Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 194 of 244 FirstFirst ... 94 144 184 192 193 194 195 196 204 ... LastLast
Results 3,861 to 3,880 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3861 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu are fata de Lois Lane. Asta e problema mea. Seamana mai mult cu Mary Jane din Spiderman. Acolo nu comentam. Dar nu e Lois Lane.

    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    n-ati vazut the fighter ?
    Ba da, superb. No comment. Am explicat mai sus ce nu imi convine.

  2. #3862 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    World War Z -> nota personala 8/10
    Daca veti merge la film in speranta de a vedea ceva de genul `one man army saving the f*&#ing world from a zombie apocalypse` veti fi dezamagiti.
    Filmul este mai mult o simulare realista a unei epidemii si modul in care reactioneaza [sau nu] omenirea.

    ---------- Post added 26-06-2013 at 22:09 ----------

    Personal nu ma iau niciodata dupa IMDb, motivul: `How High` care este dupa parerea mea(si nu numai) unul dintre cele mai bune filme de genul `stoner comedy` are nota 5

  3. #3863 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Half in the Bag: Man of Steel |

    Am fost foarte entuziasmat pentru "Man of Steel" dar review-ul asta m-a facut sa ma razgandesc .
    Voi merge la el dar ma astept la dezamagire.

  4. #3864 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Povestea are un mic twist insa daca nu ar fi fost asa ar fi fost prea anosta, iar lumea ar urla ca scenaristii nu sunt in stare sa vina cu nimic original.
    Nu cred ca vei fi dezamagit.

  5. #3865 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu prea are cum sa dezamageasca, sa nu uitam ce scenarii a mai scris c. nolan eu pentru el ma duc la film, nu pentru superman

  6. #3866 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    C. Nolan nu e doar in calitate de producator?

  7. #3867 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ba da.

  8. #3868 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Dati la writer, este si producator dar a participat si la poveste. El a zis inca de la inceput ca nu se implica intr-un proiect doar de supereroi si vrea mana libera si sa faca o poveste asemanatoarea cu cea din DK, unde de asemenea a participat si la scenariu. Nu e scenarist propiu-zis, dar pana la parerea lui finala este cea mai importanta si mai mult ca sigur scenaristii au tinut cont de ideile lui si de imaginea pe care a avut-o despre film dpdv scenaristic mi-au placut toate filmele lui, dar mai ales povestea lor si twisturile de aceea vreau sa-l vad el a zis ca vrea sa faca dn superman un film asemanator DK unde sa vedem si partea psihologica a eroului si lupta interna care pe care o poarta cu el insusi

    ---------- Post added 27-06-2013 at 01:56 ----------

    Christopher Nolan - IMDb

  9. #3869 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Now you see me -Now You See Me: Jaful perfect (2013) - IMDb"target="_blank"> Now You See Me: Jaful perfect (2013) - IMDb

    M-a impresionat intr-un mod placut , actorii au fost alesi bine , "povestea" te prinde repede , iar actiunea te tine cu adevarat lipit de scaun ca sa ajungi la final ... care (IMHO ) a fost unul excelent .
    Nota: 9/10

  10. #3870 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    The Purge ->Noata mea pt originalitate, joc actoricesc si elementul psycho 7/10

    Um scenariu pazat pe o idee foarte originala.
    Actiunea are loc in USA iar premiza este cat se poate de simpla,
    o data pe an mai exact 12 ore pe noapte este anarhie totala!

    Din pacate actiunea este simplista, se putea mai bine.



  11. #3871 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    ^ Si mie mi s-a parut foarte originala ideea. Si a fost ok.

  12. #3872 SP
    Junior Member Indru's Avatar
    Am văzut Despicable Me zilele astea, ca să-mi fac temele pentru DM2 - vor niște prieteni să mă tragă după ei la cinema. Nu m-a impresionat prea mult. Doar minionii sunt amuzanți, în rest e cam plictiseală.

  13. #3873 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    El Gringo film simplu si amuzant 8/10 chiar mi-a amuzat filmul in ca un tot
    Hammer of the Gods E dragut dar nu-l salveaza doar asta! Daca vreti ceva cu Vikingi fain! Incercati Serialul cu acelasi nume (sper ca am scris bine) 4/10
    Funsize film pentru copii care se uita la Disney Channel! dar m-am uitat pentru tipa asta mai mult! Dar am fost profund dezamagit si de film si de rolul pe care il joaca 4/10
    John Carpenter Vampires Cred ca avea niste asteptari de la el! Dar sincer nu m-am plictisit la el! 5/10
    Insidious Nu am crezut ca o sa-mi placa filmul atat de mult! 10/10
    Lost Boys film cu vampiri din anii 80! Ce poate fi mai cliseic sau mai fain sa vizionezi cand nu ai ce face! 8/10
    Survival of the Dead FERITIVA DE ACEST FILM! TAMPESTE 1/10
    Rogue Crocodil Carnivor! funny concept dar interesant pus la punct! SFX lasa putin de dorit dar e de asteptat de la un B-horror Movie 7/10
    14Blades ciudat film... e interesant de vazut dar nu-l recomand doar celor care prefera stilul asta si pe Donnie Yen! 6/10
    Olympus has Fallen 9/10 Daca l-ar fi redenumit Die Hard 5 si i-ar fi adus pe WIllis Jur ca filmul asta ar fi fost legendar ca defapt filmul e DIE HARD IN Casa Alba! Se merita din plin,
    Attached Images Attached Images olympus-has-fallen-quad-poster-uk.jpg 14_blades.jpg rogue-2007-hindi-dubbed-movie-watch-online.jpg survival-dead.jpg lost-boys-lost-boys-movie-32300399-353-500.jpg affiche-insidious-film-dhorreur-james-wan-l-wbcqnq.jpeg john_carpenters_vampires.jpg just-jared-fall-movie-preview-2012-13.jpg hammer_of_the_gods_xlg.jpg el-gringo.jpg

  14. #3874 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar


    4/10

    Nu am vazut nimic interesant in filmul asta si nu pot sa-l recomand nimanui.

  15. #3875 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Dead Silence (2007) 9.5/10 - Ultimul film horror bun pe care l-am vazut era Sinister.The Last Exorcism Part 2 a dezamagit tare.Desi Dead Silence nu este un film nou,mi-a placut tare mult,si chiar au fost parti tensionate.Multumesc lui iPaul pentru recomandare.


  16. #3876 SP
    Member TheSpider's Avatar
    The Purge 5/10 - Sincer, nu stiu cum au putut sa faca un film atat de prost pe baza unei idei atat de bune. Ii dau 5 pentru ca, intr-un fel m-a binedispus fiind si cateva momente in care am ras (de cat de prost e filmul) si cateva momente mai captivante. Scenariul pare ca a fost facut de un copil de gradinita.

    Din pacate in ultima vreme mereu cand merg la cinematograf (tocmai cu gandul ca e filmul interesant/bun si merita) vad numai filme proaste.

  17. #3877 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Marele Gatsby (2013) - IMDb 6/10

    Un film bun. Dar atat. Cartea mi-a placut mai mult, mult mai mult. Am citit-o cu trei zile inainte de a merge la film si am avut asteptari mici de la ea. Dar a fost cu mult peste. Filmul in schimb m-a dezamagit. Mi s-a parut ca s-a axat prea mult pe a arata totul cat mai vizual si mai putin pe poveste si experienta prin care trece Gatsby. Tipa nu mi-a placut, Di Caprio a fost bun ca de obicei (consider ca e cel mai bun actor, in nimic prost nu l-am vazut de la Titanic incoace), iar Spiderman a facut o treaba buna. Filmul a fost ok, dar il compar atat cu cartea cat si cu filmul din 74 cu Robert Redford. Acela a fost un film mai pe placul meu. Ele sunt aproape identice ca dialog, dar cel nou e clar mai "mare" si mai modern. Merita vazut, dar il depunctez doar pentru ca il compar cu altele.

    Ziua Z: Apocalipsa (2013) - IMDb 6/10

    Film cu zombie

    Cred ca isi dorea si Brad Pitt un blockbuster pe care sa-l transforme intr-o trilogie. Tom Cruise a avut Mission Impossible, a vrut si Brad Pitt ceva. Alta explicatie nu pot gasi pentru motivul din spatele prezentei lui in filmul asta.
    Filmul vine cu o abordare noua asupra epidemiei si e interesant. Nu are nimic special in afara de un nume mare pe afis. Imi plac filmele cu zombie, deci 6/10
    Attached Images Attached Images great-gatsby-2013-garmsville-3.jpg world-war-z-poster.jpg

  18. #3878 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Despicable Me 2 - 8/10

    Mult mai haios decât primul!

    Review-ul meu: Despicable Me 2 (2013) - Am doar 18 ani�|�Am doar 18 ani

  19. #3879 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Mary and Max (2009) - IMDb

    10/10

    incredibil, am ramas fara cuvinte.
    Attached Images Attached Images 139621-b-mary-max.jpg

  20. #3880 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Real Evil- Cartea mortilor (2013) - IMDb
    O tampenie de film,mai mult ti se face greata decat te sperie.5/10 de la mine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 194 of 244 FirstFirst ... 94 144 184 192 193 194 195 196 204 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts