Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 145 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 86 136 ... LastLast
Results 701 to 720 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #701 SP
    Junior Member Ker0Sen's Avatar
    Felicitari baieti !!! Da nu stati deloc vad ca aduceti platinele ca painea calda. Ma bucur ca nu va lasati batuti. Push that button and bring home the trophy!!

  2. #702 SP
    Member b615dub's Avatar
    God of War III (4/10) - 100%

    O singura batalie a fost dificila, in rest totul ok, acum ii inteleg pe cei ce ziceau ca GOW 3 are grafica buna si chiar au avut dreptate, mai ales felul in care arata Kratos

  3. #703 SP
    Ω Pira's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    acum ii inteleg pe cei ce ziceau ca GOW 3 are grafica buna si chiar au avut dreptate, mai ales felul in care arata Kratos
    Sa vezi Ascension cum arata...

  4. #704 SP
    Junior Member Ker0Sen's Avatar
    PSN: Closure 100% (5/10)
    01.jpg
    Il recomand iubitorilor de puzzle. O sa va dea batai de cap spre sfarsit,. Are o coloana sonaora extraordinara foarte mystery and spokey.
    Pentru 5-6 ore de gameplay la sfarsit ai o satisfactie ca l-ai terminat, cu toate ca nu are platina.

  5. #705 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + Una bucata Dead Space 3.
    Attached Images Attached Images 1s6fea75.png

  6. #706 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post


    + Una bucata Dead Space 3.
    Bv maneCum a fost hardcore?Am inteles ca nu ai voie sa mori:

  7. #707 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Bv maneCum a fost hardcore?Am inteles ca nu ai voie sa mori:
    Hardcore nu e chiar atat de greu, trebuie doar multa atentie si rabdare. Dar daca mori o singura data e game-over.
    Cel mai greu play a fost cel de Classic, unde se simte lipsa armelor crafted.

  8. #708 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Overall, cum ti s-a parut de facut 100% fata de Dead Space 2?

  9. #709 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Overall, cum ti s-a parut de facut 100% fata de Dead Space 2?
    Estimativ Dead Space 2 ar avea o nota de 6/10.
    Dead Space 3 ar avea cam 4/10. Nu este chiar atat de greu.

    Majoritatea trofeelor sunt usor de obtinut comparativ cu DS2, iar cele 3 moduri de ngp sunt:
    Classic: 6/10, lipsa armelor te pune in dificultate, mai ales pe ultimele capitole, dar nu e decat putin frustrant (plasma cutter e crap acum);
    Pure Survival: 3/10, putin dificil la inceput, dar banal in rest;
    Hardcore: 4/10, atata timp cat esti atent nu o sa ofere o mare provocare, l-am facut cam in 6 ore. Desi sunt momente in care te prind palpitatiile.

    In curand ma apuc si de Awakened DLC, cel putin din trailers inamicii par mai interesanti.

  10. #710 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Estimativ Dead Space 2 ar avea o nota de 6/10.
    Dead Space 3 ar avea cam 4/10. Nu este chiar atat de greu.

    Majoritatea trofeelor sunt usor de obtinut comparativ cu DS2, iar cele 3 moduri de ngp sunt:
    Classic: 6/10, lipsa armelor te pune in dificultate, mai ales pe ultimele capitole, dar nu e decat putin frustrant (plasma cutter e crap acum);
    Pure Survival: 3/10, putin dificil la inceput, dar banal in rest;
    Hardcore: 4/10, atata timp cat esti atent nu o sa ofere o mare provocare, l-am facut cam in 6 ore. Desi sunt momente in care te prind palpitatiile.

    In curand ma apuc si de Awakened DLC, cel putin din trailers inamicii par mai interesanti.
    Mai da ce hardcore suntemDoar 6/10 pentru Ds2Am vazut ca majoritatea ii dau 8

  11. #711 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Mai da ce hardcore suntemDoar 6/10 pentru Ds2Am vazut ca majoritatea ii dau 8
    Nope, Plasma Cutter.

    Dead Space-urile nu au fost niciodata jocuri grele. Sau, ma rog, poti spune ca sunt relativ grele, dar sunt cinstite. Jocul nu incearca sa te triseze pe nici o dificultate, dupa cum se intampla in majoritatea jocurilor. Totul tine numai de tine si de cum abordezi fiecare situatie.

  12. #712 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Sleeping dogs Platinum trophy 4/10 merita facuta platina deoarece e doar 1 singur playtrought si majoritatea trofeelor le optii fara prea mult efort in timpul misiunilor.


  13. #713 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Nope, Plasma Cutter.

    Dead Space-urile nu au fost niciodata jocuri grele. Sau, ma rog, poti spune ca sunt relativ grele, dar sunt cinstite. Jocul nu incearca sa te triseze pe nici o dificultate, dupa cum se intampla in majoritatea jocurilor. Totul tine numai de tine si de cum abordezi fiecare situatie.
    Ok, pe hardcore nu poti salva jocul? Trebuie sa il faci cap-coada "in one sitting"?

    Mie "Hard to the core" mi s-a parut unul dintre cele mai rewarding achievementuri pe care le-am facut. Pe langa faptul ca ma treceau toate transpiratiile cand stiam ca daca mor ma duc in spate cateva capitole, iti da ca reward si o arma bad-ass, cu care fluieri prin Zealot apoi.

  14. #714 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Ok, pe hardcore nu poti salva jocul? Trebuie sa il faci cap-coada "in one sitting"?

    Mie "Hard to the core" mi s-a parut unul dintre cele mai rewarding achievementuri pe care le-am facut. Pe langa faptul ca ma treceau toate transpiratiile cand stiam ca daca mor ma duc in spate cateva capitole, iti da ca reward si o arma bad-ass, cu care fluieri prin Zealot apoi.
    Spre deosebire de 2, in 3 ai toate checkpoints active, deci poti face jocul si in 3 ani.

    Ca reward, nu iti da decat retro mode, care e doar un filtru vizual pe care poti sa il aplici. Din pacate hand cannon primesti doar dupa ce termini Classic mode, dar poate fi folosit doar pe classic mode, nu iti este unlocked si pe celelalte dificultati.

  15. #715 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Aha, deci poti sa mori in prostie, te ia de la ultimul checkpoint? Sau poti sa stingi consola dupa ce treci de un checkpoint, conditia fiind sa nu mori?

  16. #716 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Aha, deci poti sa mori in prostie, te ia de la ultimul checkpoint? Sau poti sa stingi consola dupa ce treci de un checkpoint, conditia fiind sa nu mori?
    Ai save-uri, dar daca mori iti da overwrite la save si te da la inceputul jocului. Am testat asta in al doilea capitol ca sa vad ce se intampla.

    Eu am terminat hardcore in doua zile separate, deci poti continua de unde ai ramas, atata timp cat nu mori.

  17. #717 SP
    Junior Member Roby_2010's Avatar
    Revin si eu dupa 3 luni de chin si nervi si.... **** THQ.
    WWE 13 Platina- nr.98. Jocul este destul de bun, offline ma refer, cand vine vorba de online si sa ajungi la max level- 14 in cazul de fata e un chin.
    Nu mi-a luat decat 2 luni si jumatate de boosting- 1.165.000 xp. Ar fi mers mult mai repede, dar serverele de la THQ.... doamne, dura cate 6-7 minute sa te gasesti cu partenerul. Pentru acest trofeu ii dau 5/10 ca si dificultate. Plus ca te poti trezi a doua zi k pur si simplu ti s-a resetat rank-ul, au patit o gramada, de la rank 11 sau chiar 13 s-au trezit la rank 1 dupa 2 luni de zile de munca.
    Nu recomand pentru platina, decat daca stati bine cu nervii.
    Cheers!

  18. #718 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Ai save-uri, dar daca mori iti da overwrite la save si te da la inceputul jocului. Am testat asta in al doilea capitol ca sa vad ce se intampla.
    Deci e posibil sa se poata face back-up la salvare.

  19. #719 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    Deci e posibil sa se poata face back-up la salvare.
    Multi asa au facut la el

  20. #720 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + The Walking Dead.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 145 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 86 136 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts