Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 124 of 145 FirstFirst ... 24 74 114 122 123 124 125 126 134 ... LastLast
Results 2,461 to 2,480 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2461 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eu am Renunțat la el, am încercat de câteva prinși am zis ok, nu e de mine.

  2. #2462 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Watch Dogs- Mi-a placut aceasta platina, m-am plimbat de nebun 2 zile pentru a gasi o melodie.Pana la urma am folosit ghidul, am mai avut nevoie de el la cele 5 stelute (politie).Mi-a fost greu sa fac trofeul Social Lubricant (cred ca merita Gold) nu ma descurc la fel de bine cu mana dreapta, dar in final am reusit .
    Attached Images Attached Images 20170308213024.jpg

  3. #2463 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + Horizon: Zero Dawn - {P} 100% - Game of the Generation, nuff' said!
    Attached Images Attached Images 20170312221842.jpg

  4. #2464 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pt platina trebuie sa termini jocul pe o anumita dificultate ?!

  5. #2465 SP
    Member zoli86's Avatar
    Poiuyt nu este trofeu legat de dificultate, il poti juca si pe easy daca vrei.

  6. #2466 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu are, eu am jucat pe default, cred ca normal ii spune.

  7. #2467 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Merci !

  8. #2468 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O platina simpla, a venit singura, de fapt trofeul cu cei 23 de "maimuțoi" l-am luat cu ajutorul YT
    ps_messages_20170314_221705.jpg

  9. #2469 SP
    Junior Member Draqullla's Avatar
    Horizon Zero Dawn - se merita jucat, se merita rejucat !!! Clar!
    Attached Images Attached Images img_3597.png

  10. #2470 SP
    Junior Member Shiro's Avatar


    Si revin cu prima mea platina pentru PS4, si cu nu orice joc, ci doar al singurului joc care l-am asteptat sa fie lansat de 10 ani!




    #24. Final Fantasy XV - 100% (1/10) - Dupa 10 ani de asteptare, am putut in sfarsit sa am placerea de a juca acest joc. Ce pot spune...grafica e super tare, lumea e masiva si plina de viata, soundtrack-ul e epic!!! Cred ca la fiecare boss intalnit, intai puneam pe pauza jocul, ca sa aud melodia in fundal ). Gameplay battle e tare, insa are KH vibes (nu-i de mirare, avand in vedere ca e aceasi persoana care se ocupa si de KH). Caracterele sunt interesante, povestea de asemeni. Insa...simt ca nu prea a fost dezvaluit povestea din spatele personajelor secundare precum Gladios, Prompto, Ignis sau Lunafreya (stiu stiu, sunt episoade pentru toti 3 bro's planuite sa fie lansate, si stiu de asemeni ca pe 28 luna asta, ep. Gladios va fi lansat). Boss fights au fost super (looking at you Levithan/Ifrit fights). Insa, sunt si cateva contra argumente de asemeni pentru joc...camera in joc, uneori e chiar ridicola...in special la inamicii giganti...cred ca am pomenit pe toti stramosii, cand a trebuit sa ma lupt cu Adamantoise, si ce figuri imi facea camera. De asemeni...probabil o sa sune ridicol pentru unii, dar in toata seria FF pana la XV, ai putut sa ai personaje femine in party-ul tau...aici...e doar sausage-fest. Ce-i adevarat ai avut pentru scurt timp, un anumit personaj feminin, dar a fugit imediat, dupa ce ai terminat acel dungeon pentru care ti s-a alaturat. Vreau sa am posibilitatea sa recrutez personaje feminine in joc! C'mon! All FFs had this formula...why break it now? Si cam asta ar fi ce cred despre joc. Cat ce priveste trofeele...toate sunt super usoare...cand am terminat povestea, stateam cu 94% completion rate...nu am avut de loat decat 3 trofee simple. Sa fac max level la cooking level pentru Ignis, care in 10min l-am farmat usor, max fishing lvl pentru Noctis, care de asemeni intr-o ora maxim l-am farmat, si sa gasesc toate 13 royal arms...aveam deja 11 gasite, celalte 2 au fost foarte usor de gasit (ma mir cum naiba am putut sa ratez cele mai usoare, si sa le gasesc pe cele mai grele ). Deci, nimic greu, trophy hunting wise.

    Nota finala:

    Enjoyment: 9/10 (scadem un punct pentru momentele cand camera uneori o ia razna, si faptul ca nu pot avea un membru feminin permanent in party)

    Platinum Hunt: 1/10 (absolut nimic greu. daca mai pierdeam mult timp in joc, probabil loam platina odata ce terminam main story ).
    Attached Images Attached Images ffxv_platinum_trophy_icon.png

  11. #2471 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Update PS4:

    #55. Battlefield 1 [P] (3/10) - Prea multe collectables si prea mult stealth in campanie. In rest toate bune

    Attached Images Attached Images battlefield-1-platinum.png

  12. #2472 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    horizon
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  13. #2473 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mai aveam un singur trofeu de luat
    ps_messages_20170326_121922.jpg

  14. #2474 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Daca vorbeai fluent clipul nu avea mai mult de 8 minute. Se numește un script, si il scrii înainte de a face clipul, ca mai apoi doar sa il citești.

    Oricum e general acceptat ca cele mai grele trofee sunt la Super Meat Boy si Sine Mora. (daca nu punem la socoteala jocurile absurde gen GT care necesita 500 de ore jucate)

  15. #2475 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Assassin's Creed Syndicate- Ghid pentru collect si inca 5 trofee, in rest destul de accesibila platina.
    Attached Images Attached Images 20170405203315.jpg

  16. #2476 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Update PS4:
    #56. Call of Duty: Modern Warfare Remastered - 100% [P] (6/10) - O platina cu care ma mandresc. Pacat ca nu e foarte rara, din cauza oamenilor care folosesc glitch-uri pentru campania pe veteran si pentru Mile High Club.
    Attached Images Attached Images call-duty-mw-remastered-platinum.png

  17. #2477 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    felicitari, eu nu reusesc sa trec de Mile High Club
    si la misiunea cu asteptarea elicopterului....prea mult spam cu grenade

  18. #2478 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    La Mile High Club am folosit un ghid video si, dupa o ora de incercari a fost gata.
    La misiunea cu asteptatul elicopterului am gasit o zona in care esti safe pe toata durata asteptarii. Trebuie sa te ascunzi in spatele platformei cu masinute electrice si doar sa scoti capul sa cureti inamicii.

  19. #2479 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Shiro View Post


    Si revin cu prima mea platina pentru PS4, si cu nu orice joc, ci doar al singurului joc care l-am asteptat sa fie lansat de 10 ani!




    #24. Final Fantasy XV - 100% (1/10) - Dupa 10 ani de asteptare, am putut in sfarsit sa am placerea de a juca acest joc. Ce pot spune...grafica e super tare, lumea e masiva si plina de viata, soundtrack-ul e epic!!! Cred ca la fiecare boss intalnit, intai puneam pe pauza jocul, ca sa aud melodia in fundal ). Gameplay battle e tare, insa are KH vibes (nu-i de mirare, avand in vedere ca e aceasi persoana care se ocupa si de KH). Caracterele sunt interesante, povestea de asemeni. Insa...simt ca nu prea a fost dezvaluit povestea din spatele personajelor secundare precum Gladios, Prompto, Ignis sau Lunafreya (stiu stiu, sunt episoade pentru toti 3 bro's planuite sa fie lansate, si stiu de asemeni ca pe 28 luna asta, ep. Gladios va fi lansat). Boss fights au fost super (looking at you Levithan/Ifrit fights). Insa, sunt si cateva contra argumente de asemeni pentru joc...camera in joc, uneori e chiar ridicola...in special la inamicii giganti...cred ca am pomenit pe toti stramosii, cand a trebuit sa ma lupt cu Adamantoise, si ce figuri imi facea camera. De asemeni...probabil o sa sune ridicol pentru unii, dar in toata seria FF pana la XV, ai putut sa ai personaje femine in party-ul tau...aici...e doar sausage-fest. Ce-i adevarat ai avut pentru scurt timp, un anumit personaj feminin, dar a fugit imediat, dupa ce ai terminat acel dungeon pentru care ti s-a alaturat. Vreau sa am posibilitatea sa recrutez personaje feminine in joc! C'mon! All FFs had this formula...why break it now? Si cam asta ar fi ce cred despre joc. Cat ce priveste trofeele...toate sunt super usoare...cand am terminat povestea, stateam cu 94% completion rate...nu am avut de loat decat 3 trofee simple. Sa fac max level la cooking level pentru Ignis, care in 10min l-am farmat usor, max fishing lvl pentru Noctis, care de asemeni intr-o ora maxim l-am farmat, si sa gasesc toate 13 royal arms...aveam deja 11 gasite, celalte 2 au fost foarte usor de gasit (ma mir cum naiba am putut sa ratez cele mai usoare, si sa le gasesc pe cele mai grele ). Deci, nimic greu, trophy hunting wise.

    Nota finala:

    Enjoyment: 9/10 (scadem un punct pentru momentele cand camera uneori o ia razna, si faptul ca nu pot avea un membru feminin permanent in party)

    Platinum Hunt: 1/10 (absolut nimic greu. daca mai pierdeam mult timp in joc, probabil loam platina odata ce terminam main story ).
    Congrats!Arata superb platina.

  20. #2480 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Multumesc frumos iPaul . Ma bucur ca sunt persoane care le plac review-urile mele lungi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 124 of 145 FirstFirst ... 24 74 114 122 123 124 125 126 134 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts