Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 86 of 283 FirstFirst ... 36 76 84 85 86 87 88 96 136 186 ... LastLast
Results 1,701 to 1,720 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1701 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Chazy noi chiar acordam o mare importanta clientilor care fac precomanda si te asigur ca feedback-ul primit ne este de mare ajutor. Si eu sunt gamer, inteleg foarte bine problema expusa de tine.

  2. #1702 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Chazy90 View Post
    Pe mine nu ma intereseaza, doar voi va pierdeti banii pe curier si clientii isi cumpara din alte parte sau din magazin.
    Eu nici nu ma obosesc sa renunț la o comanda, nu o ridic si gata. De ce? Pentru ca pe site nu exista buton de anulare comanda in contul tau. Trebuie sa scrii pe contact, sa iei de pe mail numărul comenzii, sa le explici ce vrei, overall nu merita efortul cand oricum nu pierd nimic daca refuz coletul.

  3. #1703 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Chazy noi chiar acordam o mare importanta clientilor care fac precomanda si te asigur ca feedback-ul primit ne este de mare ajutor. Si eu sunt gamer, inteleg foarte bine problema expusa de tine.
    Pai vedem vineri pe 26 cand apare Assetto Corsa, daca va fii livrat in acea zi. Altfel evident voi proceda la fel, dupa munca dau o fuga pana la un magazin Altex/MG si il iau, ca luni sa il trimit pe curier iar acasa cu tot cu jocul adus degeaba

    @Espiritus: Da ai dreptate si se pare ca e greu de introdus acest buton

  4. #1704 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Obosești degeaba, nu se schimbă nimic, nu ai cu cine. De câțiva ani ne plângem de treaba asta si ei au durere în pălărie. Aceleași răspunsuri standard, parcă sunt copiate de la un ghișeu comunist.

  5. #1705 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Haha, o mare importanta clientilor care fac precomanda my ass. Din toate precomenzile facute la Altex/M.G mi s-a livrat in data de lansare UNA Mai mult, mi se spunea uzual ca daca vreau jocul sa merg sa-l iau din magazin de catre cei cu care vorbeam la telefon. Meh, la pret egal sau asemanator eu deja m-am mutat la emag, a se vedea Deus Ex cu pret identic. Dupa distractia cu telefonul, cand am stat ca boul fara telefon si am pierdut apeluri si nu am primit nici macar un mesaj din partea lui Liana Minea sa-mi zica se rezolva respectiv am vazut ca s-a rezolvat, ne scuzati ca suntem indolenti Altex pentru mine e o chestie relativa, o sa-l folosesc strict cand e pretul mult sub emag.

  6. #1706 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Obosești degeaba, nu se schimbă nimic, nu ai cu cine. De câțiva ani ne plângem de treaba asta si ei au durere în pălărie. Aceleași răspunsuri standard, parcă sunt copiate de la un ghișeu comunist.
    E clar atunci, scuze daca nu am stat chiar sa citesc totul inainte, desi mi sa parut putin suspect numarul de pagini despre acest topic.

    @Media Galaxy: Pre-Comanda #150959361 pentru Assetto Corsa PS4 o poti anula, sau orice alta comanda mai este deschisa si nelivrate pentru acel cont. Ma voi descurca cu ce aduceti in magazine, ca oricum acolo sunt baietii dispusi sa ajute.

  7. #1707 SP
    Member G@by's Avatar
    @ Media Galaxy (Altex)...
    O daaa, acum chiar ne faceti sa ne prapadim de ras, daca asta nu ar fi de plans, sau de toata jena.
    Sunt si eu in situatia lui Chazy si este imposibil ca astea sa fie primele cazuri. Efectiv le stiti si le (ne) ignorati, ca de, daca inca merg vanzarile, de ce nu ? De ce sa aveti batai de cap ? Hai sa-i prostim.pe prosti.
    Eu inca astept jocul. Maine daca nu ma suna curierul, fac comanda in alta parte.
    Ati cerut confirmarea precomenzii, da ?
    Pentru ce ?
    A, da, ca sa nu trimiteti colete aiurea prin tara, da ?
    Ei, ce sa vezi, pentru ca "de ce ti-e frica, nu scapi", daca maine fac comanda in alta parte si cu toata precomanda voastra, aia o sa se miste mai repede decat voi, ce sa vezi, O SA PLIMBATI NITEL UN COLET PRIN TARA. Ca de anulat nu anulez comanda (nu ca nu se poate, dar nici nu vreau, de al dracu' ce sunt si de ce m-ati facut voi sa fiu, na ), dar nu ridic coletul de la curier. Simplu, este ?
    Sa spuneti merci ca nu o fac si cu vreun frigider de ala mare, dublu, ca sa nu raman chiar cu "onoarea mea nereperata" (vorba lui nenea Iancu), dupa circoteca asta, cu precomenzile.
    Si voi si Altex si emag, v-ati dus la.vale...
    Am mai patit una frumoasa cu unul dintre voi.
    Am facut precomanda, a intarziat fata de ziua lansarii cu vreo 2 zile (normal), a venit, iar in urmatoarea zi, pe site, era la vanzare in acelasi format, dar ... mai ieftin deja cu 50 lei.
    Nebun sa fii sa mai faci precomenzi.
    Care ar fi beneficiul, in afara ca te simti luat in ras, bașca, mai platesti si in plus.
    Cred ca voi ori nu ati prins faza cum e cu precomezile astea, ori o ardeti cu noi (fraierii) la misto.
    Numai noaptea asta nu e "maine". Daca nu misca nimic, o sa plimbati colete prin tara...
    Bafta si vanzare buna...
    (nu dezvolt discutia)

  8. #1708 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Two wrongs don't make a right. Daca ii dispretuiti atat de tare, evitati sa luati orice de la ei. Asta cu comenzi de frigidere si altele doar ca sa le refuzati sunt niste abjectii fara margini si nici nu ar trebuie sa explic de ce, este evident. Ne curg ochii la oferetele lor "incredibile" ca apoi sa ii injuram ca nu le aduc la timp. Nu este corect ce fac, dar nu o sa se schimbe nimic daca nu intra niste institutii serios in ei ca sa ii ia la puricat si sa ii amendeze pentru greseli repetate. Pana atunci, vrei ceva la timp, platesti pe cine poate sa ti-l aduca. Parca nu invatam lectia niciodata.

    Solutii exista, dar evident ca ne place sa ne plangem si sa ne complacem. Nu le iau apararea cu nimic, dar este clar ca sunt depasiti de anumite situatii, cum ar fi precomenzi sau altele. Fluvii de randuri scrise pe forumuri nu ajuta, votati cu portofelul.

  9. #1709 SP
    Junior Member Schultz's Avatar
    Voi neglijati un aspect. Au fost destule cazuri in care jocurile au ajuns la oameni in ziua lansarii sau chiar cu o zi sau doua inainte. Asta tine si de furnizor daca ii lasa. La Uncharted 4 din ce am inteles si am mai citit, SONY a impus global sa nu se livreze decat in ziua lansarii, ca aveau sistem de tracking pe jocuri. Sunt unii factori care nu pot fi controlati de Altex/MediaGalaxy. Also, la precomenzi mai ai si unele bonusuri interesante.

  10. #1710 SP
    Member G@by's Avatar

    Arrow

    @Khufu
    "Si tacuisses, philosophus mansisses"
    Auzi, daca nu faci parte DINTRE CEI PĂȚIȚI, de ce nu-ti vezi mataluta de patratica ta si sa ne mai slabesti cu "fluviul' tau civico-filosofic, total gratuit si neavenit ? Noi avem o problema si apari tu hop cu trotineta si ne ceri sa o lasam moarta.
    Ai tu impresia ca ti-am cerut parerea, este ?
    Asteapta tu sa se ia vreo institutie de ei, doar dand sfaturi la feeel de "abjecte", fara sa spui de fapt nimic. Sa sesizezi tu la ANPC jumatate din cate am facut eu (rezolvate in totalitate) si apoi sa o faci pe moralistul.
    Totul era in spirit de gluma, dar se pare ca fiind asa incrancenat pe viata, nu " vezi" printre randuri.
    Fii mai relaxat si incearca sa gandesti diferitele situatii in care sunt altii.

  11. #1711 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Aud si vad. In acest caz, vad. Stii ce este amuzant? Ca tu tragi concluzia ca as putea sa nu fiu patit, neavand de unde sa stii sigur, si apoi ai o intreaga pledoarie despre cum sunt eu filosofic pe aici, total gratuit (tu fiind cel care isi incepe postul cu o vorba "de lemn"). Buna asta.

    Si mai buna este faza ca sunt patit cu ei (sau mai bine zis cu firma de curierat) chiar pe o livrare de frigider. Care, miraculos, stiu, s-a rezolvat. Fara sa dau comenzi total aiurea si sa plang pe vreun forum. Nu esti primul care mentioneaza frigidere si alte avioane pe acest topic, eu vorbeam despre toti. Evident, in gluma, ca si tine. Ca este o mizerie. Ceea ce si este. Daca ai alta parere, este clar ca nu suntem pe acelasi circuit. Nimic rau in asta.

    Nu uita un lucru. Esti pe net. Pe forum. Iti dai cu parerea. Buna, proasta, asa cum stii. Asuma-ti faptul ca unii iti vor zice lucruri care nu iti vor placea sau nu vor coincide cu ce zici tu. Asa ca, fiecare cu bancuta lui, dar asculti la fiecare, ca asa e in societatea oamenilor mari.

  12. #1712 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    "dar asculti la fiecare, ca asa e in societatea oamenilor mari. " - Optime dixit.

    Nu puteam sa o zic mai bine.

  13. #1713 SP
    Member G@by's Avatar
    Tare faza cu oamnenii mari. Incepi sa devii amuzant si iti spun eu, habar nu stii de ce.
    Tu incepi cu "vorbe de lemn" si tot tu o arzi prin porumb.
    Ai face bine sa nu incepi tu, ca sa nu primesti ceva care sa te "trezeasca". Ai impresia ca doar tu poti scrie ce-ti trece prin cap.
    Vorbesti mult, degeaba si prost.
    Poti "canta" la alta masa/topic, unde in inteligenta ta poate chiar ai ceva interesant de spus. Pana acum doar te-ai bagat singur in seama, percum musca in dosul calului si nu faci decat sa umpli pagina si sa dai loc la discutii offtopic.
    Eu am terminat discutia, pentru ca exista pericolul ca bagandu-te in seama, sa te crezi interesant. Si crede-ma, nu esti.

  14. #1714 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai, beti cafeaua de dimineata si linistiti-va.

  15. #1715 SP
    Member blondutzu's Avatar
    vine apocalipsa ca nu primesti jocul in data lansarii . Nu iti place Altex, cumpara din alta parte, e atat de simplu.

  16. #1716 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu nici nu mai imi bat capul cu "data lansarii", "precomenzi" si alte cele. Am ditamai teancul de jocuri.. bine ca le cumpar, ca de jucat timp nu am.

  17. #1717 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Eu nici nu mai imi bat capul cu "data lansarii", "precomenzi" si alte cele. Am ditamai teancul de jocuri.. bine ca le cumpar, ca de jucat timp nu am.
    Crede ma, ca si eu am o lista mare de jocuri care asteapta sa fie jucate, dar cand vine vorba de F1, care de vreo 3-4 ani il joc in modul serios, adica campionate internationale si investesc peste 1000 euro pentru volan si cockpit, evident am fost enervat de aceasta precomanda degeaba facuta.

  18. #1718 SP
    Member Chazy90's Avatar
    @Media Galaxy Cam degeaba esti pe forum, ca desi te-am informat ca doresc sa renunt la precomanda de Assetto Corsa dar am si dat mail la Altex, cica renuntarea comenzei este refuzata
    Inca un curier care vine degeaba...

  19. #1719 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Eu am facut precomanda la Mankind divided si mi-a ajuns jocul in ziua lansarii, al 12.

    Alta data, am intrat in magazin cu un router care nu alimenta cum trebuie si mi l-a schimbat.

  20. #1720 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Absolut degeaba acest 'noapta gamerilor', absolut NIMIC interesant la un pret decent.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 86 of 283 FirstFirst ... 36 76 84 85 86 87 88 96 136 186 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts