Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Sfaturi Sala Jocuri

  1. #1 SP
    Junior Member andrai886's Avatar

    Sfaturi Sala Jocuri

    Salut,

    Doresc sa deschid o sala de jocuri si cred ca aici gasesc oamenii potriviti ce imi pot da sfaturi. Marea mea intrebare este: Ce sa aleg? Playstation 3 sau XBOX 360?

    Alte sfaturi sunt binevenite.

    Multumesc.

  2. #2 SP
    Junior Member ppdcezar1's Avatar
    Xbox 360 cu siguranta, mult mai profitabil aici in Romania.

  3. #3 SP
    Junior Member andrai886's Avatar
    Quote Originally Posted by ppdcezar1 View Post
    Xbox 360 cu siguranta, mult mai profitabil aici in Romania.
    Din ce punct de vedere mai profitabil? Nu am de gand sa le modez. Dau in alte probleme dupa

  4. #4 SP
    Member DobaiSzilard's Avatar
    Prin 2008 ar fi fost mai bine Xbox 360 dar acum, vad ca majoritatea romanilor au PS3. Eu, chiar daca zic acum impotriva sufletului meu ( ), iti zic sa faci cu PS3. Sunt mai multi romani care joaca pe PS3

  5. #5 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    �n București sălile de jocuri sunt exclusiv Xbox 360 și rezistă destul de bine

  6. #6 SP
    Member Game101's Avatar
    Eu sunt din Braila. Aici sunt 4 sali si toate sunt cu Xbox 360. In Constanta am vazut ca sunt cam 50% Ps3 50% Xbox 360. Daca vrei sa deschizi intr-un oras mare, ca Bucuresti de exemplu nu cred ca ar conta daca e de Ps3 sau Xbox.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by andrai886 View Post
    Din ce punct de vedere mai profitabil? Nu am de gand sa le modez. Dau in alte probleme dupa
    Poti sa dai in probleme din start... pentru ca daca te uiti pe orice joc de PS3 sau Xbox 360, scrie mare ca nu se pot folosi in scop comercial. Mai exact, partea cu "Unauthorised copying, reverse engineering, transmission, public performance, rental, pay for play, or circumvention of copy protection is strictly prohibited"

  8. #8 SP
    Member angloma's Avatar
    desi am xbox360 , eu as spune ps3

  9. #9 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Eu te sfatuiesc sa alegi PlayStation 3 din urmatoarele motive:
    • Acces gratuit la multiplayer
    • Poti imparti un cont pe 2 console. Astfel, toate cumparaturile facute pe acel cont pot fi accesate de pe 2 console simultan.
    • Abonamentul PlayStation Plus. Primesti zeci de jocuri anual pentru pretul de 40 de lire. Combinat si cu punctul anterior poti face un singur abonament pe care sa-l imparti la 2 console.

  10. #10 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Poti sa dai in probleme din start... pentru ca daca te uiti pe orice joc de PS3 sau Xbox 360, scrie mare ca nu se pot folosi in scop comercial. Mai exact, partea cu "Unauthorised copying, reverse engineering, transmission, public performance, rental, pay for play, or circumvention of copy protection is strictly prohibited"
    Nu inteleg.si atunci cum exista magazine de inchiriat jocuri? totusi traim in romania si nu cred ca politia de aici are habar de asa ceva.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Nu inteleg.si atunci cum exista magazine de inchiriat jocuri? totusi traim in romania si nu cred ca politia de aici are habar de asa ceva.
    E un risc pe care cine doreste si-l asuma. Chiar si in Romania, necunoasterea legii nu absolva pe nimeni de vina. Isi poate face firma de inchirieri, sala de jocuri... insa va fi ca o bomba cu ceas. E suficient un singur client nemultumit, ca sa se aprinda fitilul acelei bombe. Just sayin'...

    ---------- Post added 29-12-2012 at 01:30 PM ----------

    Si daca tot se cere un sfat... cred ca in mod legal poti face asa: Nu ceri bani pentru jocuri (ora de jocuri sau cum se procedeaza)... ci practic iti faci un club. Clubul respectiv iti pune la dispozitie metode de "relaxare", printre care si consolele cu jocurile respective. Iar tu taxezi pe "ora de club", si nu pe ora de gaming. In felul acesta, nu cred ca incalci partea cu "unauthorised rental & pay for play". Pentru partea de "unauthorised public performance", well... aici poti face accesul la club pe baza de membership (card de acces or something), si in felul acesta... nu mai e public, ci private. Again... just saying. Aici cred ca te poate ajuta cel mai bine un avocat si un contabil bun. Bafta!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sala Xbox By adrianx in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 66 Last Post: 23-01-2019, 19:21
  2. Sala jocuri console By mihai gru in forum Console Club
    Replies: 73 Last Post: 17-02-2014, 04:29
  3. Replies: 0 Last Post: 20-10-2011, 10:28
  4. Sfaturi despre jocuri, va rog ? By lionx1987 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 25-03-2011, 10:17
  5. Sfaturi jocuri By maniac360 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 16-11-2008, 16:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts