Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 24 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast
Results 101 to 120 of 465

Thread: Mafia 3

  1. #101 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Spunea cineva mai sus ca seamana cu GTA in sensul ca e comercial si fara suflet, motiv pentru care "m-am atacat", ca orice fanboy veritabil.
    Acum lasand gluma deoparte, mie mi se pare ca e foarte diminuat feeling-ul conferit de jocurile precedente. Da, orasul - cladiri, masini, strazi - aduce a Mafia, dar shooting-ul pare oribil, total lipsit de farmec si parca din alt film. Daca intr-adevar copiaza GTA, o face foarte prost.

    Acuma, sa vedem... Chiar imi doresc din suflet sa fie un joc tare, mai ales din moment ce iese o data la o generatie.

  2. #102 SP
    Member flames95's Avatar
    +new orleans
    +muzica
    +mlastina (ma astept la ceva misiuni clasice sa ne prezinte realitatea cruda )
    +Vito


    -fizica
    -orasul fara viata ,pustiu
    -designul monoton
    -sudistii
    -gta

    Pana acum am ramas dezamagit dar astept mai multe informatii legate de gameplay si de poveste

  3. #103 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Nu sunt rasist in general, insa negrii nu sunt mafioti. Asta nu e MAFIA, sa ma lase cu sudistii si negrii si restu prostiilor, sa faca o poveste cu adevaratii mafioti, italieni emigrati in America, sau de ce nu chiar si acolo in tara lor mama ITALIA si o sa fiu interesat din nou de seria asta. Pana atunci asta e un alt joc open world cu "gangsta" si police gen GTA, etc.

  4. #104 SP
    Member flames95's Avatar

  5. #105 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Nu sunt rasist in general, insa negrii nu sunt mafioti. Asta nu e MAFIA, sa ma lase cu sudistii si negrii si restu prostiilor, sa faca o poveste cu adevaratii mafioti, italieni emigrati in America, sau de ce nu chiar si acolo in tara lor mama ITALIA si o sa fiu interesat din nou de seria asta. Pana atunci asta e un alt joc open world cu "gangsta" si police gen GTA, etc.

    "adevaratii mafioti", nu sunt neaparat italieni emigrati in America. daca vorbim exclusiv despre cei care aveau voie sa adere la organizatia careia i-a pus bazele Lucky Luciano, atunci da, acestia putea fi doar oameni cu radacini exclusive in Italia. dar cele mai importante organizatii mafiote inclusiv ceea ce este cunoscut ca si Mafia in statele unite au avut la baza pe langa sicilieni (Charlie Luciano, Frank Costello, Vito Genovesse) si evrei (Meyer Lansky, Bugsy Siegel, Arnold Rothstein, Mickey Coehn) si irlandezi (Dean O'Banion, Bugs Moran, Enoch Johnson, Jimmy Burke si Henry Hill, ultimii doi stand la baza povestii din Goodfellas).


    "gangsta" e un curent rap aparut in anii 80. nu cred ca are vreo importanta ce nationalitate au personajele principale, povestea poate fi la fel de buna atat timp cat se petrece in mediul adecvat pentru un joc care se cheama Mafia (1,2 sau 3).

  6. #106 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce vorbești băi băiete acolo

  7. #107 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    ma temeam ca o sa zic ceva rau de mafia 3 si o sa-mi sariti toti in cap

    deci , nu stiu ce sa zic , poate ca o sa fie un joc ok , dar n-are treaba cu seria 2K mafia ( defapt primul a fost facut Illusion Softworks ?! )

  8. #108 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    @raducucosmin: nu ai inteles ideea, eu am fost cat se poate de direct, deci nu stiu cum nu te-ai prins. Povestea jocului nu are nici un sens pt mine atata timp cat mafiotul principal al jocului e un negru si actiunea se intampla in sudul Americi sau unde naiba se intampla. Al 3-lea joc s-a indepartat total de ideile si atmosfera primului joc din serie care a fost atat de iubit de toata lumea ce l-a jucat printre care ma numar si eu, terminindul de vreo 5 ori cred.

  9. #109 SP
    Member flames95's Avatar
    Mafia 3 - a heady mix of violence, ’60s rock, and feeding foes to the ’gators | GamesRadar
    Personal astept sa vad mai multe din joc sunt incantat de oras si de muzica aleasa insa astept mai multe informatii legate de gameplay ,de story si de side events.
    Din pacate jocul si-a pierdut identitatea nu cred ca va mai fi un joc cum a fost primul,insa poate nici unul rau !
    Ps: Ma bucur cand am ocazia sa vad un oras nou transpus intr-un joc sunt deja plictisit de New York , LA,Boston.......
    Poate apare si Giovanni Becali cu replica celebra : "Asta inseamna sa fii mafiot "

  10. #110 SP
    Junior Member bogdanopolis's Avatar
    Cred ca daca cineva ar fi aratat imaginile cu gameplay din Mafia III si nu ar fi spus numele jocului si ne-ar fi pus sa gihicim, cred ca majoritatea am fi rasspus ca este un nou GTA. Mie personal asa imi creeaza impresia si nu imi inspira nici un aer de Mafia acest joc din pacate... Mi se pare GTA:MAFIA mai degraba ... Sper sa ne inselam totii.

  11. #111 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu mi-a adus aminte deloc de GTA, cu nimic. Rockstar face alt fel de trailere si nu se bazeaza atat de mult pe poveste in trailere. E putin mai Hollywood trailerul, dar eu inca sunt increzator ca va iesi ce trebuie.

  12. #112 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by bogdanopolis View Post
    Cred ca daca cineva ar fi aratat imaginile cu gameplay din Mafia III si nu ar fi spus numele jocului si ne-ar fi pus sa gihicim, cred ca majoritatea am fi rasspus ca este un nou GTA. Mie personal asa imi creeaza impresia si nu imi inspira nici un aer de Mafia acest joc din pacate... Mi se pare GTA:MAFIA mai degraba ... Sper sa ne inselam totii.
    Crezi ca daca Mafia 3 ar avea ceva de pierdut daca ar fi la fel de complex si ar avea la fel de multe activitati/misiuni secondare precum Gta5?

  13. #113 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu cred ca e vorba de activitati sau misiuni, ci de atmosfera. Mafia 3 s-a indepartat de reteta primelor doua...

  14. #114 SP
    Member enemigo's Avatar
    Asta e rau? O schimbare totala e buna din cand in cand. Eu unu as fi fost destul de plictisit daca aveam parte de acelasi stil doar cu accente englezo italiene si cartiere gen little italy. Un pic de hollywood action nu strica, spice things up a bit. Less yada yada, more bang bang!

  15. #115 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    macar avem parte de noutati.. dar in acelasi timp suspinam dupa asa ceva



    +




    dar cine stie, cum nu avem asteptari prea mari in acest moment de la M3 , s-ar putea sa ne uimim dupa ce-l terminam

  16. #116 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    GTA V nu are nici un Dumnezeu... MAFIA 3 pare peste GTA V. Sleeping Dogs a avut o poveste mai buna decat GTA V.

    Oricum multi cred ca sunt rude cu Nostradamus ca prea multe aspecte scoase dintr-un trailer CGI si un gameplay care va suferi multe schimbari pana la partea finala cum se intampla de obicei.

  17. #117 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    mie oricum imi place din ce am vazut , jocul s-a dus spre SD si GTA V , care-s misto ...daca iesea un nou GTA erati incantati

    daca reusesc sa aduca din atmosfera celor doua(mafia) atunci este perfect , dar nu prea ai cum amesteci anii 60 cu cei din 40-50 , altfel era muzica si atmosfera , cert e ca s-ar putea sa va/ne bucuram

  18. #118 SP
    Member flames95's Avatar
    Asa vad eu Mafia 3 (o confruntare intre antierou si fortele de ordine )

  19. #119 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    exact, negrii sunt pt GTA , nu pt mafia...saracii abia ce au scapat de scalvagism aproape de 1900 (parca odata cu razboiul civil american) ,dar s-au trezit mafioti


  20. #120 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Am observat ca sunt deja doua tabere privind jocul asta. Ori nu vrei negrii in Mafia, ori esti rasist ca nu vrei negrii in Mafia.

    Parerea mea e ca au facut bine ca au scuturat formula un pic. Chiar daca Mafia 2 a fost bun, open worldul a fost absolut degeaba.
    Totul tine de cum trateaza astia temele rasismului si al mafiei anilor 70 care nu mai e asa romanticizata ca erele precedente. Pe langa asta New Orleans mi se pare blana ca locatie, mai ales ca muzica.. Jazz oameni buni.
    Cred ca e din cauza varstei dar cand vad cum va dati toti cu presupusul pana ca jocul sa fie lansat, ma ia cu rusine ca sunt gamer si bagat in aceeasi oala.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 24 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia II By killlemalll3 in forum Console Club
    Replies: 1158 Last Post: 23-05-2020, 03:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts