Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 25 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 ... LastLast
Results 361 to 380 of 500

Thread: Mass Effect: Andromeda

  1. #361 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ce înseamnă preț bun?
    160, imo este okish

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  2. #362 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    150-160 este un pret ok. Jocul nu bate spre nota 9 a lui Horizon Zero, dar Dant3 e posibil sa iti placa totusi (daca treci peste acele probleme deja semnalate cei care l-au jucat). Spun asta pentru ca stiu ca ti-a placut Mass Effect si sunt sigur ca nu ti-ar displace Andromeda!

  3. #363 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

  4. #364 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    La un moment dat il voi cumpara si eu, are multe probleme, dar cel putin din demo parea fun cat de cat. Dar mai mult de 20 de euro nu dau pe el .

  5. #365 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Mutra mea e prea obosita ca sa mai pot juca acest joc.

    Mai nou, in multiplayer, trebuie sa ne cream singuri sunetele de impuscaturi....bine ca am jucat doar 5 partide ca si asa era cam plictisitor multiplayerul.


  6. #366 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Threadul asta este infect la cate postari si repostari cu aceleasi prostii sunt, eu mai spun doar atat, jocul nu este perfect dar este super captivant si combatul super fun. Sa zici ca esti fan si ca ti-a placut foarte mult seria Mass Effect dar nu vei juca Andromeda pentru ca are animatii proaste e ca si cand ai zice ca nu iti place PlayStation ca nu stie sa gateasca. Esenta din aceasta franciza este 100% prezenta si in Andromeda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #367 SP
    Member zoli86's Avatar
    Care esenta din franciza apbaciu? Dialog bun, caractere cu un backstory interesant, misiuni secundare care sa nu fie copy-paste? Din pacate dupa 4 ore de joc lucrurile astea eu nu le-am gasit inca.

  8. #368 SP
    Senior Member Razvan's Avatar

  9. #369 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    150-160 este un pret ok. Jocul nu bate spre nota 9 a lui Horizon Zero, dar Dant3 e posibil sa iti placa totusi (daca treci peste acele probleme deja semnalate cei care l-au jucat). Spun asta pentru ca stiu ca ti-a placut Mass Effect si sunt sigur ca nu ti-ar displace Andromeda!
    O sa-l joc și eu, poate o sa-i scriu și un review. Ma mai gândesc însă la faza cu recenzia, nu depinde doar de mine. Văd ce se întâmplă aici, probabil ar exploda și acel topic. Am deja câteva păreri după ce am incercat jocul la un prieten, dar am promis că nu mai spun nimic pe acest topic.

  10. #370 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Decizii care chiar conteaza, personaje (in special echipajul) care se dezvolta si se schimba in functie de aceste decizii, povestea interesanta si aspectul misterios al povestii, placerea de a interactiona cu alte rase si de a stabili legaturi si cel putin pentru mine, sunetul din Mass Effect mi se pare foarte bun.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #371 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Questurile nu o sa fie toate superbe, dintr-un motiv foarte simplu. Sunt FOARTE multe, ca in orice open world. O sa fie questuri chiar interesante (eu nu am prea vazut questuri secundare unde te bati cu un boss cu mai multe faze si care pleaca din locatie de cateva ori si trebuie sa-l urmaresti), questuri ok si fetch quests. Eu personal m am oprit cand am ajuns la 100% pe prima planeta, desi mai erau questuri. Daca as aborda mai completitionist decat abordez deja, probabil m-as plictisi. Cert e ca odata revenit pe prima planeta, dupa ce terminasem main quest, povestea locatiei a continuat, cu ce se mai intampla acolo, ce probleme mai au oamenii, cu tot cu cutscenes and ****. Nu stiu...nu am fost niciodata fan RPG open world si desi am jucat cam absolut orice se poate in materie de RPG (open world sau nu) nu mi se par questurile din MA:A mai proaste decat in alte rpg uri open world.

  12. #372 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu nu înțeleg ce sa întâmplat cu celelalte Specii am rămas surprins să văd doar Oamenii la început, parcă Shepard i-a unit pe toți.

    Sent from my EVA-L09

  13. #373 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Linistitiva un pic! Ca jocul e bun Multiplayerul e fun si sp e destul de interesant sa ma faca curios sa-l joc Junkies si fraze ca "my face is tired" aside, jocul e destul de ok. Da, se vede ca au muscat mai mult decat au putut duce si ar fi fost mai bine sa faca o campanie mai concentrata gen Horizon, insa jocul are in continuare acel feeling din vechile jocuri ME, so...no regrets here ca l-am cumparat

    Jocul isi merita in schimb toate criticile level headed ce i se aduc, no objection here. Expresiile faciale sunt varza, character customization e o gluma, dialogurile sunt si ok, dar si penibile pe alocuri. Buguri nu prea am intalnit pana acum, nu am jucat asa mult, is doar pe prima planeta, doar parul gagici mele ii flutura intruna de zici ca ii bate vantul din urechi (ear fart )

  14. #374 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    @Se7en Fury jocul are story ul cam intre ME1 si ME2, cand Shepard nu unise chiar planeta. Mai mult, inceputul e strict pe "locatia" oamenilor, ca sa nu spoileruiesc, desi nici acolo nu-s 100% oameni. Mai incolo e toata lumea.

  15. #375 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Threadul asta este infect la cate postari si repostari cu aceleasi prostii sunt, eu mai spun doar atat, jocul nu este perfect dar este super captivant si combatul super fun. Sa zici ca esti fan si ca ti-a placut foarte mult seria Mass Effect dar nu vei juca Andromeda pentru ca are animatii proaste e ca si cand ai zice ca nu iti place PlayStation ca nu stie sa gateasca. Esenta din aceasta franciza este 100% prezenta si in Andromeda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zile Baciule, dar as adauga inca o chestie, nu stiu ce treaba are Horizon cu Andromeda de tot se compară cele doua! Comparațiile in general mi se pare inutile pentru ca fiecare joc are acel ceva al lui chiar daca sunt 2 jocuri ce seamănă intre ele, insa Horizon cu ME nu stiu cum poți compara asa ceva.... e ca si cum ai compara merele cu perele, intr-adevar din ambele se fac rachiul dar gustul e diferit.... este?

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

  16. #376 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    "Zile și nopți"...

    Așa e moda in ziua de azi, doar cand ne convine comparăm mere (Zelda) cu pere (Horizon).

  17. #377 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Daca va referiti la mine, ca am pomenit de Horizon, m-am referit la dimensiunea jocului. Dupa cum stiti, ce-i care ati jucat Horizon, jocul ala are o campanie mai concentrata, mai restransa, pt un open world, si misiunile secundare sunt mai putine, fata de media generala, si asta cred ca ajutat la o experienta mai buna per total, care nu a devenit plictisitoare si a fost mai de calitate, cum defapt erau si vechile jocuri ME. Cate odata less is better, si poate ar fi fost mai bine sa fie asa si in cazut lui Andromeda. Mai putine personaje, mai bine animate, mai putine dialoguri si mai de calitate, etc...intelegeti ideea.

  18. #378 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Video postat de la Rasko si ulterior de Razvan, este plin de spoilere. Care il jucati, nu va uitati.

    In alta ordine de idei, pana acum (7 ore), nu am intalnit vreun bug dintre cele prezentate in video.

  19. #379 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Mai putine personaje, mai bine animate, mai putine dialoguri si mai de calitate, etc...intelegeti ideea.
    Nu sunt deacord. Numarul de caractere playable mi se pare mic. Nu deranjant de mic, dar mic. Ca sunt multe NPC uri, true, dar asta e dezavantajul jocurilor open world. Cat despre dialoguri, nu inteleg la ce se asteapta lumea. Mass Effect a facut parte intodeauna din space opera. Nu e un gen care sa fie considera hard SF, toata seria e la nivel al dialogurilor cu Battlestar Galactica (remake) sau Andromeda, serialul. Aduc si unele idei mai complicate si/sau invatoare, dar nivelul "SF-ului" e altfel mediu/scazut.


    Edit: cred ca am trecut bine de 15 ore, desi am "terminat" doar prima planeta, acum sunt pe a 2-a (plm, se pare ca ma plictisesc cel mai greu de side quests ) si nu, nu am gasit nici eu bugs, inafara de cel amintit mai sus. Posibil sa fim noi mai norocosi.

  20. #380 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Daca acela este spoiler... atunci acel video spune multe despre cat de bine este scris scenariul jocului.

    Atat doar mai vreau sa adaug si eu:

    Da am adorat trilogia ME, si unul din motivele principale pentru care am adorat seria au fost caracterele bine realizate. Niciodata nu au fost excelente animatiile in ME, dar au reusit sa fie suficient de bune incat sa nu denigreze imaginea caracterelor. Acelasi lucru se poate spune si despre modele, dimpotriva Illusive Man este un caracter iconic foarte bine realizat si din punct de vedere vizual (de Miranda nici sa nu amintim, that as..). Ma bucur ca unora le ajunge un gameplay decent ca sa defineasca un joc ca find bun, dar eu mai am si alte pretentii si prioritati. Pe deasupra nu vad de ce pentru simplu fapt ca am adorat trilogia originala ME trebuie sa accept Andromeda "as my lord and savior", cu alte cuvinte ca un joc bun.

    Desigur, doar ca pentru mine a fost dezamagitor din mai multe puncte de vedere asta nu inseamna ca altul nu se poate bucura de el (si vice versa), dar cred ca am dreptul sa ma plang daca vreau.

    Ca tot suntem la animatii, sunt si alte jocuri cu modele 3D si animatii care lasa de dorit, dar au stiut chiar si cu resursele lor limitate sa se foloseasca de ele corespunzator si sa nu denigreze caracterele (seria fallout, sau TES produse de Bethesda sunt un exemplu excelent, cu resursele lor limitate au facut cateva caractere destul de memorabile).

    Motivele dezamagirii sunt:

    -animatiile desigur, de la gesticulatie (incluziv animatiile fetei) pana la statura, un exemplu bun sunt chiar personajele principale, pe langa cat de impunator era Sheppard (sau caracterul facut de mine), acum simteam ca aveam sub control un caracter care nu a reusit sa treaca de pubertate si care mai degraba trebuia sa fie in spital pentru probleme cu spatele, decat sa fie in spatiu sa explorand planete noi.
    -modele umane 3D, sunt oribile, in mare parte.
    -dialogul si scenariul lasa de dorit.

    Acestea find spuse grafic consider ca este okay, gameplay-ul este un pas in directia buna. Si imi place accentul pus pe explorare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 25 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2012, 10:51
  2. Replies: 7 Last Post: 01-07-2010, 17:08
  3. Replies: 16 Last Post: 05-02-2009, 02:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts