Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 63 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast
Results 721 to 740 of 1249

Thread: Battlefield 1

  1. #721 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by silvian92 View Post

    I-ai flancat sau cum ai reusit?

  2. #722 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Acolo am primit spwan


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #723 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    "Ochiule" tine de obisnuinta , in primul rand in BF4 nu ai FOV , daca vrei controlul si imaginea (deranjanta) din BF4 iti dai FOV la 0 (50% parca e minim), blur la 0 , mie imi place mai mult controlul din BF1 acum , am FOV 80 , ADS FOV : ON , sensibilitate stg/drp. pe soldat 50% , sensibilitate pe tinta 85% si mi se pare misto.

    Am intrat dupa un timp in BF4 si am obsevat ca soldatul alearga mult mai incet, am simtit lipsa FOV si rezolutia de 900p, pe scurt ,nu-mi mai place BF4 , desi ar fi misto un elicopter din cand in cand.
    Imaginea din BF1 e "deranjanta" si nu invers. Ai jucat mult cu Fov mare si asta ti-a schimbat perceptia, mai ales viteza cu care crezi ca te misti. Fa un test,joaca juma de ora cu setup-ul curent apoi pune fov default si vezi cu ce viteza te misti tu de fapt.O sa ramai foarte surprins. IMO, soldier speed din bf1 e mai mica ca cea din Bf4 si asta fara upgrade offensive.

    Oricum ma cac pe el de joc superficial, l-am vandut. In veci nu m-am plictisit de un battlefield dupa 5 ore. Are atmosfera, pare foarte autentic, frumos grafic( pe unele harti) insa gameplay e slab. Vehiculele sunt un chin de condus( mai putin calul,calul e super) vizibilitate obstructionata, si nu fuzioneaza bine cu infanteria, hartile sunt neinspirate, duc lipsa de verticalitate gen Câmpia Română cu 5 flag-uri . Continut slab, 5 arme la fiecare clasa cu atasamente diferite.Jumate echipa sunt sniperi ca doar acum se incurajeaza si mai mult camping-ul. Se sta la 40m+ in afara perimetrului obiectivului in raza "sweet spot" de m-am saturat sa le tot bag cutitul in spate. Control soldat ca o cizma, nu faciliteaza run n gun etc etc.

    Pe scurt, gasesc jocul foarte plictisitor, chiar mai mult decat Battlefront care l-am imprumutat de la un coleg pt o zi si parea mai atractiv sincer din cauza temei Star wars.Din pacate, fiecare aparitie noua din seria BF vizeaza tot mai mult jucatorul amator. Uite reply de la Dice legat de autoaim: "While we are aware there are players who are actively petitioning for the reduction or removal of Aim Assist, we feel that this would be to the detriment of the global player community". Cu alte cuvinte, daca noob-ul nu poate acumula si el kill-uri vinde jocul si nu mai cumpara in veci Battlefield.

    Sunt ferm convins ca jocul se va imbunatati in urma patch-urilor si dlc-urilor. Pentru mine e un joc decent, dar un Battlefield slab.

  4. #724 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Marog, operation si conquest raman cele mai misto moduri, operation chiar avand elementul de razboi autentic.

  5. #725 SP
    Junior Member aliosha's Avatar
    Salutare,

    In sfarsit am obtinut si eu arma de level 10 de la assault, clasa care imi displace cel mai mult dar arma aceasta a fost scopul final este bestiala .
    Pana acum jucam cate un nivel fiecare clasa si am ajuns pe la 5-6 cu fiecare ca sa nu ma plictisesc de vreouna.
    Operation este modul meu prefera, conquest nu imi place deloc fiindca actiunea este prea izolata si lupta se da mereu pe un singur punct si celelalte raman a nimanui. Domination joc cand vreau actiune fara tancuri si sa fie ceva rapid, maxim 10 minute cu toate ca pe harta noua punctajul maxim este 150 ceea ce imi place mai mult.

    Toate ca toate, jocul este bestial si am abia o luna de cand joc si am lvl 42, imi place ce sa mai. Imi lipseste un controller scuff ca sa nu mai iau degetul de pe joystick sa imi pun masca de gaz sau sa fac crouch rapid si/sau melee dar este prea scump.

    Seara faina.

  6. #726 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Apropo de arme de lvl 10: mi se pare mie sau ăștia au nerfuit Martini-Henry?

  7. #727 SP
    Junior Member aliosha's Avatar
    Da, martini Henry are acum un coeficient de 0.7 pentru un glonț în maini/picioare și 0.9 pentru corp. Deci dacă nu nimerești la cap este imposibil sa ai 1 hit kill.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  8. #728 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    La distanță tot 1 shoot kill este, cel puțin așa am observat.



    Sent from my EVA-L09

  9. #729 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    nice !

  10. #730 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Incredibil cat de incet este meniul jocului, mai ales cand vreau sa ies dintr un meci
    Plus ca de jumatate de ora mi s a resetat rank-ul, se intampla des ?

  11. #731 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cand iesi din meci mai bine inchizi jocul cu totul. E mai rapid. Rank-ul a mai apărut resetat o data, dar era o problema de sincronizare cu serverul. S-a rezolvat rapid.

  12. #732 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Majoritatea jucatorilor au intampinat probleme azi in joc + rank rest:
    https://www.reddit.com/r/battlefield...vers_down_ps4/
    https://www.reddit.com/r/battlefield...ield_one_down/

  13. #733 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Voua va merge BF1 că la mine face figuri.

    Sent from my EVA-L09

  14. #734 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Voua va merge BF1 că la mine face figuri.

    Sent from my EVA-L09
    Si la mine !


    Sent from my iPad using Tapatalk

  15. #735 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si la mine, am încercat sa joc cu un amic care e în UK si tot asa și la el.

  16. #736 SP
    Member Remediu's Avatar
    S-au si resetat stats-urile. Se vede si in aplicatia de pe mobil. S-a intamplat asta si acum vreo 2 saptamani sau asa ceva.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  17. #737 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Sa posteze careva cand e on serverul !

  18. #738 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Un fel de Shaorma cu de toate.



    Sent from my EVA-L09

  19. #739 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    https://www.facebook.com/groups/2415...1113480286218/
    Exact ce vorbeam ieri cu Grey si Qee


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #740 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Postați si voi id-uririle voastre cei care Jucați pe ps4 ! Sau dati-mi add , Ro97gr493d !


    Sent from my iPad using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 63 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts