Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 74

Thread: Sala jocuri console

  1. #1 SP
    Junior Member mihai gru's Avatar

    Sala jocuri console

    Salut!sunt nou pe acest forum..
    vroiam sa apelez la cunostintele voastre in domeniu si sa ma sfatuiti cu ceva pareri in legatura cu alegerea unor jocuri

    la inceputul anului 2010 voi deschide in zona titan o sala de jocuri console ps3 si wii
    ce parere aveti despre asta ?

    sala va avea in jur de 6 console ps3 si 2 wii
    pretul unei ore de joc va fi de max 8 ron

    ce jocuri credeti ca ar trebui sa achizitionez ?

    va multumesc anticipat!

    astept pareri si sugestii!

    de ce nu,cine ma ajuta cel mai mult va beneficia de gratuitate la sala:

  2. #2 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    salut si bine ai venit.
    pai ca jocuri trebuie sa te bazezi mai mult pe multiplayer:Killzone 2,FIFA 10, Call of Dutty Modem Warfare 2,Uncharted 2 (vezi jocuri noi)... etc ... cat si pe cele single player.
    te mai poti documneta :
    http://www.consolegames.ro/forum/f9-...0-cluj-napoca/
    si
    http://www.consolegames.ro/forum/f30...-sala-console/
    bafta!

  3. #3 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Nu uita de StreetFighter IV...si de ce nu poate si doua arcade stick-uri pt impatimiti.
    E foarte FUN la dublu.

    Genial daca asa se va intampla.
    Eu locuiesc in acea zona....mai exact pe unde planuiesti sa o deschizi?
    Ma declar client fidel de pe acum.

  4. #4 SP
    Member richardm27's Avatar
    Cred ca va trebui sa te axezi si pe ceva jocuri sportive gen Fifa, PES, NBA, cat si pecateva ce tin prim planul pe racing (NFS Shift, Dirt 1-2, Gran Turismo, etc.) In principiu multiplayerul o sa fie la putere acolo.

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    SF IV nu cred ca e o idee buna. E greu pentru un incepator si ma indoiesc ca toti cei care vor veni la sala sunt experti.
    Cel mai bine ai jocuri de sport: Fifa, NBA, PES, NHL, Wii Sports si jocuri racing care sa aiba split-screen.

  6. #6 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    SF IV nu cred ca e o idee buna. E greu pentru un incepator si ma indoiesc ca toti cei care vor veni la sala sunt experti.
    Cel mai bine ai jocuri de sport: Fifa, NBA, PES, NHL, Wii Sports si jocuri racing care sa aiba split-screen.
    Bun, o sa vin cu discul meu daca e nevoie pan' la urma, sau donez eu o copie a jocului.
    Imi pare rau ca am indraznit sa propun ceva care sa incurajeze comunitatea de fighting games.

  7. #7 SP
    Junior Member ryan09's Avatar
    Sa anunti cand o deschizi, fac o vizita garantat

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by alecs View Post
    Bun, o sa vin cu discul meu daca e nevoie pan' la urma, sau donez eu o copie a jocului.
    Imi pare rau ca am indraznit sa propun ceva care sa incurajeze comunitatea de fighting games.
    N-am zis ca nu merita, doar ca e un joc la care ai nevoie de antrenament si nu este la fel de fun ca Tekken/MK/Soul Calibur care sunt mult mai usoare.

  9. #9 SP
    Junior Member mihai gru's Avatar
    oauuu!!! multumesc mult pentru raspunsuri !!!nu ma asteptam sa ia cineva in seama postul meu...

    multumesc inca o data tuturor pt opinii si sugestii legate de jocuri si de asemenea pt incurajari
    astept in continuare sugestiile voastre despre viitoarea sala !! vreau sa fie exact cum trebuie facuta!

    in legatura cu locatia,nu m am hotarat exact unde...dupa anul nou o sa ma decid.am in vedere cateva spatii dar inca nu m am hotarat
    am zis titan deoarece acolo am copilarit si stiu f bine zona,dar daca o sa mearga bine de ce nu facem una si in alt cartier!
    chiar unde ar fi cel mai bine dupa voi??

    deja se pare ca trebuie sa dau ceva abonamente gratis ca sunteti foarte activimerci inca o data!!

  10. #10 SP
    Member cristian77's Avatar
    Quote Originally Posted by alecs View Post
    Nu uita de StreetFighter IV...si de ce nu poate si doua arcade stick-uri pt impatimiti.
    Mihai,vezi ca asta vine si fuge cu ele pe usa


  11. #11 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Zona Titan este foarte buna si foarte accesibila.
    In primul rand ar trebui sa ai mai multe controlere pt cei care vin cu prieteni ,ceva in genul 1 om-8lei /ora
    2-10lei 3-12 4-14
    Ar trebui sa faci un tarif "all night long"pt cei care vor sa petreaca o seara intreaga.
    Jocuri recomandate:
    wii:
    Rayman -raving rabbidds
    New super mario bros
    Wario-smooth moves
    Mario strikers-charged
    Mario kart

    ps3:
    uncharted 2
    killzone 2
    metal gear solid 4
    fifa 10
    nba 10
    Call of duty modern warfare 2
    inFamous

    Ar fi frumos ca ,ps3-urile sa fie conectate la net

  12. #12 SP
    Junior Member mihai gru's Avatar
    ai perfecta dreptate in legatura cu tarifele!exact asa ma gandeam sa procedez!!de asemenea o sa fac si abonamente cu reduceri semnificative pt cei care isi vor petrece mult timp la sala!
    si binenteles concursuri cu banifacem campionate!!

    dar am o intrebare si stiu c o sa fiu stupid si multi o sa radeti de mine...dar care e treba cu netul..??? daca bag internet putem juca online si cu altii din alte tari??

    merci pt reply uri!!

    ---------- Post added 11-12-2009 at 01:47 PM ----------

    ai perfecta dreptate in legatura cu tarifele!exact asa ma gandeam sa procedez!!de asemenea o sa fac si abonamente cu reduceri semnificative pt cei care isi vor petrece mult timp la sala!
    si binenteles concursuri cu banifacem campionate!!

    dar am o intrebare si stiu c o sa fiu stupid si multi o sa radeti de mine ...dar care e treba cu netul..??? daca bag internet putem juca online si cu altii din alte tari??

    merci pt reply uri!![COLOR="Silver"]

    ---------- Post added 11-12-2009 at 02:02 PM ----------

    ---------- Post added 11-12-2009 at 02:04 PM ----------

    Quote Originally Posted by cristian77 View Post
    Mihai,vezi ca asta vine si fuge cu ele pe usa

    hahaha!!!

    lasa ca le asigur la o firma de asigurari

    pierd ei nu eulol

  13. #13 SP
    Senior Member tray's Avatar
    da,joci online cu oameni din alte tari,si asta poate fi un avantaj , daca vine un client la 3 dimineata si vrea sa se joace multiplayer,cauta pe net si ta-dam

  14. #14 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by mihai gru View Post
    care e treba cu netul..??? daca bag internet putem juca online si cu altii din alte tari??
    Din păcate pentru a te juca online este necesară redirecţionarea unor porturi, nu poţi cu un singur abonament Internet să legi pur şi simplu mai multe console PS3 la router. Doar una din console va putea fi folosită pt. PSN online gaming, restul eventual doar pt. game updates şi PS Store downloads (de ex. demo-uri).

  15. #15 SP
    Junior Member mihai gru's Avatar
    super tare!!!!!

    atunci cu sigurantaaaaa o sa pun si net

    thanks!!

    ---------- Post added 11-12-2009 at 02:13 PM ----------

    hmm deja ma depaseste...

    si nu exista vre-un abonament de internet care sa permita logarea mai multor console in acelasi timp ??

  16. #16 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Cam multi am omis LittleBigPlanet!!!!
    Este uberfun

  17. #17 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by mihai gru View Post
    nu exista vre-un abonament de internet care sa permita logarea mai multor console in acelasi timp ??
    Practic ai nevoie de tot at�tea adrese IP reale c�te console PS3 conectezi. Vorbeşte la RDS şi UPC să vezi dacă oferă un astfel de abonament cu mai multe adrese IP.

  18. #18 SP
    Junior Member mihai gru's Avatar
    da ... asa am sa fac

    cred c o sa se poata,o sa fie mai scump dar se merita!!

    merci !!habar n aveam de asta...

  19. #19 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    N-am zis ca nu merita, doar ca e un joc la care ai nevoie de antrenament si nu este la fel de fun ca Tekken/MK/Soul Calibur care sunt mult mai usoare.
    erik are perfecta dreptate . si eu am fost la sala de gaming din cluj si am zis sa incercam street fighter 4 . da mie si prietenilor mei nu ne-am prea omorat cu el desi adoram fighting game-urile (Soul calibur , MK , tekken , UFC , MK vs DC all of them ) . Eu as sugera niste fighting game-uri destul de usoare si de care a auzit multa lume (Mortal Kombat de exemplu ). De asemenea as sugera cat mai multe shootere si jocuri cu masini care sa aibe split screen . Astea le joc cel mai mult cand vin sau merg la un prieten acasa

  20. #20 SP
    Member slabunator's Avatar
    Sa legi consolele in retea, exista anumite jocuri , de ex modern warfare 2 care pot fii jucate astfel si cred ca vor prinde.

    Ca si jocuri as recomanda urmatoarele

    Street Fighter 4
    Tekken 6
    Mortal Kombat vs DC
    UFC 2009
    Smackdown vs Raw
    Modern Warfare 2
    Resident Evil 5
    Uncharted 2
    FIFA
    PES
    NBA 2K
    Gran Turismo 5P
    Guitar Hero

    Oricum, must have-ul absolut e fifa 10

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Sfaturi Sala Jocuri By andrai886 in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 29-12-2012, 14:27
  2. Sala de console Ps3 Ploiesti - pareri By Burnout in forum Console Club
    Replies: 52 Last Post: 31-08-2010, 16:50
  3. Opinii sala console By Ares in forum Offtopic
    Replies: 19 Last Post: 21-08-2010, 15:32
  4. Intrebare sala console By coeziv in forum Software
    Replies: 28 Last Post: 25-01-2009, 01:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts