Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 38 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 ... LastLast
Results 561 to 580 of 746

Thread: Destiny 2

  1. #561 SP
    495
    Member 495's Avatar
    ))) nu sunt sigur daca iti place jocul sau nu^^^

    faceti un post aici cand intrati in destiny, am ceva chef de PVE zilele astea.

    le: acum am vazut partea cu "mai kituit ca noi" , am toate clasele la 335 dar nu am jucat de ceva timp, doar pvp. asta e, murim, ne dam revive, o luam de la capat.

    pe urma iesim si facem un thats you!

  2. #562 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @Khufu, nu e bai, vedem poate iti vine cheful iar. Ti-am dat add. Te-astept ingame.

    @PoisonRemedy, la cat de praf a fost CoO, nu m-as supara absolut deloc sa-l dea gratis la lume. Am inteles ca oricum nu ai nevoie de el pentru a te juca Warmind. Macar atat.
    Clipul nu l-am vazut pe tot inca, dar nu ma mira. Pe de alta parte domnul YongYea, si-a cam facut un titlu de glorie in a face clipuri negativiste. Nu ca ar fi greu sa te iei de Destiny, la felul in care arata. Dar parca prea de tot.. daca te uiti pe canalul lui, in ultima vreme majoritatea clipurilor sunt.. hai sa spunem nu foarte constructive. Departe de cum era canalul sau pe vremea MGS. Eu nu prea pot sa-l mai ascult. Dar o sa ma uit la tot clipul.

    PS: Eververse nu are ce cauta in acest joc "premium". Lootboxes la fel. Real money currency nici ea. Random roll pe banii mei la fel. Punct.

    LE: @495, lasa-mi ID pe PM, daca nu aici.

  3. #563 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    pe urma iesim si facem un thats you!
    Hahaha, da, neaparat. Am camera pe TV, sunt gata! Mai ales ca te si am in lista.

    @Encman, gata, ti-am dat add de pe telefon. Cred ca macar o sa ne distreze putin asa, starea jocului de acum. Intram sa ii vedem pe Bungie cum incearca. Ne auzim curand.

  4. #564 SP
    495
    Member 495's Avatar
    @Encman, psn id: dragos495, pe khufu il am deja, maine seara sau cand e gata downloadul intram si cum a mai zis mai sus probabil mai mult o sa facem misto de starea jocului.

  5. #565 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Trei zile mai tarziu si incep sa imi revin si eu... doar destiny am bagat!

    Doua caractere duse la 350, arme noi luate, exotice bla bla, povestea e varza, striikeurile noi destul de grele, pvpul neschimbat.

    Mai am putin si iau sleeper simulant daca ar fi lumea in stare sa nu moara la escalation protocol... greu domle!

  6. #566 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu m-am blocat la 345, dar sa-mi bag picioarele ce-au facut nene cu heroic strikes? Sunt hard AF, imi amintesc sa fi fost mai usurele

  7. #567 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @495, iti dau add saptamana viitoare, momentan sunt plecat cu treaba. Pe @Khufu nu l-am mai vazut de cu o seara inainte de Warmind.
    Am jucat doar vreo 2 zile Warmind, impresii:


    - am reusit sa cresc doar putin in light level, am de farmat destul in perioada urmatoare.

    - sunt blocat la 44/45 la heph..holo..something, am stat pana la 3 dimineata in prima seara.. am luat toate la rand, nu am ratat niciuna. Nu stiu ce se intampla, cred ca este un bug, dar e frustrant sa fii cu 1 in minus In mod normal nu mi-ar fi pasat dar eram cu 2 amici (care tineau neaparat sa le faca). Asa am ajuns si eu sa le adun. Scenariul in care Borealis a fost cel mai folosit. Sabia exotica decenta, pacat iti consuma ammo pentru blink.

    - Heroic strikes.. am apucat sa fac doar 1, hard AF, am stat peste 1 ora jumate, light 340, eram 1 shotted by melee eu cu un clanie + random. Ce pot sa spun, a fost ca mi-a placut. Asa de greu cum a fost. Wipe peste wipe, tactica si comunicare. Problema si aici insa, nu mi-a inregistrat ca fiind facut un heroic strike. Eram tot la 0/3. Un lucru bun totusi, Skyburner's Oath o exotica pe care se punea praful, a fost de folos. Sper ca mai multe exotice sa fie asa.

    - Escalation protocol este exact ce trebuie in open-world. Nu am ajuns prea departe, dar nici nu m-am stresat/facut cu randomi.

    - PvP nu am facut, inca nu stiu ce este FOTM, sper sa dispara Vigilance Wing, ca m-a mancat. Ornamentele/culorile noi, nu mi se par cine stie ce, puteau mai mult. Ranks le asteptam de multa vreme, o sa revin poate cu impresii in saptamanile urmatoare. O sa stau in PvP probabil o vreme.

    - Raid inca nu am facut, avem un clan foarte activ si dedicat, momentam avem blind tries, fara youtube, etc. O sa sar si eu imediat ce voi avea timp de jucat.

    - Vault space 300, era timpul, dar sa vedem cate iteme Warmind sunt. Ca s-ar putea sa-l umplem iar. Eu unul adun toate armele.


    Cam atat, putin mai greut, pare mai grindy, atmosfera este potrivita, muzica buna (inclusiv musci boxes cum le spun eu, mi-a placut oricum ideea cu memory fragment inca din campania D1, ma bucur ca au continuat pe linia asta). Altfel povestea nu e cine stie ce.

    Are sanse sa fie un DLC decent (dupa mine inca departe de termenul expansion, dar asta este alta discutie). Este oricum peste porcaria CoO.


  8. #568 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Gata, am iesit si eu din joc dupa 5 zile si am deschis PC-ul si incep sa recuperez cu forumurile, emails, youtube etc...

    N-am intrat in noul raid lair, dar am toate caracterele la 353, sleeper simulant luat, escalation protocol facut doar doua nivele, cel cu ogreul si si cel cu vrajitoarea.

    Am 31 din 40 sleeper nodes, nu imi mai da altele noi, doar dubluri si grindul e nasol pt consumabilele alea.

    E fain ca ai masterworks la exotice, am facut deja la crimson, tractor canon, borealis, darci si le vanez pe restul dar pica super rar.

    Probabil intru iar marti la reset sa fac iar milestones sa vad daca mai cresc putin, de raid nu prea am chef, doar gandul la ore in sir cu nervi si zic pas!

  9. #569 SP
    Member Otman's Avatar

  10. #570 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    mai joaca careva. m-am apucat si eu aseara de dlc warmind. mai e vre-un clan activ? care sa ma primeasca si pe mn?

    psn id este bogdanleica.

  11. #571 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Quote Originally Posted by LeicaBogdan View Post
    mai joaca careva. m-am apucat si eu aseara de dlc warmind. mai e vre-un clan activ? care sa ma primeasca si pe mn?

    psn id este bogdanleica.
    Eu mai joc. Sunt în clanul #Romanian Veterans, destul de activ si cu jucători maturi.

    Trimis de pe al meu SM-J730F folosind Tapatalk

  12. #572 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    da-mi add pe psn. si daca e poate ma bagati si pe mn la voi. daca se poate. in clanul meu numau joaca nimeni

  13. #573 SP
    Junior Member samkhan's Avatar
    Am văzut o mulțime de recenzii în YouTube, înfrângerea acestui joc în toate modurile posibile. Sunt un cazinou murdar care nu are prea mult timp în mâinile mele din cauza vieții de lucru / sociale.

    M-am hotărât să mă duc la cumpărături și să cumpăr Destiny 2 pentru PC. Nu numai că rulează fantastic, dar este atât de distractiv în orice moment. Cred că experiența mea are legătură cu faptul că nu mă grăbesc prin tot, ca să ajung la jocul de la sfârșitul jocului, dar de fapt mă bucur de fiecare aspect al acestuia, în propriul meu ritm.

  14. #574 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Bot AI is going strong i see ^^^

    Inca un reset, milestones toate facute iar. 363 pe toate 3. Fara raid. Greu mai cresti, greu!

    Tot nu reusim sa facem escalation protocol. Am ajuns pana la level 6 maxim, pe urma crapam sau trece timpul. Recomandat 385 acolo...

    Iron banner control 6 vs 6 IS fun!!! Cu ocazia asta am descoperit ca jade rabbit si crimson rup in pvp. Cu metaul dr acum, smg primar, graviton lance, launcher nu ma pot intelege deloc insa. Nu e pt mine.

  15. #575 SP
    Member bdevil's Avatar
    Yep, same to me! Cresterea progresiva ma face sa revin in joc insa nu si repetivitatea care apare dupa ce termini milestone-urile. Si-ti mai da si la gioale cu Power Engramele decriptate sub light level-ul la care esti, engrame care teoretic ar trebui sa fie peste (Hawthorne). Cu RAID-ul cresti cel mai rapid, asta daca ai antrenament si echipa cu cine sa-l faci. In rest ... Iron Banner e ok dar si-a pierdut frumusetea (armele care te faceau sa-l joci, armurile), Trials nici nu stiu daca mai are rost sa te apuci de el la ce macel iti iei in PVP-ul zilnic ... Materialele de pe planete pentru mine sunt degeaba, pe vremuri trebuia sa cauti, sa faci grind, sa le folosesti la upgrade-uri pentru arme si armuri ... acum parca sunt degeaba materialele planetelor.

  16. #576 SP
    Member adin33's Avatar
    Un cod pentru Destiny 2 - Coldheart Pre-Order Pack de ps4. Cine il ia, sa anunte.
    M6CH-PTNH-GEF5

  17. #577 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Hai ca am reusit sa facem si escalation protocol, chiar de doua ori. Ne-am strans noua oameni si am profitat de matchmaking-ul facut in romania, astfel s-au intalnit in patrula trei din acelasi oras si pe urma am dat join pe ei, cate doi pe fiecare. Au fost si baieti de pe forum, renegade, kobayashi si cu putina coordonare am dat boss-ul final jos.

    Din pacate nu a primit nimeni arma, eu am primit picioare pe hunter si pelerina.

    Am ajuns cu toate caracterele la 371, fara raid.

  18. #578 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Bai cat urasc chestiile de genul asta. Bungie face orice numai ca sa nu poti juca activitatile, zici ca sunt masochisti. Mi se pare un cheese tampit asta cu escalation protocol sa stai cu 3 oameni din aceeasi regiune si join pe ei, sau cu VPN cum fac multi. In loc sa usureze munca playerilor, ii face sa se dea peste cap cu tot felul de prostii de genul asta. La fel si cu matchmaking-ul pentru Nightfall, nu inteleg de ce doamne iarta-ma nu-i da drumul. BUNGIE STAHP

  19. #579 SP
    Member bdevil's Avatar
    Ca sa-ti gasesti un fireteam au avansat destul de mult cu aplicatia de mobil Destiny, imediat pot sa-mi fac un fireteam sa atac Nightfall-ul, dau invite direct din aplicatie, oamenii intra pe mine si ii dam drumul. In schimb activitatile le-au adus la un nivel in care sincer ... eu unul ... mi-am si pierdut din interes sa ajung la level-ul necesar ca sa-l fac. Sincer nici nu mai imi pasa daca am light level necesar sau nu pentru Escalation Protocol ... ca sa nu mai zic de loot, ca nu te motiveaza mai deloc. Fara RAID si doar cu activiati, am ajuns la 365 ... si nici nu m-ar incalzi sa fiu 370 ... dar il joc din inertie cand mai intru. Din pacate Bungie tot ce face, de la update la update, este sa-si sape groapa si mai adanc din pacate.

  20. #580 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Loot? La escalation protocol ai probabil cea mai puternica arma din istoria Destiny, acel shotgun...

    Nu inteleg de ce e cheese sa folosesti 2-3 oameni din aceeasi tara/oras ca sa fim tot party-ul impreuna la protocol... De ce dumnezeu l-as face cu randoms?

    Anyway, astazi am farmat level 7 boss de la protocol de vreo 40 de ori si nu a picat shotgun-ul, dar a picat sniperul si vreo 3 smg-uri. Altii aveau 100+ bossi finali si tot nu au shotgunul, altii au primit trei in primele 5 runuri, RNGesus!

    E cea mai distractiva chestie bagata in joc de foarte mult timp, inclusiv destiny 1. E fain sa fii 9 oameni, sa vorbim toti, sa activam superul toti, sa scada jocul la 2-3 fpsuri si poate la sfarsit sa primesti si loot fain. Pe warlock am set complet de armura, cele 3 arme ikelos si inca vanez acel shotgun super OP!

    Cel mai mare level era 383, restul pe la 370 si chiar si 350. Se simte nerful de la 400>385.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 38 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By Clopotarul in forum Console Club
    Replies: 3701 Last Post: 24-04-2017, 01:36
  2. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts