Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 32 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 626

Thread: Final Fantasy XIII

  1. #181 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Final Fantasy XIII trebuie jucat (cumpărat) pe PS3! - Doar cei care nu dețin un PS3 trebuie să-l joace (sunt obligați să-l joace ) pe X360 (ca o alternativă). E o adevărată...blasfemie (ca să zic așa) să ai un PS3 și-un X360 și să-l joci (cumperi) pe X360.

    ...but hey, that's just me.

  2. #182 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Final Fantasy XIII trebuie jucat (cumpărat) pe PS3! - Doar cei care nu dețin un PS3 trebuie să-l joace (sunt obligați să-l joace ) pe X360 (ca o alternativă). E o adevărată...blasfemie (ca să zic așa) să ai un PS3 și-un X360 și să-l joci (cumperi) pe X360.

    ...but hey, that's just me.
    Yeah, it's just you.

  3. #183 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Sursa? Ca asta s-a mai zis si cu o pagina in urma, si nu a aparut nimic oficial din cate stiu.
    M-am uitat la asta: YouTube- Final Fantasy XIII PS3 vs XBOX 360 Console Tribe FFXIII si din partea mea pot sa zica toti si ca e 415.3p, ca tot la fel arata pt. mine.
    Doar ca e un pic mai inchis pe Xbox.
    Analiza s-a facut pe varianta "oficiala" Final Fantasy XIII XBOX360.ver Final Judgment si se refera la cutscenes, de gameplay se stia ca va fi 576p. Oricum, diferente notabile vor fi doar de la 42" in sus.


    General
    Complete name : E:\ff13z00.x360.avi
    Format : AVI
    Format/Info : Audio Video Interleave
    File size : 1.40 GiB
    Duration : 28s 295ms
    Overall bit rate : 426 Mbps

    Video
    Format : RGB
    Codec ID : RGB
    Duration : 28s 295ms
    Bit rate : 424 Mbps
    Width : 1 024 pixels
    Height : 576 pixels
    Display aspect ratio : 16:9
    Frame rate : 29.970 fps
    Resolution : 8 bits
    Bits/(Pixel*Frame) : 24.000
    Stream size : 1.40 GiB (100%)

    Audio
    Format : PCM
    Format settings, Endianness : Little
    Format settings, Sign : Unsigned
    Codec ID : 1
    Codec ID/Hint : Microsoft
    Duration : 28s 289ms
    Bit rate mode : Constant
    Bit rate : 1 411.2 Kbps
    Channel(s) : 2 channels
    Sampling rate : 44.1 KHz
    Resolution : 16 bits
    Stream size : 4.76 MiB (0%)
    Interleave, duration : 33 ms (1.00 video frame)

  4. #184 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Asta e. Nu ma deranjeaza, ca n-am alta posibilitate sa-l joc, dar daca aveam PS3 optam pt. versiunea aceea. Acum numai sa vina odata

  5. #185 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    Yeah, it's just you.
    neah . multi au gandirea asta . Multi cand se gandesc la Final Fantasy se gandesc la PS . Cativa useri chiar au spus ca FF e ca la el acasa jucat pe un PlayStation . S-a tradus un articol in care zicea un tester de la IGN parca de ce considera el ca FF ar merge cel mai bine pe consolele celor de la Sony . Fiecare cu gandirea sa . Mie sincer nu imi pasa pe ce consola merge (nu is nici PS si nici Microsoft fanboy . Is Final Fantasy Fanboy ) . Eu as vrea sa se poata bucura cat mai multi oameni de capodoperele celor de la Square Enix .

  6. #186 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    pana la acest titlu am jucat seria pe PS. eh asta il joc pe xbox de-al dreaq

  7. #187 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    neah . multi au gandirea asta . Multi cand se gandesc la Final Fantasy se gandesc la PS . Cativa useri chiar au spus ca FF e ca la el acasa jucat pe un PlayStation . S-a tradus un articol in care zicea un tester de la IGN parca de ce considera el ca FF ar merge cel mai bine pe consolele celor de la Sony . Fiecare cu gandirea sa . Mie sincer nu imi pasa pe ce consola merge (nu is nici PS si nici Microsoft fanboy . Is Final Fantasy Fanboy ) . Eu as vrea sa se poata bucura cat mai multi oameni de capodoperele celor de la Square Enix .
    Corect, asa gandesc si eu, sincer mi s-a parut o decizie inteleapta sa fie portat si pe 360, lasand de-o parte speculatiile cum ca SE ar fi primit sume imense de bani ptr asta - e munca lor, ei decid. Mi se pare sincer un lucru bun faptul ca mult mai multa lume are ocazia astfel sa experimenteze ceea ce sper eu sa fie una din cele mai bune/epice experiente pe o consola de joc din ultimii ani.....sau mai mult decat atat. Sunt sigur ca va fi apreciat de ambele tabere, si asta e ceea ce conteaza pana la urma.

  8. #188 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Versiunea X360 n-are nimic �n japoneză - și faza cu DLC-ul e o aiureală (pe asta azi am aflat-o).

    Vedem peste c�teva zile cum stă treaba...

  9. #189 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Versiunea X360 n-are nimic �n japoneză - și faza cu DLC-ul e o aiureală (pe asta azi am aflat-o).

    Vedem peste c�teva zile cum stă treaba...
    s-a anuntat deja un DLC ? Am i missing something ?

    L.E.thx Khan pentru raspuns . parca se mai zvonea acu 3 luni despre un alt posibil DLC . Era vorba ca unele parti din joc nu au fost incluse deoarece versiunea de Xbox depasea 3 dvd-uri si ambele versiuni trebuiau sa fie identice . Din cate tin minte erau cateva zone in care sa te puteai plimba (inclusiv orasul natal a lui Lightning , o mica parte din poveste si inca cateva mici detalii ... armuri , arme banuiesc ) . De ala nu s-a mai vorbit deloc ? O sa adauge partile alea pana la urma sub forma unui DLC sau vor fi pierdute pentru totdeauna ?

  10. #190 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Se zvonea ca dialogurile in japoneza vor fi oferite sub forma de DLC celor cu Xbox 360.

  11. #191 SP
    Member kside's Avatar
    Eu il voi juca pe PS3 ca e mai "silent" si consuma mai putin curent decat X360 :-)
    Sunt curios daca are sunet DTS sau doar DD.

  12. #192 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Eu il joc pe 360 pentru ca voi consuma mai putina hartie igienica. Save the world, make it a better place, stuff like that.

  13. #193 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Quote Originally Posted by kside View Post
    Eu il voi juca pe PS3 ca e mai "silent" si consuma mai putin curent decat X360 :-)
    Sunt curios daca are sunet DTS sau doar DD.
    Eu zic merci ca pe Xbox are sunet... Credeam ca numai pe PS3 baga.

  14. #194 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Eu nu-l joc deloc. Nu vreau sa se supere cei care au doar Nintendo Wii...si sunt multi. In plus, am facut imprudenta de-a le rata pe primele 20 de jocuri din serie, iar asta e abia al 13-lea. That's what I said, crazy!

  15. #195 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    L.E.thx Khan pentru raspuns . parca se mai zvonea acu 3 luni despre un alt posibil DLC . Era vorba ca unele parti din joc nu au fost incluse deoarece versiunea de Xbox depasea 3 dvd-uri si ambele versiuni trebuiau sa fie identice . Din cate tin minte erau cateva zone in care sa te puteai plimba (inclusiv orasul natal a lui Lightning , o mica parte din poveste si inca cateva mici detalii ... armuri , arme banuiesc ) . De ala nu s-a mai vorbit deloc ? O sa adauge partile alea pana la urma sub forma unui DLC sau vor fi pierdute pentru totdeauna ?
    Ala a fost un zvon cretin care a aparut doar pe site-uri dubioase care voiau sa mai castige ceva de pe spatele flame war-ului. Jocul e cat se poate de complet, nu-i lipseste nimic din cauza portabilitatii. E totusi facut de japonezi.
    Ma uitam la Disgaea facut pe PSP de catre cei de al NIS, joc pe care l-au portat dupa aceea pe DS. Un joc incredibil dar mai ales portarea a fost facuta incredibil. Nu s-a pierdut decat voice acting-ul dar e incredibil cat efort au depus pentru a face un joc sa incapa in spatiul atat de limitat al DS-ului ba chiar au mai adaugat si putin extra content ca sa faca fanii sa aiba ambele editii (like me :">)

    Concluzia e ca, asa sunt japonezii, daca e sa faca o portare de suces o fac, nu se joaca cu jumatati de masura. Speculatiile care au aparut pe marginea subiectului au aparut doar ca sa aiba unii motiv sa traiasca.

  16. #196 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    VG247 Blog Archive Final Fantasy XIII reviews go live, get rounded-up


    VG247 Blog Archive Digital Foundry: 360 FFXIII is “a lot worse than it should have been”
    �The rumours are true. Final Fantasy XIII on Xbox 360 isn�t anywhere near as impressive as it is on PlayStation 3. The real kicker is that it�s a lot worse than it should have been.
    �Square Enix�s latest epic � 4.5 years in the making � follows on the basic principles established by all of its PlayStation predecessors in combining an excellent 3D engine along with vast amounts of pre-rendered CG. This presented two very difficult issues for the developers tasked with porting an already mature PS3 work-in-progress over to the Xbox 360.
    The article further adds at the end:
    �So, occasionally fine, sometimes grim: a statement that effectively sums up how much of Final Fantasy XIII looks on Xbox 360 when compared to the PlayStation 3 game, meaning that if you own both consoles, there really is only one choice when it comes to the purchasing decision.�


  17. #197 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    haha

  18. #198 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Ce oameni obsedati de rezolutie. Eu repet, nu vad diferente majore intre versiuni, si singura chestie care am observat-o e ca la Dragon Age: Origins, care are frame rate-ul mai mare pe Xbox dar texturi un pic mai proaste. Toate review-urile o sa se lege de grafica acum, de parca asta ar conta...

  19. #199 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Va rog din suflet ,lasa ti -ne cu comparatiile ,numai scrieti posturi de jumate de pagina ca nu ne intereseaza ce rezolutie are fiecare
    uitati-va la un video si asta e cel mai concludent exemplu: DigitalFoundry- Final Fantasy XIII Xbox 360/PS3 Comparison ,
    numai un ochi de fanboy obosit vede diferente notabile

  20. #200 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Daca nu te intereseaza, nu bagi postul respectiv in seama. Poate unii au plasma de 2m acasa si sunt interesati de pixeli aia lipsa.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 32 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 03-07-2013, 09:43
  2. Final Fantasy XIII-2 By Nash in forum Console Club
    Replies: 39 Last Post: 08-03-2012, 14:59
  3. Final Fantasy XIII debuteaza in UK By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 16-03-2010, 09:59
  4. Final Fantasy XIII Countdown By Mika in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 28-01-2009, 21:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts