Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 156 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 67 117 ... LastLast
Results 321 to 340 of 3110

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #321 SP
    Member anes's Avatar

  2. #322 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu daca a mai fost... si chiar daca a mai fost pus, frack it! E cel mai bun trailer imo!


  3. #323 SP
    Junior Member BlackS0ull's Avatar
    mda...super tare trailer-ul .... ma bucur ca l-am prins la o mega oferta pe GoG.com (13$) - dar pentru PC. Sper totusi sa imi tina PC-ul jocul ...daca nu...nu e nici o problema il cumparam pe PS4

    Anyway, mi se pare super cool ca vocea imparatului este a lui ‎Charles Dance (Tywin Lannister)

  4. #324 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sper sa fie bun, imersiv si sa aibe o diversitate a questurilor foarte mare, ca m-am saturat de jocurile cu side missions repetitive.

    Grafic...cel putin pe mine, nu ma da pe spate, ba chiar daca ma uit atent la filmulet, ma face sa nu-l mai cumpar. Atentia la detalii este zero (cel putin comparativ cu GTA V), iluminarea este slaba, caracterele par lipsite de viata si majoritatea animatiilor lasa de dorit.

    Sper sa fie genul de joc in care nu conteaza grafica. Acum sa vad pe ce platforma prind un pret mai bun, dar nu cred ca-l iau day one.

    Acum sper sa nu va jignesc cand spun asta si sper sa nu-mi sariti cu totii in cap, cum faceti de obicei. Este parerea mea despre un joc si atat.

  5. #325 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Cumpara bloodborne atunci, e un joc dragut, cu grafica buna si destul de usor la gameplay.

  6. #326 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Razvane, tind sa-ti dau dreptate privind animatiile, iluminarea, caracterele si grafica. Jocul asta a fost amanat netolerabil de mult si deja s-au vazut atatea lucruri despre el, incat de la o zi la alta pare tot mai mediocru si mai banal. Mi-e tare teama ca, asteptarile mele cel putin, vor fi inselate, cand voi vedea la lansarea lui ca nu este cum am sperat sa fie.

  7. #327 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E varianta de Xbox, de aceea pare un downgrade
    Serios acum, mie îmi place ce vad

  8. #328 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Mă, nu vorbește urât...

  9. #329 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Razvane, tind sa-ti dau dreptate privind animatiile, iluminarea, caracterele si grafica. Jocul asta a fost amanat netolerabil de mult si deja s-au vazut atatea lucruri despre el, incat de la o zi la alta pare tot mai mediocru si mai banal. Mi-e tare teama ca, asteptarile mele cel putin, vor fi inselate, cand voi vedea la lansarea lui ca nu este cum am sperat sa fie.

  10. #330 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai oameni buni, despre ce vorbiti voi acolo? The Witcher 3 "banal" si "mediocru"... WTH?!? Sigur v-ati uitat la aceleasi filmulete si trailere? Ati citit aceleasi prezentari, lore si detalii despre joc? Ati setat si voi acolo 1080p? Nu stiu... incep sa ma intreb ce Dzeu s-ar putea mai mult. Mie mi se pare sublim... E un JOC, RPG OPEN WORLD, voi cred ca vreti un FILM... Recomand The Order 1866 pt. asta!

  11. #331 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu m-am obișnuit cu Răzvan, zici ca scrie pt Polygon

  12. #332 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ma, nu e vorba de film sau The Order (pe care inca nu l-am jucat), dar ma uit la GTA V, la Invamous Second Son... Inteleg ca asta e ceva mai complex, fiind un RPG la baza, nu un action adventure cu mici elemente de RPG, dar uita-te mai atent la animatii, la personajele alea de plastic, la texturile de rezolutie mica si la micile detalii care lipsesc (spre exemplu faptul ca nu sare praf si nu raman urme, de la cai)

    Ce v-a luat ochii, probabil, a fost lumina aia galbuie de la soare, dar daca scoateti aia, o sa vedeti si minusuri.

    Normal, nu e vorba doar de grafica, dar arata mult mai bine inainte sa-l amane de 15 ori.

    Oricum, nu mi se pare ok sa ne suparam ca niste copii, pentru ca cineva a zis ceva rau despre ceva ce ne place. D-aia avem acest forum. Sa ne spunem parerea despre anumite lucruri, parerea personala.

  13. #333 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mie nu îmi place vocea personajului principal, parca e Batman-ul lui Nolan, un pic răcit

  14. #334 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Man 1st play it si apoi poti lasa orice parere personala ... Eu sincer chiar nu inteleg ce vreti de la o consola de 400$ Cumpara man un pc de 2000$+ si apoi da Eu chiar nu va inteleg ce asteptari aveti de la x1 si ps4 .Nu compara Infamous 2nd son , Gta v sau the order cu un rpg imens cum va fi jocul asta.Din contra tu esti cel care te porti ca un copil aici si te plangi de orice amanunt.

  15. #335 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ok, sa zicem ca-mi cumpar un PC de 2k$. Arata-mi cateva jocuri care sa merite investitia, ca momentan, cel mai bun joc de PC cred ca o sa fie tot GTA V, jucat de aia 5% care-si permit, in 4K si cu totul la maxim, in rest ceva cu asa o calitate a texturilor si cu o iluminare buna, chiar nu am vazut.

    Deci daca excludem 4K-ul, cu ce ramanem ? La urma urmei, nu cer imposibilul, cat timp s-a mai facut, chiar si daca la o scala mai mica (chiar as fi curios de o comparatie intre marimea hartii lui Witcher 3 si cea din GTA V).

    Si oricum, aici e vorba de jocuri de console si e vorba de jocuri amanate si ras-amanate. Si in mod clar se poate si consolele duc, daca esti in stare sa optimizezi calumea. Si asta chiar cred ca s-a vazut in multe randuri.

    Cat de jucat si abia dupa aia sa spun parerea, pe principiu asta, in primul rand ar trebui sa nu avem topics-uri despre jocuri neaparute, dar cum le avem, asta pica.
    Si maimult decat atat, e normal sa vad pe ce-mi dau banii si e normal sa fiu nemultumit de scaderea calitatii.

    Poate ca sunt hater, sau poate sunt pur si simplu foarte pretentios, ideea este ca pe hartie, jocul pare genial.

  16. #336 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Foarte tari polonezii. Prinde bine putin aer de schimbare printre atatea titluri venite de peste ocean.
    Nu stiu ce aveti voi cu grafica jocului. Mie mi se pare excelenta si transmite perfect atmosfera jocului.
    Prefer stilul asta sumbru si "urat" din The Witcher decat cel stralucitor si gayish din DA:I.
    Am jucat complet doar The Witcher (primul) pentru ca al doilea nu mi-a prea mers pe PC iar consola nu am avut pana de curand.

  17. #337 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Razvan inteleg sa ai o opinie proprie si la fel inteleg si exprimarea libera insa postarile tale de ceva timp sunt sub orice critica. Tu ori vrei sa starnesti cearta in orice thread ori pierzi esenta gamingului. In orice post de al tau pe care il vad trebuie sa scrie si ceva de genul "d.p.d.v. grafic jocul este slab -> jocul este slab" . Dupa cum a spus si Monky , vrei realism uitate la un film, si eu as mai adauga, vrei grafica mai buna cumpara un PC zdravan.

    Incearca sa experimentezi, poate sa fii mai optimist, si vei afla in cele din urma ca grafica este cea mai putin importanta componenta a gamingului, altfel de ce ar avea asa mare succes jocurile indie?

    L.E.: Acuma vad ca ati discutat povestea cu PC-ul .

  18. #338 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Man... serios acum... daca si The Witcher 3 sta prost la grafica... texturi... Atunci serios, recomand sa va jucati pe PC in 4K, 8K, whatever... Eu unul n-am mai vazut asemenea texturi pe caractere cum sunt cele din The Witcher 3 in jocuri (de se vad pana si unde se intretaie zalele de pe armura, arata pielea aceea de la curele de zici ca-ti vine sa o mangai)... Nu exista atentie la detalii? Are you kidding me? S-au chinuit pana si la catarame, la cusaturi, la orice imbinare de texturi. Iar iluminarea mi se pare perfecta... poate chiar prea exagerat de multe umbre (eu unul n-am mai vazut un joc in care absolut fiecare obiect - si vorbim de sute la un moment dat - sa produca umbre asa realiste in realtime, si asta chiar si in lupte, unde de obicei se folosesc diverse tertip-uri pentru a mai mari framerate-ul). Iar la animatie... godamnit cum se misca! Eu initial am crezut ca e la 60FPS... cel putin in lupte ai un feeling ca e engine-ul din Batman pe steroizi.

    Si vorba aceea... cele 15 minute de gamplay cred ca sunt pe Xbox One (desi vad acolo setarile de controller, tare mi-e sa nu fie de fapt pe PC high end dar jucat cu gamepad-ul de Xbox)... Daca e pe Xbox One, e sub 1080p, deci arata si mai bine la concurenta.

    In fine... inteleg ca in ultima vreme esti Gigi Contra... dar daca si asta e joc naspa (asa reiese din ce ai postat pana acum la adresa lui), atunci eu ma las de gaming si ma apuc in pana mea de... agricultura. Si nu, nu vorbesc din ce e pe hartie... ci din toate filmuletele vazute pana acum. Ca poate imi voi schimba parerea dupa ce-l voi juca, asta e altceva. Dar pana acum nu vad in el decat jocul anului.

    Cat despre dimensiuni... hehe. Conform leak-ului initial, numai insula Ard Skellig (o mica parte din joc) are echivalentul a 64Km2. Comparativ, Skyrim avea echivalentul a 22.5Km2. Deci jocul e HUGE! Anyway... haters gonna hate!

    P.S. Nu stiu ce-i cu tine razvanrazy... de cand ti-ai luat PS4 parca nu-ti mai place nimic

  19. #339 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta este primul gameplay trailer (pentru cine nu mai tine minte) si arata cu adevarat genial



    Sper din tot sufletul sa ma insel, pentru ca-l astept de ceva vreme si sper sa pierd ceva timp in el. Mai e putin...

    @MonkY, cred ca e astenia de primavara. Sau PS4

  20. #340 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Neah, astenia de primăvara anului trecut
    @MonkY cineva de la ign stiu ca a spus ca e vorba de xOne, nu mai găsesc postarea, frack

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 156 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 67 117 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts