Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 13 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 258

Thread: Let's talk movies...

  1. #181 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Unul din motivele pentru care este posibil filmul Warcraft
    Tot sunt filmulete despre Avengers, Captain America sau Jurassic World.. au fost create tot cu ajutorul studiolui Industrial Light & Magic (care se va ocupa si de Warcraft).

    PS: ILM sunt demult "in business", fost divize Lucasfilm, actualmente detinuta de Di$ney (nu doar SW "a fost cumparat de la domnul George Lucas"). Nu mai intorc demult cu lopata banii astia, au trecut de acest.. "stadiu"

  2. #182 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Miercuri/Joi avampremiera la "10 Cloverfield Lane"

  3. #183 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Am vazut si eu trailerul saptamana trecuta (la cinema, inainte sa inceapa Batman v Superman).
    Ce sa zic, placut surprins E posibil sa fi stricat suspansul putin (am vazut o faza pe care as fi preferat sa o vad in timpul filmului) dar il astept cu interes!

  4. #184 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Eu am fost nevoit sa vad toate trailerele si tot a reusit sa ma surprinda.

  5. #185 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Bun asa, probabil o sa-l vad peste vreo 2 saptamani.
    Nu incurajez "practici" gen "avanpremiera". In curand vom avea "pre-avanpremiera".. sau mai stiu eu ce porcarie (mai inventam).

  6. #186 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    cand zici avanpremiera, la ce te referi? are legatura cu CAM?

  7. #187 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    @cashonly eu ma refer la avampremiera in cinematograf, nu stiu ce a inteles Encman.

  8. #188 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Clar! Despre CAM-uri vorbeam!

  9. #189 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Jane got a gun (2016) mi-a adus aminte de filme cu Clint Eastwood

  10. #190 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Acuma ca se lanseaza U4 nu stiu cati dintre voi mai iesiti din casa...
    Insa sa stiti ca noul film "Captain America" are doua scene/teasere dupa credite.

  11. #191 SP
    Member Mousey's Avatar
    Captain America a fost genial, mi-a intrecut toate asteptarile. Fara sa fiu nesimtit, dupa primele 10 minute de Civil War am si uitat de abominatia de Batman vs Superman. Nici acum nu pot sa concep cum au reusit s-o dea in bara cu doi din cei mai cunoscuti supereroi.

    Spre deosebire de Iron Man 3 care si el a fost bun, Captain America 3 are o gramada de personaje vitale pentru Infinity War. Nu e asa self-contained cum erau predecesoarele, e mai mult un Avengers 2.5. Nici nu-ti dai seama cum trec doua ore si jumatate la cat de bine sunt prezentate evenimentele. Spider-Man e foarte asemanator cu cel din comics aici, mi-a placut actorul si interpretarea, abia astept sa vad cum arata un film cu cataratorul facut de Marvel. Chris Evans are un biceps de milioane si Elizabeth Olsen is bae. Am zis de Black Panther? Cea mai placuta surpriza, iar in 2018 avem film regizat de cel mai potrivit regizor, Ryan Coogler (Creed, Fruitvale Station).
    Also, fanii Community vor avea o surpriza in prima parte a filmului .

    Disney e pe val: Zootopia, Jungle Book, acum Captain America. Achizitionarea Marvel Studios si Lucasfilm au fost cele mai bune decizii pe care compania le-a facut. Sincer, nici nu ma deranjeaza implicarea lor cat timp scot continut de calitate. Waiting for Doctor Strange now. Benedict si Martin Freeman vin la pachet in fiecare franciza acum .

  12. #192 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    N-am apucat sa vad inca Civil War.. dar Batman v Superman nu a fost abominatie.. daca faci exceptie de Doomsday Au fost niste "sincope" pe-acolo, dar na, fiecare cu gusturile lui.
    Ma bucur insa ca Spiderman "revine" printre Avengers.
    Astept si eu cu ceva interes Doctor Who (mai ales ca mi-a placut miniseria Shrelock Holmes, cu cei doi sus-mentionati).

    @Inuhanyou, exact aceeasi impresie am avut si eu odata vizionat filmul.
    Ca tot fi vorba, nu aceeasi parere am avut dupa ce am vazut Diablo (cu "baiatu' lu' Clint Eastwood").

  13. #193 SP
    Member Mousey's Avatar
    N-a fost nici rau nici bun, dar in afara de vizuale nu m-a incantat cu nimic filmul. As da vina pe scenariu totusi, Watchmen de acelasi regizor mi-a placut la nebunie. Noroc cu Batman si Wonder Woman au mai taiat din monotonia lui Superman si Lex Luthor.

    Warner/DC au inceput cu stangul chestia asta cu "cinematic universe". In loc sa faca niste origin story-uri pentru toti, au ales sa-i bage la gramada in primul film. Mi-ar fi placut sa vad un film separat cu Batman (Ben Affleck) inainte de a vedea infruntarea din BvS, nu dupa. Sunt curios cum va fi Suicide Squad.

    Apropo, Wolverine 3 va fi rated R, noroc cu Deadpool ca le-a mai deschis mintile executivilor de la Fox. Prezic mult sange.

  14. #194 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Asa este, Zack Snyder este un regizor foarte bun. Are la activ cateva filme.. cu greutate.
    Tocmai asta este, un film de 2 ore jumate (BvS) in care s-au introdus atatea personaje (s-au facut cateva trimiteri si la altele, Darkseid si The Flash printre cele mai de interes pentru mine).. a iesit bine pana la urma. Urmeaza Justice League.. au si ei un "program" de urmat.
    Eu sunt si nu prea sunt pentru origins stories. Am avut parte de atatea (indiferent de univers) de-a lungul vremii.. si am ramas cu ochii in soare de multe ori (fie ca studioul a decis "asta", sau ca X actor nu vrea nu stiu ce, sau ca Y regizor are vreo depresie).
    Totul se invarte in jurul banilor.
    Da, si eu as fi preferat un film Batman intai, dar au fost multe chestiuni de ordin legal/material la mijloc, intelegeri.. Ben Affleck voia sa regizeze singur urmatorul film Batman (asta a fost conditia pusa pentru a juca in BvS daca nu ma insel).. in sfarsit, niste lucruri deja "batute in cuie".
    La fel ca si la jocuri (tot suntem intr-o astfel de comunitate) se planuiesc etapele cu ani inainte.

    Mie mi-a placut si Man of Steel.. un film hulit poate prea mult de unii. Mi s-a parut reusit.. (cel putin) ca si origins story, inclusiv pentru Zod Michael Shannon l-a jucat foarte bine (un actor foarte talentat, dar nu foarte popular).
    Probabil asta a fost si motivul pentru care Superman a fost asa.. "sters". A avut "partea lui" inainte.
    Sau poate in BvS dinamica razbunatoare a lui Batman a fost cea care a pus in umbra atitudinea semi-pasiva/reactiva a lui Superman (regizata?).. sau poate Ben Affleck a surprins atat de mult in rolul lui Batman.
    Asa este, Lex Luthor putea sa fie altfel (dar este viziunea regizorului pana la urma).. dar dupa mine aceasta versiune de Lex Luthor a fost jucata foarte bine de Jesse Eisenberg. Gal Gadot a surprins (placut) in rolul lui Wonder Woman.
    Pe mine m-a plictiseste teribil personajul Lois Lane.. dar na, sunt sigur ca altcuiva ii place.

    Oricum am lua-o WB/DC nu are nici experienta Marvel cu astfel de filme.. sunt de-abia la inceput. Cred ca pot spune ca promoveaza un alt stil, mai "intunecat" in comparatie cu tonul mai "amuzant" Marvel.
    Nu stiu insa cat de mult au rost comparatiile.. In cele din urma important pentru noi este sa le luam asa cum sunt (filme cu supereroi si-atat), sa ne uitam la ceva de calitate si sa ne distram/relaxam/bucuram.. iar pentru "baieti", sa scoata cash

    Suicide Squad..probabil o sa fie un film bun.. in felul lui si asta.
    Sunt surprins ca sunt destui "fanboy" Marvel care vor sa se uite la el (si in mod surprinzator nu arunca cu pietre in el inainte sa apara).
    Nu inteleg de ce trebuie sa fie "tabere".. dar ma rog.
    Are o suita de eroi interesanti.. interepretati de niste actori foarte talentati, sunt foarte curios ce-o sa iasa.
    Sunt si cativa "necunoscuti" pe-acolo (pentru multi dintre noi) dar nu cred ca o sa eclipseze prestatia altora.
    Sper sa nu insiste prea mult pe "origins" (cu toate ca nu cred ca o sa aiba timp.. la cati sunt) si sa se concentreze pe actiune urmand o poveste buna/coerenta.

    Wolverine, Hugh Jackman.. tata lor. Si la propriu si la figurat.
    Merita sa "iasa din scena" in stil mare.. sa vedem (am inteles ca vi fi ultima data cand il va juca pe.. micul paros/jder/gluton..sau ce-o mai fi). Dar e FOX, asa ca cine stie..
    O remarca cu privire la Deadpool.. a venit de nicaieri (cumva).. un film bun si asta, tot asa, in felul sau
    Succesul nu se datoreaza studioulul, a fost relativ "incropit" la un moment dat (cu o taiere masiva de buget). A iesit insa bine, in conditiile date.

  15. #195 SP
    Member ConuGeo's Avatar

  16. #196 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Orice se filmeaza la Parlamentul Romaniei are "darul" de a fi film horror....
    On-Topic, tocmai am aflat data de lansare pentru Deadpool 2 - 1 Iunie 2018.

  17. #197 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Terminator 2: Judgment Day 3D Trailer #1 (2017)


    Terminator 2: Judgment Day 3D arrives on August 25th, 2017 in the U.K.
    Poate ajunge si pe la noi.As vrea sa-l vad la cinema, pentru calitatea filmului.

  18. #198 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    O sa fie o porcarie ca toate relansarile astea in 3D.

  19. #199 SP
    X3M
    Member X3M's Avatar
    Quote Originally Posted by ConuGeo View Post
    Terminator 2: Judgment Day 3D Trailer #1 (2017)




    Poate ajunge si pe la noi.As vrea sa-l vad la cinema, pentru calitatea filmului.
    take my money please

  20. #200 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Am cumparat azi si am incercat sa ma uit la The Great Wall ... imposibil mai incerc odata in weekend foarte plictisitor (am adormit dupa 20-30 min)

    Am revazut recent seria Harry Potter - foarte tare, uitasem foarte multe detalii. (a durat cam 10 zile pentru ca am facut si pauza sau am alternat cu altceva, incerc sa limitez 1 film/3 ep de serial pe zi)

    Am vazut Sambata - Guardians of the Galaxy vol 2 .- un pic mai slab ca primul insa tot misto, dialogul e punctul forte, din pacate povestea a fost slabuta, speram sa il revad pe Thanos si sa se lege un pic ceva cu Infinity gauntlet cu the Collector si automat cu Avengers oricum un film foarte placut, de vazut la cinema.

    Duminica a fost ziua mea de filme vechi "pe video" - am vazut Die Hard (recent achizitionat in pachet trilogy)

    Abea astept weekend-ul sa pun Die Hard 2 (preferatul meu din serie) si m-am apucat sa colectionez seria completa animatii Disney pe VHS (deh la 50 centi bucata e pomana curata) deci trebuie sa ma apuc sa le revad.

    Filme pe care imi doresc sa le vad: Ghost in the Shell, Logan (aparute) si Wonder Woman (luna viitoare)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 13 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Movies vs Games sau Movies & Games By ony81 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 16-03-2014, 14:17
  2. PS4 Tech-Talk: Hardware heaven or hell? By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 88 Last Post: 10-11-2013, 08:09
  3. Featured Video talk By MonkY in forum Videos
    Replies: 43 Last Post: 24-07-2011, 14:21
  4. Talk to strangers! By RonanN1 in forum Offtopic
    Replies: 63 Last Post: 08-10-2009, 23:47
  5. Console general talk ! By MonkY in forum Console Club
    Replies: 46 Last Post: 05-11-2008, 02:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts