Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 145 FirstFirst ... 23 63 71 72 73 74 75 83 123 ... LastLast
Results 1,441 to 1,460 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #1441 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar

    #8. Murdered Soul Suspect (PS4) - 100 % [P] (2/10)
    #9. EA UFC - 100 % [P] (7/10)

  2. #1442 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + Infamous: Second Son - {P} 100%;
    Am luat o mica pauza de la FF14.
    Foarte frumos jocul, personajul nu e atat de simpatic ca Cole, dar in rest fenomenal.
    Attached Images Attached Images 1l889b63.png

  3. #1443 SP
    Junior Member Skarsgard's Avatar
    La FIFA 13 am 98% şi la Far Cry 3 100%. Trebuie să ai noroc pentru a obţine un Platinum Trophy la FIFA 13 pentru că sunt şanse foarte mici să nimereşti un jucător IF. Urmează să mă ocup de Dark Souls II.

  4. #1444 SP
    Member eNHajeL's Avatar


    - Stick it to the man [PS4] 100% - un joc perfect pentru a alunga plictiseala, mi-a placut foarte mult si era perfect in momentele in care nu mai rezistam la multiplayerul din Creed4. Mersi PS+, fara acest abonament niciodata nu as fi incercat acest joc foarte bun!

    - Assassins Creed 4:Black Flag [PS4] 77% {P} - o avalansa de sentimente ma coplesesc cand ma gandesc la acest joc. Avea momente foarte bune, multe momente cateodata frustrante si foarte plictisitoare. Poate daca incepeam multiplayerul deodata cu partea single era o alta experienta.

  5. #1445 SP
    Junior Member Ker0Sen's Avatar

    1l9c776a.png

    #41.Sly Cooper: Thieves in Time
    100% (3/10) Nu am jucat trilogia "i know i am lazy" Sly TiT e placut misterios si amuzant in primele 2-3 ore dupa care te cam plictisesti e prea repetitiv.



  6. #1446 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    UPDATE:



    + The Swapper (1/10 cu ghid, 7/10 fara)

    Un platformer misterios cu niste puzzleuri foarte bine gandite. Atmosfera jocului mi-a adus aminte de Dead Space.

    + Rogue Legacy [P] (7/10)

    Wow, ce nebunie de joc! Dark Souls varianta 2D. Platformer cu elemente RPG, locatii generate precodural, varietate de clase, loot, rune, secrete, capcane, umor, bossi. Jocul asta are de toate. Este genul de joc la care spui "Hai sa mai dau o tura prin castel!" si apoi realizezi ca te joci de ore in sir. Efectiv ramai lipit de controller la cat de addictive este. Multa lume il va evita din cauza graficii si fac o mare greseala. Jocul este exceptional, unul dintre cele mai bune jucate de mine anul acesta. Recomand!

    La capitolul trofee, majoritatea lor nu vor pune probleme pentru ca se poate trece prin joc folosind forta bruta. Cresti in level mult peste inamici si activezi rune ce le micsoreaza viata si ii domini. Insa, sunt si unele trofee foarte grele. Cinci trofee pentru Remix Bosses = versiuni mai puternice ale bossilor din joc pe care trebuie sa-i infrunti cu niste caractere prestabilite. Luptele cu Alexander the IV si Ponce de Freon sunt de-a dreptul criminale. Ca sa va faceti o idee cam ce va asteapta daca doriti sa platinati acest joc urmariti videourilei:











    Iar acum, cireasa de pe tort: trofeul Thanatophobia = termina jocul murind mai putin de 15 ori fara a folosi Arhitectul (ceea ce inseamna ordine aleatoare a camerelor din castel la fiecare viata). A fost ceva mai usor decat ma asteptam deoarece am putut face back-up la save dupa fiecare viata si daca nu imi convenea loot-ul primit, banii stransi etc puteam incarca save-ul anterior. Daca nu s-ar fi putut transfera save-ul dificultatea platinei ar fi fost de 8-9. In primul run al jocului am murit de peste 150 ori, ca sa va dati seama despre ce vorbim aici.

    Mult succes celor care se incumeta sa-l platineze!
    Attached Images Attached Images 10l5cd284.png 1ld55f52.png

  7. #1447 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Are cineva plat la Unit 13 si poate uploada misiunile HVT?Cheers

  8. #1448 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar


    + 6x SoundShapes - (PS4 US/UK/HK/JP,PS3,PSV) - 0.5/10 - 100% [P] Am primit varianta japoneza de la un prieten si noul DLC Hohokum.
    + Tomb Raider : Legend (PS3) - 4/10 - 100% [P] - Joc foarte usor, doar time trials vor produce ceva probleme. L-am terminat acum ca altfel ar fi fost abandonat o vreme. Prea mult in backlog, prea putin timp.

    In toamna incep anul IV la drept si nu voi avea la fel de mult timp cum am avut anul acesta.

    P.S.Maine sper sa termin GTA V, fiindca mi-a luat prea mult timp. Doar partea online 91 de ore total.

    Attached Images Attached Images b2c9e13f1b8a8616ed3688a47d4b7c80e4c81fc5.png tr-legend.png gta.png

  9. #1449 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar


    + Grand Theft Auto V (PS3) - 8/10 - 100% [P] Celor de la R* le plac trofeele grele si lungi...in total mi-a luat peste 160 de ore :/ E un joc superb

    Attached Images Attached Images gta-v.png

  10. #1450 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Si in sfarsit revin cu o noua platina.

    [spoiler=Platinum Arhive]

    #1. Silent Hill: Downpour 100% (4/10)

    #2. Disgaea 3 - 100% (8/10)


    #3. Disgaea 4 - 100% (9/10)

    #4. Resident Evil 6 - 100% (7/10)

    #5. Final Fantasy XIII - 100% (7/10)

    #6. Beyond: Two Souls - 100% (3/10)

    #7. Final Fantasy XIII-2 - 100% (3/10)

    #8. Trinity Universe - 100% (7/10)

    #9. Ni no Kuni: Wrath of the White Witch - 100% (3/10)
    [/spoiler]

    #9 Ni no Kuni: Wrath of the White Witch - 100% (3/10)
    - Un JRPG cum n-am mai jucat de ceva timp. Povestea e foarte frumoasa, soundtrack epic, si gamplay battle foarte usor de invatat. Am fost surprins sa vad cum Ni no Kuni imbina elemente din Pokemon, Zelda si un pic din Tales of intr-un mod perfect. Nu prea ar fi ceva de spus in plus...singurul trofeu care mi-a dat un pic batai de cap a fost "Mad Scientist" care trebuia sa creez minim 120 retete; vre-o 2-3 retete mi-au dat batai de cap ca a trebuit sa farmez pentru materiale foarte rare. Dar in afara de asta, restul trofeelor sunt usoare. Recomand tuturor jocul daca sunt in cautare un JRPG excelent cu trofee usoare.

    Si acum trecem la un joc special cu o platina grea (Catherine) pentru a 10a platina a mea (se pare ca se apuca si prietenul meu Ker0sen odata cu mine de acelasi joc. Sa vedem care ia primul platina )



    ninokuniplat.png

  11. #1451 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar


    + Metal Gear Solid 2 (PS3) - 6/10 - 100% [P] Initial eram speriat de misiunile VR, dar inafara de cateva, majoritatea nu au cauzat probleme.Cu MGS2 si MGS3, am ajuns sa imi placa seria MGS la nebunie. O sa continui cu MGR si MGS4. Solidus pe Extreme a fost greu. M-am chinuit un pic, si l-am invins cu 1mm de viata (e al 3-lea joc la care inving boss-ul cu putina viata).

    Attached Images Attached Images mgs2.png

  12. #1452 SP
    Member eNHajeL's Avatar


    - Prince of Persia: Sands of Time HD [PS3] - 100% {P} Un joc care-mi aminteste de zilele si noptile tineretii petrecute in fata monitorului trantind tastatura si injurand responsabilii care se ocupau cu unghiurile camerelor. Lasand gluma la o parte acest joc are farmec, e relativ scurt si usor. A fost o placere sa-l platinez.
    Attached Images Attached Images desc-rcare.jpg

  13. #1453 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UPDATE:

    #80+Oddworld: Stranger's Wrath HD - 100%[P] (3/10) - Shiny Moolah - Un joc foarte bun si ma bucur ca i-am dat o sansa.Boss fights cool , dar deliciul este munitia Story meh , dar nu prea m-a interesat tinand cont ca este joc western-ish.Recomand tuturor.

    Attached Images Attached Images 1l19f0b9.png 2014-08-12-120158.jpg

  14. #1454 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Se pare ca inFamous First Light o sa aiba si platina.

    Jump to 29:24


  15. #1455 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    Se pare ca inFamous First Light o sa aiba si platina.

    Jump to 29:24

    Atunci must buy here!!!

  16. #1456 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar


    + METAL GEAR RISING: REVENGEANCE (PS3) - 6/10 - 100% [P] Un joc exceptional de bun, nu ma asteptam sa ma uimeasca, dar a reusit.Desi nu este facut de Kojima, ci de Platinum Games (Vanquish, Bayonetta), cuprinde elementele esentiale Metal Gear. Misiunile VR si trofeele no hit sunt cam enervante, a se intelege ca pot provoca mici crize, in rest totul a fost usor. Revengeance mode nu a fost greu, fiindca am reusit sa invat bine parry. Multumiri prietenului meu boghy02 pentru joc.

    Din serie mai lipseste doar MGS Peace Walker, si MGS4 (MGS4 ajunge maine, sper).

    Attached Images Attached Images mgr.png

  17. #1457 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar


    + The Raven (PS3) - 1/10 - 100% [P] - Revin cu un joc point-to-click cu un story bun, descifrezi o crima si un jaf.Are cateva glitchuri, in mare parte la control.

    Attached Images Attached Images raven.png

  18. #1458 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UPDATE:


    #81+Batman: Arkham Origins Blackgate - 100%[P] (2/10) - Welcome to Blackgate : un joc cool pentru vita , dar se putea mult mai mult.Exploring in 2d si detective cases f cool + o ai pe Catwoman Mare minus la combat si predator stealth ... All Arkham games plated , astept Arkham Knight

    Attached Images Attached Images 1l581ba8.png 2014-08-17-233623.jpg

  19. #1459 SP
    Junior Member Roby_2010's Avatar
    Strider PS4, 100%, Platinum, Dificultate 3/10, Chiar mi-a placut jocul, mi-a luat putin mai mult timp pe hard pana am gasit toate "collectibles", in rest "speed demon trophy", sa bati jocul sub 4 ore, "walk in the park", pe normal. Un joc bun, recomand.

  20. #1460 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    UPDATE:
    Best

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 145 FirstFirst ... 23 63 71 72 73 74 75 83 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts