Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 145 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 115 ... LastLast
Results 1,281 to 1,300 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #1281 SP
    Junior Member Ker0Sen's Avatar
    Felicitari !! Am un prieten care platineaza doar RPG-uri a jucat la FF.X peste 500h. Iti recomand sa te apuci de Star Ocean sau tia ajuns cu FF.X

  2. #1282 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Felicitari OEE! FF X si X2 Remastered sunt urmatoarele pe lista mea dupa ce termin Lightning Returns: Final Fantasy XIII. Mai facut foarte curios. Din cate imi aduc aminte varianta de pe PS2 nu era chiar asa de grea nici la facut echipamentul maxim si nici la bosii optionali. Iar au bagat obiecte care le poti lua de la inamici cu o probabilitate de 1%?

  3. #1283 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Star Ocean joc eu acum. E nota ZC

  4. #1284 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu e chiar atat de greu, doar ca e mult de lucru si de grind. Daca vrei sa faci la maxim celestial weapons o sa fie cateva probleme. In special la chocobo races in care iti vine sa iti smulgi parul din cap.

  5. #1285 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar


    + Uncharted 2: Among Thieves™ (PS3) - 3/10 - 73% [P] - Story superb,seria Uncharted este favorita mea Multumiri userului eNHajeL ca mi l-a imprumutat.Urmeaza Uncharted 3

    P.S.Momentan nu sunt interesat sa fac 100% la el,nici la Uncharted 3,poate la vara.

    Attached Images Attached Images uncharted2.png

  6. #1286 SP
    Member Popae36's Avatar
    Prince of Persia : sands of time..primul platinum..dificultate 3/10..m Ia placut..

  7. #1287 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar


    + Uncharted 3: Drake's Deception™ (PS3) - 3/10 - 51% [P] - Story placut,insa Uncharted 2 este cel mai bun din serie.Sunt mare fan Uncharted,si abia astept sa apara jocul de PS4.

    + Bioshock (PS3) - 6/10 - 84% [P] - Mult mai bun decat Infinite (IMO),story foarte placut,un pic emotionant.Lupta cu Atlas...cand am reusit sa-l omor mai aveam 1cm din viata (daca primeam un pumn muream).

    Attached Images Attached Images uncharted3.png bioshock1.png

  8. #1288 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    GG, atlas poate fi batut doar cu wrench pe survivor si iti ramane suficienta viata sa si dansezi in timp ce il omori ma rog, eu am jucat tot jocul doar cu wrench si era upgradata la maxim

  9. #1289 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Mult mai bun decat Infinite
    Attached Images Attached Images lmea58i.png

  10. #1290 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + XCOM - Declassified - {P} 100% si cu ocazia asta toate jocurile XCOM 100%
    Attached Images Attached Images 1l26855a.png

  11. #1291 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    #5. Assassin's Creed: Liberation HD - 100% [P] (3.5/10)


  12. #1292 SP
    Member b615dub's Avatar
    #37 Formula 1 2013 (4/10) - 100%, va prezint regele sportului cu motor F1 si ma bucura faptul ca cei de la Codemasters au reusit sa transmita emotiile si tensiunea unei experiente reale. Deci jocul este fantastic pentru iubitorii genului racing, grafica foarte buna, gameplay excelent ma asteptam sa nu pot tine sub control masiniile dar cu TC full On n-a fost nicio problema. Inca un plus il reprezinta faptul ca poti experimenta un weekend intreg, Vineri - Antrenamente libere, Sambata - Calificari Q1,Q2,Q3 si Duminica - Cursa completa 56 laps (depinde de circuit) toate acestea ajungand la aprox. 3 ore pentru o singura cursa . Cum nu se poate bine fara rau apare in scena Multiplayerul, care cu un tovaras dedicat e extraordinar iar cand ajungi la Open Sesions iti vine sa nu mai joci niciodata, specific genului racing singura metoda de a juca e sa-ti trantesti toti adversarii de pereti.

    In inchiere acordam nota 10+ pentru cei de la Codemasters Racing si asteptam pe viitor F1 2014 cu ale lor motoare "Eco" in 6 cilindrii

    1l91a19e.png


  13. #1293 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar


    + Pro Evolution Soccer 2014 (PS3) - 1/10 - 100% [P] - Jocul asta este o mica farsa.Joc asa usor nu am mai jucat.Platina usoara si rapida,dar este tare boring sa simulezi atatea.(Primit cu PS+)

    Attached Images Attached Images pes14.png

  14. #1294 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UPDATE:


    #67Metal Gear Solid 3 - 100%[P] (3/10) Capodopera - Un joc de nota 10+++++ , story superb , gameplay genial si boss fights epice.Pentru mine este cel mai bun MGS game , a avut de toate.Din pacate a trebuit sa fac un very easy speed run pentru fashionista si no kill run , mi-a glitchuit din cauza la un inamic care a dat cu rpg in unu de a lui si ghici cine a avut 1 kill la final

    Attached Images Attached Images 1l91657c.png 2014-05-14-232303.jpg

  15. #1295 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    UPDATE:



    + Stick it to The Man (1/10)
    + Warframe - Update 5 (1/10)
    + FEZ (1/10)
    + Child of Light - (1/10)
    Attached Images Attached Images 1l9dd367.png 26l9e3b69.png 1l91615a.png 4lb75dee.png

  16. #1296 SP
    Member b615dub's Avatar
    #38 Deadpool (4/10) - 100%, This was AWESOME, deci n-am mai jucat pana acum un joc cu atata caterinca il el, e absolut genial caracterul. Gameplay superb de story nici nu m-ai are sens sa-l descriu, dificultatea Ultra-Violent chiar usoara (asta ma bucura) si ca n-au introdus nu stiu ce batai ca sa nu poti trece de ele, dar intradevar o lovitura = mort cu tot cu healing factoru' lui Deadpool.

    Si nu in ultimul rand shout out to Boghy pentru joc

    1la3e272.png


  17. #1297 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    I k u would love it bud.DP ftw!!!

  18. #1298 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Dupa ce am fost batut atata timp la cap de un prieten apropiat mie completionist, care posteaza si el aici(Kerosen),am decis sa-i fac pe plac si sa incep si eu sa postez

    Sunt la inceput de drum daca se poate spune asa atat cu vanatul trofeelor cat si cu jocurile de PS3.

    Anyway...asta e lista mea (for the time being):



    Cat ce priveste un mic review pentru platinele care le-am facut, sa vedem.

    Disgaea 3 - 100% (8/10) - Un joc care iti va pune la test rabdarea (RNG mi-a venit de atatea ori de hac >.<) si de asemeni un joc care iti va manca FOARTE mult timp in special pentru unele trofee de-al de "10 billion demage man". Povestea e draguta, personaje interesante si comedia prezenta si top quality (ceva obisnuit pentru orice joc de NIS)

    Disgaea 4 - 100% (9/10) - Cam acelasi lucru care l-am spus la D3. Doar ca au fost vre-o 2-3 trofee care au marit un pic dificultatea pentru mine, acelea fiind : Special Stalker (sa vizionez fiecare animatie la toate skilurile din joc macar o singura data), Items Roadshow (colectionez absolut toate itemele din joc {unele fiind usor sa nu le obserbi si sa fie capatate doar odata pe poveste) si Pimp My Ship (colectionez toate partile pentru nave...a fost un adevarat chin sa le iau pe toate...RNG si-a batut joc de mine ca de obicei ) ]

    Silent Hill: Downpour 100% (4/10) - Foarte slab in comparatie cu SH3...sau orice SH sub 3. Jocul are probleme de low frames uneori, unele questuri sunt glitchuite daca nu le faci intr-o anumita ordine (a trebuit de rejoc aproape 3 sferturi din joc de 4 ori pentru ca questul cu cimintirul nu vroia sa imi apara ca rezolvat in carticica). Am un singur lucru de spus pt Konami creatorii la seria SH... BRING TEAM SILENT BACK!

    Resident Evil 6 58% Platinum Got (7/10)
    - Un joc ok, nu se ridica la standardele RE1-RE4 in materie de survival horror, dar e dragut...desi uneori parca jucam Battlefield in loc de Resident Evil la unele segmente ale jocului. Majoritatea trofeelor au fost ok...singurul trofeu care am avut putina bataie de cap a fost Mad Skillz...am stat o zi intreaga sa farmez pentru skill points . Acum ca l-am platinat ramane sa-mi cumpar zilele astea si DLC-urile ca sa-l fac 100%

  19. #1299 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Welcome to the club @Shiro . Wish u manny manny 100% and plats

  20. #1300 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Welcome to the club @Shiro . Wish u manny manny 100% and plats
    Danke! Happy to be aboard

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 145 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 115 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts