Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 155 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 115 ... LastLast
Results 281 to 300 of 3100

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #281 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    cand am trecut de la Xbox la PS am crezut ca nu o sa ma pot obisnui cu controllerul de PS si ca cel de Xbox este cel mai tare, acum mi se par acelasi lucru..

    iar jocul asta mai are mult timp de asteptare.. damm , noroc cu BF-urile..

  2. #282 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Felicitari. Eu nu mi-am luat consola ca sa-mi pese de rezolutie ci ca sa ma bucur de jocuri (noi aparitii) ce ruleaza la un framerate stabil.
    Pai si eu mi-am luat consola sa ma bucur jucand un joc bun dar pe langa gameplay apreciez foarte mult intrun joc si art design-ul care conteaza foarte mult si deseori sare in ajutorul gameplay-ului.

    Eh uite, suntem in 2015 si astept de la noua generatie sa ma pot bucura de jocuri in 1080p, sa nu mai vad jocuri pixelate(cine nu obsearva diferenta intro 900p si 1080p e orb), cu un art design finisat.
    Am dat un ban pe consola next gen si dau bani pe jocuri, da, am pretentii !!

  3. #283 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai una e ca ne dorim ca toate jocurile sa ruleze in 4K cu 60 fps si alta e ce avem.

    Si uimitor, dar chiar nu sunt orb, dar efectiv nu vad o diferenta atat de mare, incat sa merite sa ma chinui cu jucaria aia de gamepad de la PS4, cand ma pot juca linistit cu controlleru de Xbox One. Nici nu aduc vorba de faptul ca trebe incarcat din 3 in 3 ore, ca deja devine controller cu cablu, ceea ce chiar nu accept in 2015.

    Daca am avea cu adevarat texturi la o rezolutie muult mai mare si mult mai clare, eventual si iluminare mai realista samd, il luam fara sa clipesc, dar cand jocul va arata absolut identic dpdv al detaliilor (ca restul jocurilor multiplatform ce au rezolutie mai mica pe Xbox One), nu este justificabil.

    Nu stiu sincer cum puteti juca voi, dar eu cand dau de maneta stanga si-mi scapa degetu de pe ea sau apas pe trigger-e si-mi scapa degetu, ma apuca toti dracii si efectiv imi vine sa dau cu el pe geam.

    Si da, exista accesorii care elimina aceste inconveniente, dar de ce sa fiu obligat sa folosesc accesorii pe care sa le platesc (chit ca e 1 ron bucata), cand in tabara cealalta, se poate sa avem un cauciuc potent pe manete si trigger-e pe care le poti apasa fara frica de alunecare.

    Ma jur, cand ma joc Driveclub, mai mult ma chinui sa tin degetu pe trigger-u drept, decat sa tin masina pe drum. Trebe sa-l tin cumva apasat spre interior si trebuie apasat cu o alta intensitate decat pe Xbox One.

  4. #284 SP
    Admin MonkY's Avatar

    The Witcher 3: Wild Hunt

    razvanrazy: eu iti recomand sa te linistesti pentru ca vei ajunge sa fii catalogat ca mine, anti-sony sau mai stiu eu ce. Daca nu vrei sa ai frigiderul plin, nu mai zi nimic de rau de PlayStation... Asta este, cu bune si cu rele. Ai ambele console, deci poti alege ce-ti place mai mult (cateodata ai si avantajul ca gasesti un joc la promotie doar pe una din console si iesi mai ieftin cu jocul dorit). Iti recomand sa pui bani deoparte si pt. WiiU, si o sa fii un gamer fericit. Ontopic insa, The Witcher 3 nu cred ca va ajunge vreodata pe WiU

  5. #285 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Trebuie sa legi doua WiiU in serie ca sa il ruleze

  6. #286 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Tudy, n-as fi asa sigur. La urma urmei WiiU e mai puternic decat PS3 si Xbox 360. Daca un X1 tine in 900p, aproape sigur si WiiU ar fi tinut un 720p (care cu al sau upscaler face minuni). Insa problema aici n-ar fi de putere, cat de faptul ca nu ar merita developmentul. Nu uita ca PS4 = X1 = PC = x86 Architecture pe cand WiiU = Power Architecture...

  7. #287 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai una e ca ne dorim ca toate jocurile sa ruleze in 4K cu 60 fps si alta e ce avem.
    Nimeni nu a vorbit de 4K, asta este ceva intradevar de viitor in lumea consolelor. Dar 1080p? Televizoarele Full HD sunt iesite de foarte multi ani pe piata si chiar sa nu le poti folosi la rezolutia lor maxima cu console iesite de 1 an de zile pe piata?

    Eu unu nu te fac anti-sony precum zice Monky, nu de aia m-am contrazis cu ideile tale si sa sti ca am injurat destul si in fata consolei PS4 cand jucam Unity in 900p(pe care nu l-am luat la lansare din acest motiv)

    Gata cu off topicul, scuze. Stie cineva cum va derula povestea? Este o problema mare daca nu am jucat serile anterioare si nu cunosc de loc universul Witcher?

  8. #288 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nasol daca nu le-ai jucat, erau vreo 4-50 de ore in care te atasai de unele personaje. Eu zic ca ai timp sa le termini pana atunci daca ai un PC si Xbox, sau macar un PC decent. Altfel, arunca un ochi pe wiki de la Witcher, e un wiki dedicat si poti citi povestea, dar ratezi multe zic eu.

  9. #289 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nici nu aduc vorba de faptul ca trebe incarcat din 3 in 3 ore, ca deja devine controller cu cablu, ceea ce chiar nu accept in 2015.

    exagerezi, incarcat tine 8-9 ore lejer , n-am testat doar o data..
    eu inteleg ca-ti cam pare rau ca ti-ai luat si ps4 , nu-i bai , il poti vinde

  10. #290 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Pe laptopul meu nu merge witcher so i am f...

  11. #291 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Cateva sfaturi si observatii bine intentionate pentru colegii de pe forum:

    Srachi, art design-ul unui joc nu o sa se schimbe daca jocul este 900p sau 1080p, cum a zis si Razvanrazy, diferente MARI nu sunt. Consolele next gen nu pot sa tina pasul cu PC-ului, deci daca pentru tine rezolutia are o importanta mare , s-ar putea sa fi ales lozul necastigator. Cred ca orice cumparator care a optat pentru console next gen a realizat in decursul acestui an jumate ca putem pune pofta-n cui cand vine vorba de rezolutii si fluiditatea jocului.

    Razvanrazy, ai dreptate, DS4 este o mizerie dar scriind despre asta de mai multe ori pe mai multe pagini ne ajuta cum? Fiecare are prioritaile sale, daca pe tine te incomodeaza DS4 si nu te deranjeaza 900p atunci nu trebuie sa te justifici sau intrebi daca e bine sau nu ca o sa-l joci pe Xbox. E foarte in regula, pana la urma urmei toti o sa-l jucam cand, unde si pe ce platforma alegem.

    Totusi inteleg diferentele intre console si din aceasta cauza propun creerea unui thread unde asemenea discutii pot avea loc. Nu are rost sa discutati nasolitatea controllerului PS4 pe thread-ul de Witcher 3, nici rezolutia inferioara a anumitor jocuri de Xbox pe vreun thread "verde".

  12. #292 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @Andrew: Ma indoiesc ca primul nu iti merge, iar pentru al doilea iti trebuie doar un Xbox. Gasesti pe la unul-altul sa imprumuti unul, ti-l imprumutam eu cumva daca era cazul.

  13. #293 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Nu merge, am incercat . Poate iau laptopul unui prieten care e avion in vacanta de paste

  14. #294 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Ce configuratie pe laptop de zici ca nu merge?

  15. #295 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Let's get this thread back on topic, shall we?
    https://m.youtube.com/watch?v=GJyKMsCAKB0

  16. #296 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Cateva sfaturi si observatii bine intentionate pentru colegii de pe forum:

    Srachi, art design-ul unui joc nu o sa se schimbe daca jocul este 900p sau 1080p, cum a zis si Razvanrazy, diferente MARI nu sunt. Consolele next gen nu pot sa tina pasul cu PC-ului, deci daca pentru tine rezolutia are o importanta mare , s-ar putea sa fi ales lozul necastigator.
    Art design-ul e acelasi, dar daca e etalat in 1080p arata mult mai finisat. PC? Eu nu nu mai bag bani in PC-uri de gaming niciodata, tot la 2 ani sa-mi sparg portmoneele nu e e obtiune iar libraria de jocuri nu e nici pe arpaope atata de bogata ca si pe console.

    Grafica si rezolutia e un plus pentru mine si trebuie sa ma repet, am avut si am asteptari ca o consola de generatie noua in 2015 sa poata rula in 1080p jocurile.
    Televiozarele Full HD sunt pe piata de foarte mult timp, de ce sa ramana in spate consolele cu atatia ani si sa nu fie azi capabile sa ruleze in rezolutia maxima a televizoarelor care se afla mai in toate casele oamenilor de rand(nu ma refer la ultra hd)

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nasol daca nu le-ai jucat, erau vreo 4-50 de ore in care te atasai de unele personaje. Eu zic ca ai timp sa le termini pana atunci daca ai un PC si Xbox, sau macar un PC decent. Altfel, arunca un ochi pe wiki de la Witcher, e un wiki dedicat si poti citi povestea, dar ratezi multe zic eu.
    Nu am PC de gaming nici Xbox, ramane doar sa citesc, multumesc de rapsuns!

  17. #297 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    am avut si am asteptari ca o consola de generatie noua in 2015 sa poata rula in 1080p jocurile.
    Parerea mea umila e ca trebuie sa corelezi asteptarile cu banii pe care i-ai dat pe hardware-ul respectiv.
    Eu sunt genul care e in stare sa dau 4000 pe o consola. Probabil si tu. Ok, si am fi juat eu si cu tine.
    Puternic si full HD si 4k...si dracu, si lacu...costa.

    Am urmarit si in dunga comparatii (la prieteni, yutobe, etc) intre 900p si 1080p (X1 vs PS4) la diverse jocuri. Prieteni, nu e domne nici o diferenta. Poate o fanta de lumina, o umbra. E prea putin pt a reliefa acest aspect. Pfff, eu am vazut diferente minore intre PC si PS4 la acelas joc. Acolo par sa existe, dar e insuficient pt a scoate asta in evidenta.

    Clar consolele astea noi s-au nascut batrane, dar eu ma indoiesc ca voi nu ati stiut asta.
    Sunt ABSOLUT de acord cu nemultumirile, ca ar trebui sa fie tot la 1080p-60fps, dar cred ca asta ar fi presupus sa coste un 3 mii si ceva..si le-ar mai fi cumparat dracu. Desi cand vad ca unii dau 4000 pe un iPhone... La 1800 cat a fost consola la lansare ar cam trebui sa stii ce urmeaza.

    PS. Intre PS3 si PS4 au iesit nasol rau testele. Veci nu ma mai joc pe PS3.

  18. #298 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Parerea mea umila e ca trebuie sa corelezi asteptarile cu banii pe care i-ai dat pe hardware-ul respectiv.
    Eu sunt genul care e in stare sa dau 4000 pe o consola. Probabil si tu. Ok, si am fi juat eu si cu tine.
    Puternic si full HD si 4k...si dracu, si lacu...costa.

    Am urmarit si in dunga comparatii (la prieteni, yutobe, etc) intre 900p si 1080p (X1 vs PS4) la diverse jocuri. Prieteni, nu e domne nici o diferenta. Poate o fanta de lumina, o umbra.
    Da, as fi dat si mai mult pe consola daca m-ar fi uimit incat sa-mi sara ochii. Daca nu se vede diferenta intre 900p si 1080p inseamna ca nu se vede nici intre 720p si 900p asta insemnand ca 720p vs 1080p egal tot o mama de dumnezeu si hai sa ne intoarcem la PS3 in cazu asta.

    Gata, scuze din nou moderatorilor ca tot am intrat off topic pe aici, am terminat cu discuti inutile, suntem diferiti unul de altul si de aici fiecare cu punctele lui de vedere, cu preferintele si pretentile.

  19. #299 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu sunt multumit de cum se vede ps4 sunt unele jocuri unde raman mirat,de parca in real life arata mai rau..

    http://tacticalol.com/wp-content/upl.../02/T7YI81.jpg

  20. #300 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Publicația germană GameStar a furnizat o listă de informații pe care a reușit să le procure în cadrul unui eveniment preview de 48 de ore fără restricții deschis de CD Projekt Red :

    -Vor exista patru nivele de dificultate, inclusiv „dark” (fără Save și Load). Inamicii vor avea același număr de hitpoints (viață) pe toate nivelele. --Nu există level scalling pentru aceștia.
    -După ce un contract a fost încheiat, puteți negocia pentru o sumă mai mare de bani printr-un minigame.
    -Side Quests sunt foarte bine scrise și în același timp ramificate.
    -Prima hartă a jocului este mai mare decât cea din Skyrim. A doua este asemănătoare iar o selecție de 5-6 locații mai mici este ultima.
    -Reînvierea inamicilor este foarte scăzută sau inexistentă, în funcție de locație.
    -Nu există un sistem de moralitate bun/rău, calea cea mai bună într-un quest nu este evidentă.
    -Există două orașe enorme și alte 25 mai mici, unele de mărimea lui Flotsam din The Witcher 2.
    -Geralt poate jefui, dar această mecanică este simplistă.
    -Secțiunile în care Ciri va fi controlată totalizează 5-10 ore, fiind mai degrabă Action decât RPG.
    -Luptele cu mâinile goale nu mai sunt QTE.
    -Nu există niciun quest „omoară sau adună X număr”
    -Toți NPC sunt unici.
    -Controller este superior controlului cu mouse și tastatură.
    -Barba lui Geralt crește în timp real.
    -Efecte meteo în timp real fascinante.
    -Opțiunea View Distance nu există.
    -Diferențele dintre Ultra și High reprezintă vegetația și personajele.
    -Timpi de încărcare pentru intratul în case au fost eliminați.

    Întreaga listă este disponibilă aici:

    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1014355

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 155 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 115 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts