Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 17 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 LastLast
Results 281 to 300 of 331

Thread: For Honor

  1. #281 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Mi se pare absurd sa arunci chiar si 100 lei pe jocul asta.
    Facem pariu ca in 2 ani il gasiti la 50 lei?


    Ce naiba ofera de e asa mediatizat? Am testat open beta si n-am vazut decat un combat dull in care lovesti si parezi loviturile doar din trei parti, in rest, nimic tactic. Modul 4vs4 e de tot rasul, doar capturezi stegulete si lovesti in stanga si in dreapta, si evident, rar gaseai jucatori pentru ca majoritatea se duceau la duel mode pentru kill-uri.

    E sub Chivalry: Medieval Warfare si Mount & Blade unde mai foloseai arme de asediu si iti mai foloseai neuronii.

    In caz ca nu stiti, anul asta apare Kingdom Come: Deliverance

  2. #282 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    În primul rând la PS Plus platesti mentenanța la server.

    În al doilea rând la For Honor nu ai servere dedicate cea ce mi-se pare lame.



    Sent from my EVA-L09

  3. #283 SP
    Member esop's Avatar

  4. #284 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Am citit pe site-l jocului ca in urmatorul patch vor balansa gearul (au zis ca au luat la cunostiinta de la fani ca Revenge prin gear e prea puternic) si ca vor lucra si la matchmaking (situatiile cand un jucator cu gear rank mic se confrunta cu jucatori cu gear rank mare). Vom vedez ce va fi.

    Intre timp au marit steel income (matchuri, orders).

  5. #285 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Se pare ca cu noul update (incepand cu season 2 pe 16 mai) devs o vor in directia buna. Pe langa 2 eroi noi si doua harti, se va lucra si la gear: puterea puetereade crestere a niv gear-ului va scadea cu cat vei urca mai sus, asta insemnand ca stats vor creste m mult in lower gear si mai putin in higher gear, facand mai usoara lupta unui jucator cu low gear cu unu cu cu gear mai bun; de asemenea unele stats au fost eliminate, altele unite (de ex revenge gain from defense si injury acum e intr-un singur stat), si adaugate unele noi; de asemenea vom avea valoarea stat in cifre, nu numai o bara). Vedeti mai jos lamuriri




    Din pacate cred ca raul a fost facut si din cei multi care au lasat jocul nu vor reveni prea multi.

  6. #286 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Schimbari in bine, dar eu nu inteleg de ce nu au implementat pana acum un ranked mode.

  7. #287 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Tocmai ce am instalat jocul pentru XOne, stau în matchmaking de 5 Min și nu găsește joc, tre să umblu la setări ?

  8. #288 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    For Honor Player Count - GitHyp asta e de pe steam
    dar ca idee, nu prea se joaca lumea

  9. #289 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Ca tot este free-weekend, l-am mai jucat ieri si se pare ca jocul e la fel de DULL ca si atunci cand l-am testat in open beta. Iar multiplayer-ul e mort.
    Nimic imbunatatit.
    • Storyline-ul slab, plictisitor, repetitiv, cu replici de 2 lei si personaje neinteresante. Il termini rapid in 6-8 ore
    • Multiplayer plin de probleme de conexiune, matchmacking la pamant si lipsa de servere dedicate.
    • Interfata iritanta
    • Combatul monoton si repetitiv : parezi si lovesti din trei parti, numai asta faci, eventual mai folosesti niste abilitati, singurele utile fiind alea pentru a-ti creste sanatatea la loc
    • Haos total in modul 4vs4
    • Batalii pe camp deschis inexistente, calaretii sunt absenti.
    • Grafica cam invechita
    • Frame drops in anumite momente
    • Glitch-uri grafice
    • Doar trei factiuni....as fi vrut mai multe: mongolii, otomanii, aztecii etc.
    • Replici de lupta foarte putine si repetetive, denotand lenea pe care o au dezvoltatorii
    • Microtranzactii
    • Sistem economic lipsit...adica, macar daca teritoriile cucerite ar aduce si ceva, ar avea resurse, cetati, populatie. Ar fi fost captivant sa fi avut si ceva elemente de strategie, sa ai aceea motivatie pentru care capturezi teritorii ca-n Medieval Total War.


    Ce mi-a placut la el:
    • Armurile si detaliile razboinicilor
    • Aspectul castelelor si fortaretelor
    • Animatiile de lupta
    • Voice Acting-ul....e misto ca atunci cand joci cu samuraii, sa setezi audio pe limba japoneza , sau cand joci cu vikingii, sa setezi pe germana.


    5/10

    Vizual arata spectaculos, dar la capitolul gameplay e slab in comparatie cu Mount & Blade si Chivalry: Medieval Warfare


    Mda, bine ca nu imbunatatesc si aduc servere dedicate tocmai cand multiplayer-ul e mort demult, dar baga season pass cu Centurioni si Gladiatori.


    Meh, astept sa apara Kingdom Come: Deliverance

  10. #290 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    For Honor a avut acelasi destin ca si Rainbow Six Siege. A fost foarte ok la inceput, dupaia au inceput sa apara patchuri care in loc sa fixeze chestii, mai rau faceau. Adica iad...castigatoru de la turneu de For Honor a castigat folosind un exploit, a trebuit sa ii zica devu ca va trebuie sa isi schimbe tactica pe viitor. Dupa o vreme x, a fost infestat de microtransactii si caractere sezonale care daca nu joci ca un fanatic care nu are servici si trebuie ori sa fi castigat la loto ori sa ai parinti care accepta ca esti parazit....nu ai cum sa fi la zii cu ele . Overall nu o sa mai cumpar nici un joc de genu asta de la Ubisoft.

  11. #291 SP
    Senior Member nina's Avatar
    vorbesti sa n-adormi
    daca joci zilnic 1 ora sau 1h si 30 min faci foarte foarte usor cele 2 daily order care au 800 steel dar cu 2-3 meciuri coins ajungi spre 1000 steel
    apoi ai si niste orders care se schimba la 2 zile parca.la 3 zile faci lejer 3000 steel fara sa joci mult si poti juca vs ai daca esti varza si tot le completezi
    la 1 saptamana sau 2 saptamani baga acel community order si castigi 2000 steel sau 2-3 scavanger crates
    la 2 saptamani fara sa joci mai mult de 4 dominions faci 15000 steel ca sa cumperi un caracter dlc fara sa bagi vreun ban
    intr-o luna ai cumparat cele 2 noi caractere si un sezon tine 2 luni si ceva si cu pauza ajunge la 3 luni parca
    atata sar unii in sus
    cel putin la for honor poti avea totul moca daca joci des,in schimb la majoritatea jocurile dlc inseamna ca le poti avea doar daca le cumperi
    bagi bani doar daca vrei sa le ai pe toate mai rapid,nu esti obligat
    o comparatie cu ufc ultimate team mode(ca sunt 2 jocuri de lupta),in ufc unul care isi tuneaza luptatorul cu 5 star sau 6 star items (nu stiu care e maximul acolo) fata de unul cu 3 star items e diferenta foarte mare(nici nu compar cu 1 star ca nu misti nimic) in comparatie cu gear 180 vs gear 0

  12. #292 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Mda, nu stiu ce se intampla de la o vreme pe forumu asta de toti iau o parere despre un joc/consola foarte personal. Din pacate am cumparat jocul varianta Gold pe PC. Parerea mea (ca iti place ca nu iti place scump/a nina) este ca a devenit un joc care se comporta ca un job secundar.

    Simplu fapt ca imi zici tu mie aici ca "cel putin la for honor poti avea totu' moca daca joci des" se cam bate cap la cap cu ce zici mai sus ca "fara sa joci mult" si mai e si lipsa de respect cand sari hop top oparit/a ca "vorbesti fara sa n-adormi".

    Iti recomand sa citesti si sa te documentezi inainte sa te arunci in vorba buna asa aiurea:

    https://www.reddit.com/r/forhonor/co...look_at_steel/

    TLDR: 732$ ca sa ai unlockat tot sau 2.5 ani....DOI ANI JUMATE de jucat. La care directorul de la For Honor a avut nesimtirea sa zica:

    Ubisoft Didn't Expect You to Unlock Everything in For Honor

    Asta dupa ce am dat....cati bani pe el? De ce trebuie sa am un job secundar intr-un joc care am dat 60 de dolari????? Se mai mira lumea de ce toti producatorii si devii baga microtransactii in jocuri...no wonder.

  13. #293 SP
    Senior Member nina's Avatar
    am specificat daca vrei totul(nu doar caracterele,ci totul adica executii,emotes,costume)trebuie sa joci des
    daca vrei doar caracterele nu trebuie sa joci mult
    doar caracterele fac diferenta,restul e pur vizual
    faza cu 700$ e daca vrei sa ai toate aceste cosmetice la toate caracterele,spune-mi mie ca majoritatea vor aceste cosmetice la toate caracterele?majoritatea nici nu folosesc toate caracterele,de fapt doar cateva.multi se axeaza pe 2-3 caractere si sa le puna legendary items pe ele ca sa faca 180 gear
    iti trebuie doar caracterele si atunci chiar nu trebuie sa joci mult timp.in 2 saptamani faci 15000 steel cat costa un caracter jucand 60-90 min timp de 14 zile(depinzand de tine cat de rapid faci orders care nu sunt daily).chiar nu mi se pare mult timp 14-21 ore in 2 saptamani.faci zilnic 900 steel din daily orders(800 steel din daily+100 steel ca de obicei iti ia 2 dominions ca sa le completezi maxim 30 minute).in 14 zile faci doar din daily orders un pic peste 12000 steel
    fac pariu cu tine ca nici tu nu ai folosi toate chestiile astea dar asa e omul face tamtam.majoritatea acelor chestii vizuale nici nu sunt faine
    pana azi puteai folosi 2 executii si de acum cu sezonul 4 4 executii.pun pariu ca nu le-ai folosi pe toate 4
    eu o folosesc pe cea care dureaza cat mai putin ca sa finalizezi executia.foloseam inainte una lunga si nu reuseam de multe ori sa o finalizez ca venea unul pe spate si dadea in mine oprind executia
    am centurion rep 15 si nu am cumparat totul la el ca multe sunt complet inutile si arata si foarte urat
    degeaba imi da un design ca eu le dau remove si il las complet gold ca arata mult mai bine

    apropo mai documenteaza tu,acel topic e vechi cu un sistem care nu iti dadea steel,de atunci s-au schimbat lucrurile
    vorbesc cu unul care joaca ocazional for honor sau deloc.eu joc aproape zilnic de jumatate de an
    posibil sa iti ia un an sau sub un an fiindca acum iti da steel mult mai usor comparat cu atunci dar nimeni nu va dori cu adevarat sa cumpere chestii vizuale care mai mult ca sigur nu le va folosi fiindca arata naspa pe caracter
    se va gasi un bolovan sau doi dar aia macar vor juca acest joc extrem de mult timp
    mi se pare inutil sa vorbesc cu tine care nici nu prea joci acest joc,nu esti la zi cu informatiile despre el

  14. #294 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Ti se pare inutil sa vb cu mine dar ai scris un wall of text
    https://media.giphy.com/media/a3zqvrH40Cdhu/giphy.gif

    Doar pentru ca simti tu nevoia sa justifici orele pierdute intr-un joc mediocru nu inseamna ca si altii trebuie sa fie de accord cu tine sau sa aiba aceiasi parere. De asemenea daca nu esti in stare sa respecti parerea unui strain, nu inteleg de ce mai petreci timp pe forum, am zis in mod repetat ca e parerea mea personala, chiar nu inteleg de ce o bati una si buna pe loc.

    Ce urmeaza sa faci eh? Sa imi zici ca Star Wars Battlefront 2 e un joc chiar ok si poti cumpara si pe Darth Vader cu in-game currency daca joci 40 de ore. Ca in mare parte cam asta imi zici, ca e ok sa dai 60 de dolari si sa am content locked din care mare parte poate fi achizitionat prin micro tranzactii. EH?

  15. #295 SP
    Senior Member nina's Avatar
    nu imi dau cu parerea la un joc care nu-l joc sau care abia i-am acordat atentia 5min sau 2 ore,asta e diferenta dintre mine si tine
    am vazut schimbarile in bine din punctul de vedere al monezii in joc care l-au dublat sau triplat lejer,tu cu asta o tii sus si tare cand nu e cazul
    jocul are probleme mari.foarte des esti deconectat din joc.asta s-a intamplat si se intampla si acum care chiar e un motiv de a lasa jocul
    nu au servere si atunci de exemplu hostul daca stie sa faca acel lag cum e de exemplu in fifa(si acolo e tot peer-to-peer sau p2p) deconecteaza tot roomul si ramane doar el batandu-se cu AI-ul sau pur si simplu hostul are net prin wifi sau providerul nu ii ofera lungimea de banda din contract sub nici o forma
    habar n-am ce sistem au astia de aleg hostul fiindca nu aleg mai mereu userul cu cel mai bun net din room
    intr-o perioada dadeai sa cauti un room(nu conta ce mode era) primeai eroare si incercai din nou si tot aceeasi eroare.practic nu puteai juca si trebuia sa inchizi jocul complet si sa intri iar in el
    astea sunt extrem de enervante de a nu te juca for honor
    gameplay-ul e mai bun la for honor doar ca are elemente s.f. in el si strica experienta cu acel revenge si prostiile de la debuff resistance

    ce urmeaza? block ca mi-ai pierdut timpul

  16. #296 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    mi se pare inutil sa vorbesc cu tine care nici nu prea joci acest joc,nu esti la zi cu informatiile despre el
    Din pacate nina, imi pare rau sa iti stric avantu pe care ti-l ofera globul tau de cristal in care citesti tu cate ore si minute am eu in joc, dar, din cate am spus mai sus: am varianta For Honor - GOLD EDITION, adica toate caracterele care apar sunt unlockate printre care si alte perkuri.

    Neplacerea mea este fondata pe simplu fapt ca amicii cu care jucam de la servici (care din pacate nu au cumparat Gold Edition), au realizat ca nu au timp sa faca si questuri si sa se comporte in joc precum intr-un job secundar ca sa unlockeze caracterele respective, de aici a intervenit apoi plictiseala sa joace cu aceleasi caractere si dupaia sa ajunga la frustrare. Imi pare rau ca internetu nu e de accord cu parerile tale de fanboy. Te rog frumos atunci cand apesi pe butonul de block, sa il apesi tare si cu convingere, sunt convins ca undeva in tara/lume un om va plange din cauza acestei actiuni.

    Ce am zis initial ca fiecare patch strica ceva, inca se aplica, nu stiu ce te focusezi tu pe microtransactii.



    Scuze, dar cand intr-un concurs oficial organizat de firma care a creat jocul, e castigat de cineva care nu a mai jucat de 2 saptamani si foloseste un exploit....e clar ca ceva nu e ok la jocul respectiv. Dar SURE, ridica in slavi.

  17. #297 SP
    Member Otman's Avatar
    Time to buy


  18. #298 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Da, clar, dedicated servers FTW!

  19. #299 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Intra si Ubisoft in mileniul asta

  20. #300 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Already dead. S-au desteptat cam tarziu... dupa un an vin si ei cu dedicated servers!? Pana acuma si-au facut de cap hackerii si glitcherii de i-au alungat pe toti...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 17 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:24
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts