Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 145 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 117 ... LastLast
Results 1,321 to 1,340 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #1321 SP
    Member SavePluto's Avatar
    Ma alatur si eu de voi , desi lista mea este mult mai scurta decat a voastra , sunt inca la inceput :

    #1 : Assassins Creed II - terminat mai demult , 4/10
    #2 : The Walking Dead - nu am ce adauga la dificultate pentru ca mai usor nu se poate .

    #3 - L.A. Noire - 4/10 un joc foarte placut , era o placere sa-l joc , in afara de Auto Fanatic . Nu am terminat jocul 100% pentru cu nu am complete edition la joc si nu am nici un DLC.

    #4 - Far Cry 3 - 3/10 mult a stat la 95% pentru ca nu am avut rabdare cu co-op-ul. Un joc foarte bun , cam multe buguri dar totusi acceptabil mai ales din punct de vedere de storyline, soundtrack si grafica.
    Attached Images Attached Images far-cry-3.png noire.png

  2. #1322 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UPDATE:


    #69+Thief - 100%[P] (2/10) - What's yours is mine - Foarte dezamagit de acest joc.O rusine tinand cont de trilogia thief.Poveste de 2 bani , chuncky gameplay , stupid A.I. , partea survival horror penala ... Nu ai fast travel si loading time vai de capul lui + trofeul pentru find all secret areas in the game M-am obisnuit repede cu orasul , dar just NO.Singurul lucru care a mai indulcit jocul a fost master thief custom difficulty cu mods , care a mai sters din acest wannabe Thief... Asa de hyped am fost pentru acest joc si m-a dezamagit teribil Singurul motiv pentru care l-am platinat e pentru a avea o platina Thief pe cont.
    Thx a bunch to my buddy @b615dub pentru joc si pentru ca m-a impins sa termin jocul

    Attached Images Attached Images 1lc9e23b.png

  3. #1323 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UPDATE:


    #70+FARCRY CLASSIC - 100%[P] (2/10) - Dem feelings - Un joc absolut superb.Este a 6 a oara cand joc aceasta minunatie de joc.Still wow ce grafica a avut pentru un joc din 2004 . open world , cool monsters , arme f coolRecomand tuturor So happy Ubi a facut versiunea de PS3.

    Attached Images Attached Images 1l99fcda.png

  4. #1324 SP
    Junior Member Ker0Sen's Avatar


    #40.DmC: Devil May Cry 84% (6/10) **** this Game !!! Creatorii jocului s-au supraestimat pe ei insasi, jocul asta nu este nici pe departe un joc care sa vrei sa il termini de cel putin 5 ori. O data merge sa joci pt story deja a 2 ora il joci cu un gust amar. Soundtrack bun, gameplay cam aglomerat din pct meu de vedere, efectiv mi sa topit joystick-ul in mana la modul Nepheline pt SSS Rank.Din nou am platinat jocul inaintea prietenului meu Shiro "L-am tinut langa mine sa imi faca galaerie "

  5. #1325 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    GG man Acum cumpara dlc's si joaca si acolo de 6 ori dlc's

  6. #1326 SP
    Junior Member Ker0Sen's Avatar
    Momentan imi ajunge. Am sa schimb categoria ma bag pe un RPG.

  7. #1327 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    neah, nu merita, probabil a fost ultimul DmC pe care il voi mai baga. Nici nu stiu de ce m-am obosit sa il fac 100% sincer...

  8. #1328 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Quote Originally Posted by Ker0Sen View Post
    Din nou am platinat jocul inaintea prietenului meu Shiro "L-am tinut langa mine sa imi faca galaerie "
    Normal ca m-ai intrecut daca m-ai tinut arestat la domiciliu tau Si galerie aaa? Bine bine

    Anyway, vin si eu din urma (cu cateva ore intarziere fata de d'nul Kerosen ] cu platina.

    [spoiler=Platinum Arhive]Disgaea 3 - 100% (8/10) - Un joc care iti va pune la test rabdarea (RNG mi-a venit de atatea ori de hac >.<) si de asemeni un joc care iti va manca FOARTE mult timp in special pentru unele trofee de-al de "10 billion demage man". Povestea e draguta, personaje interesante si comedia prezenta si top quality (ceva obisnuit pentru orice joc de NIS)

    Disgaea 4 - 100% (9/10) - Cam acelasi lucru care l-am spus la D3. Doar ca au fost vre-o 2-3 trofee care au marit un pic dificultatea pentru mine, acelea fiind : Special Stalker (sa vizionez fiecare animatie la toate skilurile din joc macar o singura data), Items Roadshow (colectionez absolut toate itemele din joc {unele fiind usor sa nu le obserbi si sa fie capatate doar odata pe poveste) si Pimp My Ship (colectionez toate partile pentru nave...a fost un adevarat chin sa le iau pe toate...RNG si-a batut joc de mine ca de obicei ) ]

    Silent Hill: Downpour 100% (4/10) - Foarte slab in comparatie cu SH3...sau orice SH sub 3. Jocul are probleme de low frames uneori, unele questuri sunt glitchuite daca nu le faci intr-o anumita ordine (a trebuit de rejoc aproape 3 sferturi din joc de 4 ori pentru ca questul cu cimintirul nu vroia sa imi apara ca rezolvat in carticica). Am un singur lucru de spus pt Konami creatorii la seria SH... BRING TEAM SILENT BACK!

    Resident Evil 6 58% Platinum Got (7/10)
    - Un joc ok, nu se ridica la standardele RE1-RE4 in materie de survival horror, dar e dragut...desi uneori parca jucam Battlefield in loc de Resident Evil la unele segmente ale jocului. Majoritatea trofeelor au fost ok...singurul trofeu care am avut putina bataie de cap a fost Mad Skillz...am stat o zi intreaga sa farmez pentru skill points . Acum ca l-am platinat ramane sa-mi cumpar zilele astea si DLC-urile ca sa-l fac 100%

    Final Fantasy XIII 100% (7/10) - In sfarsit i-am dat de cap la jocul asta. Am sentimente mixte pentru acest joc...pe de-o parte imi place pentru un soundtrack de foarte buna calitate, locuri care iti taie rasuflarea de frumoase ce sunt, iar pe de-o parte nu-mi place deloc pentru o poveste FOARTE incalcita si battle gameplay foarte ciudat pentru mine (nu am sa inteleg nici-o data de ce le plac celor de la Square Enix sa schimbe battle gameplay-ul de la un Final Fantasy la altul. Nu e printre cele mai grele platine ale mele dar a avut cateva trofee care mi-a dat de cap, cum ar fi Treasure Hunter, sa colectionez absolut fiecare arma si accesoriu s-a dovedit a fi un adevarat challenge pentru mine ca sa numai spun ca rata de drop la anumite materiale ca sa creez toate armele m-a inebunit nu alta . Alt trofeu care mi-a dat un pic bataie de cap a fost Paradgon L'cie (5 stele ranking la fiecare misiune....ultimele 5-6 misiuni au fost un adevarat iad pt mine ) Un joc average per total...am jucat Final Fantasy-uri mai bune decat acesta...asta e sigur. Sper ca urmatoarele 2 din franciza sa fie mai bune cand ma voi apuca de ele. Pentru cei care vor un RPG cat de cat bunicel, il recomand.[/spoiler]


    th_finalfantasyxiii.png

    Final Fantasy XIII 100% (7/10) - In sfarsit i-am dat de cap la jocul asta. Am sentimente mixte pentru acest joc...pe de-o parte imi place pentru un soundtrack de foarte buna calitate, locuri care iti taie rasuflarea de frumoase ce sunt, iar pe de-o parte nu-mi place deloc pentru o poveste FOARTE incalcita si battle gameplay foarte ciudat pentru mine (nu am sa inteleg nici-o data de ce le plac celor de la Square Enix sa schimbe battle gameplay-ul de la un Final Fantasy la altul. Nu e printre cele mai grele platine ale mele dar a avut cateva trofee care mi-a dat de cap, cum ar fi Treasure Hunter, sa colectionez absolut fiecare arma si accesoriu s-a dovedit a fi un adevarat challenge pentru mine ca sa numai spun ca rata de drop la anumite materiale ca sa creez toate armele m-a inebunit nu alta . Alt trofeu care mi-a dat un pic bataie de cap a fost Paradgon L'cie (5 stele ranking la fiecare misiune....ultimele 5-6 misiuni au fost un adevarat iad pt mine ) Un joc average per total...am jucat Final Fantasy-uri mai bune decat acesta...asta e sigur. Sper ca urmatoarele 2 din franciza sa fie mai bune cand ma voi apuca de ele. Pentru cei care vor un RPG cat de cat bunicel, il recomand.


  9. #1329 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    UPDATE:



    + Sound Shapes (PS3) [P] - Brass Sound Pack (1/10)
    + Sound Shapes (PS4) - HK [P] - Brass Sound Pack (1/10)
    + Sound Shapes (PS4) - UK [P] - Brass Sound Pack (1/10)
    + Transistor [P] (3/10)
    + Watch Dogs [P] (5/10)
    Attached Images Attached Images 75l344b2e.png 1l9829fa.png 1lb227ac.png

  10. #1330 SP
    Member b615dub's Avatar
    Damn, am sperat ca voi fi primul cu platina la Watch Dogs

  11. #1331 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Cum e guys platina la Watch dogs?Migaloasa sau easy peasy?Imi place ca daca te ascunzi in boscheti nu esti hackuit

  12. #1332 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Damn, am sperat ca voi fi primul cu platina la Watch Dogs
    Priveste partea buna, o sa fii primul cu platina pe PS3

  13. #1333 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Update:

  14. #1334 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Si pt ca tot am vb de Batman pagina trecuta:

    Update:

    Batman Arkham Origins 1300/1300


  15. #1335 SP
    Member eneea's Avatar
    DAAAAAAAAAAAA.
    Dupa 6 luni am reusit sa termin Rayman: Legends.
    Foarte aiurea ca pt a ajunge la lvl 11 a trebuit sa fac challenge-uri zilnice, dar a meritat

  16. #1336 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Desi nu am mai jucat de aproape 2 ani asa de mult, am terminat FarCry 3, 1000/1000.

  17. #1337 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Lara Croft and the guardian of light 200/200G

  18. #1338 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Continuam cu urm. platina:

    [spoiler=Platinum Arhive]
    Beyond: Two Souls - 100% (3/10)

    Disgaea 3 - 100% (8/10)


    Disgaea 4 - 100% (9/10)

    Silent Hill: Downpour 100% (4/10)

    Resident Evil 6 58% Platinum Got (7/10)


    Final Fantasy XIII 100% (7/10) [/spoiler]

    Beyond: Two Souls - 100% (3/10) - O sa incep prin a zice ca acest joc...este favoritul meu din era PS3. Povestea este pur si simplu uimitoare. Gameplay-ul e solid, soundtrack-ul (desi nu e mare) e foarte puternic si... "emotionant" . Probabil o sa par a pampalau sau mai stiu eu ce, dar chiar am plans mult la jocul asta...este extraordinar cate emotii poate sa-ti transmite acest joc. Singura parte care m-a deranjat oarecum la vanatul de trofee a fost ca a trebuit sa termin jocul in 2 persoane (desi eu am avut un singur joystick). Cu bunavointa la prietenul meu (Kerosen) care mi-a imprumutat un joystick, am terminat jocul in timp record. Per total la review-ul meu: Un joc cu o poveste de milioane, si cu o platina usor de vanat. Recomand tuturor!!!!

  19. #1339 SP
    Member b615dub's Avatar
    Stai linistit ca nu esti singurul care a varsat o lacrima

  20. #1340 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Ar fi fost doar o lacrima era ceva...dar in cazul meu se poate spune ca am plans ca un copil mic la momentele triste/emotionante din joc X_X

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 145 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 117 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts