Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 126 of 145 FirstFirst ... 26 76 116 124 125 126 127 128 136 ... LastLast
Results 2,501 to 2,520 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2501 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mighty No. 9 - 100% [P]
    Multa lume spune ca jocul asta a fost o dezamagire, insa mie chiar mi-a placut. Sunt mare fan al jocurilor Megaman, si de la X8 incoace tot am asteptat o continuare, iar Mighty surprinde perfect gameplay-ul distinctiv al seriei, e unul dintre jocurile mele Megaman preferate.

    Lista de trofee e grea: cel mai greu a fost sa termin tot jocul fara sa pierd nicio viata (challenge 36), dar nu mi-e rusine nici cu trofeele pentru hyper difficulty, boss rush si speedrun. Sunt sigur ca daca nu as fi asteptat 10 ani sa apara jocul asta mi-as fi pierdut rabdarea inainte sa iau platina, dar in situatia actuala nu m-a deranjat deloc.
    ~30 de ore, dintre care cel putin jumatate doar pentru challenges, in special challenge 36

    Lords of The Fallen - 85% [P]
    Nu pot spune ca mi-a placut seria Souls, si nici Bloodborne, dar LoTF a fost pe gustul meu. In mare parte pentru ca poti pune pauza, spre deosebire de cei mentionati anterior.
    Jocul trebuie terminat de 3 ori pentru platina, insa e destul de scurt, mai ales daca stii ce ai de facut si ignori orice sidequest.
    ~15 ore pentru primul playtrough, unde am cautat fiecare coltisor secret + cate 3-4 ore pentru urmatoarele doua playtroughs
    Attached Images Attached Images capture.png capture2.png

  2. #2502 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Resogun - 100% - 45th Platinum

    Pe scurt, tot jocu' a fost mai greu pentru mine pentru ca am fost noob. Nu stiam ca daca tii apasat pe L1 iti tine si boost' mai mult. Doar la sfarsit cand sa fac trofeu de omorat 50 de inamici dintr-un boost am realizat ca poti tine apasat. Deci da...foarte fun experienta.

  3. #2503 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Update PS4

    #60. Horizon Zero Dawn 95% [P] (2/10) - Ce mai e de zis? Unul dintre cele mai bune jocuri pe care le-am jucat punct
    #61. Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands 71% [P] (3/10)

    Attached Images Attached Images tom-clancys-ghost-recon-wildlands-platinum.png horizon-zero-dawn-platinum.png

  4. #2504 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    clockwork tales: of glass and ink [P] - un puzzle game dragutel.
    among the sleep [100%] - sincer un joc care m-a impresionat placut, l-am luat pentru niste trofee usoare si daca tot era la reducere si a reusit sa ma impresioneze. atmosfera jocului destul de bine facuta. si conceptul destul de interesant, viata vazuta prin ochii unui copil mic cu parinti cu probleme, mama alcoolica si tatal violent si cum percepe el ce se intampla in jurul lui. sincer atmosfera e destul de creepy ca am stat cu sufletul la gura mai mult decat la alte jocuri care se vor horror.


    Next: No man's sky. mai trb sa dau wharp de 30 de ori pentru platina

    Sent from my SM-J710F using Tapatalk

  5. #2505 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    THE TURING TEST [100%] - un puzzle game destul de interesant
    No Man's Sky [P] - mult mai ok de jucat acuma dupa ultimele update-uri.

  6. #2506 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Hellblade - Senua's Sacrifice [P], my goty so far. Neaparat trebuie jucat cu casti!

    RiMe [P], mult mai fain decat ma asteptam, finalul a fost effing amazing!

    Game of thrones [P], cea mai plictisitoare platina pe care am avut rabdare sa o iau, dar mi-a placut povestea si caracterele.

    Uncharted - The Lost Legacy [P], mi-a placut la fel de mult la Uncharted 4 si asta spune multe! Feel good game!

    plat.jpg
    plat-2.jpg

  7. #2507 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Horizon: Zero Dawn - 100% [P]
    O super lista de trofee, nimic nu e missable si majoritatea se obtin natural jucand jocul. Pentru 100% e si un DLC care cere sa termini NG+ pe ultra hard, dar nu e cine stie ce, am murit de cateva ori doar la ultima lupta.
    ~ 45 - 50 de ore pana la platina + 8 ore pentru NG+

    Nier: Automata - 100% [P]
    Cea mai buna poveste din toate timpurile, hands down. Jocul e plin ironii fine (si inteligente) fata de filosofi, societate, pana si univers, insa nu e pentru oricine, in sensul ca nu poate aprecia o critica adusa lui Kierkegaard cineva care n-a citit Kierkegaard. Dupa endgame se pot cumpara toate trofeele cu in game currency, de asta si platina are raritate de ~30% pe psnprofiles.
    ~ 50 de ore, am facut toate side questurile si nu m-am grabit, am cumparat trofeele idioate care imi cereau sa omor 1000 de mistreti; probabil fara trophy shop s-ar mai fi adaugat vreo 5 ore de grinding

    PSNProfile
    Attached Images Attached Images capture.png capture2.png

  8. #2508 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Destiny [100%] mai aveam de facut trofeu cu cantecul cu clopotele alea din rise of iron, si daca tot vine destiny 2 si sterg definitiv destiny am zis sa scap si de ala ieri.

  9. #2509 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Update PS4

    #62. Batman The Telltale Series 100% [P] (1/10) - Aceeasi reteta marca Telltale Games: o poveste decenta, decizii care schimba, mai mult sau mai putin desfasurarea actiunii, si o platina usoara.
    #63. Uncharted The Lost Legacy 100% [P] (3/10) - Inca un joc Naughty Dog, inca o capodopera. Am zis ce era de zis pe threadul dedicat jocului. Cat despre platina, aceasta a fost destul de usor de obtinut, lista de trofee fiind destul de creativa.

    Sunt bucuros ca am depasit pragul de 5000 de trofee. Am ales ca trofeul numarul 5000 sa fie "Progress Demands Sacrifice" din Uncharted Lost Legacy, denumirea mi s-a parut potrivita.


    Attached Images Attached Images batman-platinum.png uncharted-lost-legacy-platinum.png

  10. #2510 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Două platine de care sunt foarte mândru.

    Modern Warfare Remastered & Uncharted: The Lost Legacy.

  11. #2511 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Tekken 7 - 100% [P]
    De obicei vand jocurile dupa ce iau platina, dar Tekken mi s-a parut interesant si am zis ca il voi mai pastra putin. N-au trecut nici 24 de ore si deja l-am pus pe OLX, dupa ce am stat 2 ore sa invat niste combo-uri faine doar ca sa vina un Paul si sa ma omoare din 2 lovituri. Probabil designerii aveau tumoare pe creier cand au facut personajul ala, si din moment ce e cel mai jucat personaj la campionate dar ei refuza sa il schimbe, consider ca nu s-au operat inca. Din videoclipul de mai jos oricine isi poate da seama ca ceva nu e in regula, chiar daca nu a jucat un fighting game in viata lui.
    ~6 ore pana la platina, slava domnului

    www.youtube.com/watch?v=QLgx_AgicQY#t=01m20s

  12. #2512 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Destiny 2 - 100% [P]

    Mult mai "dumbed-down" fata de platina la primul joc, unde aveai trofee cu adevarat grele, trofee pt pvp, pt clan etc.

    dest2.jpg

  13. #2513 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Update

    #64. Mafia II 73% [P] (4/10) - Am devenit nostalgic, iar oferta la o luna de PS Now a venit la timpul potrivit. Cum Mafia 2 se afla pe lista mea de jocuri favorite all time, am zis ca nu strica sa adaug si aceasta platina la colectie.
    #65. Spec Ops The Line 100% [P] (5/10) - Cred ca acest joc este cel mai underrated si trecut cu vederea din generatia trecuta. Daca nu l-ati jucat inca, faceti-va o favoare si incercati-l. A imbatranit frumos, iar jocurile care l-au egalat din punctul de vedere al povestii, in cei 5 ani de cand s-a lansat, le poti numara pe degete.
    #66. Lara Croft GO 100% [P] (2/10) - Mi-a placut mai mult Hitman GO, dar avand in vedere ca am platit sub 20 de lei pentru el, nu ma pot plange.



    PS: Nu recomand PS Now decat ca o ultima alternativa. Nu ma plang de lag, ci de calitatea grafica, aceasta fiind sub cea normala. Daca aveti un PS3, nu faceti prostia de a-l vinde, nu stiti niciodata cand va apuca nostalgia.
    Attached Images Attached Images mafia-ii-platinum.png spec-ops-line-platinum-ps3-.png lara-croft-go-platinum-ps4-.png

  14. #2514 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Battlefield 1 - 100% [P]

    Am terminat si trofeele pt cel mai recent dlc, "In the name of the Tsar". Trofeul "Filled the stockpile", care cere sa faci un kill cu fiecare arma noua si varianta ei a fost un grindfest! Am incercat sa il cheeze-uiesc, sa imi dea un prieten armele pe care nu le aveam deschise inca, dar nu am primit trofeul asa ca a trebuit sa il fac legit. 15 tripmine kills si 2 avioane omorate cu un lmg later si sunt la 100%.

    Battlefield 1 ramane jocul meu preferat, chiar daca am facut pauza pt destiny 2 si voi mai face acum o pauza pt nba 2k18.

    bf111.jpg

  15. #2515 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Esti tare, te inteleg perfect. Si eu l-am jucat de cind a aparut aproape in fiecare zi si mai am cele 2 avioane de doborit cu lmg si gata! Aseara am incercat vreo 30 de minute pe Monte Grappa si mai mult de disable n-am reusit.
    Cred ca am jucat pt achievementul asta mai mult decit pentru toate celelalte la un loc cu tot cu cele din primul dlc incluse...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #2516 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Destiny 2 [P]

    Sent from my SM-J710F using Tapatalk

  17. #2517 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Enigmatis: The ghosts of Maple Creek

    Sent from my SM-J710F using Tapatalk

  18. #2518 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Nightmares from the deep: The cursed heart

    Sent from my SM-J710F using Tapatalk

  19. #2519 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Eventide
    Eventide 2
    Hellblade
    Enigmatis 2
    Dark Arcana

    Sent from my SM-J710F using Tapatalk

  20. #2520 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Nightmares from the deep 2

    next middle earth - shadow of war

    Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 126 of 145 FirstFirst ... 26 76 116 124 125 126 127 128 136 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts