Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 125 of 185 FirstFirst ... 25 75 115 123 124 125 126 127 135 175 ... LastLast
Results 2,481 to 2,500 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #2481 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    tot RM o sa fie

  2. #2482 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Depinde si cum il joaca Klopp in meciul respectiv. Din ce am observat eu EA incearca sa puna jucatorul IF in pozitia in care a jucat in meciul (meciurile) respective.

  3. #2483 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru97 View Post
    Attachment 218594


    De departe cea mai buna echipa de pana acum. Combinatia de strikeri este absolut senzationala, cea mai buna de pana acum ( am avut Aguero + Suarez; Aguero + Tevez IF etc si nici una nu marca atatea goluri), Lacazette are 10 goluri in 3 meciuri, iar Giroud 9 in 4 ( 2 meciuri Div3 si 2 meci Champions Shield). Lacazette IF e cel mai bun striker care l-am folosit pe FIFA, viteza lui + 4* Skill moves + sutul si lovitura de cap explozive ale lui Giroud fac finalizarea aproape perfecta. Legat de defensiva, l-am avut pe IF Nkoulou si m-a dezamagit, se misca foarte incet si nu era agil deloc.De Costil nici nu mai vorbesc, are prea putin overall pentru cum apara.Inca sunt pe ganduri daca sa il iau pe Digne IF.
    L-am avut eu pe DIGNE IF si isi merita banii .

  4. #2484 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    M-a rugat un prieten bun sa va intreb daca ati putea sa il ajutati cu 10k pe Xbox 360. Raman eu dator pentru cand imi iau jocul.

  5. #2485 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Aveti idee cum se face matchmaking-ul? Dupa meciuri jucate / level sau dupa divizie?

    Dupa o retrogradare la limita, in care Cech-ul din echipa adversa a facut minuni si mi-a mancat zilele, am hotarat sa-l iau si eu, in locul lui De Gea. A urmat un sezon cu 5-0-0. Parca s-a ridicat blestemul, sezonul trecut am avut 2-1-7.... D-asta intreb de nivelul adversarilor.

  6. #2486 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Primul criteriu e data crearii clubului. Eu nu-mi aduc aminte sa fi jucat in online seasons vreun meci contra unui adversar care sa fi avut clubul creat in alta luna decat Decembrie 2013 (cand e creat si al meu).

  7. #2487 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    Cech mi se pare foarte bun anul asta..dupa Neuer cred ca e cel mai bun..Si Casillas e excelent, doar ca e mic de inaltime si nu prea le are cu iesirile pe centrari..

  8. #2488 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    my team
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1397037148432.jpg

  9. #2489 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    inca nu joaca nimeni pe xbox one? sa am si eu cu cine sa joc online single match...un wager ceva..sa mai scap de jucatori

  10. #2490 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Nani on fifa 14@ xbox:


    Nasri on fifa 14 @ xbox:


    Pareri ?

  11. #2491 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Era pacat ca intr-o seara asa de frumoasa pentru fotbalul german sa nu-mi fac o bucurie si in echipa mea de Bundesliga

    Deosebit de dulce a fost faptul ca banii pe care reusisem sa-i strang erau cam pe-acolo, nu mai puteam licita prea mult.
    Attached Images Attached Images neuer.jpg

  12. #2492 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    si eu l-as vrea, dar am portofelul gol

  13. #2493 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Ce sa-ti fac daca tii doua echipe, de unde coins pentru amandoua?

    Bine, oricum depinde si cum stai cu transfer profit-ul, ca daca banii din joc sunt baza va fi cam greu. Sincer nici mie nu mi-a fost usor sa rezist tentatiilor, imi propusesem sa-l iau de cand a iesit TOTY, dar cand am avut vreo 500kk stransi gramada l-am lgasit pe Robben cu 270k si era de nerefuzat, pe urma a venit al doilea market crash si am facut echipa aia de Ligue 1, pe urma am vandut-o si aveam vreo 600k dar l-am gasit pe Lahm TOTY ieftin si tot asa

    Una peste alta, cred ca echipa pe care mi-am facut-o arunca o lumina noua asupra teoriilor pe care le faceau adibose&co asupra modului in care se fac coins in FIFA 14 . Nu mai stiu cine imi "demonstra"cu maxima convingere ca pe tableta e alt joc si ca pe consola nu merge cu trade, dar mi-e lene sa iau topicul la rasfoit acum

  14. #2494 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    da si tu un share la echipa.

  15. #2495 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    prietene ia la rasfoit daca nu te ajuta memoria, nu iti demonstram cum se fac coins in fifa, intreba omul ala cum poate sa faca bani, iar eu ii spusem ca in afara de market se pot face bani si jucand, pana la urma de asta imi cumpar jocul, sa-l joc nu sa stau pe market!
    Ce-ti spuneam eu atunci legat de "demonstratie" era faptul ca tu jucai pe un telefon mobil iar noi restul pe console, si-ti spuneam ca diferenta este de la cer la pamant! ceea ce tu contestai! (si da ma refeream la gameplay nu la facut coins)
    Daca marketul este similar, indiferent de platforma se pot face coins aproape la fel! dar nu compara gameplay-ul
    intelegi mataluta?

  16. #2496 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    da si tu un share la echipa.

    Iti fac o poza de pe televizor diseara cand ajung acasa, daca nu ma crezi

    Nu i-am dat nici pe Lahm TOTY, nici pe Robben si nici macar pe Alaba IF


    Quote Originally Posted by adibose View Post
    prietene ia la rasfoit daca nu te ajuta memoria, nu iti demonstram cum se fac coins in fifa, intreba omul ala cum poate sa faca bani, iar eu ii spusem ca in afara de market se pot face bani si jucand, pana la urma de asta imi cumpar jocul, sa-l joc nu sa stau pe market!
    Ce-ti spuneam eu atunci legat de "demonstratie" era faptul ca tu jucai pe un telefon mobil iar noi restul pe console, si-ti spuneam ca diferenta este de la cer la pamant! ceea ce tu contestai! (si da ma refeream la gameplay nu la facut coins)
    Daca marketul este similar, indiferent de platforma se pot face coins aproape la fel! dar nu compara gameplay-ul
    intelegi mataluta?
    A. Formula de adresare "prietene" o fi cool printre blocuri. Intre oamenii civilizati e pura mitocanie si se taxeaza ca atare. Iti recomand calduros s-o scoti din vocabular.

    B. Discutia cu diferentele intre gameplay-ul din meciuri intre versiunea pe consola si cea pe tableta/mobil era cu totul alta. Eu ma refer la discutia "bani din trade" vs "bani din meciuri". Daca ai uitat-o subit, nu-i nimic, te ajut eu:
    Attached Images Attached Images adibose-1.jpg adibose-2.jpg

  17. #2497 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Merita Yaya Toure ST?

  18. #2498 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Discutia asta cu "banii din meciuri" vs "bani din trade" am tinut-o minte foarte bine, pur si simplu pentru ca "sfatul" asta referitor la jucatul cu echipa din starter pack mi s-a parut a fi deosebit de aberant. Am si explicat atunci de ce, din pacate unele posturi au fost sterse, dar capodopera asta cu "joci 45 de meciuri cu echipa de bronze" a ramas



    Quote Originally Posted by Alexandru97 View Post
    Merita Yaya Toure ST?
    Are shooting 74 si 71 la finishing...

    Eu il jucam pe tableta ST pe KP Boateng IF, care are 82 shooting si 79 finishing si era foarte bun, dar distanta la acesti parametri mi se pare mare fata de Y Toure.

    In rest, la cap cred ca faci treaba si cu Yaya Toure, mie imi mergea bine cu Boateng care are (IF-ul ma refer) 85 heading, 80 heading accuracy, 99 stamina, 91 strenght, 96 aggression si 80 positioning. Iar la capitolele astea sunt destul de similari (Boateng ii dadea la o parte pe adversari ca pe popice).

  19. #2499 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    bunga, un share din aplicatie web sau de pe ea companion..nu e de crezut, e vorba ca vreau sa vad cum arata echipa cu cei de sus..

    ---------- Post added 10-04-2014 at 13:33 ----------

    si legat de faptul ca tin doua echipe...le tin pt ca trebuie sa am 2 echipe echilibrate..cu una joc in timp pe cealalta o odihnesc, sa nu bag coins in fitness cards

  20. #2500 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Prietene nu am uitat nimic si nu ai facut decat sa-mi pui niste screen-uri care confirma din nou ceea ce scriam mai sus, ii explicam unui coleg de forum ca se pot face bani si jucand nu numai trading! La fel si tie iti spuneam ca raman cu bani dupa ce administrez contractele...hai ca nu-i greu nu?
    Ori nu citim acelasi lucru ori intelegem lucrurile diferit, ma refeream strict la mine, ca am incercat sa fac bani din trading cumparand ieftin si revanzand scump, si nu mergea, la mine nu mergea pt ca nu aveam timp de scotocit piata.

    Nu am abilitati desavarsite de trader, recunosc ca la timpul pe care il am mai mult de 20k profit intr-o zi nu pot face, pt ca nu am timp pur si simplu de bidat si asteptat sa se scurga minutele...mai ales in conditiile in care search engine-ul e praf. Cu toate astea relaxarea mea o reprezinta jocul in sine nu trading-ul. Seara vreau sa joc 1-2 ore nu sa fac trading!

    Mai are rost sa spun ca in UT iti iei bataie grav si in mod repetat de la echipe cu rating de 78-80? tu avand 84? jucatori cu 2 clase peste adversar? si nu poti face nimic! ca FIFA te joaca din handicap?

    Deja nu mai vad rostul sa ma agit sa pierd vremea pe market sa produc coins pt jucatori de valoare mare cand dau de unul cu Messi, Ronaldo, Neymar TOTI IN ACEEASI echipa!...si alte bazaconii iar eu il snopesc la propriu cu echipa mea de rating 83? Cum vine asta? si nu mi s-a intamplat o singura data..si de foarte multe ori.

    Pana la urma ce rost au echipele super puternice? ca oricum tot dracul ala e!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 125 of 185 FirstFirst ... 25 75 115 123 124 125 126 127 135 175 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts