Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 32 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 626

Thread: Final Fantasy XIII

  1. #201 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    [url][url]



    O alta franciza distrusa la fel ca si Devil May Cry. Metal Gear Solid este urmatoarea.

  2. #202 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

  3. #203 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Te-ai astepta ca macar intr-un Video Review, daca tot se vorbeste raspicat de aceste diferente intre cele doua versiuni, sa bage un comparison in direct si sa comenteze "pe viu".

    N-ai cu cine dom'ne...

  4. #204 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Quote Originally Posted by skorch View Post

    O alta franciza distrusa la fel ca si Devil May Cry. Metal Gear Solid este urmatoarea.
    Ai jucat jocul, sau te iei numai dupa niste review-uri? Chiar conteaza atat de mult ce zic altii despre un joc?

  5. #205 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Ai jucat jocul, sau te iei numai dupa niste review-uri? Chiar conteaza atat de mult ce zic altii despre un joc?
    Chiar nu conteaza. Poate sa fie cel mai bun joc din univers dar nu vezi unde bate.

    DMC1,2,3 - PS
    DMC4 - Multiplatform

    DMC distrus!!

    FF7,8,9,10,11,12 - PS
    FF13 - Multiplatform

    FF distrus!!omg!1one11!one

    MGS1,2,3,4 - PS (desi nu chiar, dar ce mai conteaza, de dragul artei hai sa zicem PS all the way).
    MGS Rising - Multiplatform

    OMG!!! Apocalipsa.

    Deja sunt plictisit/scarbit. Si cel mai tare e ca vine MonkY si imi trimite MIE referinte catre 'Why they do what they do'.

  6. #206 SP
    Member snk2's Avatar
    Desigur, este un fapt binecunoscut ca seria FF a inceput cu 7, si nu cu 1, la fel si seria Metal Gear a inceput cu Solid, deci ambele serii s-au nascut pe Playstation, right?RIGHT?
    [SPOILER=RIGHT]"Generatia Playstation" rulez[/SPOILER]

  7. #207 SP
    Member slabunator's Avatar
    bad post

  8. #208 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    lost odyssey a primit note mici la toate review-uriile si cu toate astea il consider o capodopera (desi nu lam terminat) la fel si cu tales of vesperia, avatar si star wars the foce unleashed.

    nu conteaza ce nota primeste un joc intr-un review, review-uriile sunt doar parerea unui om in "functie" .

    in plus, un joc cu nota 8.6 este un joc bun, la voi jocuriile bune sunt cele cu 9-10 ?

  9. #209 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  10. #210 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Cred ca e cel mai cretin review pe care l-am citit vreodata. Nu neaparat pentru faptul ca scrie de FF XIII, ci pentru ca are 18000 (?!?!) de cuvinte, si 10000 sunt de umplutura. Normal ca fara balarii au putut sa scoata si unul mai mic. De unde ai mai scos si site-ul ala?

  11. #211 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    Desigur, este un fapt binecunoscut ca seria FF a inceput cu 7, si nu cu 1, la fel si seria Metal Gear a inceput cu Solid, deci ambele serii s-au nascut pe Playstation, right?RIGHT?
    [SPOILER=RIGHT]"Generatia Playstation" rulez[/SPOILER]
    Its RIDGE RACER !!!

    On: Din review-uri arata chiar bine jocul. Si ce daca e liniar ? Mai nou si asta e o problema ?

  12. #212 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Cred ca e cel mai cretin review pe care l-am citit vreodata. Nu neaparat pentru faptul ca scrie de FF XIII, ci pentru ca are 18000 (?!?!) de cuvinte, si 10000 sunt de umplutura. Normal ca fara balarii au putut sa scoata si unul mai mic. De unde ai mai scos si site-ul ala?
    faptul ca un articol e lung, inseamna ca e si prost? nu l-am citit, INCA, insa promit sa-l citesc integral. intrebarea mea insa e...cum l-a jucat pe laptop? sau nu am inteles eu bine?

  13. #213 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Nu asta am zis. Am zis ca e lung pentru ca mult din ce scrie e de umplutura... De-asta mi se pare prost. Cel "mini" e ok.
    edit: Scrie de versiunea de PS3. N-am vazut nimic de nici un laptop

  14. #214 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    tocmai l-am terminat, versiunea lunga. nici vorba de bull****. tot ce spune el acolo este fff interesant si daca nu ar fi furnizat toate detaliile respective nu ar fi avut cum sa-si sustina afirmatiile. incearca sa-l citesti incet pe tot, sa faci o legatura intre idei si vei vedea ca nu e nici un bull****. da, uneori da solutii, uneori baga ceva caterinca, insa clar omu are experienta in industrie si isi permite. pacat ca ti-a scapat asta. anyway, recomand citirea integrala a versiunii lungi a articolului. e superb si ca stil si ca argumentatie.

  15. #215 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    O sa incerc sa-l citesc pe tot... Sper sa nu ma mai plictisesc pe la jumatate. Pentru mine, ca un review sa fie bun, trebuie sa fie informativ si sa nu fie cat un roman, ca nu sta nimeni sa-l citeasca.
    Cat despre laptop, mi-am adus aminte, zicea ca scria la laptop cat se juca, nu ca-l juca pe laptop
    Citind un pic, mi-am mai adus aminte de o chestie: Se pare ca tipul are o problema majora cu faptul ca sar personajele foarte mult. Se pare ca e o problema majora din moment ce vorbeste atat de mult de aceeasi chestie. In toate Jrpg-urile si anime-urile personajele sar pana la cer, ca sa nu mai vorbesc de Lost Odyssey si altele, asa ca nu vad de ce se leaga atat de chestia asta. Chiar se astepta sa fie diferit? Mi se pare o prostie sa scrii 3 pagini sa te legi de o chestie care este asa de pe vremea bunicii.
    Plus, pasaje de genul asta: "We will spare you the “Which came first, the Dr Pepper or the Diet Dr Pepper, which tastes more like regular Dr Pepper”? debate. (Note: the exclusion of a period from the end of “Dr” is intentional: such is the Dr Pepper trademark.)" ma lasa rece, si da, mi se pare umplutura.

    ---------- Post added 07-03-2010 at 12:04 PM ----------

    L-am citit tot, raman la parerea mea ca acela mai mic imi place mai mult, dar e o chestie de preferinte personale si faptul ca nu sunt de acord cu unele din chestiile spuse in cel mare. Acum astept jocul sa vad daca sunt de acord cu doleantele legate de joc si poveste.

  16. #216 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    da, tine si de preferintele personale in materie de stil si de rabdarea fiecaruia. caterinca de umplutura e necesara pentru ca are o functie de comic relief. altfel, numarul persoanelor care ar putea citi atit ar fi fff mic. articolul este insa si informativ, doar ca se axeaza pe sistemul de lupta si pe lipsurile lui. daca ai citit cu atentie ai vazut ca tipul atinge probleme generale de game design si de marketing, are o vasta cultura de gaming si, deduc eu, sta in japonia (chiar a jucat versiunea japoneza a jocului). o alta calitate e sinceritatea tipului. la cultura si experienta lui probabil ca a vazut si a analizat multe tipuri de gameplay si cunoaste tipicul industriei japoneze ca sa zic asa.

    pe de alta parte, daca vrei sa desfintezi un joc, poti sa o faci si culmea e ca poti sa o faci cu orice joc. un joc bun nu este altceva decit un joc oarecare caruia noi, cei care il jucam, ii ignoram defectele (din varii motive). nu exista joc perfect. el demonteaza jocul in bucati si ii expune defectele. vrei sa fii de acord cu el? ok! nu esti de acord cu el si acele lucruri pe care el le identifica ca defecte tie chiar iti plac....super, nothing to worry about. ce e mai grav e ca imi dau seama ca noi in general am ajuns sa preferam unele features in detrimentul altora, poate mai interesante, doar pentru ca said features ne-au tot fost bagate pe gat o groaza de ani la rand iar aceasta repetitivitate ne-a invatat cu ele. cred ca asta e cea mai grava concluzie pe care pot sa o trag din articolul asta.

  17. #217 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Da, pasajele legate de marketing mi s-au parut foarte interesante, si aratau ca omul stie despre ce vorbeste, dar tocmai de-aia n-am inteles problema lui legata de saritul in aer al personajelor, sau de sutele de mii de Hp ale monstrilor, lucruri care se gasesc in mai toate jrpgurile. Sunt foarte curios sa vad daca luptele sunt intr-adevar atat de simple cum sunt descrise acolo.
    Poate m-am grabit cand am zis ca e cretin, dar astept sa vad jocul mai intai, si apoi o sa recitesc review-ul sa vad daca mi s-a schimbat parerea.

  18. #218 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    la HP el a vrut sa scoata in evidenta faptul ca in primul FF un boss avea 2000 iar acum au milioane si isi pune problema daca acest lucru este chiar necesar. cit priveste jocul, eu sunt si mai curios acum sa vad daca ce spune el acolo ma va afecta sau nu si nu consider faptul ca am aflat detalii ref battle system ca spoiler, ci dimpotriva, un fel de briefing. am pre-order la CE de PS3 pe gameshop. sper sa nu intarzie cu livrarea.

  19. #219 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Oamenii sunt atrasi de numere mari. N-ar fi acelasi lucru daca un atac ar face 10 damage, sau 109485 damage. In felul asta e si mai usor sa iti dai seama de evolutia personajelor. Eu n-as fi impresionat daca la nivelul 10 personajul meu ar face 14 dmg in loc de 10, dar daca ar face 209456 in loc de 104834, sigur as observa. E adevarat, nu e un defect al jocului, ci un defect general al genului ( ca de la FF6 incolo sunt monstrii cu zeci de mii de HP ), dar nu cred ca e corect sa insisti atat de mult pe chestia asta intr-un review. Sunt de parere ca un articol separat, cu toate referintele si doleantele legate de evolutia jocurilor de genul asta ar fi fost mult mai inspirat, si l-as fi citit cu placere.

  20. #220 SP
    Member weriwulf's Avatar
    omg fierb, vreau sa pun mana pe joc si sa-mi formez singur o parere. Nu am fost in stare sa ma uit la nici macar un review, am vazut doar notele si atat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 32 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 03-07-2013, 09:43
  2. Final Fantasy XIII-2 By Nash in forum Console Club
    Replies: 39 Last Post: 08-03-2012, 14:59
  3. Final Fantasy XIII debuteaza in UK By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 16-03-2010, 09:59
  4. Final Fantasy XIII Countdown By Mika in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 28-01-2009, 21:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts