Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 273 of 386 FirstFirst ... 173 223 263 271 272 273 274 275 283 323 373 ... LastLast
Results 5,441 to 5,460 of 7702

Thread: Ultimate Team (Fifa 15)

  1. #5441 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by Cgx View Post
    ba da tie iti place s ate contrazici aiurea - vrei un dialog sau nu ai cu cine sa te certi ? eu vorbesc ca intalnesti in multe faze ale jocului confruntari cu jucatori foarte rapizi si mobili .

    iar tancurile mari si imobile sunt efectiv degeaba .. ai vazut aseara ce i a facut aguero lu pique ? praf l a facut la toate fazele . ca e mare si lent .. busques si khedira sunt de teapa lui . mari si lenti , cu un atacant sau mijlocas rapid ii faci praf .

    complet in BBVA - Modric - nici nu ai alta optiune , are fuga pt ca e mic plus agilitate , are si sut bun si defending ..ce mai un mijlocas complet doar are 87

    tu te contrazici, aguero a avut treaba cu pique, deci un st cu un cb, nu cu un cdm. modric are defending slab, are doar 69 la marcaj, 73 alunecare si 75 la deposedare, 79 acceleratie si doar 74 viteza. Nu se poate tine niciodata modric dupa aguero sau neymar, neymar joaca in banda, deci un cdm nu are ce cauta dupa neymar, la fel cum nu are ce cauta dupa un st cum e aguero. modric are 87 deoarece are passing-ul si dribbling-ul foarte bune.

  2. #5442 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    pai am si zis ca e parerea mea , ce mi se pare mie si sustin , e viabil Perez e ok , dar nu se compara cu Modric nu trebuie sa fie valabila parerea la toti , dar aia cu : daca e lent fugi cu lateralii dupa el mi s a parut din alt context .

    hai sa lasam discutiile astea siiiii .. care aveti twiter cu TOTW ceva nu tineti pt voi

  3. #5443 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    tu ce vrei sa spui, ca modric e mai rapid decat perez?

  4. #5444 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    eu spun ca e cu mult mai rapid dar te rog cumpara.i pe amandoi si accelereaza cu mingea la picior si zi-mi tu ce ai vazut ,

    pt ca pac -ul e compus din : spint speed si acceleratie . modric are 74 , perez are 77 sprint ( doar sprintul conteaza in fifa 15) .

    iar cum in fifa 15 jucatorii micutzi chiar cu sprint speed pe foaie mic sunt mai rapizi decat unii cu sprint speed mare dar masivi , o sa observi singur ca modric este mult mai rapid in fifa 15 decat perez , indiferent de cifrele de pe hartie .

    asa face scriptul fifa , ca jucatorii mici de inaltime sau subtiri , sunt mult mai rapizi si agili . don t blame me

  5. #5445 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    perez up are 78 sprint speed. acceleratia inseamna timpul in care atingi sprintul maxim. perez up are acceleratia 82, iar modric are 79.

    perez e mai "masiv" cu doar 3 cm decat modric.

  6. #5446 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    eu iti spun ca in fifa e mai ok modric e parerea mea rapid agil ball control etc , ia probeaza si zi-mi dupa aia cu fuga ce ai observat

    m-a dat peste cap TOTW revin

    Serverele va merg ? toata ziua au mers in ultimul hal serverele - va fac si voua figuri ?

  7. #5447 SP
    Junior Member Sebastiano's Avatar
    TIF Robben dupa ce am fost suparat ca nu mi-a picat Messi la totw 23. Good things come to those who wait .
    Attached Images Attached Images 10404277_791971494224059_8462774907287612248_n.jpg

  8. #5448 SP
    Member Melo's Avatar
    Enzo Perez are 1.77 si Modric 1.74, extrem de inalt Perez asta. Probabil confunzi jucatorii. Si nu stiu cine te-a mintit pe tine ca doar sprintul conteaza la un CDM. Conteaza foarte mult si forta si jocul de cap, capitole la care Modric sta slab, nici Perez nu exceleaza la jocul de cap, dar ca forta e mult peste Modric. Modric mi se pare unul dintre cei mai buni CM din La Liga; dar ca CDM, mai greu.

  9. #5449 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    Asa baieti )

    silva 90 lm
    Attached Images Attached Images 11005936_897628180271888_436214827_n-02.jpg

  10. #5450 SP
    Member namename's Avatar
    Vrea careva sa incerce sa jucam coop. N-am mai jucat pana acuma

  11. #5451 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    Quote Originally Posted by Cgx View Post
    ce e peste 70 la def e ok , e mijlocas defensiv , nu fundas central . ramires are si el 79 si cred ca e cel mai bun din joc .

    problema e ca poti sa ajungi jucatorul care fuge sa deposedezi cu ceilalti poti sa ai 200 defending .. daca sunt lenti si imobili cum alergi dupa neymar sau aguero cu ei ? vaslesti dupa ei ? )

    nu te uita la pac , perez e inalt si modric micutz .

    un jucator inalt cu 90 alearga in fifa 15 cat unul cu 80 dar mai mic .

    poti sa ii iei in aceeasi echipa sa faci proba .

    de fapt la pac se pune DOAR sprint speed , modric 74 perez 77 . dar cum ziceam mai sus - in realitate fiind mai mic - modric fuge de vreo 87 in comparatie cu perez .

    nu am facut eu jocul - eu doar iti spun ce observ .
    Eu stiam ca pace-ul este media dintre acceleration si sprint speed. Nu doar sprint speed.

  12. #5452 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    nu mai conteaza ca a picat Silva ))

    sa faca bors cu perez al lor ca a picat Silva TIF )

    serios acum corect - dar conteaza doar sprint speed adica doi jucatori de 80 pace , daca unul are 70 sprint si al doilea are 90 . si primul acceleratia 90 si al doilea aceleratia 70 .

    clar cel cu sprint speedul de 90 va fi racheta fatza de ala de 70 desi pe cartonas la amandoi arata 80 pace .

    la fel conteaza mobilitatea inaltimea si greutatea cred , Welbeck cu pace 85 e de doua ori mai rapid ca Sturridge cu pace 89 , si mai rapid si mai agil si mai tot ce vrei tu .

    asta le explic si la perez , ca desi pe hartie ei vad o chestie , in realitate la standing tackle e 75 cu 77 , adica deposedeaza la fel , iar la sprint desi e 74 cu 77 , modrici fuge mult mai rapid ca e mai putin masiv - nu stiu daca e de la inaltime sau greutate ca nu am parametrii EA .

    iar pe creatie sau recuperare cu modrici ai 92 ball control fata de 82 .. iar la mobilitate cand te intorci cu modrici sa fugi dupa atacant ai agilitate si balance imens , iar perez se intoarce greu ca trenul

    dar nu stau de polemici cu oameni nepregatiti sa fie pe treaba lor CA A CAZUT SILVA TIF

  13. #5453 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Quote Originally Posted by Cgx View Post
    Asa baieti )

    silva 90 lm
    La ce pachet ti a picat?

  14. #5454 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    100k..

  15. #5455 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Oho e ceva cash ) la alea de 7500 nu pica ceva? sau nu se merita

  16. #5456 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    la pachetele de 7.500 mi-a picat . sunt singurele disponibile acum .

  17. #5457 SP
    Member jnku's Avatar
    Oameni nepregatiti, ce bine ca esti doctor in FIFA

  18. #5458 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    pai ca sa am ce discuta acele detalii , cel cu care vorbesc trebuie sa aibe o pregatire - adica cum influenteaza de exemplu ball controlul jucatorul si pe faza de atac si pe cea de aparare aceasta interactiune a jucatorului cu mingea , agilitatea si balance-ul .

    ti se parea ca baietii erau pregatiti ? eu zic ca nu , eu sunt doar un simplu jucator , caruia ii place sa fie informat ,

    refuz sa fiu un senil , care nu stie sa se informeze , dar asta nu ma face doctor
    dar ma face baiat serios , care incearca sa si inteleaga ceea ce vorbeste , e asa grav asta ?

  19. #5459 SP
    Member Melo's Avatar
    Mai bine te-ai mai pregati la limba romana.

  20. #5460 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by Cgx View Post
    pai ca sa am ce discuta acele detalii , cel cu care vorbesc trebuie sa aibe o pregatire - adica cum influenteaza de exemplu ball controlul jucatorul si pe faza de atac si pe cea de aparare aceasta interactiune a jucatorului cu mingea , agilitatea si balance-ul .

    ti se parea ca baietii erau pregatiti ? eu zic ca nu , eu sunt doar un simplu jucator , caruia ii place sa fie informat ,

    refuz sa fiu un senil , care nu stie sa se informeze , dar asta nu ma face doctor
    dar ma face baiat serios , care incearca sa si inteleaga ceea ce vorbeste , e asa grav asta ?

    Nu stiam ca pe faza de aparare, unde trebuie sa stii alunecari si deposedari, nu mai zic de marcaj, daca ai auzit de el, ca sa bubui mingea in fata sau in aut trebuie ball control bun.

    Sau dupa ce Modric recupereaza mingea de la Neymar sau Aguero se intoarce sa le dea cracanele, nu?

    Daca-l joc pe Navas la mijloc trec pe langa Modric ca Intercity pe langa Personal.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. FIFA 15 Ultimate Team wager By Slay3r in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 13 Last Post: 02-04-2015, 06:19
  2. Fifa 14 Ultimate Team By Bodonomad in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2014, 11:21
  3. FIFA 14 Ultimate Team - Wager Matches By vladydd2011 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 3 Last Post: 10-04-2014, 12:49
  4. Fifa 11 Ultimate Team By ZeroSkillNoob in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 21 Last Post: 18-04-2011, 10:21
  5. FIFA 10 Ultimate Team DLC By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 08-12-2009, 21:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts