Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 20 FirstFirst ... 10 18 19 20
Results 381 to 393 of 393

Thread: Black Friday 2013

  1. #381 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  2. #382 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Cateva articole si aici la noi:

    Noutati

  3. #383 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar

  4. #384 SP
    Junior Member Laura's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    In caz ca nu v-ati luat inca PS3, si nu ati rasfoit oferta Altex... aveti consola + 2 gamepads la 599,90 RON

    Foarte tare! Hai sa va explic ceva: nu a fost valabila oferta, a fost o eroare din sistemul lor! Consola vine doar cu un controller! Am achizitionat vineri, 22 noiembrie, la ora 7:30, din magazinul Altex CoraII Constanta, consola Sony Playstation 3 din oferta postata de Dvs., pe baza unui voucher prin intermediul caruia trebuia sa ridic produsul pe 2 decembrie.

    Le-am transmis apoi un e-mail prin care intrebam daca exista un interval orar in care trebuie sa ridic produsul, pentru ca sunt si eu la serviciu si nu pot pleca asa, cand vreau eu, si mi-au comunicat ca nu, ca pot merge oricand in intervalul 09:00 - 22:00. Ei bine, luni, pe 2 decembrie, la ora 12:00, m-am prezentat in magazin, unde unul dintre angajati, care nu avea habar de absolut nimic, nici macar ca trebuie sa ajunga vreo consola (citez: "Habar n-am despre ce e vorba"), ceea ce, evident, avand in vedere ca traim si in aceasta mirobolanta societate care se bazeaza pe inselaciune si furt, m-a speriat. Pana la urma, eu aveam factura si bonul fiscal, care puteau atesta foarte simplu faptul ca am si ridicat produsul. Singura dovada a faptului ca nu il ridicasem era voucher-ul pe care se specifica acest lucru, dar acela, fiind foarte prost printat, fara vreun antet sau o semnatura si o stampila, nu ar fi ridicat probleme foarte mari daca as fi vrut sa mi-l autoemit.

    Ca sa augmenteze socul initial, atat angajatul din magazin, cat si cineva din cadrul departamentului Relatii Clienti, mi-au comunicat ca aceasta consola vine cu un singur controller. Au zis ca, daca am probleme, sa trimit un e-mail, ca imi raspund ei pe joi-vineri si sa nu ridic consola pana atunci.

    Eu am trimis mail-ul ala si am sunat, totusi, si la OPC, iar cei de acolo mi-au recomandat sa ridic produsul de indata ce il au si sa merg la ei cu tot ce aveam (factura, voucher de ridicare a produsului, oferta luata fizic de la ei din magazin cu consola din imaginea de mai sus si produsul), ca sa constate ca e neconform. Asa ca am sunat din nou la Altex si le-am spus ca voi ridica produsul pentru ca asa mi-au recomandat cei de la OPC si ca pot sa ignore e-mail-ul anterior. Cel care imi raspunsese mi-a spus atat de repede "Revin cu un telefon in cateva minute, la revedere!" incat nu am avut timp sa ma dezmeticesc si sa ii raspund, ca mi-a si inchis in nas. Dupa FIX 2 minute, m-au sunat ca sa imi comunice ca imi trimit acasa si al doilea controller, iar a doua zi - adica dupa 20 de ore - am si primit controller-ul acasa. Si iata ca acum am controller si n-am consola, caci, astazi, 4 decembrie, inca astept sa ma sune ca sa merg sa imi ridic consola.

    Concluzii:
    1. Ca la noi, la nimeni!
    2. Feriti-va de Altex si Media Galaxy, ca sa nu platiti pentru erorile angajatilor lor.
    3. Daca munciti si chiar va doare sufletul si de ultimul banut pe care il cheltuiti, cum este si cazul meu, consultati forumurile inainte de a achizitiona ceva ce are o valoare destul de maricica, fiindca eu, daca as fi citit parerile clientilor Altex, cred ca m-as fi lecuit si as mai fi pus ban la ban pana cand mi-as fi putut lua din alta parte, chiar si fara de mirificul Black Friday.

  5. #385 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Te felicit pt ca ai apelat la OPC, mulţi sunt prea comozi in tara asta, de aceea ne tratează unii in halul asta

  6. #386 SP
    Member eastbason's Avatar
    Si eu astept de la MediaGalaxy acelasi produs. Stau si mut dintr-o parte in alta voucher-ul ala ca si asa nu`mi foloseste la nimic.
    O sa incerc sa`l pun langa tv...poate reusesc sa ma joc ceva .
    In fiecare zi ce trece dupa data de 2.12 sunt sunat si mi se comunica respectuos ca iar sunt intarzieri!
    Sa vedem ce o sa fie pana la urma...

  7. #387 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Eu mi-am primit consola pe 2 Decembrie, am ridicat-o personal din magazin. (Ploiesti)

  8. #388 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Eu am prins una din ofertele celor de la dol, comanda a fost confirmata. Dupa doua zile am primit un mail in care isi cereau scuze pentru nelivrarea produsului dar urmeaza sa il primesc intr-un interval de maxim 5 zile lucratoare.

    Luni, primesc un mail standard, scris probabil pentru o multime de clienti care suna asa"Din cauza unor probleme operationale, comanda dumneavoastra va fi livrata partial sau anulata. In dorinta de a ne revansa pentru inconvenientul creat va oferim o reducere de 20% la orice comanda lansata in perioada 1-31 decembrie".
    Verific pe pagina de comenzi, statusul s-a schimbat de la "confirmat" in "ok furnizor".
    Raspuns la mail, dau paste raspunsului si celor de la sesizari dar nu se deranjeaza nimeni sa imi dea un reply. A doua zi dimineata, probabil deranjati de faptul ca nu m-am multumit cu acel 20%, primesc un update in legatura cu comanda. Noul status - comanda anulata.

    Produsul respectiv era o tastatura, redusa 60%. Chestia e ca eu am renuntat la achizitionarea altei tastaturi de la concurenta, tocmai pentru ca ma bazam pe cei de la dol si pe faptul ca aveam comanda confirmata.

    Azi le-am dat un mail in care le-am explicat ca daca nu rezolvam amiabil zilele urmatoare, voi depune reclamatie la ANPC.

    Am vazut ca cei de la dol au avut niste oferte foarte bune, dar la cum a decurs comanda mea, ma cam indoiesc ca ar fi reale. A primit cineva vreun produs aflat la mega-reducerea de black friday de la dol.ro? Wii, ps vita, tastatura?
    Ori au fost o gramada de reduceri fictive, ori unii angajati si-au pastrat anumite produse, ori ambele.

    Astept pana vineri, dupa care voi depune reclamatie la ANPC. Oameni lipsiti de orice urma de bun simt!

  9. #389 SP
    Member Clau23's Avatar
    Eu am comandat un vita de la ei si totul a fost ok .

  10. #390 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sorry pt. ce-ai patit AngelOfPain... e tipic romanesc. Cat despre console, da, sunt multi care au primit consolele comandate (eu stiu cel putin o duzina).

  11. #391 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vedeti ca emag are Crazy Christmas Weekend. La unele produse au reduceri interesante (de exp. la ASUS RT-N56U Black Diamond Dual-Band Wireless-N600 Gigabit Router, support USB Storage, Print and Media Server, IEEE 802.11a/b/g/n are reducere 40%).

    Mai multe gasiti pe eMAG Newsletter.

  12. #392 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Multumim pentru informare, MonkY.

  13. #393 SP
    Member colossus's Avatar
    Si uite ca a venit si " Black Friday de primavara" : http://us3.campaign-archive1.com/?u=...d&e=e212e6a9f5

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 20 FirstFirst ... 10 18 19 20

Similar Threads

  1. Black Friday 2014 By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 610 Last Post: 05-12-2014, 23:53
  2. Replies: 0 Last Post: 20-07-2013, 09:07
  3. Obiective pt Black Friday By calin_kalf in forum Foto & Video
    Replies: 13 Last Post: 22-11-2012, 15:11

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts