Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 11 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 219

Thread: A new Arcade Stick is born

  1. #21 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Felicitari pentru realizarea sticului. Intradevar nu are un super design, dar cel mai mult conteaza cat de bine joci cu el

  2. #22 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    din partea mea numai respect ptr Taw.adica mi se pare mult mai bine ,chiar daca te costa tot atat sa ai ceva facut de tine.adica ai o satisfactie aparte.abea astept sa vad produsul final

  3. #23 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Mane, asa cum am zis in primul post, stickul NU E AL MEU, ca si eu tin foarte mult la design si aspect.Dar se pare ca prietenul meu nu impartaseste aceeasi parere ca si mine.Suruburile alea 4 arata cam urat.
    Noi aici suntem pasionati de jocuri, unii colectionari de figurine sau variante CE, pe cand altii nu dau 2 bani pe lucrurile astea, vor ceva care sa mearga desi chiar eu sunt in cautare de cateva poze misto hi-res pentru finalizarea proiectului asa cum trebuie.

    Si o sa va tin la curent periodic, urmeaza partea de electronica.

    P.S. Nu m-am ofensat ca ffocus a zis ca produsul arata naspa, ci ca a afirmat acest lucru raportat la pret, de ca si cum cineva putea in banii astia sa faca vreun miracol, iar eu am esuat lamentabil.Doar pcb-ul costa 100ron in mod normal.

  4. #24 SP
    Member monstrul's Avatar
    Daca stick-ul merge bine si te decizi sa produci cateva in plus ma abonez si eu la unul.Nu ma intereseaza aspectul fizic, eventual un sticker de facut si aplicat nu e mare scofala.Spor la treaba!

    ps: pe al meu (daca va fi) poti scrie cu pixul GGPO lol

  5. #25 SP
    Member Catallin's Avatar
    E gelos ffocus In loc sa se bucure ca si romani de-ai nostri isi dau interesul si fac ceva interesant in materie de jocuri da-i cu e mai naspa decat al lui x. O iesire de-a lui, eu il stiu om serios.

    Ai grija cu proiectele astea pentru ca ai mari sanse sa "te prinda" si sa incepi sa perfectionezi din ce in ce mai mult stickul pana realizezi ca nu mai faci altceva. Si eu imi doresc de mult timp sa-mi iau asa ceva, dar niciodata nu mi-am dat seama cum as putea juca cu el, avand in vedere faptul ca eu stau in pat atat la consola cat si la PC.

    In rest, felicitari pentru proiect, chiar daca nu e al tau, tot ai cautat informatii, ai dat comenzi si toate cele

  6. #26 SP
    Member Devergo's Avatar
    Nice!Ma tenteaza si pe mine.
    Cateva intrebari:
    -butoanele au conectori detasabili?
    -se poate folosi alt material pentru frame?plexi,high-dens plastic etc.?
    Astept poze cu produsul finit!Multa bafta!

  7. #27 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    @Catallin
    Mersi pt post, ai uitat sa precizezi ca cei din afara au disponibile cutii gata facute, pcb-uri mici, speciale, chiar si cover-art-uri destul de ieftine.Dar cand am vazut cat costa transportul SUA-RO, am zis ca le fac manual, chiar daca look-ul are de suferit.
    Btw, in pat stau si eu si ma joc iar stick-ul sta in poala.

    @Devergo
    -butoanele au conectori detasabili?
    ->>Dap, au conectori pt "papuci".
    http://lizardlick.com/images/for_sal...a_obsf24_b.jpg

    -se poate folosi alt material pentru frame?plexi,high-dens plastic etc.?
    ->>Bineinteles mane, aia e o simpla cutie, o faci cum vrei tu.Carton, plastic, plexi, you name it.
    Dar atentie mare la gauri, trebuie sa aiba fix 30mm pt butoanele mari, si 24mm pt alea mici.(daca fol. Sanwa)

  8. #28 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    God dam'it,o gramada de bagatori de seama.Oameni buni,daca nu va place ce a construit omu,nu aveti nici o obligatie sa va postati parerea doar de dragul de a face niste posturi.Vedeti-va de ale voastre.

    Eu apreciez pana si efortul de a face scobitori home made.Bv @Taw,e placut sa stii ca te poti folosi de un lucru util creat de tine cu dragoste si pasiune.

  9. #29 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    tu poti aprecia ce vrei, cum si eu pot critica orice mi se pare construit/prezentat/ambalat de mantuiala. am spus de 100 de ori cred, tot respectul pentru munca depusa, dar pentru MINE nu inseamna nimic fara o finalitate. in alta ordine de idei, daca trebuia neaparat cineva sa ia ban, cred ca trebuia sa fie eu. se cam face abuz de art. 1 pct. 9 din regulament. iar ca idee (si doar ca idee), "god dammit" ESTE un motiv de ban.

    astept sa vad produsul final, pentru a-mi retrage sau metine parerea. bafta!

  10. #30 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    @Taw
    Sunt curios, stickul se invarte la 360 grade continuu, adica nu ai pus o forma pe care o simti cand il rotesti?
    LA Hori FS3 daca il invarti simti marginile formei, lucru bun pt ca te ajuta sa iti dai seama cand ai executat corect o rotatie si rau pt ca te incurca la feeling.
    Sper ca ma fac inteles .

  11. #31 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Hehehe, tu intrebi de restrictor.Restrictorul este patrat (din fabrica) dar am unul octogonal cumparat separat.
    Pt miscari de rotatii e mai bun cel octogonal, dar eu m-am obisnuit cu cel patrat.
    Cred ca si la FS3 e tot patrat, daca nu ma insel.

  12. #32 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    eu cred ca e octogonal la FS3, cel putin asa simt eu.
    deci restrictor e termenul, mersi.
    dar trebuie neaparat asa ceva? nu era mai bine fara?

  13. #33 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Stick-urile japoneze au toate restrictor, cele americane nu.Eu nu pot sa joc fara restrictor, trebuie sa simt mereu in ce pozitie sunt.
    Stick-ul tau are restrictor square, octogonal arata asa.
    Tu daca apesi JOS de exemplu, simti un "perete", nicidecum un unghi (colt), deci e square.

  14. #34 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Stick-urile japoneze au toate restrictor, cele americane nu.Eu nu pot sa joc fara restrictor, trebuie sa simt mereu in ce pozitie sunt.
    Stick-ul tau are restrictor square, octogonal arata asa.
    Tu daca apesi JOS de exemplu, simti un "perete", nicidecum un unghi (colt), deci e square.
    Sigur e octogonal, nu simt perete, simt unghi.
    E ca "rozeta vanturilor" .
    Plus ca in fiecare unghi se aude un click, lucru util, da te deranjeaza zgomotul acela pana la urma.

    ---------- Post added at 05:38 PM ---------- Previous post was at 04:11 PM ----------

    corectez, e square restrictorul, m-am inselat din cauza clickurilor.
    thanx

  15. #35 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Pai mai sus mane ti-am dat poza ca e square.

  16. #36 SP
    Junior Member t0t3nk0pf's Avatar
    Maxim respect pentru Taw. Custom is the way!

  17. #37 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    In afara de suruburi,arata foarte bine,dar poate prietenul tau va gasi o modalitate sa le acopere cumva.
    Multa bafta!

  18. #38 SP
    Junior Member 360fan's Avatar
    despre design inca nu pot zice nimic,doar sa astept finalul proiectului.Dar in rest e ok,conteaza cum te joci,nu aspectul

  19. #39 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    I love red!

  20. #40 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Ala e vermillon, nu e red, un fel de portocaliu, asa.
    Misto stick-ul baiatului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 11 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. A new king is born - The 2nd gen i7 CPU By MonkY in forum Hardware
    Replies: 15 Last Post: 07-02-2011, 09:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts