Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 308

Thread: Metal Gear Rising: Revengeance

  1. #21 SP
    Member St Mael's Avatar
    Dar este foarte posibil să fi fost doar o intamplare faptul că speculațiile privind un MGS pe 360 s-au adeverit, asta nu inseamnă că trebuie să credem de acum �nainte orice speculație mai citim. Cum spui și tu acum, mai bine așteptăm ceva oficial decat să spunem cu certitudine că va fi multiplatform, cum ai făcut prima dată.

  2. #22 SP
    Junior Member AdykOSu's Avatar

    Arrow Metal Gear Solid: Rising - PS3

    Tretton confirms Metal Gear Solid Rising for PS3:

    Tretton confirms Metal Gear Solid Rising for PS3 -- PlayStation Universe

  3. #23 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by St Mael View Post
    Dar este foarte posibil să fi fost doar o intamplare faptul că speculațiile privind un MGS pe 360 s-au adeverit, asta nu inseamnă că trebuie să credem de acum �nainte orice speculație mai citim. Cum spui și tu acum, mai bine așteptăm ceva oficial decat să spunem cu certitudine că va fi multiplatform, cum ai făcut prima dată.
    Uite ca pina la urma e multi-platform. Nici prima data nu am afirmat cu certitudine ca e multi, am zis doar ca "se pare...".

    http://www.consolegames.ro/forum/f74...ine-si-pe-ps3/

    Sa avem spor.

  4. #24 SP
    Member St Mael's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Aveti mai jos ceva noutati, pina la urma e multi-platform.

    MGS Rising PS3, PC-bound, new PSP MGS revealed? - News GameSpot E3 2009
    Nu vad cuvantul "posibil" sau "se pare", vad doar "e multi-platform" foarte decis spus . La post-ul asta m-am referit.

    Eu oricum ma asteptam sa fie multiplatform, eram aproape sigur ca asa va fi, dar vroiam doar sa ma joc cu sentimentele fanboy-ilor Sony .

  5. #25 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Imi pare rau pentru tine, dar eu am toate 3 consolele . Asa ca nu am cum sa fiu fanboy .
    Dintre cele 3, Wii-ul e preferata mea, PS3-ul il am pentru LBP si Afrika, Xbox360-ul pentru Viva Pinata.

    LE: daca nu stiati a fost anuntat si un MGS pentru PC, nu se stie exact daca tot de Rising e vorba.
    http://news.softpedia.com/news/E3-Me...n-113157.shtml
    http://www.bit-tech.net/news/gaming/...unced-for-pc/1
    http://www.vgchartz.com/games/index....r+solid+rising

  6. #26 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Nu contest ca va fi multiplat, dar cred ca va fi timed exclusive sau ceva pe 360.
    Altfel nu mi se pare logica desfasurarea prezentarii Microsoft. Au anuntat la un moment dat ca tot ce apare in prezentare de acum in colo va fi exclusiv MS, dupa care a urmat si acest MGS.
    Sau a zis.. facem o pauza din lista de exclusivitati ca sa anuntam acest MGS?

  7. #27 SP
    Member St Mael's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Imi pare rau pentru tine, dar eu am toate 3 consolele . Asa ca nu am cum sa fiu fanboy .
    Dintre cele 3, Wii-ul e preferata mea, PS3-ul il am pentru LBP si Afrika, Xbox360-ul pentru Viva Pinata.

    LE: daca nu stiati a fost anuntat si un MGS pentru PC, nu se stie exact daca tot de Rising e vorba.
    E3: Metal Gear Solid: Rising Arrives in 2010, Features Raiden - More details soon - Softpedia
    bit-tech.net | Metal Gear Solid: Rising announced
    Game Search - VGChartz - Video Game Charts News Reviews Cheats Tips FAQs Walkthroughs Forums
    Dar cine a zis ca m-am referit la tine ? Te rog nu te simtii lezat. Ma refeream la cei framantati de ideea va ajunge MGS pe 360 si care il numeau pe Kojima tradator pentru asta .

  8. #28 SP
    Manager paul's Avatar
    According to Konami, the game will star Raiden, who first debuted in Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty and who appeared most recently in Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.


    "The Metal Gear Solid series is one of the most highly acclaimed video game franchises of all time," said Anthony Crouts, Vice President of Marketing for Konami Digital Entertainment, Inc. "With Metal Gear Solid: Rising, the Xbox 360 community will finally get a chance to enjoy the action and excitement that this popular franchise is known to offer."

    Jocul se va lansa atat pe Xbox 360 cat si pe PlayStation 3 si PC.


    Metal Gear Solid: Rising Video Game, E3 09: Debut Teaser | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nici eu n-am nimic impotriva jocurilor multiplatform, St Mael... dar daca te uiti la declaratiile lui Kojima prin care spunea ca MGS nu va fi niciodata decat pe consolele Sony... daca iti aduci aminte ce misto-uri facea la adresa Microsoft (de la fazele cu "insert disk 2" pana la "xbox 360 nu are puterea necesara", nu poate lucra pe asa ceva)... normal ca imediat te gandesti la ce suma de bani imensa a primit ca sa-si calce propriile declaratii in picioare. N-as merge asa departe prin a-l numi tradator... dar cuvantul lui nu mai are valoare in ochii fanilor sai. Norocul nostru e ca nu jucam cuvintele sale... ci jocurile sale

  10. #30 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Pentru mine conteaza mai putin , daca il scot pe X360 sau si pe PC si PS3 , eu tot pe X360 o sa il cumpar deorece vreau sa vad cum ma descurc cu controllerul asta daca cand o sa apara o sa mai fie Ps3 si X360 next gen .

  11. #31 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Nu ca ar fi important dar e aceeasi teapa pe care au luat'o Microsoft si cu Metal Gear Solid 2 ...

    Personajul principal e RAIDEN .. nu Snake

    Sa nu uitam insa ca Metal Gear Solid a fost publicat de Microsoft - ceea ce il face pe Hideo Kojima un prieten bun al companiei

  12. #32 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Pe mine ma lasa rece aceasta aparitie a unui MGS pe 360. Daca anuntau Gears of War 3, eram hyped.

    Faptul ca primesc un joc din seria MGS, inseamna ca au luat teapa? Ummm. Interesant.

  13. #33 SP
    Member St Mael's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nici eu n-am nimic impotriva jocurilor multiplatform, St Mael... dar daca te uiti la declaratiile lui Kojima prin care spunea ca MGS nu va fi niciodata decat pe consolele Sony... daca iti aduci aminte ce misto-uri facea la adresa Microsoft (de la fazele cu "insert disk 2" pana la "xbox 360 nu are puterea necesara", nu poate lucra pe asa ceva)... normal ca imediat te gandesti la ce suma de bani imensa a primit ca sa-si calce propriile declaratii in picioare. N-as merge asa departe prin a-l numi tradator... dar cuvantul lui nu mai are valoare in ochii fanilor sai. Norocul nostru e ca nu jucam cuvintele sale... ci jocurile sale
    Imi pare rau atunci pentru cei care au inghitit ca fraierii cand a spus Kojima lucrurile alea. Cata lipsa de logica sa ai ca sa nu iti dai seama ce marketing ieftin era ala? Eu cred ca e clar faptul ca acele lucruri au fost spuse de Kojima numai datorita conjuncturii acordului pe care il avea cu Sony in ceea ce privea MGS 4. E ridicol ca inca sa creada cineva ca e ceva ce una din cele doua console poate face de care cealalta nu e capabila fizica, chit ca multi-disc e un factor care trebuie introdus. Si sa nu imi spuna cineva ca Hideo Kojima nu era constient de asta cand a spus acele lucruri incat chiar sa fi crezut ce zicea. Asa ca eu mai bine as spune ca imediat te gandesti la ce suma de bani imensa a primit ca sa declare aberatiile alea in primul rand (i.e. a nu se intelege ca a fost platit doar pentru a declara asa ceva ci ca acordul lui cu Sony pentru ca MGS4 sa ramana pe platforma lor a implicat o gramada de bani, iar acel acord impunea astfel de "scuze" pentru care MGS4 trebuia sa ramana pe PS3).

  14. #34 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    WTF PC,cred ca il face de dragu de al face!

  15. #35 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    http://www.gamezine.co.uk/news/kojim...-$1300991.html
    Hideo Kojima has explained that he will not be directing development of Metal Gear Solid Rising, but will instead concentrate on the newly announced PSP game.

  16. #36 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Din moment ce nu are mandibula, si e o proteza care nu ii acopera dantura, nu ar trebui sa i se scurga saliva mai rau ca unui sugar?
    In orice caz buza de sus cred ca e uscata rau.

    Daca ma gandesc mai bine, daca n-are mandibula, n-are nici limba.... asta vorbeste sau e mut?

  17. #37 SP
    Banned StevieG's Avatar
    mi se pare ca vorbeste.in MGS 4 parca vorbea cu Snake in elicopter

  18. #38 SP
    Member andreips3's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Din moment ce nu are mandibula, si e o proteza care nu ii acopera dantura, nu ar trebui sa i se scurga saliva mai rau ca unui sugar?
    In orice caz buza de sus cred ca e uscata rau.

    Daca ma gandesc mai bine, daca n-are mandibula, n-are nici limba.... asta vorbeste sau e mut?
    Vrei sa spui ca nu ti se pare personaj plauzibil din cauza asta? lol
    Credeam ca in jocurile video totul e posibil.
    Din cate am inteles eu, tipu e cyborg sau ceva de genu si ... trust me, are mandibula.

  19. #39 SP
    Member Witchalok's Avatar
    mmmm, mda pana la urma m-am uitat nitel pe wikipedia....

    "According to the Metal Gear Solid Database, the only original parts left of Raiden are his upper skull, eyes, and spine. The rest of his body is made of a synthetic fiber woven from ES cells of his own DNA. He is an artifical human."

    Cand am zis ca nu are mandibula ma refeream ca nu este a lui, e proteza. Faza e ca daca au putut sa-i faca si limba din fibra aia sintetica, atunci puteau sa-i faca si piele in jurul danturii inferioare ca sa nu-i curga balele ca unui sugar...

    In ceea ce priveste plauzabilitatea personajului.... ce sa zic, sunt dispus sa las destul de mult de la mine, sa zicem ca admit existenta in universul respectiv a "synthetic fiber woven from ES cells of his own DNA". Dar asta nu inseamna ca nu prefer un "look practic" fata de unul "bad-ass". O arata el mai misto asa, dar la asta m-a dus prima oara gandul cand l-am vazut, daca nu cumva are probleme cu salivatia

    In fine din moment ce atat de putin din el e "natural" si restul e sintetic, sa zicem ca nu are aceleasi probleme la care ne-am astepta.
    (i feel sorry for the guy who had to manually weave his ding-dong )

  20. #40 SP
    Member MSlv's Avatar
    glanda salivara parca e sub limba, si daca n-are mandibula...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 16-12-2011, 11:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts