Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 26 of 77 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 76 ... LastLast
Results 501 to 520 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #501 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    As zice ca ala e AA sau AA+, in cel mai bun caz.

    Rar mai vezi demouri nowadays. Khan oricum o sa fie geana pe Filelist cand se lanseaza, asteapta varianta GOG, se stie.
    Vezi ca am pregatit 260 lei pentru Cyberpunk. Daca jocul va fi prost, muci, plin de buguri, precum No Man Sky, o sa uit de tot de el si o sa-mi iau altceva de sarbatori , poate editia Mafia Trilogy Definitive Edition (bine ar fi sa nu iau si Mafia 3 inclus) si inca un joc la oferta cu steam wallet. Poate iau mai multe jocuri la oferta de cate 5-10 euro si imi maresc colectia pe Steam.
    N-are sens sa-mi distrug HDD-ul si procesorul cu descarcat un joc prost de 100 gb pe care probabil il voi sterge dupa 1-2 zile din cauza bugurilor.

    Oricum am Deus Ex Human Revolution si Deus Ex Mankind Divided pe steam ca alternative la Cyberpunk pe care le-am luat la oferta asta-vara.
    Nu prea am avut timp sa le joc.
    Eu sper sa nu fie cazul si Cyberpunk sa fie un joc bun la lansare.

    ---------- Post added 28-10-2020 at 20:37 ----------

    Am primit mesaj de la Altex prin mail - comanda mea la Cyberpunk a fost amanata pe 10 decembrie.

    Nu stiu cum sa procedez: sa anulez comanda si sa astept intai pre-recenziile si parerile jurnalistilor sau sa o mentin?
    Jocul e in format fizic pe CD.
    Am de riscat: daca mentin comanda daca jocul va fi prost, nu cred ca-l mai pot returna. Ori foarte greu o sa mai imi pot recupera banii.
    Jurnalistii care ii fac pre-recenzia s-ar putea sa fie din aia amatori , usor de mituit si sa laude jocul ca fiind bun, dar la lansare sa nu fie deloc bun pe placul multora. Nu stiu cand apar pre-recenziile si primele sesiuni de gameplay .......cu o 1 inainte? Cu o saptamana?
    De obicei, nici pre-recenziile si sesiunile walkthrough de dinainte de lansare nu ma pot convinge asupra calitatii unui joc. De multe ori prefer sa achizitionez un joc la mult timp dupa lansare, in functie de cat de frumos "imbatraneste" si daca majoritatea jucatorilor il considera rejucabil pe termen lung.

    Dar daca anulez comanda, si jocul va fi bun, s-ar putea sa pierd ocazia unica de a cumpara jocul in FORMAT FIZIC , pentru ca daca va avea succes si va fi foarte vandut, nu o sa-l mai gasesc nicaieri in format fizic.

  2. #502 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, haideti sa revenim on topic pentru ca nu intereseaza pe nimeni ce faceti voi cu banii si ce jocuri aveti in backlog sau cum le-ati luat.

  3. #503 SP
    Member morphine's Avatar
    Ma indoiesc ca va fi un joc prost.

  4. #504 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Gaming Bolt
    Speaking during a recent conference call, its developers said that they’re aiming for a 90+ Metacritic for Cyberpunk 2077, and ended up delaying the game to ensure that that happens.

    “Regarding Metacritic expectations, […] we believe that the 21 day shift shouldn’t change anything,” said Adam Kicinski, CEO of CDPR. “It just moves sales and we really focus on the long-term perspective in terms of sales. This is secured by quality and nothing else matters, so – having better quality and a better initial reaction to the game always works in favor of sales; that’s why we are delaying.”

    Michal Nowakowski, VP of Business Development, also chimed in, re-iterating that wanting to release a game that hits a 90+ score on Metacritic is one of the primary reasons for the recent delay.

    “When it comes to Metacritic, we continuously aim at a 90+ game, so nothing has changed here; this remains the goal and, as Adam mentioned, this is actually the main reason for postponing the release,” said Nowakowski. “We want to give the game an extra polish; we’d rather be slightly ashamed right now in front of you than be ashamed in front of the players once the game releases.”
    Cyberpunk 2077 Was Delayed Because CDPR Wants the Game to Hit 90+ on Metacritic

  5. #505 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E foarte trist că developerilor a ajuns să le pese de ce spun niste anonimi autoproclamați "critici" pe un site oarecare.

  6. #506 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Asa e... Recenziile din ziua de azi ajuta puțin, ba chiar tendent spre deloc. Tu CDPR dacă știi ca ai un joc bun, îl lansezi și mai faci câte un patch,acum stau sa moara de gat pentru niște numere de la unele publicații aproape paralele cu gaming-ul

  7. #507 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    E foarte trist că developerilor a ajuns să le pese de ce spun niste anonimi autoproclamați "critici" pe un site oarecare.
    Doar ca metracritic e agregator (deci nu e un site oarecare) si are si media userilor (deci nu sunt "critici").

  8. #508 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Un site agregator oarecare, scuza-mi exprimarea incompleta. Media userilor este afisata separat si notata de la 1 la 10. Din moment ce articolul vorbeste de "90+", este evident ca se refere la notele criticilor, care sunt de la 1 la 100. Vezi discreptanta dintre useri si critici la TLOU2, si dupa care dintre cele 2 medii este afisata.


    LE: De fapt ai dreptate. Nu e un agregator oarecare, ci unul care nici macar nu ia in considerare fiecare recenzie in aceeasi masura. Mai mult decat atat, nici macar nu publica greutatea fiecarei edituri in parte, si te poti trezi ca daca 100 de oameni dau nota 2, iar IGN da nota 10, obtii o medie de 9. Exista alternative mai bune precum opencritic. Sau cea mai buna alternativa, sa nu te intereseze ce spun criticii.

  9. #509 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Adam Kiciński said: "We feel — maybe not comfortable, but confident ! " (despre data) (pushsquare.com) Deci sa nu va faceti planuri totusi . Ar trebui ignorati ! Avem altele pana atunci !

  10. #510 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    E foarte trist că developerilor a ajuns să le pese de ce spun niste anonimi autoproclamați "critici" pe un site oarecare.
    Uite ca site-ul ala oarecare unde au scris niste anonimi autoproclamati "critici" a facut de rusine multe companii, pierzand vanzari. Si unele chiar au ajuns in faliment din cauza criticilor autoproclamati.
    Pe buna dreptate in multe cazuri- jocurile care au primit note de 2 si 4 precum Ride to Hell: Retribution si Aliens: Colonial Marines chiar isi meritau tot hate-ul . Doar nu vi se par niste jocuri de nota 10, pe bune!


    Mi se pare oricum ca unii dintre voi aveti o atitudine cam "COMUNISTA". Nu inteleg de ce nu ar putea sa-si dea cu parerea atata vreme cat raspund pentru ce scriu?
    Wake up guys, internetul e spatiu liber, traim intr-o era a libertatii de exprimare.

  11. #511 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Un site agregator oarecare, scuza-mi exprimarea incompleta. Media userilor este afisata separat si notata de la 1 la 10. Din moment ce articolul vorbeste de "90+", este evident ca se refere la notele criticilor, care sunt de la 1 la 100. Vezi discreptanta dintre useri si critici la TLOU2, si dupa care dintre cele 2 medii este afisata.


    LE: De fapt ai dreptate. Nu e un agregator oarecare, ci unul care nici macar nu ia in considerare fiecare recenzie in aceeasi masura. Mai mult decat atat, nici macar nu publica greutatea fiecarei edituri in parte, si te poti trezi ca daca 100 de oameni dau nota 2, iar IGN da nota 10, obtii o medie de 9. Exista alternative mai bune precum opencritic. Sau cea mai buna alternativa, sa nu te intereseze ce spun criticii.
    Sunt acord ca ar trebui sa uite lumea de el total, asa cum e si cu Rotten Tomatoes care fix acelasi lucru il indeplineste, ambele sunt facute prost, ce e relevant e ca inca influenteaza multa lume. Si cand ai ceva ce influenteaza lumea, indiferent ca e prost sau nu, tre' sa-l iei in considerare.

  12. #512 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Desi eu sunt genul care o sa-si cumpere Cyberpunk 2077 indiferent de ce note va primi, o sa vin si eu aici cu o idee legata de metacritic & Co. Uite, eu ma uit la imdb la notele unui film intai, si dupa aceea ii dau o sansa. Desigur, sunt si filme exceptii (ca si la jocuri), dar in general am observat ca sunt cam "on par" cu notele imdb/metacritic... So yeah, ii inteleg pe cei de la CDPR, mai ales daca joburile lor depind de asta. Doar ca daca o mai lungesc odata, s-ar putea sa ia note mai mici din principiu... sa-i scada mai toti reviewerii din start un 10% doar pentru ca e un joc intarziat si asteptarile erau mult mai mari.

  13. #513 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cat timp vor fi note date "pe bune", dupa ce trec cele 48h sau cat e minim, pana sa poti posta un review cu nota, deci oamenii care dau nota vor fi mostly cei care vor si juca jocul, ar trebui sa fie ok.
    Suntem cu totii diferiti si avem gusturi diferite si e normal ca un joc sa nu placa absolut tuturor.

  14. #514 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca jocul va fi la fel de lung ca witcher 3, oricine ii da review mai devreme de 7 zile de la lansare ori nu l-a terminat, ori nu a dormit deloc.

  15. #515 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Daca jocul va fi la fel de lung ca witcher 3, oricine ii da review mai devreme de 7 zile de la lansare ori nu l-a terminat, ori nu a dormit deloc.
    Daca joci vreo 8-10 ore pe zi, il poti termina intr-o saptamana - ma refer la povestea principala fara obiective secundare.

    ---------- Post added 01-11-2020 at 19:29 ----------

    Povestea e chiar mai scurta decat cea din Witcher 3.

  16. #516 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Daca jocul va fi la fel de lung ca witcher 3, oricine ii da review mai devreme de 7 zile de la lansare ori nu l-a terminat, ori nu a dormit deloc.
    Tu crezi ca aia incep review-ul odata cu lansarea? O sa primeasca cod de review cu o saptamana inainte.

  17. #517 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    https://www.ign.com/articles/5-very-...ter-going-gold

    Alte jocuri anuntate ca fiind "gold" care au fost amanate.

  18. #518 SP
    Senior Member Khufu's Avatar

  19. #519 SP
    Manager paul's Avatar
    PS4 box leak:
    - 2 disks
    - 70GB required
    Attached Images Attached Images vjae4b39vmz51.png w1rz2149vmz51.png

  20. #520 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Nu m-am uitat la nici unul dintre astea, dar după fiecare hype-ul era palpabil pe orice rețea de socializare. Deși știu că poate nu mănâncă multe resurse producția unui astfel de clip, aș prefera să nu mai văd nimic despre joc. Mai bine și-ar canaliza toate forțele pt. a termina ce mai au de făcut la ea... am văzut destul marketing și hype în toți anii ăștia. Oricum la cât de mari sunt așteptările din partea unora, precis vor fi dezamăgiți. E ca la reclama cu burgeri din TV, îți arată părțile cele mai bune, dar realitatea o să difere, mai un bug, mai un glitch și toți o să sărim că de ce au tot amânat atât.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 77 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 76 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts