Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 284 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 122 ... LastLast
Results 421 to 440 of 5666

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #421 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    "Reduceri"
    Attached Images Attached Images 8ea32e96f5a5e93033263242e798987e.png

  2. #422 SP
    Member Snake's Avatar
    RUSINE ALTEX & MEDIAGALAXY!

    Pe mine m-ati pierdut de client. Pana acum am tot avut probleme destul de mici, de genul ca a lipsit un produs din comanda sau a intarziat o precomanda, dar am zis ca asta e, se mai intampla. De data aceasta insa m-am simtit scuipat in fata cu o nesimtire cum nu am vazut la niciun alt magazin, online sau retail.

    Am stat aseara (ca prostul, ca puteam sa fac orice altceva) si am zis ca hai sa le fac vanzare, sa mai ajut si eu magazinele romanesti, sa se laude si ele cu super comenzi. Si am facut 5 comenzi separate chiar daca mi-a nenorocit bugetul (comanda ajunsese la aproximativ 1.000 RON, n-am cumparat in viata mea atatea jocuri odata). Initial nu vroiam sa iau nimic, dar cand am vazut reclama la TV despre Noaptea Devoratorilor de Preturi Altex ruland din 5 in 5 minute, mi-am calcat pe suflet.

    Eu comenzile le-am facut la putin timp dupa ora 20:00, adica din momentul in care au zis ca incep. TOATE produsele atunci cand le-am comandat erau IN STOC. Azi am primit email-uri in care sunt anuntat ca TOATE comenzile mele au fost ANULATE pentru ca produsele NU SUNT IN STOC!

    Am vazut pe multi care le-au luat apararea si i-au laudat. Imi pare rau dar eu nu pot decat sa le spun ca au fost niste nesimtiti si ca pe mine si familia mea m-au pierdut de client. Voi face si eu reclamatie dar ma tem ca nu ajuta la nimic. Ma voi intoarce la a cumpara jocuri de la unguri, de pe ebay/amazon, RobertDinu si altii, care nu-si bat joc de oameni.

    Sper sa intrati in FALIMENT cu aceeasi usurinta cu care mi-ati schimbat mie statusul comenzilor din COMANDA FINALIZATA in COMANDA ANULATA!!!

  3. #423 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Mailul acela de anulare este prea bun . Nu doar ca iti dau m*ie, te iau si la misto in timp ce fac asta. Chiar ii respect pentru aceasta atitudine. Mult succes, in continuare, "pietii din ro" si respect lui RvsS, pentru ca el a stiut mereu ce potential are aceasta. Restul, la gargara.

    P.S. Hai sa incetam cu "eu n-o sa mai cumpar niciodata de la ei". Lungimea acestui thread ne arata ca astea sunt vorbe inutile.

  4. #424 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Se pare ca eu am noroc. Am dat un telefon si îmi va sosi comanda in 2-3 zile lucrătoare !!

  5. #425 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by valentin2007 View Post
    Vin și Eu cu o întrebare: în statusul comenzii îmi arata awb-ul, insa nu e înregistrat în sistem. Nu asta ar fi problema, ci din cele doua produse comandate, la unu scrie comandat 1,livrat 1,iar la celalalt produse scrie doar comandat 1. Asta înseamnă că o să vină doar cel la care scrie livrat 1? Ce știți?


    Si eu am acelasi lucru. Am sunat la ei si mi-au spus ca-mi vor trimite 2 colete, unul cu jocul din depozit (cel care imi apare livrat) si unul cu 2 jocuri din magazine.

    ---------- Post added 18-03-2015 at 18:24 ----------

    Quote Originally Posted by naz View Post
    Mie tocmai mi-au anulat comanda... nu tu un mail, nu tu un telefon. Sun la ei sa ma cert si le fac si reclamatie.

    Unde e Rvss sa mai apere sistemul de rahat din RO?


    Daca nu ai comanda procesata integral e foarte greu sa le faca ceva ANPC. Trebuie vazut ce inseamna incheierea contractelor la distanta.

    ---------- Post added 18-03-2015 at 18:27 ----------

    Quote Originally Posted by naz View Post
    Am sunat la ei pus pe cearta. Mi s-a zis ca exista doar un numar de produse la reducere, restul sunt la pret full.

    I-am "amenintat" cu ANPC, mi s-a raspuns cu o nesimtire extraordinara "nu stiu, incercati sa faceti reclamatie". Nu mai cumpar NIMIC de la Altex, firma de trei lei cu operatori nesimtiti, care nu stiu sa-si ceara scuze cand gresesc... stiu doar sa fie impertinenti.

    Ca fapt divers, am facut comanda la 2x Watch Dogs la pret full... si am si primit mail!

    Ai primit si al doilea email?

  6. #426 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda, acum vad ca mi-au anulat si mie cele doua comenzi. Bye bye Injustice - Gods Among Us Wii U, Watch Dogs Wii U, Disgaea 4: A Promise Revisited PS Vita, Xblaze Code: Embryo PS Vita, Valhalla Knights 3 PS Vita, Natural Doctrine PS Vita, Danganronpa 2: Goodbye Despair PS Vita, Dynasty Warriors 8 Empires Xbox One, Samurai Warriors 4 Anime Edition PS4 + DLC Old Costumes 2. Multumesc Altex! I have more money in my pocket now!

  7. #427 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    ^ Mizeria asta am primit-o toti )
    Mie mi-au anulat comanda la Collectors, am sunat la ei, si am vorbit cu o tipa care nicio treaba nu avea. A zis sa fac sesizare online, sau plangere la ANPC, daca nu-s multumit de serviciile lor


    Astia sunt simpli angajati, nu prea ai ce discuta cu ei in caz de neintelegeri. Doar ANPC-ul te mai poate salva, daca se constata incalcarea legii.

  8. #428 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Well, am trimis si eu reclamatia, sa fie acolo.

  9. #429 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    sa le-o dati si pe facebook

  10. #430 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    OUG 34/2014:

    nerespectarea prevederilor art. 18 referitoare la livrare se sancţionează cu amendă de la 1.000 la 4.000 lei;




  11. #431 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Si care e art 18?

    ---------- Post added 18-03-2015 at 18:55 ----------

    A si inca ceva: cum adica erau doar cateva produse reduse si restul cu pret full?

  12. #432 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Adica, de exemplu, au 10 exemplare de Far Cry 4 pe stoc. Din care doar 5 vor sa le vanda la pret redus, restul la pret normal. Dupa ce au fost cumparate cele 5 produse reduse, si si-au facut reclama, restul sunt la pret normal.

  13. #433 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    Si care e art 18?[COLOR="Silver"]

    Legislatia se gaseste foarte usor pe Google.

    ---------- Post added 18-03-2015 at 19:00 ----------

    Quote Originally Posted by naz View Post
    Adica, de exemplu, au 10 exemplare de Far Cry 4 pe stoc. Din care doar 5 vor sa le vanda la pret redus, restul la pret normal. Dupa ce au fost cumparate cele 5 produse reduse, si si-au facut reclama, restul sunt la pret normal.
    Asta e vrajeala, nu ti-ai dat seama inca?

  14. #434 SP
    Junior Member petitpiure's Avatar
    Mda,ce sa zic Altex a facut-o si de data asta:comandat jocul Watch Dogs DEDSEC pt.ps4 cand inca era pe stoc,primesc mail de comanda inregistrata bla,bla'
    si acum o ora primesc mail induiosator,ca nu o sa livreze ,ca nu-l mai au pe stoc.Promotia @#%$%^ii.
    Rusine Echipa Altex !

  15. #435 SP
    Member eastbason's Avatar
    Si nu va spun ca in media galaxy constanta exista una bucata far cry 4 kyrat edition )

  16. #436 SP
    Member flamer's Avatar
    Aveti cumva idee ce inseamna asta: "Nemo Express - AWB xxxxxxxxxx - Manifestat. Nepreluat"? Apare in statusul comenzii de pe Altex.

  17. #437 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Dai click in dreapta pe Printeaza factura sau vezi in lista la care produs apare Livrat:1, pentru restul nu iti mai face sperante.

  18. #438 SP
    Member flamer's Avatar
    Pai am un produs cu status Livrat, desi aparre eroarea de mai sus la awb si ambele produse sunt facturate.

    ---------- Post added 18-03-2015 at 19:35 ----------

    Nefiind contactat de curier presupun ca nu au trimis inca nimic

  19. #439 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Pai nu sunt in stare sa trimita in aceeasi zi, nici macar in Bucuresti.
    Aseara s-au facut comenzile, dar au fost procesate cel mai probabil de dimineata cand au venit fetele la serviciu, si-au baut cafeaua, au tras cateva pipe si s-au apucat de vraful de comenzi pe principiul "Fata fa-le si tu pe astea, ca eu le fac pe celelalte"
    Comanda a fost livrata catre curier astazi si va ajunge la tine maine.
    De curiozitate, ai platit comanda de aseara sau a fost ramburs?

    LE: Atunci se explica. S-au facut f multe comenzi si au decis sa le onoreze pe cele achitate, iar restul D-zeu cu mila.
    Eu am avut mai multe produse si am zis ca mai bine sa le iau ramburs sa nu raman cu banii blocati. In plus, dura cateva minute sa introduc datele cardului si .... am ramas cu buza umflata.

  20. #440 SP
    Member flamer's Avatar
    L-am platit aseara

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 284 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 122 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts