumpar un joc nou la 2 zile. In fond,

    Collectors are happy people. (Johann Wolfgang von Goethe)

  4. #2284 SP
    Member b615dub's Avatar
    Mai bine taceam din gura . Daca se poate rog un moderator sa curete posturile.

  5. #2285 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Grim Fandango Remastered [P] 1/10 cu ghid 5/10 fara ghid, foarte multe trofee missable.
    Gone Home [100%] 1/10
    King`s Quest EP.2 [100%] 1/10
    Rocket League din nou la 100% 2/10

  6. #2286 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar


    42. Uncharted 4: A thief's end (3/10) 100% [P]

    O experienta minunata! Jocul mi s-a parut ceva mai usor de platinat decat restul din serie. Nu am folosit niciun glitch mai ales pentru ca avand versiunea digitala nici nu prea mai aveam cum. Crushing-ul in sine e mai greu decat la restul (sort of), dar avand posibilitatea sa folosesti modifiers devine mai usor. Si sincer, glitch-urile sunt una, dar faptul ca dupa al 7-lea patch tot mai poti folosi modifiers fara anularea trofeelor, imi spune in mod clar ca acesta este un feature, nu un bug. Ceea ce inseamna ca nu exista niciun motiv sa nu le folosesti la Crushing.

    Anyway, fiind harta ceva mai maricica decat la restul jocurilor din serie, si comorile sunt mai bine ascunse (unele dintre ele). In plus se mai adauga trei tipuri de collectibles, multe missable, si deci ai ceva de jucat pana sa colectionezi tot.

    In mod normal i-as fi dat un 2/10 dar mi-a fost putin greu din cauza ca dupa ce am terminat jocul prima data am incercat la al doilea playthrough sa fac Crushing+Speedrun+Sharpshooter dintr-un foc. M-am gandit gresit. Cu tot chinul meu nu am reusit sa fac speedrun-ul pe crushing. Mai ales pentru ca anumite sectiuni din joc, unde pentru speedrun trebuie sa faci skip (fugind prin encounter), la crushing vrei nu vrei, e de ajuns ca un glonte sa te atinga (si te va atinge) si o iei de la capat. Si ca sa faci respectivele portiuni stealth, e destul de greu pentru ca in cele din urma vei fi spotted, sau.... ar insemna sa stai ascuns destul de mult si astfel sa pierzi timp.

    Apoi am mai facut o greaseala. Dupa ce am terminat crushing si sharpshooter, am zis sa fac speedrun-ul tot pe o solvare de crushing de pe la mijlocul jocului, schimbandu-i doar dificultatea. Iar gresit. Am facut asta pana la urma dar cu o salvare de putin mai devreme. In any case, Crushing-ul in incercarea mea de a termina rapid l-am facut in 6 ore jum.

    PS: Inca n-am terminat cu Rocket League. Trofeul cu 50 de km e glitched si tot incerc sa il refac.


  7. #2287 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Dark Souls 3 [P] 9/10 din cauza la covenants, fara covenants i-as da 5/10




    raducucosmin la rocket league pentru trofeul ala leaga manetuta de la joystick si butonul de aceleratie astefel ca masina sa se invarta in cerc. eu asa l-am facut, l-am luat la 120km (l-am lasat sa se invarta cat am avut treaba eu vreo 3 ore prin oras)....apropo vezi sa folosesti aceasi pereche de roti. Nu se aduna de la toate perechile de roti.

    Next plat: Shadow of the beast

    ---------- Post added 26-06-2016 at 21:18 ----------

    Shadow of the beast [P] 4/10 un joc minunant grafic ca si gameplay si sunet. plin de puzzle-uri destul de interesante. Il recomand tuturor care nu l-au jucat inca

  8. #2288 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    da, am observat si eu dupa o vreme ca nu e cumulat pentru toate rotile ci doar pentru cate o pereche. am facut pana la urma si acum stau sa prin un moment sa fac ultimul trofeu, cel cu online game.

  9. #2289 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    care? eu mai am alea 3 online de la dlc neo tokyo

  10. #2290 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    #15 - Need For Speed 3/10

    Tot ce uras in jocul asta, e linia aia de pe drum. Mai mult trebuie sa fiu atent dupa linie si harta.

    Trophy-urile de la Prestige mi se par o pierdere de timp, nu merita efortul pentru 3 de bronz.
    Nu sunt nici macar pe aproape sa castig un event pe Gold.

  11. #2291 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    #15 - Need For Speed 3/10

    Tot ce uras in jocul asta, e linia aia de pe drum. Mai mult trebuie sa fiu atent dupa linie si harta.

    Trophy-urile de la Prestige mi se par o pierdere de timp, nu merita efortul pentru 3 de bronz.
    Nu sunt nici macar pe aproape sa castig un event pe Gold.
    Da si eu la fel. Si nici pe ala de gymkhana de 350.000 puncte de drift nu am reusit sa il fac (de la dlc).

  12. #2292 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Aia e o porcarie. Am facut doar o tura si nici nu mai incerc. In prima curba daca lovesc un semn, nu imi acumuleaza punctele. In alte zone pot sa distrug orasul si imi acumuleaza punctele.. Pas, nici pentru level 70 nu ma chinui.

  13. #2293 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    level 70 faci easy de tot e un glitch, urci pe masina pe alte doua masini intr-o parcare si iti face airtime. o lasi vreo juma de ora-o ora si e gata trofeul.

  14. #2294 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    #15 - Need For Speed 3/10

    Tot ce uras in jocul asta, e linia aia de pe drum. Mai mult trebuie sa fiu atent dupa linie si harta.

    Trophy-urile de la Prestige mi se par o pierdere de timp, nu merita efortul pentru 3 de bronz.
    Nu sunt nici macar pe aproape sa castig un event pe Gold.
    Iei Silver lejer dacă iei Hot Rod-ul ăla turbat rău. De Gold nu zic, că nu mă apropii nici așa de el...

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  15. #2295 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu are rost, mai rau ma enervez si stau prost cu nervi.

  16. #2296 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    #35. Witcher 3 [P] - 7/10

    Jocul in sine nu are nevoie de comentarii, este unul dintre cele mai bune ale generatiei asteia, capodopera etc etc.
    Lista de trofee in schimb, este mizerabila. Palaria pe cap pentru CDPR in privinta asta, chiar m-au dezamagit cu absurditatile la jocul asta.

    -jocul se lauda cu libertatea decizionala si importanta acesteia in joc, dar pun multe trofee story-related missable astfel incat sa fii obligat nu doar sa citesti un ghid inainte si sa iti distrugi experienta dar si sa alegi o singura cale de a termina questurile, cea pe care o presupune trofeul
    -trebuie sa colectezi toate cartile de Gwent dar multe sunt fie missable fie glitched, asa ca vei citi cateva pagini bune de ghiduri inainte de a incepe
    -exista un trofeu pentru 50 headshots cu crossbowul insa si asta e glitched, se contorizeaza numai cand vrea el si majoritatea au fost nevoiti sa dea peste 100
    -cea mai grea dificultate este super prost echilibrata: la inceput jocul este extrem de greu, dar dupa level 10 totul devine plictisitor de usor, cand ar trebui ca dificultatea sa creasca progresiv odata ce te obisnuiesti cu sistemul, nu invers



    #36. Ratchet and Clank [P - 100%] - 2/10

    Un joc deosebit si o pauza bine venita de la atatea jocuri violente. Trofeele au fost usoare, e nevoie de atentie sa faci fiecare inamic sa danseze, deoarece unii apar o singura data in joc, si putin grind la final pentru arme, dar nimic exagerat. Regret ca l-am terminat in doar 4 zile si astept urmatorul joc de la Insomniac.

    //Credeam ca se vor uni postarile asa cum se intampla in bazar. Voi ruga un mod sa le lipeasca.
    Attached Images Attached Images capture.png capture2.png

  17. #2297 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar


    43. Rocket League 1/10 [P] 60% fara dlc.

    Platina usoara si enjoyable desi mie jocul in sine mi se pare destul de solicitant daca vreu sa fii un jucator bun. Norocul e ca platina nu necesita asa ceva.

    Si cu ocazia asta am ajuns si la 2500 de trofee overall.

  18. #2298 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Hitman Go [P] - 2/10
    Funk God [P] - 2/10 Foarte amuzant joculetul si original ca idee

  19. #2299 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + The Witcher: Wild Hunt - 100%: Hearts of Stone + Blood and Wine. Niste DLC-uri foarte frumoase si bine realizate cu o poveste exceptionala. Ramane unul dintre cele mai bune jocuri facute, pacat doar de gameplay-ul infect si bugurile dese care nu pot sa il ridice la rank-ul de capodopera.
    Attached Images Attached Images witcher3.jpg

  20. #2300 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    #37. Mirror's Edge Catalsy [P] [100%] - 6.5/10

    Unele dash-uri sunt necrutatoare, dar incomparabil mai usoare decat primul joc. Cred ca oricine poate sa obtina 3 stele in provocari fara sa fie speedruner inrait. Daca jocul nu avea 451 de colectibile (pe numarate!) ii dadeam 5/10, dar a fost absurd de mult de colectat.
    Attached Images Attached Images capture.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 115 of 145 FirstFirst ... 15 65 105 113 114 115 116 117 125 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts